TEKNOLOJİ

Tekken 8 Yeni Sinematik Fragmanıyla Resmi Olarak Ortaya Çıktı

Sony Tekken 8i Duyurdu! Tekken 8 Fragmanı Yayınlandı!

Sony, State of Play etkinliğinde PlayStation 5’e gelecek yeni oyunları duyurdu. Duyurulan oyunlar arasında efsanevi Tekken serisinin sekizincisi de yer aldı. İşte etkinlikte yayınlanan Tekken 8 fragmanı ve oyuna dair yapılan açıklamalar!

Sony Tekken 8i Duyurdu! Tekken 8 Fragmanı Yayınlandı!

Yarın başlayacak “Tokyo Game Show 2022(TGS)” etkinliği öncesinde Sony, yeni bir “State of Play” etkinliği düzenledi. Şirket, düzenlediği geleneksel “State of Play” etkinliğinde yine PlayStation’dan en son güncellemeleri duyurdu. Ayrıca etkinlikte “PlayStation 4” ve “PlayStation 5” için gelecek yeni oyunlardan fragmanlar paylaşıldı.

Sony’in gerçekleştirdiği State of Play canlı yayın etkinliğinde tanıtılan oyunlardan birisi de “Tekken 8” oldu. Oyun sektörünün efsane yapımı Tekken, bu defa 8.oyunuyla PlayStation 5’e gelecek. Tekken serisinin geliştiricisi “Bandai Namco” daha önce Tekken 8’in gelişini duyurmuştu. Sony’in etkinliğinde yayınlanan fragman ile birlikte de oyunun gelişi resmi olarak doğrulanmıştı. İddialara göre Tekken 8 duyurusu TGS 2022 etkinliğinde duyurulacaktı ancak Sony, erkenden duyurusunu yaptı.

Bandai Namco, 2022 Ağustos ayında “Tekken 7: Grand Final” videosu yayınlamıştı. Videonun sonunda “Kazuya” karakterinin yer aldığı bir sahne gösterilmiş ve “Hazır Olun!” mesajı verilmişti.

State of Play etkinliğinde yayınlanan Tekken 8 videosu, aslında bir fragmandan çok “oynanış videosu” niteliğinde. Halen geliştirme sürecinde olduğu belirtilen Tekken 8’den oyun mekanikleri ve oyun atmosferi sunuldu.

Sony etkinlikte yayınlanan Tekken 8 oynanış videosuna dair detaylı bilgilerde paylaştı. Şirketten yapılan açıklamaya göre yayınlanan videodaki sahneler, Tekken 8’deki bir moddan alınan bölümlerden oluşuyor. Yani fragmandaki sahneler gerçek zamanlı oluşturulan ve oyunun savaş modu özelinde sunacağı deneyimden oluşuyor. Ayrıca söz konusu sahnelerin “60 kare” hızında çalıştığı da belirtildi. Sony, bazı “efekt”, “diyalog” ve “kamera açısı” verilerinin oyunun geliştirilmeye devam ettiğinden değişebileceği de belirtildi.

Paylaşılan videoda, özellikle Tekken serisinin PlayStation 5 teknolojisiyle geldiği noktaya odaklanıldı. Yağmurlu bir atmosferdeki dövüş sahnesinde yağmur damlalarının karakter üzerindeki akışı dikkat çekti. Üstelik bu sahnelerin, oyun içinden geliyor olması da yeni Tekken oyununun sunacağı atmosfer açısından oyuncuları heyecanlandırdı.

Fragmanda, “gerçekçilik” olgusu en fazla vurgu yapılan noktalardan oldu. Özellikle savaş arenasının arka fonu dikkatlerden kaçmadı. Karakterlerin dövüşü sırasında “dinamik dalga” ve “kasırga” oluştuğu görüldü. Ayrıca dev bir tankerin fırtınada, ağır ağır paramparça oluşu, gerçeklik hissiyatını tepeye çıkartıyor.

Tanıtımda Tekken serisinin 8.sürümünde odağın “Kazuya Mishima” ve “Jin Kazama” arasındaki hesaplaşma olacağı belirtildi. Yani Tekken 7’deki bitiş diyalogundan yola çıkıldı.

Tekken video oyun serisi, bu alanda en uzun süredir devam eden hikayeye sahip oyun unvanına sahip.

Sony’in State of Play etkinliğinde ilk Tekken 8 oynanış videosu yayınlandı. Ancak Tekken serisi hayranlarının yeni oyun için biraz daha beklemeleri gerekecek. Zira oyunun halen geliştirme aşamasında olduğu ve bu sebeple daha zaman ihtiyacı olduğu belirtildi. Bu sebeple de Tekken 8 çıkış tarihi için hiçbir bilgi paylaşılmadı.

Oyunun geliştirme aşamasında olmasından mütevellit konusu ve bazı görselleriyle sınırlı paylaşım yapıldı. Çıkış tarihi belli olmadığından Tekken 8 fiyatı da belli değil.

Tekken 8 sadece PlayStation 5 sürümüyle gelmeyecek. Ayrıca Tekken 8, MicrosoftXbox Series X/S” ve PC sürümleriyle de gelecek.

Tekken 8 geliştirme sürecine devam ediyor. Bu süreçte bir önceki sürüm Tekken 7’yi henüz oynamış olanlar için müjde geldi. Tekken 7 Steam fiyatı %85’i bulan indirime girdi. İşte Tekken 7 fiyatı!

2017’de piyasaya sürülen Tekken 7 oyunun PC sürümü de bulunuyor. İşte Tekken 7 minimum ve önerilen sistem gereksinimleri!

Tekken 8 fragmanını nasıl buldunuz? Genel olarak Tekken serisiyle ilgili düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

Tekken 8 yayınlanan fragmanla duyuruldu

Tekken 8 resmen duyuruldu. Heyecanla beklenen yeni Tekken oyunundan ilk fragman yayınlandı.

Tekken 8 yayınlanan fragmanla duyuruldu

Oyun dünyasının en sevilen dövüş oyunu serilerinden olan Tekken, bu aralar sevenlerini sevindirecek haberlerle gündeme geliyor. Bildiğiniz gibi Netflix’in anime Tekken dizisi Tekken: Bloodlines, geçtiğimiz ay izleyici ile buluştu. Tekken hayranları bu anime dizinin keyfini çıkarırken, bu kez de yeni Tekken oyunu resmen duyuruldu.

Hatırlayacak olursanız, Tekken serisini hazırlayan Bandai Namco stüdyosu, kısa süre önce gerçekleşen Evo 2022’deki Tekken 7 finalleri sırasında yeni bir Tekken oyunu için kısa bir tanıtım videosu yayınlamıştı. Ancak bu yeni oyun hakkında herhangi bir detay paylaşmamıştı. O dönemde çıkan haberlerde, bu yeni oyunun uzun süredir beklenen Tekken 8 olduğu tahmin ediliyordu. Dün gelen resmi duyuru ve fragmanla birlikte, söz konusu bu oyunun Tekken 8 olduğu kesinleşti. Heyecanla beklenen oyundan ilk fragman da yayınlandı. Yeni Tekken oyunundan yayınlanan fragmanı aşağıda bulabilirsiniz. Bu fragman oyunun grafiklerinde ciddi geliştirmeler yapıldığını gözler önüne seriyor.

Serinin son oyunu olan Tekken 7, ilk olarak 2015 yılında atarilere özel olarak yayınlanmış, iki yıl sonra konsollara gelmişti. Tekken 8’in ne zaman çıkacağı şimdilik belirsizliğini koruyor. Ancak Tekken 7’nin aksine yeni Tekken oyunu çıkışını atarilerde yapmayacak. Bunun yerine önce PlayStation 5’e gelecek. Zaten oyunun resmi duyurusu da en son PlayStation State of Play etkinliğinde gerçekleşti.

Tekken 8, Harika Bir Video ile PlayStation 5 İçin Duyuruldu!

Sony State of Play’de gösterilen oyunlarından biri de Tekken 8 oldu. Oyunun PS5 üzerindeki fragmanı büyük bir beğeni topladı.

Tekken 8, Harika Bir Video ile PlayStation 5 İçin Duyuruldu!

Dün Türkiye saati ile 01:00’da başlayan State of Play, 20 dakikaya çok önemli duyurular ve açıklamalar sığdırdı. Bunlardan biri de, uzun zamandır beklenen Tekken 8 oldu. Efsanevi dövüş oyunu serisinin yeni halkası, ilk olarak ağustos ayındaki EVO 2022 etkinliğinde ortaya çıkmıştı. Herhangi bir isim veya bilgi açıklamadan “Hazır Olun” yazısıyla bir teaser paylaşan Bandai Namco, dünkü PlayStation etkinliği sırasında bu gizemli projenin Tekken 8 olduğunu doğruladı.

State of Play’de yayınlanan fragman, doğrudan PlayStation 5 üzerinden alındı. Tekken 8’in hikaye modundaki belirli bir bölümü yansıtan video, saniyede 60 kare hızındaki görüntülerden oluşuyor. Fragman, hikaye modundan alınmış olsa da, oyunu savaş modlarında nasıl deneyimleyeceğimizi ilk kez gösteriyor.

Bandai Namco, bazı efektlerin, diyalogların ve kamera açılarının değişebileceğini vurguluyor. Fakat hem karakterler hem de ortam açısından buram buram kalite kokan bir Tekken oyunu ile karşı karşıya olduğumuz görülüyor. İki karakterin dövüşü sırasında rüzgar, fırtına ve yağmur gibi atmosferik olayları derinlemesine hissediyorsunuz, ki bu da Tekken 8‘in sadece dövüş mekaniği ile öne çıkmayacağı anlamına geliyor.

Tekken serisi, bir video oyununda en uzun süredir devam eden hikaye olma rekorunu elinde tutuyor. Tekken 7’nin bitiş diyaloğunda belirtildiği gibi yeni macera, Kazuya Mishima ve Jin Kazama arasındaki baba ve oğul hesaplaşmasına odaklanacak. Bandai Namco, oyunun hala geliştirme aşamasında olduğunu ve ayrıntıların ileri bir tarihte açıklanacağını söyledi.

Tekken 8 Yeni Sinematik Fragmanıyla Resmi Olarak Ortaya Çıktı

Bandai Namco, popüler ve uzun süredir devam eden dövüş oyunu serisinin yeni devamı olan Tekken 8’i duyurdu.

Tekken 8 Yeni Sinematik Fragmanıyla Resmi Olarak Ortaya Çıktı

Bandai Namco, popüler ve uzun süredir devam eden dövüş oyunu serisinin yeni devamı olan Tekken 8’i duyurdu.

Tekken 8, bugünün PlayStation State of Play sırasında yayınlanan yeni bir sinema fragmanında ortaya çıktı. İki seriye, Kazuya ve Kazuya’nın oğlu Jin’e geçmeden önce sahneyi kurmak için birkaç çekimle başladı. İkili, adil bir dövüş gibi görünen bir dövüşte, yani Kazuya dövüşü bitirmek için içindeki şeytan geninin gücünü çağırana kadar dük.

Aşağıdaki tanıtım fragmanında kendiniz kontrol edin:

Ne yazık ki, bu fragman başka pek bir şey göstermiyor. Tekken 8, Tekken’e çok benziyor, ki bu harika. Fragman ayrıca bir çıkış tarihi göstermiyor – sadece daha fazla bilgi için bizi izlemeye devam edin diyor.

Tekken 8 için heyecanlı mısınız? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Tekken 8 fragmanı yayınlandı!

Başa dön tuşu