Game

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Sony kısa bir müddet evvel oyunculara yönelik kurgulanan INZONE serisini resmi olarak tanıtmış ve bu serinin birinci üyeleri ile karşımıza çıkmıştı. I

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Sony kısa bir müddet evvel oyunculara yönelik kurgulanan INZONE serisini resmi olarak tanıtmış ve bu serinin birinci üyeleri ile karşımıza çıkmıştı. INZONE serisi şu anda iki adet oyuncu monitörüne (M3, M9) ve üç adet oyuncu kulaklığına (H3, H7, H9) mesken sahipliği yapıyor.

Bu içeriğimizde INZONE H9, INZONE H7 ve INZONE H3 modellerini mercek altına alarak ne tıp bir tecrübe vaat ettiklerine ne üzere farklara sahip olduklarına çok daha yakından göz atacağız.

INZONE H9 modelinin tüm detaylarına göz atmak ve satın almak için buradaki irtibata, INZONE H7 modeli için bu temasa ve INZONE H3 modeli için bu temasa tıklayabilirsiniz.

INZONE H9, INZONE H7 ve INZONE H3 İncelemesi

INZONE H3, H7 ve H9 ortak bir paydada toplanarak oyunculara yönelik en güzel deneyimi sunmaya odaklanıyor fakat her bir model farklı fiyat noktalarında ve farklı segmentlerde konumlanıyor.

Tabii ki bu segment farkı ile birlikte oyuncuların elde ettiği özellikler, detaylar ve tecrübeler çeşitlenerek daha varlıklı hale geliyor. Detaylara yanlışsız eğilmeden evvel her üç model ortasındaki temel farklılıkları şu formda özetlememiz mümkün olacaktır:

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

INZONE H9 İncelemesi

INZONE serisinin en üst seviye modeli olan INZONE H9, bir oyuncu kulaklığında en yeterli tecrübesi arayan kullanıcılara hitap ediyor.

INZONE serisini öne çıkaran avantajlardan birisi, ses alanında tecrübeli bir marka olan Sony tarafından geliştirilmiş olmasıdır. INZONE H9, high-end segmentte konumlanan bir kulaklık olarak bu avantajı en besbelli halde deneyimleyebildiğiniz model oluyor.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

INZONE H9 Özellikleri Neler?

INZONE H9 oyun sırasında bulunduğunuz ortamdan kendinizi soyutlamanızı mümkün kılan ANC (Gürültü Engelleme) özelliği ile birlikte geliyor. Öbür bir aygıttan YouTube’a girip white noise (beyaz gürültü) açtığınızda ve INZONE H9’u gürültü engelleme moduna getirdiğinizde, ses ne kadar yüksek olursa olsun gürültüyü neredeyse büsbütün yok ettiğini görüyorsunuz.

Tabii ki gürültü engelleme teknolojisinden optimal randımanı alabilmek için pasif yalıtımın da ihtimamla tasarlanması gerekiyor. INZONE H9 baş yapınızı başarılı bir biçimde kavradığı için rastgele bir ses sızıntısı yapmıyor. Başarılı yalıtım sırf ANC teknolojisinin performansını güzelleştirmekle kalmıyor, tıpkı vakitte o sırada ANC kullanmasanız bile etraftaki seslerin tesiri minimum seviyeye indirgenmiş oluyor.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Bazı oyuncular tek şarjla daha uzun batarya ömrü elde edebilmek için bu modu kapalı hale getirmek isteyebilirler. Bu durumda dilerseniz INZONE HUB uygulamasını, dilerseniz de kulaklığın üzerinde bulunan mod değiştirme butonunu kullanabiliyorsunuz.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

INZONE H9, sıradan bir kulaklık ile kıyaslandığında çok fazla butona sahip ve bu durum başlangıçta bir şeylerin yerini karıştırmanıza neden olabiliyor lakin bir sefer alıştıktan sonra neredeyse tüm denetimleri direkt olarak kulaklık üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

INZONE H9 ile sunulan Ortam Modu da nitekim takdire şayan bir özellik zira bazen çevrinizde olup bitenden haberdar olmak istiyorsunuz: Örneğin dışarıdan bir yemek söylediğinizde kapının çalıp çalmadığını yahut öteki bir odadan ailenizin size seslenip seslenmediğini duymak isteyebilirsiniz.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Ortam Modu, aygıtın üzerinde yer alan mikrofondan faydalanarak dışarıdan gelen sesleri (yüksek sesle oyun oynasanız dahi) duyabilmenizi sağlıyor. Üstelik sesi o kadar başarılı bir formda iletiyor ki, mikrofondan gelen seslerden rahatsız olmuyorsunuz.

Tıpkı ANC üzere bu modu da isterseniz INZONE HUB uygulaması üzerinden, isterseniz de kulaklığın üzerindeki butondan açabiliyor yahut kapatabiliyorsunuz. Ayrıyeten INZONE HUB uygulaması kulaklığı kapatıp açtığınızda hangi ses modundan devam etmek istediğinizi de ayarlayabilmenizi mümkün kılıyor.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Örneğin kulaklığı kapatmadan evvel ANC modunu kullanıyorsanız kulaklığı açtığınızda bu modun otomatik olarak etkinleştirilmesini isteyebilir yahut kulaklığın her vakit standart ses modunda açılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu seçenek kablosuz bir kulaklık kullandığınızı göz önüne aldığınızda, batarya ömrünü uzatmak ismine hoş bir fikir. Burada kendi ferdî gereksinimlerinize bağlı olarak seçim yapabilirsiniz.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

INZONE H9, 360 Mekansal Ses teknolojisi ile birlikte geliyor ve bu teknoloji, oyun oynarken rakiplerinizin pozisyonunu daha yüksek bir doğruluk düzeyi ile belirleyebilmenize imkan sunuyor.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Kullanıcıya özel şahsileştirilmiş bir tecrübe sunmak, en düzgün performansı yakalamak istediğinizde epey kıymetli bir detaydır. 360 Mekansal Ses teknolojisi, akıllı telefonunuza indirdiğiniz bir taşınabilir uygulama aracılığı ile kulak yapınızı tahlil ediyor ve size özel şahsileştirilmiş işitme profilini yapılandırabiliyor.

360 Mekansal Ses teknolojisi bilhassa de FPS oyunlarında başarılı bir iş çıkarıyor diyebilirim. En ufak bir adım sesinin dâhi kıymetli olduğu anlarda bir şeyleri kaçırmadığınızdan emin oluyorsunuz.

Mekansal Ses Ölçümü, rakiplerinizin pozisyonunu belirlemek için dört temel ögeden faydalanıyor:

INZONE H9 hem PC hem de PS5 üzerinde kullanılabiliyor. 2.4 GHz USB Dongle, size PC ve PS5 ortasında geçiş yapabilmenizi sağlayan bir anahtar sunuyor ve o sırada hangi aygıtı kullanıyorsanız, kolay bir biçimde anahtarı ayarlayabiliyorsunuz.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Günümüzde birçok oyuncu bilgisayarında USB-C portu hakikaten de hudutlu sayıda ve hatta kimi bilgisayarlarda USB-C portu bulunmayabiliyor. Bu nedenle USB-A tercihinin çok daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Örneğin benim bilgisayarımda iki adet USB-C portu var fakat bunlardan birisi DisplayPort kablosu tarafından, oburu ise USB-C Hub tarafından kullanılıyor. Çabucak herkes bol sayıda USB-A portuna sahip olduğu için, bu işinizi çok daha kolay hale getirecektir.

INZONE H9, USB-A Dongle üzerinden kablosuz olarak ilişki kurabiliyor fakat burada dikkat çeken bir öteki detay ise eş vakitli Bluetooth teması yeteneği.

Öyle ki INZONE H9 bilgisayarınıza bağlı iken aynı anda Bluetooth üzerinden akıllı telefonunuza yahut bir öbür aygıtınıza bağlanabiliyor. Bu sayede örneğin bilgisayarınızdan oyun oynamaya devam ederken (ve tüm sesleri alırken), birebir anda akıllı telefonunuzdan telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz. Bu özellik ile tam olarak ne üzere şeyler yapmak isteyeceğiniz ise tamamı ile sizin hayal gücünüze kalmış durumda.

Bluetooth ilişkisi hakikaten de düzgün bir performans gösteriyor lakin oyun oynamak için yüksek bir gecikmeye sahip olduğundan, USB Dongle ile devam etmek daha uygun bir tercih olacaktır. USB Dongle sırf 24 ms’lik ufak bir gecikme sunuyor ve neredeyse 30 metreye kadar kesintisiz irtibat sağlıyor.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

INZONE H9, üzerinde yer alan Game / Chat butonu ile oyun ve sohbet ortasındaki ses istikrarını ayarlayabilmenize imkan sunuyor. Bu ayarı INZONE HUB programı üzerinden de yapabileceğinizi söylememe gerek yok sanırım.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Oyun sesi arkadaşınızın sesini baskılıyorsa Chat butonuna, tam karşıtı durumda ise Game butonuna basarak ses istikrarını kolay kolay ayarlayabilirsiniz. Ekseriyetle bu ayarı düzeltmek için her seferinde Discord’a girmeniz gerekir lakin INZONE H9, bu gereksiz adımları ortadan kaldırıyor.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Discord’dan bahsetmişken, INZONE serisinin tüm üyelerinin DISCORD sertifikalı mikrofona sahip olduğunu hatırlatmak isterim. Sesiniz adeta podcast çeker üzere net bir halde karşı tarafa ulaşıyor. Dostlarımdan fikir almak ismine onları sesli bir halde aradığımda, herkes sesin harici bir mikrofondan mı yoksa kulaklıktan mı geldiğini merak etti.

Mikrofon rastgele bir sesli görüşme sırasında başarılı bir gürültü sürece performansı gösteriyor ve sesinizi dışarıdaki gürültüden ayırt edebiliyor. Örneğin açık bir pencerenin yakınında oyun oynasanız da etrafınızdakiler sizi net bir biçimde duyabiliyor.

Sürücü bir kulaklığın en değerli detaylarından birisi ve INZONE H9, 40 mm Neodimium şoför ile başarılı bir ses performansı sağlamayı başarıyor. Modelin ses profili birçok vakit kâfi bir performans sunuyor lakin farklı kullanım senaryoları için INZONE HUB uygulamasında yer alan ekolayzır ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

INZONE HUB uygulaması, tüm ayarları üç farklı sayfada kategorilendiriyor. Ses Ayarları sayfasında ses profilini, ekolayzırı, uzamsal sesi, dinamik aralık denetimini, ses modlarını, ses seviyesini ve mikrofon ile ilgili detayları yönetebiliyorsunuz.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Cihaz Ayarları sayfası üzerinden otomatik güç kapama müddetini, otomatik led kapama ayarlarını, NC / AMB düğmesindeki ses modlarını, aygıt açıldığında hangi modun geçerli olacağını, aygıt açıldığında Bluetooth irtibatının faal olup olmayacağını, Bluetooth temasının kalitesini ve sistem yazılım bilgilerini görüyorsunuz.

Uygulama Senkronizasyon Ayarları ise muhakkak uygulamalara özel muhakkak tanımlamalar yapabilmenizi mümkün kılıyor.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Burada biraz soluklanıp dizayndan da bahsetmek istiyorum zira INZONE H9, gereksiz ayrıntılara boğmayan ve gözü yormayan çağdaş bir dizayna sahip. O denli devasa boyutta yazılar, kocaman logolar ve rengarenk materyaller bulunmuyor. Hatta temel tasarım tarafları PlayStation 5 ile çok benzerlik gösteriyor.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Genellikle kolay dizaynlardan hoşlanan (bunu minimalist manada söylüyorum) birisi olarak bu tasarımı beğendiğimi söyleyebilirim. Modelin gereç yapısı da sağlam ve inanç veren bir nitelikte. Örneğin INZONE H9 modeline özel olan deri kulak yastıkları hem daha ergonomik bir kullanım sunuyor hem de uzun kullanımda terlemeyi taban seviyeye indirgiyor.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Ayrıca kulaklık başarılı bir biçimde tasarlandığı için kullanım sırasında rastgele bir basınç hissi ve ağrı hissetmiyorsunuz. Böylelikle uzun saatler süren tecrübeler bir eziyet olmaktan çıkıyor.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

INZONE H9’un kutu içeriğinden kulaklığın kendisine ek olarak 2.4 GHz USB Dongle, USB-C to USB-A kablo ve bir ekip evrak ve kılavuzlar çıkıyor. Kulaklığı kutudan çıkan kablo ile şarj edebilirsiniz.

Tam bir dolum yaptıktan sonra otuz iki saate kadar kullanım mühleti elde ediyorsunuz. Olağan ki ek bir Bluetooth kontağı yahut ANC özelliği bu mühletin biraz daha kısalmasına neden olabilir.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Burada, kutu içeriğinden çıkan stickerları da beğendiğimi söylemek isterim.

Ufak bir bilgilendirme sağlamak ismine INZONE H9 sadece PlayStation ve PC ile kullanılabiliyor. Bu nedenle onu Xbox ile kullanmanız (en azından bu yazının girildiği tarih itibarıyla) mümkün değil.

INZONE H9 ile ilgili tüm detayları daha ayrıntılı bir formda incelemek ve dilerseniz satın almak için buradaki ilişkiye tıklayabilirsiniz.

INZONE H3 ve INZONE H7 İncelemesi

INZONE serisinin bütçe odaklı oyuncu kulaklığı olan INZONE H3, daha uygun bir fiyat bandında serinin çeşitli özelliklerden faydalanabilmenize imkan sunan bir model.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

INZONE H3 Özellikleri Neler?

INZONE H3 bütçe odaklı bir model olsa da hem ses performansı hem de mikrofon performansı manasında savlı bir rol oynamayı başarıyor. Tıpkı INZONE H9 üzere INZONE H3 de Discord sertifikalı bir mikrofona sahip.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Serideki tüm modeller üzere INZONE H3 de 360 Mekansal Ses teknolojisini kullanıcılara sunuyor. Bu sayede rakiplerinizin pozisyonunu daha yüksek bir doğrulukla saptayabiliyorsunuz.

INZONE H3 serideki öbür iki modelin tersine kablolu bir dizayna sahip. Bu, onu 2.4 GHz USB Dongle yahut Bluetooth ilişkisi ile kullanamayacağınız manasına geliyor. Öte taraftan kablolu yapının sağladığı daha yüksek verimlilik avantajı, mikrofon ve ses tecrübesi açısından güzel sonuçlar elde edebilmenizi mümkün kılıyor.

Modelin genel tasarım çizgileri daha küçük ve daha hafif bir yapıya sahip. INZONE H9 deri kulaklık yastıkları ile gelirken, INZONE H3 ve INZONE H7 kumaş yastıklar ile geliyor.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Deri kulak yastıkları terleme ve konfor açısından ekstra bir avantaj sunuyor fakat INZONE H3’ün kumaş kulak yastıklarının makûs olmadığını söylemenin de gerekli olduğunu düşünüyorum.

Yastıklar kâfi dolgu sayesinde uzun müddetli tecrübelerde dâhi basınç hissi oluşturmuyor. Alışılmış ki bu alanda edinebileceğiniz en uygun ergonomik tecrübe için INZONE H9 modeline yönelmeniz daha hakikat olacaktır.

INZONE H3’te ses düzeyini ayarlayabilmenizi sağlayan sadece tek bir denetim düzeneği var. Geriye kalan tüm ayarları tekrar INZONE Hub uygulaması üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Kutudan kulaklığın kendisine ek olarak bir adet ses şoförü, kullanım kılavuzu, dokümanlar ve stickerlar çıkıyor. Kutu genel manada küçük boyutlara sahip. Böylelikle onu saklarken rastgele bir sorun ile karşılaşmıyorsunuz.

INZONE H3; PlayStation, PC ve Xbox ile uyumlu halde çalışabiliyor. Böylelikle tek bir kulaklıkla tüm aygıtlarınızı kullanabiliyorsunuz. INZONE H3 ile ilgili tüm detayları daha ayrıntılı bir halde incelemek ve dilerseniz satın almak için buradaki irtibata tıklayabilirsiniz.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

INZONE H7 Özellikleri Neler?

INZONE H7, INZONE H3 ile INZONE H9 ortasındaki bir uzlaşmadan doğuyor. Bu modeli tercih ettiğinizde 2.4 GHz ve Bluetooth aracılığı ile kablosuz ilişki yeteneği elde ediyorsunuz.

INZONE H7 ile INZONE H9 büyük ölçüde misal bir dizayna sahip lakin her iki model ortasında kimi değerli farklılıklar var.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

INZONE H9 art planda yer alan gürültüyü yok eden ANC (Aktif Gürültü Engelleme) teknolojisine ve daha ergonomik bir tecrübe sunan deri kulak yastıklarına sahipken, INZONE H7 bu özellikleri barındırmıyor. Ayrıyeten INZONE H7’de NC / AMB butonu da yer almıyor. (çünkü ANC özelliği yok)

INZONE H7, serideki başka tüm modellerde olduğu üzere Discord onaylı bir mikrofona ve 360 Mekansal Ses teknolojisine sahip. Mikrofon sesleri pak ve net bir halde iletebiliyor.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Modelin genel ses profili INZONE H9 ile epeyce emsal bir performans gösteriyor olsa da, H7 biraz daha düşük bas ölçüsü sunuyor. Buna rağmen modelin bas doğrulukları pek istikrarlı. Dileyen kullanıcılar ses profilini INZONE HUB uygulaması aracılığı ile özelleştirebilirler.

INZONE H7’nin 2.4 GHz gecikme müddeti INZONE H9’dan biraz daha yüksek lakin hâlâ uygun bir oyun tecrübesi için inançlı aralıkta yer alıyor. Bluetooth ilişkisi ise oyun tecrübesinden fazla sesli görüşmelere odaklanıyor.

INZONE H7, tıpkı INZONE H3 üzere kumaş kulak yastıkları ile geliyor. Şayet kulaklığı uzun müddetler boyunca kullanıyorsanız, INZONE H9 sizin için kayda bedel bir yükseltme olacaktır.

Kutudan kulaklığın kendisine ek olarak 2.4 GHz Dongle, kullanım kılavuzu, dokümanlar ve stickerlar çıkıyor. INZONE H7, tıpkı INZONE H9 üzere sırf PlayStation ve PC ile uyumlu. INZONE H7 ile ilgili tüm detayları daha ayrıntılı bir halde incelemek ve dilerseniz satın almak için buradaki temasa tıklayabilirsiniz.

Sony INZONE H9 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Hangi INZONE Modelini Tercih Etmelisiniz?

INZONE H9 bir oyuncu kulaklığında üst seviye performans arayan tüm kullanıcılara hitap ediyor. ANC (Aktif Gürültü Engelleme) teknolojisi sayesinde gürültülü bir ortamda yaşasanız dahi tüm bu ses kalabalığından izole olabiliyorsunuz. Deri kulak yastıkları bu kulaklığı hem daha ergonomik hem de daha şık hale getirmeyi başarıyor.

2.4 GHz kontağı çok düşük gecikme mühletleri sağlarken, birebir anda Bluetooth yolu ile akıllı telefonunuza bağlanabilmek sahiden de yaratıcı ve hayatı kolaylaştıran bir tahlil. Size özel kurgulanan 360 Mekansal Ses teknolojisi ise FPS oyunları için rekabet arttırıcı bir öge.

INZONE H7 kablosuz  tecrübe arayan kullanıcılar için daha uygun fiyatlı bir tahlil olarak öne çıkıyor ve INZONE serisinin genel avantajlarını bünyesinde barındırıyor.

Eğer ortadaki fiyat farkı sizin için o kadar da değerli değilse, uzun vadede daha âlâ bir tecrübe için INZONE H9’u tercih etmenizi tavsiye ediyorum. Şayet bu fiyat farkı sizin için değerli ise, INZONE H7 de beklentilerinizi fazlası ile karşılayacaktır.

INZONE H3, serinin bütçe odaklı modeli olarak öne çıkıyor ve konumlandığı segmentte rakiplerinden sıyrılmasını sağlayan 360 Mekansal Ses teknolojisi, Discord sertifikalı mikrofon, güçlü ses profili ve gibisi avantajlar ile birlikte geliyor. Ayrıyeten kablolu yapının getirdiği bariz bir avantaj olarak INZONE H3’ü XBOX ile de kullanabiliyorsunuz.

Sony, Oyunculara Özel Markası Inzone’u ve Yeni Ürünlerini Duyurdu

Sony, oyunculara özel yeni ekipman markası Inzone’u ve bu marka altındaki ilk ürünlerini duyurdu.

Sony, Oyunculara Özel Markası Inzone’u ve Yeni Ürünlerini Duyurdu

Sony’nin yeni PC oyun çevre birimleri markası Inzone’a merhaba deyin. Sony, artık sadece PlayStation oyun konsolu için değil, aynı zamanda PC oyuncuları için de oyun ekipmanları ve çevre birimleri üretecek. Bunu yeni bir marka adı altında yapacak olan Sony, Inzone markasını hayata geçirdi.

Sony, PlayStation konsol sahiplerinin de kesinlik satın almak isteyecekleri PC merkezli monitör ve kulaklık serisini piyasaya sürdü. Inzone H3, Inzone H7 ve Inzone H9 kulak üstü oyuncu kulaklığı ile Inzone M9 144Hz 4K çözünürlüğünde oyuncu monitörünü duyuran Sony, bu ürünleri PC kullanıcılarına sunduğu gibi aynı zamanda konsol uyumlu hale getirmeyi de unutmamış. Tüm ürünler hem PlayStation 5 hem de Xbox Series X ile uyumlu yapıda olurken, böylece Sony rakibi Microsoft’un konsoluna da bir anlamda ürün geliştirmiş oluyor. Yani oyun konsolunda Xbox’ı tercih edenler, eküri olarak Sony çevre birimlerini kullanabilecekler.

Ürünler temmuz ayından itibaren satışa çıkacak. Ancak ülkemize gelir mi, gelirse ne zaman gelir, bununla ilgili şu an için net bir bilgi bulunmuyor. Açıklanan fiyatları ise şu şekilde:

Keyword

playstation tamir , playstation aksesuar , halkalı playstation , küçükçekmece playstation , ps tamir , küçükçekmece playstation tamir , Bilgisayarlar , Oyun ve Eğlence , Oyun konsolu , Playstation 5 , Ses Aygıtları , Xbox One

SONY INZONE H Oyuncu Kulaklığı Serisi İncelemesi

Başa dön tuşu