Game

Tenda V12 AC1200 Router İncelemesi

Tenda V12 AC1200 Router İncelemesi

Tenda V12 AC1200 Router nasıl? Hız, tasarım, güvenlik ve fiyat konusunda merak edilen detaylarıyla Tenda V12 AC1200 Router incelemesi.

Tenda V12 AC1200 Router İncelemesi

PC Hocası YouTube kanalımızı takip edenler bilecektir yakın zamanda fiber internet için ofise hat çektiğimiz bir video paylaşmıştık. GPON fiber bağlantısını kutudan alıp, daireye taşıdığımız videoda, kullandığımız Router cihazını da değiştirdiğimizden söz etmiştik. Kullanmaya başladığımız yeni cihaz ise Tenda V12 AC1200 Router oldu.

İşte bu yazıda da yeni Router için incelememize yer vereceğiz. Özellikleri nasıl? Ne kadar başarılı bir cihaz bunlardan söz ediyor olacağız. Ayrıca yayınladığımız videoda da sizlere ufak bir sürprizimiz olduğunu da hatırlatalım. E artık geçelim cihazın detaylarına.

Genelde bu tip cihazlarda tasarıma çok bakılmaz. Modem router olarak geçen cihazın tasarımına yine de bakmak istiyorum. Sonuçta evinizde ya da ofisinizde güzel sürekli olarak bir yerde duracak bir cihazdan söz ediyoruz.

Tenda V12 AC1200 Router

Tasarıma baktığınızda böyle hareketli bir yapıyla karşılaşıyorsunuz. Ön kısımda dışa doğru çıkmış kanatlar var. Bu kısmın hemen arkasında durum ışıkları yer alıyor. İki kenarda ve iki arkada olmak üzere toplam 4 anteni bulunan Tenda V12 AC1200 Router, arka kısımda da giriş portlarına sahip.

Tenda V12 AC1200 Router

Standart bir dizilim olduğunu söyleyebiliriz. Önce durum ışıkları ve arkada bağlantı portları için bölüm. Şık mı derseniz bir havası var derim.

Tenda V12 AC1200 Router

Asıl sorulan ve araştırılan kısım burası biliyoruz. İncelememizde de büyük bölümü teknik özellikler kısmına ayırmış olacağız. Bölüm bölüm ilerleyelim. Daha iyi açıklamaya çalışacağım.

Tenda V12 AC1200 Router

Ethernet Bağlantı Noktası: Arka kısımda 4 X Full gigabit ethernet portları bulunuyor ve markanın söylemine göre standart ethernet girişine göre 10 kata kadar daha hızlı çalışmakta.

Tenda V12 AC1200 Router

Yüksek Hızda VDSL Standartları: Açıkçası Tenda V12 AC1200 Router birçok standarttı destekliyor diyebilirim. VDSL2 profil 35b desteği var. Yani diğer bir söylemle Super VDSL desteği. Bunun dışında seri ADSL, ADSL 2, ADSL 2+ ve standart VDSL desteğine de sahip. Router’ın maksimum performansında ise 300 Mbps değerlerine kadar indirme hızlarını desteklediğini ekleyelim.

Kablosuz için Durum Ne? : Tenda V12 AC1200 Router, hem 2.4GHz hem de 5 Ghz desteğini verebiliyor. 2.4 GHz bandında kullanacak olursanız, 300 Mbps hız değerlerini görebiliyorsunuz.

Eğer 5 GHz bandında kullanırsanız da 867 Mbps değerlerini görebiliyorsunuz. Birde birleşik çift bant dedikleri bir durum var. Bu durumda da 1167 Mbps seviyesine kadar bağlantı hızları elde edilebiliyor.

Tenda V12 AC1200 Router

Kablosuz için Kapsama Alanı: Tasarım kısmında söylediğimiz bir şey vardı. V12 4 anten ile beraber geliyor. Kablosuz kapsama alanını arttırmak adına kullanılan bu antenlerin işe yaradığını söyleyebiliriz. 4 adet 5 dBi antenler, kapsama alanını ciddi derecede arttırıyor.

Yedek Bağlantı Artısı: Kullanıcıların her durumda internet bağlantısına erişmesi adına birçok bağlantı türlerine destek veriliyor. Fiber, VDSL, ADSL ya da Erthernet WAN bağlantı türleri sunuluyor.

Tenda V12 AC1200 Router

Kolay Arayüz: Tenda V12 AC1200 Router, arayüz kullanımı açısından da kolay bir arayüz sunuyor. Genel Tenda modellerinde de bu kolay arayüz artısını görüyoruz. Menüler oldukça kolay ve anlaşılır.

Tenda V12 AC1200 Router

Teknik Detaylar

V12 AC1200 Router incelememiz için sona geldik. Arayüz ve hız testleri için videoyu izleyebilirsiniz. Unutmadan serinin fiyat performans serisi olduğunu ve 380-400 TL arasında değişen fiyatlarla satıldığını da ekleyelim.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/tenda-v12-ac1200-router-incelemesi-118175/ linkinden 17.09.2022 22:09:37 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Tenda V12 AC1200 Mbps Dual Band Kablosuz 4 x Gigabit Port Fiber Vdsl/adsl Modem Router ( Super Vdsl kullanıcı yorumları, tavsiyeleri ve şikayetleri

İnternetteki Tenda V12 AC1200 Mbps Dual Band Kablosuz 4 x Gigabit Port Fiber Vdsl/adsl Modem Router ( Super Vdsl kullananlar tarafından yapılmış olan gerçek kullanıcı yorum, tavsiye, şikayet ve fiyatları filtreleyerek inceleyebilirsiniz.

Tenda V12 AC1200 Mbps Dual Band Kablosuz 4 x Gigabit Port Fiber Vdsl/adsl Modem Router ( Super Vdsl kullanıcı yorumları, tavsiyeleri ve şikayetleri

Olumlu yönleri: diğer marka ve modelleri bilmediğim için 5 yıldız vermedim. Güzel bir ürün.

Olumlu yönleri: iyi

Olumlu yönleri: Daha önce ttnet in verdiği modemi kullanıyordum,sürekli hız düşüşleri ve kopmalar oluyordu,birkaç saatte bir modemi açıp kapatıyordum,Tenda ac1200 aldıktan sonra tüm sorunlar ortadan kalktı,50mbhs hızın 44-48 mbhs olarak evin heryerinden kullanıyorum,hız stabilize çekim gücü mükemmel,hızlı kargo güzel paketleme.Teşekkürler Gittigidiyor..

Olumlu yönleri: herkese tavsiye ederim 35 gb ve üzeri intenet için on numara

Olumlu yönleri: Gerçektende bariz çekim farkı var. İyiki almışım.

Çok kaliteli görüntüsü çekimi çok güzel tavsiye ederim almayı düşünenlere

Olumlu yönleri: ürün gayet güzel. Beğendik.

Olumlu yönleri: Ürün resimlerle aynı çekim gücü v.s gayet iyiOlumsuz yönleri: 550 tl alışveriş yapıyoruz ama yinede 20 tl kargo ücreti ödüyoruz

Bi önceki modemim adsl2 modem 2 antenli idi ve evin bir çok yerindesıkıntı yaşıyordum.Hız olarakta tatmin etmiyordu ve hep videolarımdafalan takılmalar oluyordu. Bu modemin çekim alanı ve hızı gayet iyiinşallah böyle devam eder

Ürün güzel yani en uygun 5ghz frekans verebilen ve dolu dolu bir modem.Misafir ağına kadar içinde birçok özellik var. Vdsl uyumlu benim altyapınormalde adsl vdsl var ama modem yoktu. 16mb pakette 15mb hız aldım.Wifi üzerinden. Şuan vdsle geçirdim de paketi yükseltmem gerek ama genelolarak memnunum. Isınma sorunu önceki versiyonuna göre bir tık dahadüzelmiş hafif ısınıyor ama normal yani sonuçta. 4 anten görünüşü süper.Çekim de iyi yani. F/P öneririm.

Olumlu yönleri: ttnet tarafından verilen modeme göre wifi sinyali daha güçlü. Eski modemi kullanırken zayıf çeken yerlerde şuan çok daha kuvvetli çekiyor. 5ghz ile bağlanılacaksa arada duvar engel olmaması ve modeme yakın olunması gerekiyor. Bu sadece bu modem için değil 5ghz sinyal veren tüm cihazlar için geçerli. 5ghz de daha stabil hız ve 1-2 ms daha düşük ping süreleri alabiliyorum. Günlerce çalıştıktan sonra elimle yokladığımda sadece ılık diyebilirim. Hissedilir bir ısınma sorunu yok şimdilik. İleride fiber veya gbit hızında bağlantım olursa işe yarasın diye bu modemi tercih ettim. Çok profesyonel bir kullanıcı değilim. Benim gibi standart kullanıcılar için orta uzun vadeli alınabilecek f/p ürünüdür.

Magza iletişim iyi ürün çok güzel anlatıldığı gibi tavsiye ederim

Çok usta bir bilgisayar kullanıcısı değilim. Ama bu modemin kurulumu çokkolay. Görünüşe göre sinyal gücü de iyi. Benim için önemli değil amaönem verenler için söylersem şık bir tasarımı var. Kullanmaya başlayalısadece bir gün oldu. Öne çıkan özellikleri bakımından söylersek benzerrakiplerinden daha ucuz gibi geldi bana

Beklediğim gibi çıkmadı kurulumla çok uğraştım hattım türk telekom hattı sürekli sıkıntı yaşıyorum

Kurulumu kolay , basit bir arayüzü var. İleri seviye kullanıcılar içinbiraz daha araç eklesermiş güzel olurmuş . Performans / fiyat ürünü,eski modemime göre gürültü töleransı daha yüksek.Eski modemin (tp-linkTD-w9970 v3) 65-70 mbit calıştığı hatta 85/90bmite kadar cıkıyor gibigörnüyor. Uzun ömürlü de olursa harika olur. Deneyip göreceğiz.

biraz fazla yer kaplıyor TTNet olarak kurulumunu yaptırmak gerek çokaraştıran biri olarak modeli ne anlamadım v12 diye aldım ac1200 çıktı250tl fazlalığı fast değilde giga olmasıyıdı umarım öyledir

mukemmel. umarım uzun ömürlü kullanırım. modem fiyatları böylesine tavanyapmisken en mantıklı ürün bu.

Olumlu yönleri: Uzun süredir almak istediğim bir Üründü. gerçekten hayran oldum keşke daha önceden alsaydım dedim. İnternetin hızı ve Wi-Fi kapsama alanı dışında çalışmasının yanı srıa birden fazla bilgisayarın aynı anda ve kablosuz olarak internete erişim sağlayabilmesi ile çoklu erişim modu gerçekten beni cezbetti. Sunduğu kalite şüphesiz son teknoloji. Tavsiye ederim herkese.

eski modemde tenda idi vdsl kullanıyorum eskiden 15 20 mbbps alirken bumodemde 40 45 arasi hız var fakat kullanıcı panelinde ayarlariozenilmemis ulr filtreleme çalışmıyor

ürün çok iyi.fiyatina gore super her oda dan ful çekiyor hatta üstkattanda kesintisiz çekiyor.Kargoda çok hızlı cuma öğlen sipariş verdimcumartesi öğleden önce elime ulaştı

Tenda V12 AC1200 Router İncelemesi

Başa dön tuşu