Game

Microsoftun Android için Windows Alt Sisteminin Karşılaştırmaları, oldukça hızlı olacağını gösteriyor

Windows 11 resmi olarak tanıtıldı. İşte yeni işletim sistemi!

Microsoft, Windows 11 işletim sistemini internet üzerinden düzenlediği bir etkinlikle tanıttı.

Windows 11 resmi olarak tanıtıldı. İşte yeni işletim sistemi!

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News’te Teknolojioku‘ya abone olun

Teknolojioku‘ya Google News’te abone olun

Geçtiğimiz günlerde geliştirici sürümü internete düşen ve Teknolojioku olarak bizim de kurup sizlere ön gösterimini yaptığımız Windows 11, Microsoft tarafından resmi olarak tanıtıldı.

İnternet üzerinden yapılan ve zaman zaman donan etkinlikte Windows 11’in özellikleri gözler önüne serildi. Arayüz olarak bazı yenilikler içeren Windows 11, şirketin Teams gibi uygulamalarının daha entegre olduğu bir altyapı ile geliyor.

Windows 11’in en önemli özelliği eskiden standart olarak sol alt köşede gelen Başlat menüsünün artık ortada bulunması. Daha minimal ve yuvarlak hatlara sahip olan bu Başlat menüsü çok daha sade görünüyor.

Arayüz olarak Windows 10X benzeri bir tasarımla gelen Windows 11, bir dizi yenilikle geliyor. Örneğin uygulamaları gruplama bunlardan biri. Ayrıca uygulamaların (eğer kullanılıyorsa) birden fazla ekrandan istenen ekranda açılması seçeneği de yeni işletim sistemi ile beraber gelecek.

Windows 11 güncellemeleri artık daha az yer kaplayacak ve arka planda yüklenecek. Ayrıca Xbox desteği genişlerken Teams gibi Microsoft programlarının entegrasyonu da geliştirildi.

Android uygulamaları Windows 11’de çalışacak

Windows 11 ile Windows Mağazası da yenilendi ve güncellendi. Daha modern bir tasarıma kavuşan bu mağazada önemli bir yenilik ise Amazon Android App Store‘u ile entegrasyonu oldu. Bu sayede Android uygulamalarını yükleyip çalıştırabileceksiniz.

Ayrıca açılış seslerinden farklı seslere kadar birçok yenilik ve güncelleme içeren Windows 11 artık çok daha az donanımla çok daha iyi çalışabilecek bir altyapıa kavuştu.

Windows 11 Sistem Gereksinimleri

Sistem gereksinimlerinde bulunan TPM 2.0 ifadesi belli bir sınırlamaya işaret ediyor. Buna göre yaklaşık olarak son 6 yıldır üretilen işlemciler bu şartı yerine getirebiliyor. Yani Windows 11 her işlemci ile çalışmayacak.

Beklendiği üzere Windows 10 sahiplerine ücretsiz olarak güncelleme imkanı ile gelecek olan Windows 11‘in nihai sürümü bu yılın sonbahar aylarında kullanıma sunulacak. halen Windows 7 ya da Windows 8 sahibi olanlar Windows 11’e ücretsiz güncelleme imkanından yararlanamayacak.

Aşağıdaki videoda internete düşen Windows 11 geliştirici sürümünü bilgisayara kurarak yaşadığımız deneyimlerimizi görebilirsiniz: 

Microsoftun Android için Windows Alt Sisteminin Karşılaştırmaları, oldukça hızlı olacağını gösteriyor

Microsoftun Android için Windows Alt Sisteminin Karşılaştırmaları, oldukça hızlı olacağını gösteriyor

Microsoft, Android için Windows Alt Sistemi olarak adlandırılan Windows için bir Android öykünücüsü oluşturmak üzere Intel ile birlikte çalıştı.

Microsoft, bunun Amazon App Store’dan bir dizi uygulama ve oyuna erişim sağlayacağını söylüyor, ancak öykünücülerle ilgili büyük bir sorun elbette düşük performans.

şimdi Geekbench’te tespit edilen emülatör için bir kıyaslama endişelenmemize gerek kalmayacağını gösteriyor.

NVME Oyuncular İçin İyi Bir Seçim mi?

Görünüşe göre WSA, 8 veya 4 GB RAM’e sahip 6 çekirdekli bir Qualcomm işlemciyi taklit edecek ve puanlar Samsung Galaxy S20’ye benzer görünüyor.

NVME Oyuncular İçin İyi Bir Seçim mi?

Tabii ki, iyi performans, Microsoft’un en az 8 GB RAM talep ettiği yüksek sistem gereksinimlerinden kaynaklanıyor olabilir.

NVME Oyuncular İçin İyi Bir Seçim mi?

Microsoft hala Android için Windows Alt Sistemi üzerinde çalışıyor ve Windows 11’in çıkışından bir süre sonra teslim edilecek. (İşlevsel olmayan) uygulama Mağazada görülebilir okuyun.

üzerinden ateş küpü

Windows 11deki Android Uygulamaları: Ne Kadar Faydalı Olacaklar?

Windows 11, yerleşik özellikleriyle bilgisayarınızda Android uygulamalarını çalıştırmanıza izin verecektir. Bu blog gönderisinde hangi uygulamaların çalışacağı ve bunların nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Windows 11deki Android Uygulamaları: Ne Kadar Faydalı Olacaklar?

PC’de akıllı telefon oyunları oynayabilmek eğlenceli olmaz mı? Daha büyük ekranda görüntülü arama yapmak kesinlikle herkesin hoşuna giden bir şeydir. Sadece bu değil, akıllı telefonlarımızda sürekli kullandığımız diğer birkaç uygulama, masaüstünde kullanıldığında yardımcı olacaktır. İşimizi, eğitimimizi, sağlığımızı ve hayatımızın neredeyse tamamını akıllı telefonlarımızda yönetirken, PC ile entegrasyonu çok isteriz. Microsoft ve Apple, kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamak için uzun süredir üzerinde çalışıyor. 

Şimdi en son sürümle Windows, Android uygulamalarını masaüstüne getireceğini zaten açıkça belirtti. Son zamanlarda, Windows 11, lansmanı için yeni özelliklere ilişkin tüm duyurularla büyük ilgi görüyor. Bu yılın ilerleyen zamanlarında piyasaya sürülmek üzere yola çıktığı için teaserlara güveniyoruz ve bu özellikleri test etmek için sabırsızlanıyoruz. Ancak Windows 11 yerleşik Android uygulama mağazası büyük bir değişiklik olarak kabul ediliyor. 

Benzer şekilde Apple, Mac’in yaklaşan yazılım sürümünde iOS uygulamalarını çalıştırabileceğini de duyurdu.

“iPhone apps and iPad apps are available without modification on the Mac App Store on Apple silicon Macs, opening new possibilities for users and developers alike. These apps can be optimized to work with keyboards, windows, and touch-input gestures by using existing capabilities that are already available to iPhone and iPad apps. You can even adjust the way they work on Mac by checking for existing capabilities and enabling and disabling features accordingly.”

Gelin tüm bu duyuruların neler olduğuna ve gerçekten masaya ne kadar değişiklik getirebileceğine bir göz atalım. 

Windows 11’deki Yeni Neler Var?

Microsoft Store, Windows PC için tonlarca uygulama içermesine rağmen, hala Android platformunda mevcut olanlardan yoksundur. Bunu değiştirmek için Windows 11’in yeni özellikleri , Android uygulamalarının entegrasyonunu içerir. Amazon App Store yardımı ile Windows 11 çalıştıran bilgisayarınızda Android uygulamalarına erişebilirsiniz. Windows PC’nizde Android uygulamalarını çalıştırmak için Intel Bridge Teknolojisi kullanılmaktadır. Bu, artık bu Android uygulamalarını Başlat Menüsüne ve Görev Çubuğuna entegre etmenize izin verecek bir atılım oldu. 

Windows 11'deki Android Uygulamaları: Ne Kadar Faydalı Olacaklar?

İlginç bir şekilde Amazon App Store, tümü Windows kullanıcılarının kullanımına sunulacak 500.000’den fazla uygulama içeriyor. Tek yapmanız gereken Amazon hesabınıza giriş yapmak ve uygulamaları PC’nize indirmek. Disney Plus, Netflix, Pinterest, TikTok ve Uber, Amazon AppStore’da bulunan Android uygulamaları listesindeki büyük isimlerden bazılarıdır.

Ancak biz Windows kullanıcıları uzun süredir masaüstünde Android uygulamaları çalıştırıyoruz. Bunun nasıl mümkün olduğunu görmek için bir sonraki bölüme bir göz atalım. 

Android Uygulamaları Şimdi Windows’ta Nasıl Çalıştırılır?

Windows 10, Android Emülatörlerini kullanarak Android uygulamasını çalıştırma yeteneğine sahiptir. İşletim sistemi için bir ortam içinde ortam oluşturan yazılımlardır . Böylece, onu kullanarak herhangi bir Android uygulamasını Windows PC’nizde kolayca çalıştırabilirsiniz. Android emülatörleri, test sırasında uygulamaları çalıştırmak için en yaygın olarak Android geliştiricileri tarafından kullanılır. Birçok oyuncu ve teknoloji meraklısı da bu yazılımları kullanarak Android uygulamalarını Windows PC’de çalıştırmayı sever. 

Windows 11'deki Android Uygulamaları: Ne Kadar Faydalı Olacaklar?

Okumalısınız: Windows 10, 8 ve 7 İçin En İyi 15 Android Emülatörü

Ancak favori Android uygulamalarımızı bilgisayarda çalıştırmanın tek kaynağı bu değil. Microsoft Store’da Android uygulamalarını PC’de çalıştıran birkaç uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalar, TikTok’u 7TikTok gibi uygulamalarda çalıştırmak gibi eğlence uygulamalarını çalıştırmak için kullanılabilir. Instagram gibi çoğu sosyal medya uygulamasının Masaüstü sürümü için kullanıma sunulduğu da belirtilmelidir . Karşılık gelen masaüstü uygulamasını veya web tarayıcı sürümünü bulabilirsiniz. Ayrıca PC’nizde oyun oynamak için iyi bir emülatör kullanabilirsiniz . Ayrıca, Windows PC’nizde Android uygulamalarını çalıştırmak için krom uzantıları vardır . Peki yeni yerleşik Android uygulama desteği ne kadar farklı olacak?

Bu Özelliğin Dezavantajları Nelerdir?

Bu özellik, PC’de Android uygulamalarını kullanmayı kolaylaştıracak ancak dezavantajları da var. Google Play Store, Android uygulamalarının çoğunu içerdiğinden ve bu, Windows 11 için sınırlı Android uygulamalarının mevcut olduğu anlamına gelir. Amazon AppStore ile uygulama içi satın almaların bir Amazon Hesabı kullanılarak yapılması gerekir. Ayrıca , PC’deki Snapchat’e yeni özellik kullanılarak erişilebilirse, ancak kameranın filtrelerini kullanması ne kadar iyi.

Ayrıca BlueStacks gibi halihazırda 40 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Android Emülatörleri, Android uygulamasını PC’de ücretsiz olarak kullanmanıza izin verir. Sadece bu değil, birkaç BlueStacks Alternatifi var ve tek bir seçeneğe bağlı kalma konusunda endişelenmenize gerek yok. Ayrıca emülatörlerin, klavye ve fare hareketlerini kullanarak PC’deki uygulamalar üzerinde çalışmak gibi pek çok sınırlaması yoktur.

Windows 11’e gerçekten başarılı bir ekleme olacak mı?

Ayrıca Okuyun: Windows Tablet veya Vice Versa’ya Android Nasıl Kurulur?

Sarma-

Windows 11, oyunu herkes için değiştirmek için burada. Ev kullanıcısı veya profesyonel olun, en son Windows güncellemesinde herkes için bir şeyler var. Android uygulamasını masaüstünüzde çalıştırmanın avantajı ile çok şey sığacak. Her ne kadar bu yerleşik özelliğin Android uygulamalarını PC için halihazırda mevcut olan üçüncü taraf Android emülatörlerinden daha fazla destekleyeceğini umacağız. İkisini karşılaştırmak ve son kararımızı vermek için Windows 11’in lansmanını bekleyip izleyelim. 

Bu makalenin, Windows 11’de Android uygulamalarını çalıştırmaya yönelik yeni özellik hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Daha kullanışlı hale getirmek için bu gönderiyle ilgili görüşlerinizi öğrenmek istiyoruz. Öneri ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümünden bekliyoruz. Makaleyi sosyal medyada paylaşarak bilgileri arkadaşlarınızla ve başkalarıyla paylaşın.

Sizden haber almayı seviyoruz!

Biz Hangi Facebook ve YouTube . Herhangi bir sorunuz veya öneriniz için lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Size bir çözümle geri dönmeyi seviyoruz. Teknolojiyle ilgili yaygın sorunlara yönelik çözümlerle birlikte düzenli olarak ipuçları ve püf noktaları yayınlıyoruz. 

İlgili konular-

Windows 10 2025’te Kullanımdan Kaldırılacak: Gelecek Neleri Bekliyor?

2021 Windows PC için En İyi ve Ücretsiz 11 HD Medya Oynatıcı

Android Telefonumun Pili Neden Hızlı Boşalıyor?

Windows 10, 8, 7 için En İyi 11 PC Temizleyici ve Optimizasyon Yazılımı [Ücretsiz ve Ücretli]

Android İçin En İyi 10 İlaç Hatırlatma Uygulaması

Keyword

YouTube , Android , Microsoft , Windows 11 , Xbox

Windows 11 Android Uygulamaları Artık Daha Hızlı Çalışıyor

Başa dön tuşu