TEKNOLOJİ

WhatsApp yeni özellik 2022 nedir? WhatsApp yeni özellik nasıl kullanılır?

WhatsApp için 3 Yeni Özellik Daha Yolda

WhatsApp’a yeni özellik gelecek demek moda oldu. Uygulama sürekli olarak güncelleme alıyor ve sürekli olarak yeni özellikler karşımıza çıkıyor. Emojiyle

WhatsApp için 3 Yeni Özellik Daha Yolda

WhatsApp’a yeni özellik gelecek demek moda oldu. Uygulama sürekli olarak güncelleme alıyor ve sürekli olarak yeni özellikler karşımıza çıkıyor. Emojiyle tepki, gruplarda yeni özellikler falan derken şimdi de başta Android sürüm için olmak üzere 3 yeni özellik daha geleceği ortaya çıktı.

Her zaman olduğu gibi tersine bir mühendislik çalışmasıyla yeni özelliklerin ortaya çıkarıldığı söyleniyor. Yayınlanan beta sürümlerinde yapılan çalışma ile gözüken özellikler, Meta şirketinin daha önce denediği özellikler.

İşi karman çorman bir hale getirmek istemiyorum. Bunun için yenilikleri ayrı ayrı sekmeler olarak ele alacağım.

Çevrimiçi Bilgisi için Güncelleme

Daha önce de ortaya çıkan bir özellik. Bu özellik için görsel de ortaya çıkmış oldu. Özelliğe göre kimlerin çevrimiçi olduğunuzu görebileceğini ayarlayabileceksiniz.

Çevrimiçi olduğunuz bilgisini ister herkese göstereceksiniz isterseniz seçtiğiniz kişilere. Mantıklı bir özellik ama dediğimiz gibi zaten çok uzun süredir beklediğimiz bir özellik.

WhatsApp

Avatar Oluşturma

Avatar oluşturma olayına da yabancı değiliz. Güncelleme geldikten sonra, WhatsApp profil fotoğrafınızda kullanabileceğiniz avatarınızı oluşturabileceksiniz. Birçok telefon markasının sunduğu bir özellik. O yüzden bu da çok heyecanlandırmadı diyebilirim.

WhatsApp

Mesajları Filtreleyerek Mesajlar içinde Arama Yapmak

İşte bu özellik WhatsApp uygulamasının biraz daha işlevsel hale gelmesini sağlayacak. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar okumadıkları mesajlar içerisinde arama yapabilecek. Arama için ek bir filtre özelliği diyebiliriz.

WhatsApp

WhatsApp için geleceği söylenen bu 3 yenilik henüz beta aşamasında gözüküyor. Ne zaman güncelleme yayınlanır bilemiyoruz ama güncellemelerin de ardı arkası kesilmiyor. Her an bu özellikleri de görebiliriz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/whatsapp-icin-3-yeni-ozellik-daha-yolda-130411/ linkinden 19.09.2022 11:09:45 tarihinde bot ile çekilmiştir.

WhatsAppa bir yeni özellik daha

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a yeni güncelleme geldi. Bundan böyle iPhone ve iPad kullanıcıları WhatsApp’tan sohbet ettiği kişiyle Giphy üzerinden GIF gönderebilecek.

WhatsAppa bir yeni özellik daha

JURNAL.İST HAKKINDA // NEDİR, KİMDİR?

+ GZT’de teknoloji editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan “CEO Hikayeleri” ve “Bin Oyunluk Kaset” programlarını hazırlıyor. Elon Musk denince onun için akan sular durur. Ferhat’a ferhat.aydin@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp yeni özellik 2022 nedir? WhatsApp yeni özellik nasıl kullanılır?

WhatsApp’a yeni özellik geldi. Kullanıcılar ise araştırmaya başladı. Whatsapp’ın sahibi olan Meta, uygulamanın yeni güvenlik önlemlerini duyurdu. WhatsApp yeni özellik 2022 nedir? WhatsApp yeni özellik nasıl kullanılır? soruları gündeme geldi.

WhatsApp yeni özellik 2022 nedir? WhatsApp yeni özellik nasıl kullanılır?

Türkiye’den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi milliyet.com.tr; Milliyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Whatsapptan bomba özellik! Artık bunu yapabileceksiniz

En Son Haberler – Whatsapp’ın sahibi olan Meta, uygulamanın yeni güvenlik önlemlerini duyurdu. yeni güvenlik özelliklerine göre uygulamaya birçok yenilik…

Whatsapptan bomba özellik! Artık bunu yapabileceksiniz

Kullanıcılar artık grup konuşmalarından sessiz bir şekilde ayrılabilecek, çevrimiçi durumunu kimin göreceğini kontrol edebilecek ve “bir kez görüntüle” mesajlarında ekran görüntüsü almayı engelleyebilecek.

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, bu özelliklerin WhatsApp mesajlaşmalarını “karşılıklı konuşma kadar gizli ve güvenli” tutmaya yardımcı olacağını söyledi.

Dünya çapında bir kampanyayla öne çıkarılan yeni özellikler İngiltere’den başlayarak bu aydan itibaren kullanıma girecek.

‘DİĞER UYGULAMALARDAN DAHA GÜVENLİ’

WhatsApp şu anda grup mesajlaşmalarından ayrıldığınızda tüm grup üyelerini uyarıyor.

Bu, kimseye fark ettirmeden gruptan ayrılmak isteyenler için kimi zaman bir dramaya dönüşebiliyor.

Fakat artık grup yöneticisi dışındaki diğer üyelere haber vermeden ayrılmak mümkün olacak.

WhatsApp ürün yöneticisi Ami Vora, bunun, “kişileri kendi mesajlarının kontrolü ve gizliliği üzerinde daha çok güçlendirecek ürün özellikleri oluşturma” odaklarının bir parçası olduğunu söyledi ve ekledi:

“WhatsApp’ın özel bir görüşme için en güvenli yer olduğuna inanıyoruz. Diğer hiçbir küresel mesajlaşma hizmeti; kullanıcılarının mesajlarına, medya, sesli mesaj, video araması ve mesaj yedeklemesine bu ölçekte güvenlik sağlamıyor”.

Yeni özelliklerden biri de, “son görülme” ayarlarından, platformda çevrimiçi olunduğunu görecek insanların seçilebilmesi.

BBC’ye konuşan Alan Turing Enstitüsü’nden araştırmacı Janis Wong, “kullanıcıların daha çok kontrol sahibi olmaya ihtiyacı ve isteğinin olduğunu” belirtiyor.

Ancak istenen verimin alınabilmesi için kullanıcıların bu özelliklerden haberdar edilmesi gerektiğini söylüyor.

WhatsApptan yeni özellik; grup yöneticileri mesaj silebilecek

WhatsApp’tan yeni özellik; grup yöneticileri mesaj silebilecek

WhatsApptan yeni özellik; grup yöneticileri mesaj silebilecek

Diğer

19 Aralık 2021 16:24

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, grup yöneticilerinin herhangi bir mesajı silmesine izin veren yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

WhatsApp, grup yöneticilerinin herhangi bir mesajı silmesine imkan tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Uygulamanın Android 2.2.22.1.1 beta sürümünde keşfedilen özellik sayesinde, grup yöneticileri daha fazla yetkiye sahip olacak.

Donanım Haber’in aktardığına göre, henüz test aşamasında olan özellikle birlikte, grup yöneticileri başkalarının mesajlarını silebilecek. Gruptaki bir mesajın yönetici tarafından silinmesi durumunda ise mesaj kutusunda “Bu mesaj yönetici tarafından silinmiştir” ibaresi gösterilecek.

Halihazırda grup yöneticilerinin yetkileri, grupta kimlerin mesaj gönderebileceği ve grup bilgisini kimlerin düzenleyebileceğiyle kısıtlı durumda.

Keywords

WhatsApp , GIF , whatsapp , whatsapp yeni ozellik , whatsapp yeni ozellik nedir , whatsapp yeni ozellik 2022 , WHATSAPP , yeni özellik , Uygulama

WhatsApp a bir yeni özellik daha!

Başa dön tuşu