Game

Windows 11 USB Yazdırma Sorunları Giderildi

Windows 11 KB5007262 Güncellemesi neler değiştiriyor?

KB5007262 adı ile yeni Windows 11 güncellemesini sunan Microsoft, güncelleme notları ile birlikte işletim sistemine gelen tüm yenilikleri paylaştı.

Windows 11 KB5007262 Güncellemesi neler değiştiriyor?

KB5007262 adı ile yeni Windows 11 güncellemesini sunan Microsoft, güncelleme notları ile birlikte işletim sistemine gelen tüm yenilikleri paylaştı.

Önümüzdeki dönemlerde Windows 11 işletim sistemine daha fazla ağırlık verecek olan Microsoft, özellikle 2022 yılında yapacağı güncellemeler ile işletim sisteminin çok daha iyi performans ve güvenlik sunması için çalışacağını söylemişti.

2021 yılının son güncellemelerinden birisi olacak KB5007262 işletim sisteminin isteğe bağlı güncelleştirmeler bölümünde yer aldı. Geçtiğimiz dönemler boyunca test kullanıcılarında test edilen ve denenen güncelleme, nihai sürüm olarak tüm Windows 11 kullanıcılarına gönderildi. Güncelleme isteğe bağlı olsa da işletim sistemindeki pek çok hatayı giderdiği ve yaşanan sorunları sona erdirdiği için yüklenmesi öneriliyor. Güncelleme ile birlikte özellikle yazdırma gibi konularda yaşanan sorunların büyük bir bölümünün giderildiği görüldü. 

Windows 11 işletim sistemi için yapılan son güncellemeyi almak isteyenler isteğe bağlı güncelleme olduğundan dolayı manuel olarak indirilmesi gerekiyor. Güncellemeyi Windows Update üzerinden kontrol ederek alabilecek olan kullanıcılar eğer Windows Update üzerinden bu güncellemeye ulaşamıyorsa Windows update kataloğu üzerinden indirmesi ve kurması gerekecek.

Güncelleme içerisinde çok uzun bir liste olsa da güncelleme ile birlikte Windows 11 işletim sisteminde yapılan ve öne çıkan değişiklikler şöyle;

üzerinde bir USB veya Wi

Bilgisayarınıza yeni bir yazıcı eklemeniz mi gerekiyor? Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır Windows 11 Windows 11 her zaman herhangi bir yerel yazıcıyı (ör.

üzerinde bir USB veya Wi

Bilgisayarınıza yeni bir yazıcı eklemeniz mi gerekiyor? Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır Windows 11

Windows 11 her zaman yerel yazıcıları (USB ve DB-25 kabloları kullananlar gibi) otomatik olarak algılamaya ve yüklemeye çalışır. Ancak sistem bunu kuramazsa, eski bir yazıcıyla uğraşıyorsunuz veya kablosuz bir yazıcı bağlamak istiyorsanız, manuel olarak eklemeniz gerekecektir.

Bir yüklemeniz gerekip gerekmediğini yepyeni çok işlevli yazıcı veya HP, Canon, Epson ve Brother gibi üreticilerin eski bir nokta vuruşlu, mürekkep püskürtmeli veya lazer yazıcısı, Windows 11 cihazı kurmanın birden çok yolunu içerir.

Bu Windows 11 kılavuzu, dizüstü veya masaüstü bilgisayarınıza kablolu veya kablosuz yazıcı eklemenin farklı yolları konusunda size yol göstereceğiz.

üzerinde bir yazıcı kurmak için Windows 11, şu adımları kullanın:

Adımları tamamladığınızda, sistem söz konusu yazıcı için temel sürücüyü algılayacak ve kuracaktır.

Sistem yazıcıyı eski bir yazıcı olduğu veya bir uyumluluk sorunu olduğu için otomatik olarak yükleyemezse, aygıtı en az üç şekilde kurabilirsiniz: yazıcıyı manuel olarak kurmak için eski sihirbazı kullanabilir, bu durumda bir TCP/IP bağlantısı yapılandırabilirsiniz. bir ağ yazıcısıdır veya bağlantı noktasını manuel olarak seçerek yerel bir yazıcı ekleme seçeneğini kullanın.

Eski sihirbazı kullanarak bir yazıcıyı yüklemek için Windows 11, şu adımları kullanın:

Hızlı not: Sistem yerel olarak ve ağda yazıcıları ararken bu seçeneğin görünmesi biraz zaman alabilir.

Hızlı not: Windows temel yazıcı sürücülerini içermez; bu, “Windows Güncelle” düğmesine basarsanız, bilgilerin mevcut olması biraz zaman alabilir. Bu eski bir yazıcıysa ve tam sürücü modeli mevcut değilse, en yakın modeli seçmeyi deneyebilirsiniz.

Hızlı ipucu: Yazıcı sürücüsü mevcut değilse, Disk var Sürücüyü manuel olarak sağlamak için düğmesine basın. Yazıcı sürücülerini indirmek için her zaman aygıt üreticinizi kontrol edebilirsiniz.

Adımları tamamladıktan sonra, test sayfası yazdırılırsa, yazıcının başarıyla yüklendiğini bileceksiniz. Windows 11

Bir ağ yazıcısı kurmak için şu adımları kullanın:

Hızlı ipucu: Bu bilgiyi cihazın yerleşik ekranında bulabilirsiniz. Ancak, daha fazla ayrıntı için üretici destek web sitenize bakmanız gerekebilir.

Adımları tamamladığınızda, ağ yazıcısı bilgisayara yüklenecektir.

Paralel veya seri kablo kullanarak yazıcı kurmak için şu adımları kullanın:

Hızlı not: Bir USB kablosu kullanıyorsanız, USB seçeneğini seçin. “DB-25” adaptörlü bir paralel kablo kullanıyorsanız, LPT1 bağlantı noktasını seçin.

Adımları tamamladıktan sonra eski yazıcı kurulmalı ve üzerine yazdırmaya hazır hale gelmelidir. Windows 11

Otomatik kurulumu kullanırken, Windows 11, yazıcı için temel sürücüyü yükleyecektir. Gelişmiş özelliklerden (varsa) yararlanmanız gerekiyorsa, yazıcıyı üreticinin yazılımını kullanarak eklemeniz gerekebilir.

Eğer koşuyorsan Windows 10 11 yerine ve bu yazılım hakkında sorularınız varsa, aşağıdaki kılavuzumuza göz atın. Windows 10. Aksi takdirde, yeni bağlı yazıcınızla yazdırmanın keyfini çıkarın!

Orijinal Makale

USB aygıtı tanınmadı veya USB Yüklenmedi sorunu nasıl düzeltilir.

USB aygıtı tanınmadı veya USB Yüklenmedi sorunu nasıl düzeltilir.

Birkaç kez tüm Windows sürümlerinde USB aygıtlarıyla ilgili sorunlarla karşılaştım. Örneğin, bir USB aygıtı (örn. yazıcı, tarayıcı veya web kamerası) çalışmıyor veya bir USB depolama aygıtı (örn. USB flash disk) hiç algılanmıyor. USB cihazları sorunları farklı nedenlerle ortaya çıkabilir.

Örneğin, bir USB depolama aygıtını aygıtı kullanmadan çıkardığınızda, Safely Remove hardware veya bir programdan veya Windows Update’ten sonra veya bir virüs saldırısından sonra. USB aygıtlarıyla ilgili sorunlarla karşılaşırsanız, USB sorunlarınızı çözmek için bu sorun giderme kılavuzunu kullanabilirsiniz.

USB Errors – Symptoms that can fixed using this guide:– USB cihaz tanınmadı– USB Yazıcı tanınmadı veya yazdırmıyor– USB Depolama aygıtı tanınamıyor veya üzerinden çıkarılamıyor. Safely Remove.– USB aygıt sürücüsü başarıyla yüklenmedi veya Windows USB aygıtı yükleyemiyor hatası.– Aygıt Yöneticisinde tanınmayan USB aygıtı (hata kodu 43)

Contents

Aşağıda verilen çözümleri uygulamaya devam etmeden önce şu adımları gerçekleştirin:

1. Tamamen Kapat bilgisayarınızı ve güç kablosunu çıkarın. (Dizüstü bilgisayarınız varsa pili de çıkarın). 5-10 dakika kadar fişten çekin ve ardından güç kablosunu (ve pili) yeniden takın. Bilgisayarınızı açın ve USB aygıtlarınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

2. Dizüstü bilgisayarınız varsa:

3. Bilgisayarınızı USB aygıtına bağlayan USB kablosunu değiştirin.

4. İndirmek Hirens BootCd ve bilgisayarınızı önyükleyin Mini XP Çevre. Boş bir bağlantı noktasına bir USB flash bellek takın. Windows Gezgini’ni açın ve USB çubuğunun içeriğine erişip erişemediğinizi kontrol edin. (Bilgisayarınızı HirensCD’den nasıl indireceğiniz ve başlatacağınızla ilgili talimatlar Mini XP bu eğitimdeki 1,2 ve 3. adımlarda bulunabilir). USB çubuğunun içeriğine erişemiyorsanız, muhtemelen anakartınızın USB bağlantı noktaları zarar görmüştür.

5. Bu kılavuzdaki yönergeleri kullanarak bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlara karşı tarayın: Hızlı Kötü Amaçlı Yazılım Tarama ve Kaldırma Kılavuzu.

Çözüm 1: Microsoft USB Fix It yardımcı programıyla USB sorunlarını tanılayın ve çözün

Çözüm 2: USB hatalarını tanılamak ve düzeltmek için Windows Sorun Giderici’yi kullanın

3. Çözüm: USB Askıya Alma ayarlarını değiştirin

4. Çözüm: USB Güç Yönetimi Ayarlarını Değiştirin

Çözüm 5. Intel® Sürücü Güncelleme Yardımcı Programını kullanarak en son Intel Sürücülerini yükleyin.

Çözüm 6: Tüm Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicilerini ve USB Aygıtlarını Tamamen Kaldırın ve Yeniden Kurun

1. Önce bilgisayarınıza Microsoft Fix It yardımcı programını indirin.*

* Notes:– Windows 8 ve 8.1 kullanıcıları, Windows 8 USB Düzeltmesini indirmelidir.– Windows 7 USB Fix it Utility, Windows Vista ve Windows XP için de çalışabilir.– Windows Vista kullanıcıları, Windows Vista için USB Devices Fix It yardımcı programını da deneyebilir.– Windows XP kullanıcıları, Windows XP için USB Fix it’i de deneyebilir.

2. Run Microsoft Düzelt aracı ve basın Accept.

3. Seçme Detect problems and apply the fixes for me (Recommended).

4. Sorun gidericinin USB sorunlarını çözmesine izin verin ve Next.

Sorununuz çözüldüyse sorun gidericiyi kapatın ve USB aygıtlarınızın işlevselliğini kontrol edin.

1. Açık Troubleshooting itibaren Control Panel. Bunu yapmak için:

2. Değiştir View By ile Small icons ve tıklayın Troubleshooting.

3. Altında Hardware and SoundTıklayın Configure a device.

4. Ne zaman Donanım ve Aygıt sorun gidericisi ekranınızda belirir, basın Next.

5. Sorun giderici teşhisi tamamlandığında, istenen tüm düzeltmeleri uygulayın ve ardından USB işlevselliğini kontrol edin.

1. Açık Power Options itibaren Control Panel. Bunu yapmak için:

2. Double-click açmak Power Options.*

* Notice: eğer görmüyorsan Power Options değiştir View By: Small Icons.

3. Tıklamak Change plan settings.

4. Tıklayın Change advanced power settings.

5. Gelişmiş güç ayarlarında, genişletin USB Settings ve ayarla USB selective suspend setting ile Disabled.*

* Notice: Dizüstü bilgisayarlar için bu ayarı her iki alanda da değiştirmeniz gerekir: On Battery & Plugged in.

6. basmak OK ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

1. Unplug tüm USB aygıtları ve açık Device Manager. Bunu yapmak için:

2. Aygıt yöneticisinde, double-click genişletmek Universal Serial Bus controllers.

3. için çift tıklayın USB Root Hub özelliklerini açmak için.

4. Tıklamak Power Management.

5. Uncheck (seçimi kaldırın) Allow the computer to turn off this device to save power ve bas OK.

6. Hepsi için aynı işlemi (3, 4 ve 5. adımlar) gerçekleştirmelisiniz. USB Root Hub cihazlar.

7. Kapat Device Manager ve tüm USB Cihazlarınızı tekrar takın.

1. yüklemeyi indirin Intel® Sürücü Güncelleme Yardımcı Programı.

2. Kurulum tamamlandığında, düğmesine basın. Start Scan ve programın Intel aygıtlarınız için en son sürücüleri algılamasına ve bulmasına izin verin.

3. Taramadan sonra, Download sürücüler bulundu.

4. Sonunda basın Install ve bulunan en son Intel sürücülerini yüklemek için tüm istemleri izleyin ve restart senin bilgisayarın.

1. Unplug tüm USB aygıtları ve açık Device Manager. Bunu yapmak için:

2. Aygıt yöneticisinde, double-click genişletmek Universal Serial Bus controllers.

3. Right-click orada bulunan her USB cihazında Uninstall.

* Not: Kaldırma sırasında USB Klavyeniz veya USB Fareniz ile olan bağlantınızı kaybederseniz, bunları çıkarın ve bilgisayara tekrar takın.

4. Restart senin bilgisayarın.

5. Yeniden başlattıktan sonra, Windows otomatik olarak tüm USB Seri Veri Yolu denetleyicilerini yeniden yükleyene kadar bekleyin.

6. Şimdi USB cihazlarınızı (tek tek) takın ve bilgisayarınızın bunları düzgün ve hatasız tanıyıp tanımadığını görün.

Attention: Bu noktada, bir USB aygıtı Windows tarafından hala tanınmıyorsa, Aygıt Yöneticisi’ni kullanarak belirli USB aygıtını kaldırıp yeniden yüklemeniz gerekir.

7. USB tanınmayan aygıtları kaldırın.

Example 1: USB flash diskinizi (USB Depolama aygıtı) takarsanız ve Windows Gezgini’nde görünmüyorsa, bu depolama aygıtını Aygıt Yöneticisi’nde bulun ve kaldırın. Kaldırdıktan sonra, depolama aygıtını bilgisayarınızdan çıkarın ve yeniden takın.

Example 2: Cep telefonunuzu (bir USB kablosu kullanarak) takarsanız ve Windows tarafından tanınmıyorsa, cep telefonunuzu Aygıt Yöneticisi’nde bulun (genellikle Portable Devices) and uninstall it. After uninstalling, unplug the Mobile’s USB cable from your computer and plug it again.

İyi şanslar!

Windows 11 USB Yazdırma Sorunları Giderildi

Başa dön tuşu