TEKNOLOJİ

WHATSAPP’A BÜYÜK GÜNCELLEME!

WhatsApp güncellemesi kullanıma sunuldu

Günümüzde mesajlaşma denildiğinde ilk akla gelen uygulama olan ve SMS’i adeta tarihe gömen WhatsApp her geçen gün yeni özellikler sunuyor

WhatsApp güncellemesi kullanıma sunuldu

SHAFAQNA TÜRKİYE-Günümüzde mesajlaşma denildiğinde ilk akla gelen uygulama olan ve SMS’i adeta tarihe gömen WhatsApp her geçen gün yeni özellikler sunuyor. Buna rağmen maksimum dosya boyutu başta olmak üzere bazı konularda rakiplerinin oldukça gerisinde kalan WhatsApp bunun önüne geçmek için büyük güncelleme yayınlandı.

Ayında yayınlanan bir blog yazısında, Whatsapp, uygulama için gelecekte yayınlayacağı güncellemeye dair ipuçları vermişti.Dün gelen güncelleme ile birlikte ise Whatsapp’a şu güncellemeler geldi:-Arama çubuğunun yan tarafında yer alan simgeye tıklayarak, okunmamış mesajları sıralamak mümkün hale geldi. Bunun yanı sıra yoğun bir şekilde kullanılan mesaj silme özelliğinde iyileştirmeler yapıldı.

Mesajın hem gönderen kişiden hem de alıcıdan silinmesini sağlayan “Herkesten Sil” özelliğinin süresi artık 2 günün üzerine çıktı. Yani gönderdiğiniz bir mesajın 48 saat sonra bile her iki taraftan silinmesini sağlayabiliyorsunuz.

Öte yandan “Benden Sil” özelliğini kullanarak bir mesajı sildiğinizde, bu işlemi ilk birkaç saniye içerisinde geri almak mümkün hale geldi. WhatsApp gruplarında maksimum katılımcı sayısı ise 512’ye yükselirken, maksimum dosya boyutu 100 MB’den 2 GB’a çıkarıldı

WhatsApp’a büyük yenilikler getiren beklenen güncelleme nihayet yayınlanmaya başlandı, ifadeler özelliği gerçek oldu

WhatsApp, emojili (ya da ifadelerle) tepkiler de dahil olmak üzere bazı önemli yenilikler getiren güncellemeyi nihayet dağıtmaya başladı.

WhatsApp’a büyük yenilikler getiren beklenen güncelleme nihayet yayınlanmaya başlandı, ifadeler özelliği gerçek oldu

WhatsApp, beklenen güncellemesini nihayet kullanıma sundu. Bu güncellemenin bu derece beklenmesinin en büyük nedeni, kuşkusuz mesajlara emojiler (ya da ifadeler) ile tepki verebilme özelliğiydi. Ayrıca büyük dosya aktarımlarının ve daha büyük grupların oluşturulmasının da önü açılmış oldu. 100 MB’den daha büyük, 2 GB’a kadar dosya aktarımı yapmak artık mümkün. Ayrıca bir gruba 512 kişiye kadar katılımcı eklemek de yeni güncellemenin sunduğu özellikler arasında.

WhatsApp’ın ifade tepkilerini sunacağı zaten bir süredir belliydi. Mesajlara emoji ile tepki verebilmek, insanların bir mesajla cevap verme ihtiyacını ortadan kaldırıyor ve dağınıklığı da azaltacağı kesin. Bunu, bir Facebook gönderisine ya da Messenger mesajına ifade simgeleri ile tepki vermeye benzetebiliriz.

WhatsApp’ın eklediği ikinci özellik, 2 GB’a kadar dosya gönderme yeteneği. Limit daha önce 100MB olarak ayarlanmıştı ancak artık günümüz şartlarına uyumlu hale getirldiğini söyleyebiliriz.

Son olarak, WhatsApp gruplarda katılımcı sınırını 512 üyeye çıkardı ve bu da onu kuruluşlar için daha kullanışlı hale getiriyor. Örneğin, bir okul velilerin önemli mesajlar göndermeleri için bir grup oluşturabilir.

Merakla beklenen WhatsApp güncellemesi sonunda geldi! İçinde birçok yenilik var

Pek çok kullanıcının beklediği WhatsApp güncellemesi nihayet indirilmeye açıldı. Son WhatsApp güncellemesiyle birlikte birçok yenilik de kullanıcılara sunuldu. Büyük WhatsApp güncellemesi sayesinde kullanıcıların şikayet ettiği konularda da önemli değişikliklere imza atıldı. İşte WhatsApp güncellemesiyle gelen yenilikler!

Merakla beklenen WhatsApp güncellemesi sonunda geldi! İçinde birçok yenilik var

WhatsApp güncellemeleri gelmeye devam ediyor. Milyonlarca kullanıcıya hitap eden popüler mesajlaşma uygulaması, yayınladığı yeni güncellemelerle ise birçok yeniliği kullanıcılarına sunmayı hedefliyor. Görünüşe bakılırsa, yayınlanan son WhatsApp güncellemesiyle de Meta çatısı altındaki platformun hedeflediği şey bu oldu. WhatsApp’ın yeni güncellemesiyle birlikte önemli iyileştirmeler yapılırken, dikkat çeken bazı yenilikler de kullanıcılara sunuldu.

WhatsApp güncellemesiyle (iOS’ta sürüm numarası 22.19.75) gelen yenilikler oldukça dikkat çekici. Sürüm notlarına göre bu büyük güncellemeyle;

WhatsApp, bu güncellemeyi geçtiğimiz aylarda resmi blogunda paylaştığı bir yazıyla duyurmuştu.

WhatsAppa gelen son yenilikler

WhatsAppa gelen son yenilikler

Temmuz ayında duyurusu gerçekleştirilen ve oldukça önemli yeniliklere imza atan WhatsApp güncellemesi nihayet kullanıma sunuldu. Güncelleme ile beraber grup katılımcı sayısı 512’ye çıkarılırken, maksimum dosya gönderme boyutu 2 GB’ye yükseltildi.

Günümüzde mesajlaşma denildiğinde ilk akla gelen uygulama olan ve SMS’i adeta tarihe gömen WhatsApp her geçen gün yeni özellikler sunuyor. Buna rağmen maksimum dosya boyutu başta olmak üzere bazı konularda rakiplerinin oldukça gerisinde kalan WhatsApp bunun önüne geçmek için büyük güncelleme yayınlandı.

Temmuz ayında yayınlanan bir blog yazısında, Whatsapp, uygulama için gelecekte yayınlayacağı güncellemeye dair ipuçları vermişti.

Dün gelen güncelleme ile birlikte ise Whatsapp’a şu güncellemeler geldi:

Öte yandan “Benden Sil” özelliğini kullanarak bir mesajı sildiğinizde, bu işlemi ilk birkaç saniye içerisinde geri almak mümkün hale geldi. WhatsApp gruplarında maksimum katılımcı sayısı ise 512’ye yükselirken, maksimum dosya boyutu 100 MB’den 2 GB’a çıkarıldı.

WhatsApp’a büyük güncelleme

Amerikalı internet tabanlı iletişim servisi WhatsApp, uzun bir süre önce duyurduğu güncellemeleri nihayet kullanıma sundu.

WhatsApp’a büyük güncelleme

Dünyanın en önemli internet tabanlı iletişim servisi WhatsApp, mevcut konumunu koruyabilmek için hiç durmadan çalışıyor. Sosyal medya platformları arasında güncelleme sıklığı ve yeni özellik sunma kategorilerinde en ön sıralarda gelen Amerikalı teknoloji devi, bir taraftan kendine has özellikler sunarken diğer bir taraftan ise en büyük rakibi olarak gördüğü Telegram’dan esinlenmeye de devam ediyor.

Özellikle son güncellemeyle birlikte hayatımıza girecek olan bazı özelliklere baktığımız zaman, Amerikalı teknoloji devinin Telegram’a kaçan bazı kullanıcılarını geri çekebilmek gayesi taşıdığını görüyoruz. WhatsApp aslında bugün servis ettiği güncelleme paketinde yer alan birçok özelliği Temmuz ayının başlarında duyurmuş ve bu duyurunun ardından bazı bölgelerde yeni özellikler kullanıma sunulmaya başlanmıştı.

Bununla birlikte küresel bazda bütün kullanıcıların tüm özelliklerden aynı anda faydalanabilmesi için, bugün servis edilen paketin gelmesini bekliyorduk. Peki bu güncelleme paketinin içeriğinde neler var?

İlk dikkat çeken husus artık dosya gönderim için üst sınırın 100MB’dan 2GB’a çıkmış olması. Yani bundan sonra WhatsApp kullanıcıları, birbirlerine çok daha yüksek boyutlu dosyalar gönderebilecekler ki bu özellik Telegram’ı WhatsAppp’dan ayıran en önemli farkların başında geliyordu.

Öte yandan artık herkesten sil özelliğini kullanabilmek için hiç de acele etmenize gerek yok çünkü bu sürede tam 48 saate çıktı. Üstelik sadece o da değil, sadece benden sil diyebilmek için de sürenin uzatıldığı bilgisinin geldiğini de aktaralım. Bakalım yeni özellikler WhatsApp kullanıcılarını ne derecede mutlu edecek?

© Obul 2022. Google Özel Arama tarafından desteklenmektedir.

Keywords

Yazılım , Mobil Uygulamalar , WhatsApp , sosyal medya , whatsapp , Meta , whatsapp güncelleme

WHATSAPP’A BÜYÜK GÜNCELLEME!

Başa dön tuşu