News

TDP Bursa İl Başkanı Çelikten beklenmedik istifa

TDP Bursa İl Başkanı Çelikten beklenmedik istifa

Bursa’da örgütlenme çalışmlarına tüm hızıyla devam eden Türkiye Değişim Partisi’nde yaprak dökümü devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde partinin Bursa İl…

TDP Bursa İl Başkanı Çelikten beklenmedik istifa

Siyasi kariyerinde daha önce Adalet Partisi İl Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı yapan Bülent Çelik’in istifası sonrası Bursa’da siyaset kulisleri hareketlendi. Türkiye Değişim Partisi Bursa İl Başkanlığı görevine hızlı bir başlangıç yaparak İznik, Gemlik, Mustafakemalpaşa, Gürsu, Karacabey ilçe teşkilatlarını oluşturan Bülent Çelik’in beklenmedik istifası birçok soru işaretini de beraberinde getirdi.

Bülent Çelik Türkiye Değişim Partisi’nin Bursa’ya ait resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, istifa dilekçesini parti genel merkezine sunduğunu ifade etti. Çelik, ‘Kamuoyuna Duyurulur” başlığı ile yayınladığı yazıda  Türkiye Değişim Partisi Bursa İl Başkanlığı görevinden tüm teşkilatıyla beraber istifa ettiğini beyan etti.

Bülent Çelik yazılı açıklamasında görevi bırakma nedeni olarak şu ifadeleri kullandı: ”Partinin daha iyi bir yere gelmesi için ailemi ve ticari hayatımı hep ikinci planda bırakıp, üstümüze düşen görevin en iyisini yaparak bütün imkanlarımı seferber ettim.  Ancak; aralarındaki güveni yitirmiş bazı yöneticilerin şahsi  hırsları benim umutlarımın sönmesine partiye hizmet azmimin kırılmasına neden olmuştur.” 

Bülent Çelik’in yayınladığı metinde dikkat çekici diğer nokta ise açıklamanın son kısımda kullandığı ifadeler oldu. Çelik’in istifa nedenini ”Burada ifade edemeyeceğim hususlardan ve de kalan hayatımda kendime olan saygımı yitirmemek adına Türkiye Değişim Partisi Bursa İl Başkanlığı görevimden tüm teşkilatımla beraber istifa ettiğimi beyan ederim.” şeklinde ifade etmesi kafalarda soru işaretleri oluşturdu. Bursa kamuoyu ve Türkiye Değişim Partisi çevrelerinde ‘ifade edilemeyecek hususların’ neler olduğu merak edildi.

Bülent Çelik istifa dilekçesini sunduğunu ve il başkanlığı görvinden istifa ettiğini şu açıklama ile duyurdu:

“KOMUOYUNA DUYURULUR”

Çok sevdiğim ülkem için hizmet  etmek maksadı ile çıktığım bu yolda Türkiye Değişim Partisi Bursa İl başkanlığını kurmak üzere görev aldım. Maddi ve manevi bütün imkanlarımı seferber edip partinin kurultayını yaparak seçime girme hakkını elde etmesi için il ve ilçe kongrelerimi büyük bir özveriyle yerine getirdim. Bu süreçte benim yanımda olan tüm fedekar ve cefekar arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Partinin daha iyi bir yere gelmesi için ailemi ve ticari hayatımı hep ikinci planda bırakıp, üstümüze düşen görevin en iyisini yaparak bütün imkanlarımı seferber ettim.  Ancak, aralarındaki güveni yitirmiş bazı yöneticilerin şahsi  hırsları benim umutlarımın sönmesine partiye hizmet azmimin kırılmasına neden olmuştur.

Gece, gündüz yağmur çamur demeden benim yanımda olan gönüldaşları hiçbir şey yapmamış gibi gösterip kendi hırslarını yenemeyen kişileri üzülerek izledim. 

Bu nedenlerden ve burada ifade edemeyeceğim hususlardan ve de kalan hayatımda kendime olan saygımı yitirmemek adına Türkiye Değişim Partisi Bursa İl Başkanlığı görevimden tüm teşkilatımla beraber istifa ettiğimi beyan ederim.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Eleştirilerin hedefi tam olarak bilinmezken TDP’nin ve Bülent Çelik’in şimdiki hamlesi merakla bekleniyor.

Referans

TDP Bursa İl Başkanı Çelikten beklenmedik istifa
www.bgazete.com.tr

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu