TEKNOLOJİ

Truva atı içeren YouTube videolarının olduğu ortaya çıktı!

Truva Ati Haberleri

Truva Ati haberleri, güncel son dakika gelişmeleri ve bugün yer alan son durum bilgileri için tıklayın! Truva Ati ile ilgili tüm, video, fotoğraf,…

Truva Ati Haberleri

Son dönemde korsan yayın yapan site ve uygulamaların sayısı bir hayli arttı. Futbol müsabakaları, dizi ve filmler ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunuluyor. Fakat yeni bir araştırma kaçak yayın yapan sitelerin kötü amaçlı yazımlarla dolu olduğunu ortaya çıkardı. Peki kullanıcıları bekleyen tehlikeler neler?

Google Play Store’daki farklı uygulamalar üzerinden yayılan tehlike, cihazları tehdit etmeye başladı. Daha önce 20 bankayı taklit ederek saldırı gerçekleştiren siber korsanlar şimdi de kullanıcıları hedef alıyor. Peki kullanıcıları hangi tehlikeler bekliyor? Uzmanlar hurriyet.com.tr’ye anlattı.

Çanakkale kent merkezinden Eceabat’a kadar olan hat üzerinde, mutlaka görmeniz gereken 5 yeri listeledik.

Siber güvenlik uzmanları, Android odaklı bankacılık Truva Atı’nın Türkiye’de COVID-19 salgınını fırsat bilerek yayıldığı konusunda uyardı

Telefonlarda ortaya çıkan yeni bir güvenlik tehlikesi, kullanıcıların canını fazlasıyla sıkacağa benziyor. Sakın bu hataya düşmeyin, başınız yanabilir…

Siber güvenlik uzmanları, kullanıcılara istenmeyen reklamlar gösteren ve e-ticaret uygulamalarını kurdurmaya çalışan yeni bir Truva atı uygulaması tespit etti. Bu uygulama hem kullanıcıları hem de reklam verenleri kandırabiliyor. Akıllı telefon uygulama mağazalarını ziyaret eden bu zararlı yazılım çeşitli uygulamaları indirip kullanıcı adına bunlar hakkında yorumlar yazıyor. Bunların tümünü de cihazın sahibi farkında olmadan gerçekleştiriyor.

Oviedo şehrinde yaşayan Prudencio Antuna Suarez’in, Çanakkale’deki Troya Müzesi’ne yolladığı gönderiden Truva atı maketi isteğini belirten mektup ile 25 avro çıktı.

Troy filminde kullanıldıktan sonra 2004’te Japonya’dan getirilerek Çanakkale kordonunda sergilenmeye başlanan 12.4 metre yüksekliğindeki Truva Atı Heykeli, 2018 Truva Yılı nedeniyle bakımdan geçirildi.

TROY filminde kullanıldıktan sonra, 2004 yılında Japonya’dan getirilerek Çanakkale kordonunda sergilenmeye başlanan 12,4 metre yüksekliğindeki Truva Atı Heykeli, ‘2018 Troia Yılı’ nedeniyle kapsamlı şekilde bakımdan geçirildi. Bir işçi itfaiye aracının merdivenleri üzerinde Truva Atı’nın boyasını yeniledi. Kentin turizm elçisi Truva Atı, bakımdayken bile ziyaretçi akınına uğramaya devam etti.

Dünyanın en önemli turizm fuarlarından biri olan Uluslararası Berlin Turizm Fuarı (ITB Berlin) dün akşam Almanya Başbakanı Angela Merkel tarafından açıldı. Açılışta konuşan Merkel, “Turizm küreselleşme şansı için mükemmel bir örnek” dedi. Türkiye, dört gün sürecek fuara çok sıkı hazırlandı.

Türkiye, dev bir standla yer alacağı 52’nci Berlin Turizm Fuarı için Truva Atı ile Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilen Kastamonu mutfağını Berlin’e taşıyor. Türkiye’yi ziyaret edecek turist sayısına doğrudan etki etmesi beklenen tanıtımlarda peri bacalarından İzmir saat kulesine, Apollon Tapınağı’ndan Galata Kulesi’ne birçok Türkiye manzarası da Berlin’den dünyaya yansıyacak.

Türkiye, dev bir standla yer alacağı 52’nci Berlin Turizm Fuarı için Truva Atı ile Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilen Kastamonu mutfağını Berlin’e taşıyor. Türkiye’yi ziyaret edecek turist sayısına doğrudan etki etmesi beklenen tanıtımlarda Peri Bacalarından İzmir Saat Kulesi’ne, Apollon Tapınağı’ndan Galata Kulesi’ne birçok Türkiye manzarası da Berlin’den dünyaya yansıyacak.

Almanya’nın Köln kentinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Merkez Camisi’nin duvarına gece lazer ışıklarıyla siyasi figür ve söylemler yansıtıldı.

Çanakkale’de Truva Atı’ndan düşerek, hayatını kaybeden Mestan Güney’in, düşüş anı saniye saniye kameralar tarafından görüntülendi.

Çanakkale’ye başrolünde Brad Pitt’in oynadığı Troy filminde kullanıldıktan sonra getirilerek kordon boyunda sergilenen 12.6 metre yüksekliğindeki Truva Atı’nın üzerine çıkan 55 yaşındaki Mestan Güney, düşerek yaşamını yitirdi.

ÇANAKKALE’ye, başrolünde Brad Pitt’in oynadığı Troy filminde kullanıldıktan sonra getirilerek kordon boyunda sergilenen Truva Atı’nın üzerine çıkan 55 yaşındaki Mestan Güney, düşerek yaşamını yitirdi. Truva Atı’nın üzerinden düşerek yaşamını yitiren Güney, 23 Nisan 2015 tarihinde de alkollü olarak Truva Atı’nın üzerine çıkmış, o dönemde olay yerine gelen polislerin çabası sonucu ikna edilerek indirilmişti.

Çanakkale’ye başrolünde Brad Pitt’in oynadığı Troy filminde kullanıldıktan sonra getirilerek kordon boyunda sergilenen 12.6 metre yüksekliğindeki Truva Atı’nın üzerine çıkan 55 yaşındaki Mestan Güney, düşerek yaşamını yitirdi.

ÇANAKKALE’nin Tevfikiye Köyü sınırları içinde bulunan 5 bin yıllık geçmişe sahip Truva Ören Yeri’nin simgesi Truva Atı ile ilgili İtalyan Deniz Arkeoloğu Francesco Tiboni’nin “Truva Atı aslında bir gemiydi” iddiası yeni bir tartışmayı başlattı.

İtalyan deniz arkeoloğu Francesco Tiboni, Yunan mitolojisi ve edebiyatında çok önemli bir yere sahip olan Truva Savaşının sembolü Truva Atı efsanesini yerle bir eden bir iddia ortaya attı. Tiboni, filmlere de konu edilen atın aslında bir gemi olduğunu öne sürdü.

Bankbot, uzaktan kontrol edilen ve mobil alışveriş ile bankacılık müşterilerini hedef alan bir Android truva atı ve kredi kartı bilgilerinizi çalmayı hedefliyor.

Türkiye Kültür Yolu Festivalleri kapsamında Çanakkale’de düzenlenen Troya Kültür Yolu Festivali’nin açılışı, ’Troyalılar Geldi’ kortejiyle başladı. Açılışa katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Ülkemizin kültür ve sanat hayatını zenginleştirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Çanakkale’de gerçekleştirdiğimiz Troya Festivali’nde 1000’den fazla sanatçının katılımıyla, 100’den fazla etkinlik sanatseverlerle buluşacak” dedi.

Son dönemde korsan yayın yapan site ve uygulamaların sayısı bir hayli arttı. Futbol müsabakaları, dizi ve filmler ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunuluyor. Fakat yeni bir araştırma kaçak yayın yapan sitelerin kötü amaçlı yazımlarla dolu olduğunu ortaya çıkardı. Peki kullanıcıları bekleyen tehlikeler neler?

Türk mutfağının geleneksel tariflerine kişisel yorumlarını katan şef Kemal Demirasal ile Londra’da açtığı çağdaş ocakbaşı uyarlaması olan The Counter isimli restoranında bir araya geldik. İşte kaykaycı genç İngilizlere Türk ocakbaşı kültürünü öğreten şefle olan sohbetimizden anekdotlar…

Yunanların on yıllık kuşatmasına direnen Troya, tahta at yüzünden değil, dinsel bağnazlık yüzünden düştü. Kentin kapısını Helenlere açan, hurafelerdi!

İçişleri Bakanı Soylu, terör örgütü FETÖ’ye yönelik operasyonlarla ilgili “Bugüne kadar 334 bin 378 gözaltı yaptık. 101 bin tutuklama, 104 bin de adli kontrol kararı verildi. Halen cezaevlerinde 18 bin 892 tutuklu bulunmaktadır. 23 bin 927 kişi de firaridir. İstedikleri kadar firar etsinler. Bu işin sonu bellidir, ya vatansız ölecekler ya da Türk adaletinin karşısında hesap verecekler” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çerçevesinde, Gölbaşı Özel Harekat Başkanlığı ile Havacılık Dairesi Başkanlığı’nda düzenlenen anma töreninde açıklamalarda bulundu. FETÖ terör örgütünün tamamen yok edene dek mücadele edeceklerini vurgulayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Son FETÖ’cüyü adalet önüne çıkarana kadar da mücadelemiz bitmeyecektir. Bugüne kadar 334 bin 378 gözaltı yaptık. 101 bin tutuklama, 104 bin de adli kontrol kararı verildi. Halen cezaevlerinde 18 bin 892 tutuklu bulunmaktadır. 23 bin 927 kişi de firaridir” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çerçevesinde, Gölbaşı Özel Harekat Başkanlığı ile Havacılık Dairesi Başkanlığı’nda düzenlenen anma töreninde açıklamalarda bulundu. FETÖ terör örgütünün tamamen yok edene dek mücadele edeceklerini vurgulayan Bakan Soylu, “Son FETÖ’cüyü adalet önüne çıkarana kadar da mücadelemiz bitmeyecektir. Bugüne kadar 334 bin 378 gözaltı yaptık. 101 bin tutuklama, 104 bin de adli kontrol kararı verildi. Halen cezaevlerinde 18 bin 892 tutuklu bulunmaktadır. 23 bin 927 kişi de firaridir” dedi.

Mitolojik bir kahraman olan Odysseus, genellikle Truva Savaşının anlatıldığı öykülerde geçer. İstemediği halde savaşa zorla götürülen Odysseus, düşmanlarını yenmek için Truva atı yapılmasını önerir. Yapılan Truva Atı’nın içine mevzilenen askerler, gece olduğunda dışarı çıkarlar ve uykuda olan düşmanlarını alt edip savaşı kazanırlar. Kolları Bağlı Odysseus eserinin hem özetini hem yazarına dair bilgileri detayları ile derledik.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ile başlayan savaş, 200 yıldır tarafsız olan İsveç’i ve Finlandiya’yı NATO’ya katılmaya yöneltti. Peki ama bu sürece nasıl gelindi? Kaliningrad şehri neden önemli? 10 soruda Kuzey denizinde son durum…

Geçtiğimiz Mart ayında Zelensky’nin ağzından montajlanan ve uzun süre bilgi kirliliğine yol açan “Teslim oluyoruz” temalı deepfake videosu, dijital teknolojinin manipülasyona alet edilmesinin son örneği oldu. Siyasal iletişim uzmanlarını kara kara düşündüren ‘deepfake’ videoları uzmanlara sorduk: Neler oluyor?

Google Play Store’daki farklı uygulamalar üzerinden yayılan tehlike, cihazları tehdit etmeye başladı. Daha önce 20 bankayı taklit ederek saldırı gerçekleştiren siber korsanlar şimdi de kullanıcıları hedef alıyor. Peki kullanıcıları hangi tehlikeler bekliyor? Uzmanlar hurriyet.com.tr’ye anlattı.

Giderek artan sayıda akıllı telefon kullanıcısına bağlı olarak mobil uygulama geliştirme büyük bir sektör haline geldi. Bugün kullanıcılara günlük yaşamlarının neredeyse her alanında yardımcı olan milyonlarca uygulama mevcut. Siber suçlular bu gerçekten hareketle kendi uygulamalarını geliştirerek kullanıcıların farkındalık eksiliğinden yararlanmaya çalışıyor.

Fransa’nın yeni Cumhurbaşkanı’nı belirleyecek 24 Nisan’daki seçimlerden aşırı sağcı Marine Le Pen’in galibiyetle çıkma ihtimali Avrupa Birliği ve NATO’yu kara kara düşündürüyor. AB’yi felç etme, Avrupa projesini temelden sarsma ve tüm dengeleri bozma potansiyeli içermesi nedeniyle Le Pen’in olası bir zaferi Brexit’ten (İngiltere’nin AB’den ayrılması) çok daha tehlikeli görülüyor.

Tech Data A TD SYNNEX Company Türkiye, bugün siber korumada dünya lideri Acronis ile dağıtım anlaşması yaptığını duyurdu. Bu anlaşma ile Tech Data’nın Türkiye’deki iş ortakları, her büyüklükteki kuruluş için proaktif, aktif ve reaktif siber güvenlik çözümleri sunabiliyor.

Türkiye’deki genel mobil kötü amaçlı yazılım saldırıları, benzeri görülmemiş ölçüde %70 oranında arttı. Üstelik bu artış bölgesel ve küresel eğilimin tam tersine karşılık geliyor. Bu ve diğer bulgular Kaspersky’nin Mobil Tehditler 2021 raporunda yer alıyor.

Japon siber güvenlik uzmanları, dünyaca ünlü zararlı yazılım Emotet’in ülkede yeniden yayılmaya başladığını açıkladı.

14 Şubat artık sadece sevgililerin değil, siber suç aktörlerinin de iple çektiği bir gün. Birçok çiftin birbirlerine hediye almak için online platformlarda indirimleri kovaladığı bu güne özel olarak hacker’ların tuzakları da internet kullanıcılarını bekliyor.

Bandırmalı bir grup gencin 1950 yıllarda gerçekleştirdiği füze denemeleri konu alan ve gerçek bir hikâyeden beyaz perdeye aktarılan “Bandırma Füze Kulübü”nün geçtiğimiz hafta çekimleri Bandırma’da da gerçekleştirildi. Filme Bandırmalılar yoğun ilgi gösterdi ve 200’e yakın Bandırmalı figüran filmde görev aldı.

Uzun süredir firari olan Barış Saral, Türkiye çapında suç örgütlerine yönelik düzenlenen ‘Tırpan Operasyonu’ kapsamında önceki gün yakalanmıştı. Sarallar grubunun etkin isimlerinden olan Barış Saral hakkındaki ‘Truva Atı’ soruşturmasının detaylarına ise Hürriyet ulaştı.

Dost ve müttefik gibi gözüken ABD, Türkiye’mizi hiçbir zaman tam bağımsız olarak görmek istemez. ABD’ye göre biz, onların sayesinde yaşayabilen, onların korumasında güvenliğimizi sağlayabilen, uyduları olan bir ülkeyiz.

Güney Koreli popüler dizi Squid Game Netflix’in en çok izlenen yapımı oldu ancak birçok tartışmayı beraberinde getirdi. Siber saldırı ve dolandırıcılıklar için en çok kullanılan yol haline gelen dizi çocuklar dahil herkesi tehdit ediyor. Konuyla ilgili uzmanlar da uyarılarda bulundu…

Siber güvenlik araştırmacıları Windows, Mac OS, Linux ve yükleyicileri için FinSpy casus yazılımlarına yapılan son güncellemeler hakkında kapsamlı bir araştırma yayınladı. Tamamlanması sekiz ay süren araştırma, casus yazılımın geliştiricileri tarafından kullanılan dört katmanlı gizleme ve gelişmiş anti-analiz önlemlerinin yanı sıra kurbanlara virüs bulaştırmak için bir UEFI önyükleme kitinin kullanıldığını ortaya çıkardı. Bulgular, FinFisher’ın bugüne kadar tespit edilmesi en zor casus yazılımlardan biri olduğunu ve savunmadan kaçınmaya büyük önem verildiğini gösteriyor.

80072efe sorunu genel olarak Windows 7 sisteminin yüklü olduğu bilgisayarlarda manuel bir güncelleme yapmaya çalışma durumunda ortaya çıkan bir sorundur. Bu problem Windows Update aracısının eski olmasından dolayı güncelleme yapamamaktadır. Sizin için 80072efe hatasının ne olduğunu ve bu sorunun nasıl düzeltilebileceğini derledik.

Siber güvenlik şirketi ESET Brezilya, Meksika ve İspanya’yı hedef alan ve YouTube’u suistimal eden bankacılık truva atı Numando’yu mercek altına aldı.

HP Wolf Security tehdit araştırma ekibinin bulgularına göre, siber suçlar gelişirken para kazanma ve bilgisayar korsanlığı araçlarında patlama yaşanıyor. Bununla birlikte son kullanıcıların hala eski yöntemlere karşı savunmasız olduğu görülüyor.

Dünyanın en popüler uygulamalarından WhatsApp kullananlar için dikkat edilmesi gereken yeni bir sürüm keşfedildi. FMWhatsapp sürümü ile cihaz sahibine ücretli abonelikler verebiliyor hem de kullanıcılar yasa dışı faaliyetlere karşı savunmasız bırakabiliyor.

FortiGuard Labs Küresel Tehdit Zemini Raporu’nun yeni bulguları paylaşıldı. 2021’in ilk yarısında elde edilen tehdit istihbaratı, bireyleri, kuruluşları ve giderek daha kritik hale gelen altyapıyı hedef alan saldırıların hacminde ve gelişiminde önemli bir artış olduğunu gösteriyor.

Kaspersky, popüler bir WhatsApp mesajlaşma modunun FMWhatsapp adlı kötü amaçlı bir sürümünü keşfetti. Bu mod diğer Truva atlarını indiren, istem dışı reklam görüntüleyen, abonelik yapabilen istediği kullanıcıların SMS’lerini engelleyebilen Triada mobil Truva Atını yaymak için kullanılıyor.

Keywords

Truva Ati , Truva Ati haberleri , Truva Ati gelişmeleri

Truva atı içeren YouTube videolarının olduğu ortaya çıktı!

Başa dön tuşu