TEKNOLOJİ

Denizli

Manisa’daki orman yangını kontrol altına alındı • Aydın Yeniden

Manisa’nın Kula ilçesinde 13.15 sıralarında ormanlık alanda başlayan yangın yaklaşık 2 saat sonra kontrol altına alındı. Bölgede ekiplerin …

Manisa’daki orman yangını kontrol altına alındı • Aydın Yeniden

Manisa’nın Kula ilçesinde 13.15 sıralarında ormanlık alanda başlayan yangın yaklaşık 2 saat sonra kontrol altına alındı. Bölgede ekiplerin …

Manisa’nın Kula ilçesinde 13.15 sıralarında ormanlık alanda başlayan yangın yaklaşık 2 saat sonra kontrol altına alındı. Bölgede ekiplerin soğutma çalışmaları devam ediyor.Manisa’nın Kula ilçesine bağlı Güvercinlik civarında saat 13.15 sıralarında ormanlık alanda yangın ihbarı alan orman işletme ekipleri yaklaşık 2 saat içinde yangını büyümeden kontrol altına almayı başardı. Havadan ve karadan müdahale yapılan bölgede soğutma çalışmaları devam ederken, orman işletme ve İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 12 arazöz, 2 dozer, 4 su tankeri, 3 helikopter ve 2 yangın söndürme uçağı yangına müdahalede bulundu. – MANİSA iha

Manisa’daki orman yangını kontrol altına alındı

Ahmet Burhan Karaman

SÜRDÜRÜLEBİLİR YENİDEN YAŞAMA PARADİGMASININ İNŞASINA DOĞRU BİR ADIM

30 Nisan 2022 21:45

Süleyman Algün

Hükümetin hataları ve doğruları

10 Nisan 2022 21:55

Denizli

Denizli

10.09.2022, 11:21

Dün Denizli-Muğla il sınırındaki ormanda başlayan yangın, çok sayıda kara ve hava aracının yoğun bir şekilde müdahalesi sonucu kontrol altına alındı.

Denizli’nin Kale ilçesine bağlı Muslugüme Mahallesi ile Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı kırsal Esençay Mahallesi arasında kalan bölgedeki genç ormanlık sahada dün öğle saatlerinde başlayan yangına, Denizli, Muğla, Antalya ve İzmir Orman Bölge Müdürlüklerinde görevli çok sayıda kara ve hava aracının yoğun bir şekilde müdahale edildi. Gece saatlerinde kısmen kontrol altına alındığı açıklanan yangının, günün ağarmasıyla birlikte yeniden başlayan havadan müdahale sayesinde tamamen kontrol altına alındığı açıklandı. Soğutma çalışmalarına devam edilen yangınla ilgili olarak geniş çaplı soruşturma başlatıldığı ifade edildi. Yangının son durumuyla ilgili olarak Denizli Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Kale ilçemiz, Muslugüme Mahallesi mevkiindeki ormanlık alanda 09 Eylül 2022 Cuma günü saat 14.48 sularında çıkan yangın, ilimiz ve çevre illerin ekiplerinin müdahalesi sonucunda kontrol altına alınmış olup soğutma çalışmaları devam etmektedir. Yangının kontrol altına alınmasında yoğun çabalarından dolayı AFAD, Orman Bölge Müdürlüğü, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve tüm kurumlarımız ile Aydın, Muğla, Manisa, Burdur, Isparta ve İzmir’den gelen ekiplerimize ve desteğini esirgemeyen vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Manisada orman yangını

Son Dakika Güncel Haberler – Manisa’nın Turgutlu ilçesinde, henüz belirlenemeyen nedenle çıkan orman yangını, ekiplerin karadan ve havadan müdahalesiyle 45 dakikada kontrol altına aldı.

Manisada orman yangını

Turgutlu ilçesine bağlı Mevlana Mahallesi Spil Dağı Milli Parkı yolundaki ormanda, saat 14.30 sıralarında, belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

İhbar üzerine Manisa Orman İşletme Şefliği ekipleri, yangına 12 arazöz, 4 su tankeri ve 1 yangın söndürme helikopteri ile müdahale etti.

Manisada orman yangını

Yangın, 45 dakika içinde kontrol altına aldı. Ekiplerin bölgedeki soğutma çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.

Manisada orman yangını

Son dakika! Manisada orman yangını: Müdahale devam ediyor

Son dakika haberi: Manisa’nın Kula ilçesinde bulunan ormanlık alanda yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ekip sevk edilirken yangına havadan ve karadan müdahale devam ediyor.

Son dakika! Manisada orman yangını: Müdahale devam ediyor

Manisa’nın Kula ilçesine bağlı Güvercinlik civarında 13.15 sıralarında ormanlık alanda yangın çıktı. Yangına müdahalenin devam ettiği öğrenildi.

Manisa’nın Kula ilçesine bağlı Güvercinlik civarında ormanlık alanda yangın ihbarı alan orman işletme ekipleri kısa sürede yangın bölgesine giderek müdahaleye başladı. İzmir Orman Bölge Müdürlüğünden de helikopter ve uçak takviyesinin yapıldığı yangına müdahale ediyor.

Bölgede, 12 arozöz, 2 dozer, 4 su tankeri, 3 helikopter ve 2 yangın söndürme uçağının müdahalede bulunduğu açıklandı.

Keywords

helikopter , mahallesi , turgutlu , mevlana , kontrol , mahalle , isletme , turgut , tanker , manisa , yangin , bagli , ihbar , bolge , orman , mevla , mevlâ , altin , yangi , dagi , bagl , park , ilce , yang , ekip , saat , spil , sef , alt , bag , dag

Manisa’nın Yangını ve Kurtuluşu

Başa dön tuşu