Magazin

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu seçim öncesi Dodurgada

Bakan Karaismailoğlu: Türkiye dünyada sözü dinlenen, itibar edilen ülke haline geldi

Bakan Karaismailoğlu: Türkiye dünyada sözü dinlenen, itibar edilen ülke haline geldi

Kırşehir Valiliğini ziyaret ederek Vali Hüdayar Mete Buhara’dan ketteki çalışmalar hakkında brifing alan Bakan Karaismailoğlu, Kırşehir Huzurevine geçerek burada kalanlarla sohbet etti.

AK Parti İl Başkanlığında partililere hitap eden Karaismailoğlu, birliğin, beraberliğin, kardeşliğin başkenti olan bu kadim şehirde olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti kadrolarının 20 yılda büyük başarılar elde ettiğini vurgulayan Karaismailoğlu, “Geçmişe baktığımızda, 100 yılda yapılabilecek işleri 20 yıla sığdırmış Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki kadroları görürsünüz. 20 yıl önce son derece yetersiz altyapısı olan, ekonomik sıkıntılarda yüzen bir Türkiye vardı. Dünyada dikkate alınmayan bir Türkiye vardı. Bugüne geldiğimizde hayal edilemeyen birçok iş bir bir bitirildi. Bundan sonra daha da iyilerini yapacağız.” dedi.

Son 20 yılda planlanandan daha fazla hizmet ürettiklerini vurgulayan Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

“2002 yılında AK Parti’nin ilk hükümet döneminde 15 bin 100 kilometrelik bölünmüş yol planı anlatıldığında gülmüşlerdi, ‘Hayal satıyorsunuz.’ demişlerdi. Ama bugüne geldiğimizde tam 28 bin 700 kilometrelik bölünmüş yol ağıyla Türkiye’nin dört bir yanını donattık. Bu yollar sayesinde yılda tam 7 milyar saat tasarruf sağlıyoruz. Bu güvenli, konforlu yollar sayesinde her yıl tam 1 milyar litre akaryakıt tasarrufu sağlıyoruz. Bu yollar sayesinde trafik kazalarında yüzde 80’e varan azalmalar sağladık. Bunun karşılığı yılda 9 bin vatandaşımızın canını kurtarıyoruz bu kaliteli güvenli yollar sayesinde.”

“DÜNYADA BÖYLE GÜVENLİ, KONFORLU YOLLAR YOK”

Ankara-Niğde Otoyolu’na değinen Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Dünyanın en güvenli otoyollarından bir tanesi. Dünyada böyle güvenli, konforlu yollar yok. Amerika’da, Avrupa’da böyle yolları yeniden nasıl yapabiliriz diye daha planlamasıyla uğraşıyorlar. Kelle koltukta gittiğimiz yollarda artık keyif yapıyoruz. Bu yollar sayesinde mesafeler kısaldı, yakıt kayıpları ortadan kalktı. Yollarda geçirdiğimiz vakitleri artık sevdiklerimizle geçiriyoruz. Bu yolların değeri, kıymeti gelecek yıllarda daha da iyi anlaşılacak. Yaptığımız işlerin arkasındayız, daha da yapmaya devam edeceğiz. Bugün Ankara-Niğde Otoyolu sayesinde Kapıkule’den giren bir gurbetçi vatandaşımız, Şanlıurfa’ya kadar, bölünmüş, kaliteli, konforlu otoyollarda seyahatini tamamlayabiliyor.”

AK Parti hükümetlerine 20 yılda çok engeller çıkarıldığına işaret eden Karaismailoğlu, “Kolay olmadı bunlar. Tam 20 yıl önümüze taş koydular, duvarlar çektiler, engellediler. Bunların sonucunda bunların hepsi oldu. Bir de bu engellemelerin olmadığını bir düşünseniz, daha neler olacaktı. Hamdolsun çok ümidimiz var, 2023 sonrasında çok çok daha fazlasını yapacağız. 250 milyar dolara çıkacak olan bu yıl itibarıyla ticari hacmimiz, dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerinden birisi olmamız, bütün bunlar vatanını milletini seven kadroların yaptığı işler sonucunda oldu.” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE DÜNYADA SÖZÜ DİNLENEN, İTİBAR EDİLEN ÜLKE HALİNE GELDİ”

Karaismailoğlu, AK kadrolar olarak vatandaşa, millete bir borçları olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Hayırlı evlat olma borcumuz var. Yaşam felsefemiz ve gayemiz de bu. Allah fırsat verdi, biz de milletimize hizmet etmek için en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Büyük ve güçlü Türkiye için dünyanın en büyük 10 ekonomisine sahip olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bundan hiç kimsenin şüphesi yok. Bunu dünya biliyor zaten. Dünyada nerede bir kriz ve savaş varsa, bu konuda Türkiye’nin görüşü nedir, hemen bize gözlerini dikiyorlar. Biliyorsunuz geçen günlerde tahıl koridoru konusunda Cumhurbaşkanımız devreye girdi, tahıl krizini ortadan kaldırdı. Aynı şekilde Putin ile Zelenskiy ile aynı anda birebir görüşen tek lider var dünyada. O da Sayın Cumhurbaşkanımız. Bu savaş bitecekse onu da bitirecek olan Sayın Cumhurbaşkanımız olacak elhamdülillah. Türkiye bugünlere geldi. Dünyada sözü dinlenen, itibar edilen ülke haline geldi. Bunları devam ettireceğiz, o yüzden sorumluluğumuz çok fazla.”

AK Parti bu hizmetleri yaparken muhalefet partilerin masa etrafında oturup kalktığını anlatan Karaismailoğlu, “Çünkü onların vatan millet diye bir dertleri yok. Onlar sadece kendi geleceklerini planlıyor. Kim cumhurbaşkanı olacakmış, hala cumhurbaşkanı arıyorlar ortalıkta. Bulabileceklerini de zannetmiyorum. Masanın altında da başka birileri var. Onlarla da istişare ediyorlar ama bundan bir şey çıkmaz. Çünkü o masalarda milletin derdi yok. O yüzden vatandaşımız, milletimiz onlara fırsat vermeyecektir. Onlar aday arayadursunlar ama bizim adayımız belli, milletin kalbinde taht kurmuş Recep Tayyip Erdoğan.” diye konuştu.

Karaismailoğlu, daha sonra esnaf ziyareti yaparak MHP İl Başkanlığına geçti, Başkan Arif Kılıç ve partililerle görüştü.

Programlara, AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, İl Başkanı Seher Ünsal ve partililer de eşlik etti.

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu seçim öncesi Dodurgada

Çankırı’nın Dodurga beldesinde yapılacak belediye başkanlığı seçimi öncesinde bölgeye beraberinde AK Parti Grup Başkanvekili M. Emin Akbaşoğlu ile birlikte gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, seçim öncesi bol keseden vaatlerde bulundu.

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu seçim öncesi Dodurgada

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çankırı’nın Orta ilçesinde yeniden belde statüsünü kazanan ve yarın belediye başkanlığı seçimlerinin yapılacağı Dodurga’da vatandaşlarla bir araya geldi. Yarın gerçekleşecek seçim öncesinde beldeye gelen Karaismaoloğlu ilk olarak Orta ilçesini ziyaret etti. Orta Belediyesi ziyaretinin ardından Bakan Karaismailoğlu Dodurga beldesine geçti. Dodurga’da vatandaşlara seslenen Karaismailoğlu, Millet İftifakı’nın belediye başkan adayı Hasan Hüseyin Kaşıkçı’nın Dodurga’nın tekrar belde olması için çok çalıştığını ve yönetmek için hazır olduğunu söyledi.

“SON 20 YILDIR TÜRKİYE ADETA ÇAĞ ATLADI” 

AK Parti döneminde yapılan yatırımlara değinerek konuşmasını sürdüren Bakan Karaismailoğlu, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti hükümetleri hizmet aşkı ile yurdumuzun dört bir yanında hizmet üstüne hizmet üretiyorlar, proje üzerine proje üretiyorlar. 1994 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı grevine geldiği günleri çoğu arkadaşımız bilirler. Mazide kaldı ama neydi ne oldu? Aynı şey 2002 yılından itibaren Türkiye’de yaşandı. Son 20 yıldır Türkiye adeta bir çağ atladı. Hayal dahi edilemeyen pek çok iş bir bir tamamlandı. Sonucunda bunların hepsi vatandaşlarımıza hizmet olarak döndü. Vatandaşımızı hayatları yapılan hizmet sayesinde kolaylaştı. Mesafeler kısaldı, zaman kısaldı, vatandaşlarımız sevdiklerine zaman ayırabildi. 2002 öncesinde Türkiye’de sadece 6 bin 100 kilometrelik bölünmüş yol vardı. AK Parti’nin ilk hükümetleri 15 bin kilometrelik bölünmüş yol vaadini söyledikleri zaman gülmüşler, ‘hayal satıyorsunuz’ demişlerdi. Ama bugüne geldiğimizde ülkemizde tam 28 bin 664 kilometrelik yol var. Bu yollar sayesinde yolda tam 7 milyar saat zaman tasarrufu sağladık. Her yıl 1 milyar litre akaryakıttan tasarruf sağlıyoruz. Yapılan bu yollar, kaliteli yollar sayesinde hem yakıttan, zamandan tasarrufu sağladık hem de kaza oranları yüzde 80 azaldı. Bu yapılan yatırımlar sayesinde her yıl 9 bin 500 vatandaşımızın hayatını kurtarıyoruz. Yaptığımız yollar bir akarsu gibidir. Gittikleri yere hareket, bereket getirirler. Devamında sanayi, turizm, tarı gelişir” dedi.

“BÜTÜN DÜNYA EKONOMİLERİ KÜÇÜLÜRKEN TÜRKİYE BÜYÜDÜ” 

Pandemi sürecine rağmen Türkiye’nin büyümeye devam ettiğini belirten Karaismailoğlu, “Dünyada son iki yıldır yaşanan Covid-19 salgın sürecinde bütün sistemlerin kilitlendiği, üretimin durduğu, insanların adeta evlerine hapsolduğu günlerde bile büyük Türkiye kenetlenerek daha fazla üretim, daha fazla yatırım yaptı. Bunun sonucunda dünyanın en iyi, en hızlı gelişen ülkeleri arasına girdi. Bütün dünya ekonomileri küçülürken Türkiye büyüdü, hala daha büyümekte. 200 milyar dolara çıkan ticaret hacmi artarak devam edecek. Bundan hiç şüpheniz olmasın” diye konuştu.

dodurga-cankiri-akp-miting-resim-07.jpg

“SON 20 YILDIR 6 MİLYAR LİRANIN ÜZERİNDE ÇANKIRI’YA SADECE ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI OLARAK YATIRIMLAR YAPTIK”

Çankırı’ya yapılan yatırımlarla ilgili bilgiler veren Karaismailoğlu, “Çankırı genelinde çok ciddi yatırımlarımız var. Son 20 yıldır 6 milyar liranın üzerinde Çankırı’ya sadece Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak yatırımlar yaptık. Tabi ki yeterli değil, hareketlilik üretim de artınca ihtiyaçlar artıyor. Sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda yatırımlarımıza devam edeceğiz. Çankırı’ya, Orta’ya yakın zamanda gelmiştik. Buranın sorunlarını, taleplerini biliyoruz. En büyük beklentiniz; Çerkeş, Orta, Şabanözü, Çubuk yolu. Şabanözü- Çubuk yoluna başladık, hayırlı uğurlu olsun. Orta Şabanözü yolunun da ihalesini bu ay yapıyoruz, Temmuz’da da hep birlikte temelini atacağız” şeklinde konuştu.

“BU MASALARDAN BİR ŞEY ÇIKMAZ,BU MASALARDA MİLLETİN DERDİ YOK” 

‘Altılı masa’yı eleştiren Karaismailoğlu, “Birileri masaların etrafında oturuyor, kalkıyorlar. Yine oturacaklarmış. Bu masalardan bir şey çıkmaz, bu masalarda milletin derdi yok. Bu masalarda sadece kendi gelecekleri var. O yüzden, derdi vatanına, milletine hizmet olmayanlardan hiçbir beklenti olmaz. Sadece masanın etrafında değil, altında da birileri var. Zamanı gelince onlar da oradan çıkacaklar. O yüzden milletin de bunlardan bir beklentileri yok. Bu ülkeye yapılacak bir şey varsa, onu yapacak da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki AK Parti hükümetleridir” ifadelerini kullandı.

“YARIN BURADAN ÇIKACAK GÜÇLÜ SES2023’ÜN SİNYALİ OLACAKTIR” 

Dodurga’da yapılacak seçimlerin 2023 yılındaki seçimlerinin sinyali olacağını belirten Karismailoğlu, “Önümüzde 2023 seçimleri var. Yarın buradan çıkacak güçlü ses 2023’ün sinyali olacaktır. Ama bu mühür ne kadar güçlü çıkarsa Dodurga o kadar çok kazanacak” dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da telefon aracılığı ile mitingde vatandaşlara seslendi. Yıldırım, seçimlerden sonra Dodurga’ya gelerek vatandaşlarla bir araya geleceğini ifade etti.

Keywords

Recep Tayyip Erdoğan , Amerika

19:08
Bakan Karaismailoğlu: Kısalan yollar sayesinde 1 milyar litre yakıt tasarrufu sağlıyoruz

Başa dön tuşu