Game

Sonynin Nextorage Demos PCIe 5.0 SSDsi SSD Pazarına Girerken

Sony Nextorage, PCIe 5.0 Modelleriyle SSD Pazarına Açılıyor

Sony, yaklaşık bir yıl önce PlayStation 5 konsolları için Nextorage SSD markasını tanıtmıştı. O zamanlar bunun tek seferlik bir hamle olduğu tahmin

Sony Nextorage, PCIe 5.0 Modelleriyle SSD Pazarına Açılıyor

Sony, yaklaşık bir yıl önce PlayStation 5 konsolları için Nextorage SSD markasını tanıtmıştı. O zamanlar bunun tek seferlik bir hamle olduğu tahmin ediliyordu. Anlaşıldığı üzere Sony, alt markası Nextorage ile birlikte daha geniş pazarlara açılıyor.

Japon şirket, Tokyo Game Show’daki standında PC’lere yönelik olarak üç PCIe 4.0 SSD modeli sergiledi. Dahası, PCIe 5.0 x4 sahip 1 TB ve 2 TB kapasiteli ayrı bir seri daha geliyor. Sony’nin PCIe Gen 5 x4 Nextorage M2-2280 SSD’leri, 9500 MB/sn’ye varan okuma hızının yanı sıra 8500 MB/sn’ye varan yazma hızları sunacak. Görünüşe göre şirket, yüksek Gen5 hızları sunmak üzere 3D NAND yongaları tedarik etmeyi başarmış.

Sony, Tokyo Game Show’da yalnızca üst düzey PC odaklı bir sürücü sergilemekle kalmadı, aynı zamanda 4 TB kapasiteli bir model içeren gelecek ürün ailesini de sergiledi. Sonuç olarak, Nextorage’ın yalnızca PlayStation 5 ile kısıtlı kalmayacağını rahatlıkla dile getirebiliriz. Hangi bölgelerde satışa çıkacağını henüz bilmiyoruz lakin yakında bilgisayar kasalarında Nextorage markalı SSD’ler yerini almaya başlayabilir.

Technopat Sosyal

رونمایی سونی از اولین SSD های PCIe 5.0 تحت برند Nextorage

زمانی که سونی تقریبا یک سال پیش از نام تجاری Nextorage SSD برای کنسول پلی استیشن 5 پرده برداشت، خیلی‌ها فکر می‌کردند اولین PCIe 5

رونمایی سونی از اولین SSD های PCIe 5.0 تحت برند Nextorage

زمانی که سونی تقریبا یک سال پیش از نام تجاری Nextorage SSD برای کنسول پلی استیشن 5 پرده برداشت، خیلی‌ها فکر می‌کردند که این یک حرکت منحصر به فرد از سوی این شرکت برای رفع تقاضا در رابطه با ذخیره‌ساز پلی استیشن 5 بوده است، اما حالا SONY مشخص کرده که احتمالا در نظر دارد تولید و عرضه این SSD ها را ادامه دهد و شرکت ژاپنی به تازگی اولین مدل جدید با پشتیبانی از PCIe 5 را منتشر کرده است.

سونی به تازگی در غرفه خود در نمایشگاه گیمینگ توکیو سه پیکربندی 1TB ،2TB و 4 ترابایت Nextorage SSD های جدید را برای استفاده در PC ارائه کرده و نسخه‌های 1 و 2 ترابایتی قرار است اولین درایو ذخیره‌ساز کمپانی با پشتیبانی از رابط PCIe 5.0 x4 باشند. مدل SSD دیگر این کمپانی با نام Nextorage M2-2280 با پشتیبانی از PCIe نسل 5 چهار خطه و با سرعت خواندن 9500 MB/s و سرعت نوشتن 8500 MB/s رونمایی شد.

اگر این مدل سرعت‌های ذکر شده را در کاربری واقعی نیز ارائه دهد، حتی می‌توان جزء بهترین SSD های بازار نیز لقب گیرد. پیک عملکردی درایوهای Nextorage سونی با استفاده از رابط PCIe نسل 5 با توجه به سرعت چیپ 3D NAND و همچنین توانایی سونی برای تهیه تراشه‌های مناسب که به نظر می‌رسد هم‌اکنون تهیه آن‌ها سخت است تعیین می‌شود، به همین دلیل نیز شاید سرعت خواندن و نوشتنی که ذکر شد، عملکرد نهایی درایوهایی که در بازار عرضه می‌شود نباشد.

سونی در غرفه خود در نمایشگاه گیمینگ توکیو نه تنها یک درایو SSD پیشرفته برای PC را به نمایش گذاشت بلکه این کمپانی یک خانواده از محصولات آینده که شامل یک SSD چهار ترابایتی می‌شود را نیز در دسترس قرار داد. نمایش دادن دستاورد شرکت‌های تکنولوژی چیز جدیدی نیست اما سونی با این کار تعهد خود به پیشرفت و عرضه درایوهای ذخیره‌ساز را نشان می‌دهد.

در حالی که محصولات برند Nextorage SSD بیشتر برای پلی استیشن 5 طراحی و تولید می‌شوند، این احتمال وجود دارد که شرکت ژاپنی به زودی این سری محصولات را برای PC نیز در دسترس قرار دهد.

برچسب‌ها: سونی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه *

نام *

ایمیل *

Sonys Nextorage Demos PCIe 5.0 SSD As It Enters SSD Market

Sony’s Nextorage brand appears to enter PC storage market with Nextorage-branded SSDs.

Sonys Nextorage Demos PCIe 5.0 SSD As It Enters SSD Market

Get instant access to breaking news, in-depth reviews and helpful tips.

Thank you for signing up to Tom’s Hardware. You will receive a verification email shortly.

There was a problem. Please refresh the page and try again.

Sonynin Nextorage Demos PCIe 5.0 SSDsi SSD Pazarına Girerken

Sony, yaklaşık bir yıl önce PlayStation 5 konsolları için Nextorage SSD markasını tanıttığında, bunun PS5 depolama talebini karşılamak için tek seferlik bir

Sonynin Nextorage Demos PCIe 5.0 SSDsi SSD Pazarına Girerken

Yazı dolaşımı

Sony, yaklaşık bir yıl önce PlayStation 5 konsolları için Nextorage SSD markasını tanıttığında, bunun PS5 depolama talebini karşılamak için tek seferlik bir hareket olduğunu düşündük. Anlaşıldığı üzere, yanılmışız. Sony’nin Nextorage ürünü, özellikle meraklıları sınıfı sürücülere, genel olarak müşteri sınıfı SSD’ye girmek üzere.

Gerçekten de, Tokyo Game Show’daki standında şirket, PC’lere yönelik üç (1 TB, 2 TB, 4 TB) teklif sundu (bunların çoğunu bir PC’ye kurabilirsiniz), 1 TB ve 2 TB SSD’nin başını çektiği bir dizi PCIe 5.0 x4 arabirimine sahip, raporlar Hermitage Akihabara.

Kesinlikle, Sony’nin PCIe Gen 5 x4 arabirimli Nextorage M2-2280 SSD’si, 9500 MB/sn’ye varan okumaların yanı sıra en yüksek 8,500 MB/sn’ye varan yazma işlemleriyle (çoğunlukla modern bir ana SSD’de SLC önbelleğe alma ile belirlenir) göz alıcıdır. ). Bu hızları gerçek hayatta sağlıyorsa, en iyi SSD listemizdeki sürücülerin büyük çoğunluğunu en iyi şekilde kullanır.

Sony’nin PCIe Gen5 arayüzüne sahip Nextorage disklerinin en yüksek performansı, kullandıkları 3D NAND SSD platformunun hızının yanı sıra şirketin bulunması zor olduğu söylenen uygun yongaları tedarik etme yeteneği ile belirlenir.

Sony’nin Nextorage bölümü, Tokyo Game Show’da yalnızca üst düzey PC odaklı bir sürücü sergilemekle kalmadı, aynı zamanda 4 TB SSD içeren tüm gelecek ürün ailesini de sergiledi. Bir SSD kataloğunu sergilemek, tipik bir OEM için olağanüstü bir şey değildir, ancak Sony’nin durumunda, elektronik devlerinin depolama alanına bağlılığını gösterebilir.

PlayStation 5 sürücüsü, markanın sahibine verilen Nextorage tacındaki en önemli mücevher olmaya devam ederken, Sony yakında ana bilgisayarlara diskleri yerleştirebilir.

genel-21

Sony Nextorage, PCIe 5.0 Modelleriyle SSD Pazarına Açılıyor

Başa dön tuşu