Magazin

Tom Cruiseun film setini koyunlar bastı!

Tom Cruiseun film setini koyunlar bastı!

Magazin – ABD’li oyuncu Tom Cruise, geçtiğimiz günlerde ‘Görevimiz Tehlike’ serisinin yeni halkası için yaptığı tehlikeli bir gösteriyle adından söz ettirmişti. Uçak kanadında yayınladığı videoyla viral olan ünlü isim, önceki gün film çekimlerinde ilginç bir olay yaşadı. ‘Görevimiz Tehlike’ setini inen koyunlar, çekimlere ara verilmesine sebep oldu.

Tom Cruiseun film setini koyunlar bastı!

Hollywood’da gişe rekorları kıran filmlerindeki aksiyon sahnelerinde dublör kullanmamasıyla ünlü olan Tom Cruise, bu cesur tavrını geçtiğimiz günlerde bir kez daha göstermişti. Aktör, Güney Afrika’daki Blyde Nehri Kanyonu üzerinde uçan II. Dünya Savaşı’ndan kalma küçük bir çift kanatlı uçağın üzerinde dururken görülmüştü.

Önümüzdeki sene çıkacak olan yeni ‘Görevimiz Tehlike’ filminin çekimleri için uçuş dersleri alan Cruise, sosyal medyada yayınlanan kısa bir videoda tehlikeli bir gösteri yapmıştı. Ünlü isim, ölüme meydan okuyan şovu sırasında kask takmazken, kahverengi bir ceket ve ona uygun bir pantolon giymişti.

Tom Cruiseun film setini koyunlar bastı

“YAKIT AZALIYOR”

Cruise’un, videoda şu ifadeleri kullandığı duyulmuştu:

Herkese merhaba, keşke orada olabilseydim. Ekstra gürültü için özür dilerim. Gördüğünüz gibi ‘Görevimiz Tehlike’nin son bölümünü çekiyorum. Şu anda Güney Afrika’daki muhteşem Blyde River Kanyonu’nun üzerindeyiz ve izleyicilerin bu filmi yerel sinemalardaki beyaz perdelerde izlemesi için yapıyoruz.

 Ardından başka uçak, ünlü ismin olduğu uçağa yaklaşırken yaklaşırken, yönetmen Christopher McQuarrie’nin sesi gelmiş ve Cruise’a filme geri dönmeleri gerektiğini söyleyerek; “Rahatsız ettiğim için üzgünüm Tom. Işığı kaybediyoruz ve yakıt azalıyor” demişti. 

“SİNEMALARDA GÖRÜŞÜRÜZ”

Bunun üzerine Cruise; “Gitmemiz gerekiyor öyle mi? Yakıtımızın az olması iyi değil” şeklinde konuşmasının ardından kameraya gülümseyerek selam vermiş ve “Sinemalarda görüşürüz” demişti. Sonrasında uçaklar, Hollywood yıldızı hala kanadın üzerinde dururken aşağı doğru süzülmüştü.

Tom Cruiseun film setini koyunlar bastı

ÇİMLERİ YEMEYE BAŞLADILAR

Tüm bunların ardından Tom Cruise, ‘Görevimiz Tehlike 8’ filminin setinde ilginç bir olay yaşadı. Oyuncu ve ekibi, İngiltere’de çekim yaptıkları bölgede bir koyun sürüsüyle karşılaşmalarının ardından, prodüksiyonda frene basmak zorunda kaldı.

Koyunlar, set alanına doğru giderken görüldü ve çekim için kurulmuş bir tentenin yanındaki çimleri çiğnemeye başladı.

Tom Cruiseun film setini koyunlar bastı

YOLDAN ÇEKİLDİ

Fox News’un haberine göre; 60 yaşındaki Hollywood yıldızı, bu olay karşısında gülmekten kendini alamadı ve hayvanların rahatça geçmesi için yoldan çekilirken görüldü.

Tehlikeli sahnelerde rol almasıyla adından sık sık söz ettiren Cruise, geçtiğimiz günlerde ise çekimler sırasında bir dağdan atlarken ve yamaç paraşütü yaparken görüntülendi.

Tom Cruiseun Görevimiz Tehlike çekimlerindeki tehlikeli gösterisi

Ünlü ABD’li oyuncu Tom Cruise, Görevimiz Tehlike serisinin yeni filminin çekimlerinde tehlikeli bir gösteriye imza attı.

Tom Cruiseun Görevimiz Tehlike çekimlerindeki tehlikeli gösterisi

Haberler – ntv.com.tr | 06.09.2022 – 10:09 - Son Güncelleme : 06.09.2022 – 11:13

Adrenalin tutkusuyla bilinen Hollywood’un ünlü ismi Tom Cruise film çekimleri esnasında yaptığı akrobatik hareketle gündeme geldi.

Geçtiğimiz nisan ayında CinemaCon etkinliğine katılamayan Cruise’un hayranlarına gönderdiği özel video ortaya çıktı.

Son Görevimiz Tehlike filmi Mission: Impossible – Dead Reckoning çekimleri esnasında uçağa binen Cruise’un videosu sosyal medyada viral oldu.

Videoda “Herkese merhaba. Keşke orada olabilseydim” diyen oyuncu, uçağın üzerinde ayağa kalkarak hayranlarına bulunduğu konumla ilgili bilgi verdi.

Filmin yönetmeni Christopher McQuarrie ise bir başka uçak ile yaklaşarak ışığı kaybettiklerini ve yakıtlarının azaldığını belirtti.

Güney Afrika’daki Bylde River Kanyon’un üzerinde uçtuklarını belirten yıldız, uçağın bir anda aşağı inmesiyle gözden kayboldu.

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One, 14 Temmuz 2023’te izleyicilerle buluşacak. Part 2 ise 2024’te vizyona girecek.

Oyuncu daha önce Görevimiz Tehlike 4’ün çekimleri sırasında dünyanın en uzun binası Burj Khalifa’da 828 metre yükseklikte asılı kalmıştı.

Ünlü rapçi Kanye West: Hiç kitap okumadım

Gerard Pique Shakira’ya şantaj uyguluyor

Nilperi Şahinkaya’dan Burak Deniz açıklaması

13 saatlik vedalaşma kuyruğu: William ve Harry saygı nöbeti tuttu

Dünyanın en zengin ikinci kişisi değişti: Jeff Bezos yerine Gautam Adani

Kral Charles’a protesto: Evlerimizi ısıtmak için çabalarken senin geçit töreninin parasını ödemek zorundayız

Tom Cruise gökyüzündeki uçağın üstünden seslendi: Ölümü bile göze aldı

Yıllar geçiyor ama o neredeyse hiç değişmiyor. Geçtiğimiz ay 60 yaşına girmesine rağmen üstelik. Aksiyon filmlerinde oynuyor, üstelik bazı tehlikeli…

Tom Cruise gökyüzündeki uçağın üstünden seslendi: Ölümü bile göze aldı

GÖKYÜZÜNDE SÜZÜLEN UÇAĞIN ÜSTÜNE ÇIKTISinemaseverler, büyük olasılıkla Tom Cruise’dan söz ettiğimizi anladı. Son olarak Top Gun: Maverick için düzenlenen gösterişli galalarla konuşulan Cruise, şimdi de başrollerinden birini üstlendiği Mission Impossible (Görevimiz Tehlike) serisinin yeni halkasının setinde çekilen bir görüntüyle hayranlarının yüreğini ağzına getirdi. 

İKİ UÇAK YAN YANA: Cruise, videoda uçakların motor sesine gönderme yaparak “Bu gürültü için özür dilerim” dedi. Cruise’un üzerine çıktığı kırmızı renkli uçağın yanında da filmin yönetmeni Christopher McQuarrie’nin içinde bulunduğu sarı renkli başka bir uçak uçtu.  Sonra da yönetmen Cruise’a film çekimine geri dönmek zorunda olduklarını, yakıtlarının azaldığını söyleyip onu uyardı. 

GENELLİKLE DUBLÖR KULLANMIYORTom Cruise’un bu videosu hayranlarının yüreklerini hoplattı. Fakat aslında Cruise için ne bu kadar yükseklere çıkmak ne de hareket halindeki trenlerin üzerinde koşturmak o kadar da önemli değil. Çünkü Cruise, uzun süredir, ilerleyen yaşına rağmen tehlikeli aksiyon sahnelerinde dublör kullanmıyor.

KUTU KUTU: Pilot lisansı da olan Tom Cruise, konusu yine gökyüzünde geçen Top Gun: Maverick filminin galalarından birine de kendi kullandığı helikopterle gitmişti.

PARAŞÜTLE HELİKOPTERDEN ATLADITom Cruise geçen yılın eylül ayında da yine Mission Impossible serisinin yeni halkasının çekiminde bir helikopterden paraşütle atlamıştı. Tom Cruise, Lake District’te çekilen paraşütle helikopterden atlama sahnesi için kamera karşısına geçti. Bu cesur sahnede, Tom, ekip üyeleri onu bir sonraki çekim noktasına götürmek için bir arabada beklerken, güvenli bir şekilde bir alana indi. Yönetmen Christopher McQuarrie’nin mükemmel görüntüyü yakalayabilmesi için de Cruise’un bu atlayış sahnesini dört kez tekrarlaması gerekti. Cruise filmde Ethan Hunt karakterini canlandırıyor.

EKİP ARKADAŞLARI TIRNAKLARINI YİYORCruise ilerleyen yaşına rağmen filmlerinde tehlikeli sahnelerde dublör kullanmamasıyla da biliniyor. Bu durum onun meslektaşlarını da etkiliyor. Tom Cruise’un Mission Impossible: 7 (Görevimiz Tehlike: 7) adlı filmdeki rol arkadaşı Simon Pegg, hem kendisi hem de diğer set çalışanları için Cruise’un bu sahnelerini izlemenin çok zor olduğunu katıldığı bir programda söylemişti.

YA HAYATTA KALMAZSA!Conan O’Brien’ın sunduğu Team Coco adlı programa konuk olan Kanadalı oyuncu Simon Pegg, bu sahnelerin çekimi sırasında Cruise’un hayatta kalıp kalmayacağını merak ettiklerini söyledi. Pegg, Cruise’un cesaretinin birçok kişinin tırnaklarını kemirmesine neden olduğunu belirterek “Çok korkutucu” diye ekledi.

BU UĞURDA AYAK BİLEKLERİNİ BİLE KIRDI: Tom Cruise, bundan üç yıl önce yine böyle tehlikeli bir sahnenin çekimi sırasında ayak bileklerini kırmış ve tedavi altına alınmıştı. 59 yaşına gelen Tom Cruise, birçok yaşıtından çok daha formda bir görünüme ve hareket kabiliyetine sahip.

Tom Cruise gökyüzündeki uçağın üstünden seslendi: Gürültü için özür dilerim

TV DİZİSİ OLARAK TANINDI Mission Impossible (Görevimiz Tehlike) esin kaynağını Bruce Geller’ın yarattığı aynı adlı TV dizisinden alıyor. Sinema için uyarlanan serinin ilki 1996’da çekilmişti. Tom Cruise o filmde de başroldeydi. Serinin ilk altı filmi dünya çapında 4 milyar dolara yakın hasılat elde etti. Serinin bu yedinci halkasının yönetmenliğini Christopher McQuarrie üstleniyor. Filmde Tom Cruise’un yanı sıra Hayley Atwell, Vanesas Kirby’nin de aralarında bulunduğu bir oyuncu kadrosu rol alıyor. Tom Cruise, aynı zamanda filmin yapımcıları arasında da yer alıyor. Görevimiz Tehlike 7’nin 30 Eylül 2022’de gösterime girmesi planlanıyor.

Keywords

produksiyon , christopher , mcquarrie , ingiltere , hollywood , yonetmen , pantolon , aksiyon , karsisi , tehlike , kanatli , gosteri , parasut , yildizi , meydan , yildiz , kanyon , kidman , nicole , savasi , kamera , dublor , hayvan , afrika , rekor , video , selam , haber , selâm , sahne , tente , insan , dunya , medya , bolge , ifade , alani , kanat , nehir , ceket , tavir , donme , cekim , sekil , karsi , yamac , yakit , suru , fren , olay , kask , oyun , insa , isim , gise , olum , ceki , ucak , alan , sela , isik , film , ders , sov , cek , cim , bun , dag , koy , gun , olu , onu , rol , ses , set , tom , soz , yan , yas , yol , zor , Tom Cruise , Mission Impossible , Top Gun

Tom Cruise un film setini koyunlar bastı!ABD li oyuncu Tom Cruise, geçtiğimiz günlerde Görevimiz Tehlike serisinin yeni halkası için yaptığı tehlikeli bir gösteriyle adından söz ettirmişti. Uçak kanadında yayınladığı videoyla viral olan ünlü isim, önceki gün film çekimlerinde ilginç bir olay yaşadı. Görevimiz Tehlike setini inen koyunlar, çekimlere ara verilmesine sebep oldu.

Başa dön tuşu