Magazin

Ünlü modacı Alexander Wang, Erkek modellere cinsel saldırıda bulundu diyenlere cevap verdi

Ünlü modacı Alexander Wang, “Erkek modellere cinsel saldırıda bulundu” diyenlere cevap verdi

Bu hafta Owen Mooney ismindeki erkek model ve grafik tasarımcı, ünlü modacı Alexander Wang’in 2017’de New York’taki bir gece kulübünde kendisini elle taciz ettiğini TikTok’ta açıkladı. Sosyal medyada video paylaşan Mooney’e pek çok kişi eklendi ve Instagram “Alexander Wang cinsel saldırıda bulundu” açıklamalarıyla doldu. Moda endüstrisine dair çarpıcı bilgiler paylaşarak

Wang, 15 yıllık kariyeri boyunca “modanın mucize çocuğu” gibi unvanlar topladı (AFP)

Bu hafta Owen Mooney ismindeki erkek model ve grafik tasarımcı, ünlü modacı Alexander Wang’in 2017’de New York’taki bir gece kulübünde kendisini elle taciz ettiğini TikTok’ta açıkladı. 

Sosyal medyada video paylaşan Mooney’e pek çok kişi eklendi ve Instagram “Alexander Wang cinsel saldırıda bulundu” açıklamalarıyla doldu. Moda endüstrisine dair çarpıcı bilgiler paylaşarak yaklaşık iki buçuk milyon takipçiye ulaşan Diet Prada ve modellerin gerçekleri ifşa etmesine yardımcı olduğu iddiasını taşıyan Shit Model Management hesapları da bu suçlamalara görünürlük kazandırdı. 

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

37 yaşındaki Wang, günler süren suskunluğunu bozarak The New York Times’a yazılı açıklama yaptı. İddiaları yalanlayarak iki Instagram hesabına da atıfla şu ifadeleri kullandı:

Son günlerde temelsiz ve grotesk yanlışlıkta iddiaların hedefi oldum. Gizli veya anonim kaynaklardan aldığı karalayıcı içeriği herhangi bir kanıt sunmadan ya da doğruluğunu kontrol etmeden yayımlamakla ünlü sosyal medya hesapları, haksız yere bu iddiaların görünürlüğünü artırdı.Bu tasvir edilen berbat davranışlarda hiç bulunmadım ve asla da bulunmam. Bu iddiaların sorumlusu kimse, peşine düşüp onu sorumlu tutmayı hedefliyorum.

2019’da ünlü Amerikalı rapçi Azealia Banks, eskiden birlikte çalıştığı Wang hakkındaki suçlamalara kendi Instagram hesabında yer vermişti. 

2017’de de Nick Ward ismindeki biri, istemediği halde Wang’in Brooklyn’deki bir konser sırasında cinsel organına dokunduğunu Twitter’da iddia etmişti. 

Independent Türkçe, New York Times 

Modacı Alexander Wang yeniden cinsel taciz suçlamasıyla karşı karşıya

BBC’nin haberinde, moda tasarımcısı Wang’ın, yeniden cinsel taciz suçlamasıyla karşı karşıya olduğu belirtildi. fazla oku Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field) New York’ta tasarım okulu öğrencisi olan Keato Bullen 2019 yılında, stilist David Casavant da 2017’de bir gece kulübünde Wang tarafından cinsel tacize uğradığını öne sürdü. Wang,

Modacı Alexander Wang yeniden cinsel taciz suçlamasıyla karşı karşıya

Daha önce hakkındaki taciz iddialarını reddeden Alexander Wang, 11 kişiye cinsel tacizde bulunmakla suçlanıyor / Fotoğraf: AA

BBC’nin haberinde, moda tasarımcısı Wang’ın, yeniden cinsel taciz suçlamasıyla karşı karşıya olduğu belirtildi.

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

New York’ta tasarım okulu öğrencisi olan Keato Bullen 2019 yılında, stilist David Casavant da 2017’de bir gece kulübünde Wang tarafından cinsel tacize uğradığını öne sürdü. 

Wang, iddiaların tamamını sert bir şekilde reddetti.

Wang’ın avukatlarından Paul Tweed, söz konusu gece kulübünün kamera görüntülerini beklediklerini ve müvekkilinin, görüntülerin iddiaları tamamen çürüteceğine inandığını ifade etti. 

Avukat Lisa Bloom, cinsel taciz suçlamasıyla Wang’dan şikayetçi olan 11 kişiyi temsil ettiğini belirtti.

Model ve grafik tasarımcısı Owen Mooney, 2017 yılında Wang tarafından tacize edildiğini Aralık 2020’de öne sürmüştü.

Ünlü modacı Alexander Wang yine tacizle suçlandı

Tayvan asıllı Amerikalı moda tasarımcısı Alexander Wang, 11 kişiye cinsel tacizde bulunmakla suçlanıyor.

Ünlü modacı Alexander Wang yine tacizle suçlandı

BBC’nin haberinde, moda tasarımcısı Wang’ın, yeniden cinsel taciz suçlamasıyla karşı karşıya olduğu belirtildi.New York’ta tasarım okulu öğrencisi olan Keato Bullen 2019 yılında, stilist David Casavant da 2017’de bir gece kulübünde Wang tarafından cinsel tacize uğradığını öne sürdü. Wang, iddiaların tamamını sert bir şekilde reddetti.

Ünlü modacı Alexander Wang yine tacizle suçlandı

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTILARGeçen yılın son günlerinde moda dünyasına kelimenin tam anlamıyla bomba düştü. Ünlü moda tasarımcısı, birlikte çalıştığı ya da çeşitli etkinliklerde tanıştığı erkeklere ya da trans bireylere tacizde bulunmakla suçlanmıştı. 37 yaşındaki Amerikalı tasarımcı Alexander Wang, cinsel taciz suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı. Her şeyin fitilini ateşleyen ise sosyal medyada yapılan paylaşımlar oldu. Bazıları isimlerini açıkça belli eden bazıları da isimsiz paylaşımlarda birçok kişi Wang’ın cinsel tacizine uğradığını ileri sürdü.

Ünlü modacı Alexander Wang yine tacizle suçlandı

MODEL OWEN MOONEY YAŞADIKLARINI ANLATTI Instagram’da yer alan moda içerikli hesaplar S— Model Management ve Diet Prada adlı hesaplardan yapılan isimsiz paylaşımlarda Wang’a yönelik suçlamalar yer aldı. Kimliğini açıkça gözler önüne seren model Owen Mooney, yaşadığını deneyimi anlattı ve bunun başkalarına da yaşadıkları benzer tecrübeleri paylaşmak için cesaret verdiğini ileri sürdü.

Ünlü modacı Alexander Wang yine tacizle suçlandı

‘BAŞIMI BİR ÇEVİRDİM, ONU GÖRDÜM’Owen Mooney, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Alexander Wang ile karşılaşmasını anlattı. Mooney, ünlü modacı ile 2017 yılında New York’ta kalabalık bir gece kulübünde karşılaştığını söyledi. Owen Mooney, önce kalabalıkta birisi tarafından elle taciz edildiğini ve bu yüzden şok geçirdiğini ileri sürdü. Bunu kimin yaptığını görmek için başını sol tarafa çevirdiğinde de Alexander Wang’ı gördüğünü anlattı. Bu durumun şaşkınlığını artırdığını da belirtti Mooney.

Ünlü modacı Alexander Wang yine tacizle suçlandı

KİM OLDUĞUNU BİR TAKİPÇİSİ SÖYLEDİFakat Mooney, ilk paylaşımında Alexander Wang’ın adını vermedi. Sadece “ünlü bir tasarımcı” diye söz etti. Ancak onun bu paylaşımına gelen bir yorum bu kişinin Wang olduğunu ileri sürdü. Bunun üzerine Owen Mooney de ” Bu yorum beni gerçekten şaşırttı” diyerek o kişinin gerçekten Alexander Wang olduğunu belirtti. Mooney, Wang’ın benzer şekilde davrandığı çok sayıda kişi olduğunu da ekleyerek “Bu durumda artık onun açığa çıkarılması gerekiyordu” diye sözlerini sürdürdü.

Ünlü modacı Alexander Wang yine tacizle suçlandı

‘AÇIĞA ÇIKARILMASI GEREKİYORDU’Bu arada S— Model Management ve Diet Prada’nın sosyal medya hesaplarında da Wang’a benzer suçlamalar yönelten, anonim kullanıcılardan gelen anlatılara da yer verildi. Bazı kişiler Alexander Wang’ın kendilerini partiye davet ettiğini ve kendi limuziniyle giderken su ikram ettiğini, bu suyun içinde ise uyuşturucu ilaç bulunduğunu ileri sürdü.

Ünlü modacı Alexander Wang yine tacizle suçlandı

 ‘ARKADAŞIM KENDİNİ BİR ODADA BULDU’Bir başka paylaşımda ise benzer bir tecrübe yer aldı. Bu kişi olup bitenlerin bir arkadaşının başına geldiğini ileri sürüp şu satırları paylaştı: “Arkadaşım modellik yapıyordu. O dönemde Wang ile partiye gitti. Wang aslında içki içmeyen arkadaşıma içecek bir şeyler ısmarlamak istedi. Arkadaşım da nezaket gereği bunu kabul etti. Ama içkileri bittikten sonra arkadaşımın hatırladığı şey Alexander Wang ile bir odada bulundukları ve modacının onu taciz ederken giysilerini çıkarmaya çalıştığıydı.”

SİYAH KULLANIMI İLE TANINIYOR

Amerikalı moda tasarımcısı Wang, 2005 yılında kendi adını taşıyan moda markasını kurdu ve 2008 yılında CFDA / Vogue Moda Fonu’na layık görüldükten sonra tanındı. Kasım 2012’den Temmuz 2015’e kadar Wang, Balenciaga’da Yaratıcı Yönetmen olarak görev yaptı. Wang, kentsel esintili tasarımları ve siyah kullanımı ile tanınır.

Keywords

son , gündem , haberler , habertürk , haber , dakika , son dakika , emin , i̇stanbul , oldu , belli , nisan , ipucu , 2019 , oyuncuları , cevabı , onu , soru , zalim , oyuncu , belli oldu , cevabı 15 , 15 nisan , zalim i̇stanbul , cevabı 15 nisan , yaşam , ekonomi̇ , sağlik , yazarlar , kültür , sanat , daki̇ka , son daki̇ka , magazin , ilk , spor , haberleri , burada , gül , zahid , alexander wang , owen mooney , alexander wang’a taciz suçlaması

Ünlü modacı Alexander Wang, Erkek modellere cinsel saldırıda bulundu diyenlere cevap verdi

Başa dön tuşu