Game

PS VR Oyunları, PS VR2 İle Uyumlu Olmayacak

Sony üzdü! PlayStation VR2, PSVR oyunlarını desteklemeyecek

Sony, bir podcast programında PlayStation VR2’nin PlayStation VR oyunlarını desteklemeyeceğini resmen onayladı. İşte detaylar!

Sony üzdü! PlayStation VR2, PSVR oyunlarını desteklemeyecek

Sony, bir podcast programında PlayStation VR2’nin PlayStation VR oyunlarını desteklemeyeceğini resmen onayladı. İşte detaylar!

Sony, ilk olarak 2016 yılında piyasaya sürdüğü sanal gerçeklik gözlüğünün yeni neslini tanıtmak için hazırlık yapıyor. PlayStation 5 deneyimini artırmak ve daha fazla gerçeklik katmak için geliştirilen PlayStation VR2 modeli oldukça heyecan yaratıyor. Ancak bugünkü haberlere göre PlayStation VR2, orijinal PSVR oyunlarıyla uyumlu olmayacak.

PlayStation VR2, tüm gelişmiş özelliklere sahip

Platform Deneyimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Hideaki Nishino, bugün PlayStation’un resmi podcast’inde konuştu. Açıklamasında PSVR 2’de PSVR oyunları için geriye dönük uyumluluk olmayacağını açıkça söyledi. Bu da PlayStation VR2’nin orijinal PlayStation VR oyunlarıyla çalışmayacağını gösteriyor.

Nishino’nun açıklaması ise şu şekilde: “PSVR oyunları PSVR 2 ile uyumlu değil, çünkü PSVR 2 gerçekten yeni nesil bir VR deneyimi sunmak için tasarlandı.” Ayrıca başkan yardımcısı sözlerine devam etti. “PSVR 2, dokunsal geri bildirim, uyarlanabilir tetikleyiciler, içten dışa izleme, 3D ses gibi tüm gelişmiş özelliklere sahip. Bu, PSVR 2’yi geliştirmenin orijinal PSVR’den tamamen farklı bir yaklaşım gerektirdiği anlamına geliyor.”

Sony‘nin oynadıkça kazandıran PlayStation Stars programıyla ilgili beklenen haber!

Açıklamaya göre PSVR oyunlarının PSVR 2 uyumlu olmamasının teknik bir nedeni yok gibi duruyor. 2021’de duyurulan PSVR 2 için geriye dönük uyumluluk, Sony’nin şimdiye kadar yanıtlamaktan kaçındığı bir soruydu. PlayStation VR2 için şu anlık resmi bir etkinlik tarihi yok. Ancak 2023’te geleceği iddia ediliyor.

Bununla birlikte SIE Başkanı Jim Ryan da konuyla ilgili açıklama yaptı. “Şu anda PlayStation VR2’nin etkinliğinde kayda değer bir çekici VR içeriği hattını güvence altına almak için bağımsız ve üçüncü taraf geliştiricilerle ortaklıklara önemli miktarda para harcanıyor.”

Sony, ocak ayındaki CES 2022 açılış konuşmasında çeşitli açıklamalar yaptı. İlk olarak PlayStation 5 VR başlığının resmi teknik özelliklerini paylaştı. Ayrıca VR denetleyicisinin adını da onayladı: PlayStation VR2 Sense denetleyicisi.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

PSVR oyunları PlayStation VR2de çalışmayacak

PlayStation VR oyunlarınızın PlayStation VR2 ile uyumlu olmasını umuyorsanız, durumun böyle olmayacağını üzülerek bildiriyoruz.

PSVR oyunları PlayStation VR2de çalışmayacak

PlayStation VR oyunlarınızın PlayStation VR2 ile uyumlu olmasını umuyorsanız, durumun böyle olmayacağını üzülerek bildiriyoruz.

Sony, PSVR oyunlarının PSVR2’de oynanamayacağını onayladı.

Haber geliyor en son PlayStation Podcast’i Sony’nin platform deneyimi kıdemli başkan yardımcısı Hideaki Nishino kötü haberi verdi (teşekkürler, gematsu).

Nishino’ya göre Sony, PSVR2’yi “gerçekten yeni nesil bir sanal gerçeklik deneyimi” olarak tasarladığı için, kulaklık önceki yinelemeye kıyasla daha gelişmiş özelliklere sahip. Bu nedenle PSVR2 için oyun geliştirmek, karşılaştırmalı olarak “farklı bir yaklaşım” gerektiriyor.

Bu daha gelişmiş özellikler arasında 4K HDR görseller, 120 fps’ye kadar yeni denetleyiciler, çift 2000 x 2040 OLED ekran, 110 derecelik görüş alanı, Fresnel lens, şeffaf özellik, yayın seçeneği, özelleştirilmiş Oyun Alanı kurulumu, VR Modu ve Sinema Modu ve daha birçok işlev.

Sony, Ağustos ayında PlayStation VR2’nin 2023’ün başlarında piyasaya sürülmesini bekleyebileceğimizi duyurdu.

fbq(‘init’, ‘1749355691872662’);

fbq(‘track’, ‘PageView’); window.facebookPixelsDone = true;

window.dispatchEvent(new Event(‘BrockmanFacebookPixelsEnabled’)); }

window.addEventListener(‘BrockmanTargetingCookiesAllowed’, appendFacebookPixels); Kaynak : https://www.vg247.com/psvr-games-will-not-work-on-playstation-vr2

PSVR 2 FIYATI: NE KADAR PLAYSTATION VR2 MALIYETI

Sony, yeni PlayStation VR2 başlığının ayrıntılarını CES 2022’de paylaştı. Fiyatı henüz netlik kazanmamış olsa da, yeni PSVR 2’nin muhtemelen ne kadara mal olacağı burada.

PSVR 2 FIYATI: NE KADAR PLAYSTATION VR2 MALIYETI

Sony, yeni PlayStation VR2 başlığının ayrıntılarını CES 2022’de paylaştı. Fiyatı henüz netlik kazanmamış olsa da, yeni PSVR 2’nin muhtemelen ne kadara mal olacağı burada.

Sony, yeni yıla hakkında daha fazla ayrıntı açıklayarak başladı. PlayStation VR2 , PS5 için yapılan yeni nesil PlayStation VR başlığı ve yeni bir PlayStation VR2 Sense denetleyicisi. Las Vegas’taki CES 2022 teknoloji etkinliğinde gerçeğe yakın robotlar, OLED tabletler ve şık dizüstü bilgisayarlar arasında PlayStation, 2016’daki PlayStation VR’nin merakla beklenen yeni nesil halefi hakkında yeni ayrıntıları açıkladı. PS5 uyumlu PlayStation VR2’nin daha yüksek çözünürlüklü ekran, daha hızlı yenileme hızları, daha geniş görüş alanı ve iyileştirilmiş izleme ile selefinin özelliklerini önemli ölçüde geliştirmesi bekleniyor.

Ne yazık ki, Sony’nin CES 2022’de yanıtlamadığı bir şey, muhtemelen PSVR hakkında en çok sorulan soru: Ne kadara mal olacak? PlayStation VR, 2016’daki lansmanında 399 dolara perakende satış yaptı, bu nedenle PlayStation VR2’nin saatiyle muhtemelen aynı miktarda olacak. Altı yıl önce piyasaya çıkmasına rağmen, PSVR paketlerini şu anda bulmak zor ve alıcıları stokta bulabilirlerse 299-350 dolar civarında tutacaklar. Piyasaya sürüldüğü sırada, PlayStation VR, sınırlı içerik kitaplığı nedeniyle birçok kişi tarafından overpriced olarak kabul edildi. PSVR 2 muhtemelen konsol kalitesinde AAA oyunlar da dahil olmak üzere çok daha geniş bir oyun yelpazesine sahip olacak, ancak yeni nesil PlayStation 5 konsoluna sahip alıcılara bağlı olduğundan, içerik teklifi büyük ölçüde PlayStation’a özel oyunlarla sınırlı olabilir.

İlgili: PSVR 2’nin Yakında Seri Üretime Gireceği Bildirildi

PSVR 2’nin en yakın rakibi olan Facebook’un Oculus Quest 2’si 299 dolara satılıyor ve konsola bağımlı olmayan bağımsız bir VR başlığı. Quest 2, OLED yerine LCD gibi PSVR 2’den daha düşük özelliklere sahip olsa da, PlayStation 5’e sahip olmayan oyuncular, bağımsız kulaklığı satın alabilir ve hemen VR’nin keyfini çıkarmaya başlayabilir. Bir PSVR 2 satın almak isteyenlerin ayrıca bir PS5 satın almaları gerekecek; bu, tedarik zinciri sorunları ve PlayStation’ın çözmeye çalıştığı dünya çapındaki stok kıtlığı nedeniyle yapılması yapmaktan daha kolay bir görev. PSVR 2’nin özellikleri, özellikle de her göz için Oculus Quest 2’den daha yüksek çözünürlük sunan 2000×2040 çözünürlüklü OLED ekranı nedeniyle, orijinal PlayStation VR’nin 399$’lık fiyatından daha yüksek bir fiyat söz konusu değil. OLED ekranlı çoğu cihazın bir fiyat primi vardır.

PSVR 2 fiyatının bir sır olarak kalmasına ek olarak, Sony henüz kulaklığın lansman tarihini açıklamadı. Sony, yeni yıla CES 2022’de PSVR 2 hakkında daha fazla bilgi yayınlamaya başlarken, muhtemelen bir 2022 lansman tarihi üzerinde çalışıyor. Ancak PlayStation’ın yaşadığı tedarik zinciri ve stok sıkıntısı sorunları göz önüne alındığında, lansmanın yılın sonlarına doğru olması veya tamamen 2023’e ertelenmesi şaşırtıcı olmaz. Yeni PSVR 2 başlığı, Sony sorunu çözene kadar piyasaya sürülmeyebilir. PSVR 2’nin yeni nesil PlayStation 5 konsoluna kablolu bir bağlantıya bağımlılığını göz önünde bulundurarak, PS5 stok sıkıntısı.

Hem PlayStation hem de VR oyuncuları, PSVR 2’nin piyasaya sürülmesini dört gözle bekliyorlar ve bu, pek çok kişinin bu yıl içinde geleceğini tahmin ediyor. VR kulaklığının fiyatı ve çıkış tarihi şu anda bilinmemekle birlikte, PlayStation VR2’yi satın almayı umanlar, kulaklığa en az 300-400 dolar ve ayrıca bir PlayStation 5 konsolu için ek 300-400 dolar harcamayı bekleyebilirler. Zaten bir tanesini ele geçirecek kadar şanslı olmadım. 2021’in sonu, 2022’nin başlarında daha fazla Ps5 stokunun bildirilmesiyle birlikte PS5 stoklarında bir artış gördü. Pek çok kongre ve etkinliğin nihayet 2022’de geri dönmesiyle, hayranlar daha fazla Sony’nin daha fazlasını duyurmasını bekleyebilir. PSVR 2 Önümüzdeki aylarda haberler.

Sonraki: PSVR 2: Foveated Rendering Ne Demektir?

Keyword

Sony , yeni PlayStation VR2 başlığının ayrıntılarını CES 2022’de paylaştı. Fiyatı henüz netlik kazanmamış olsa da , yeni PSVR 2’nin muhtemelen ne kadara mal olacağı burada.

PS VR Oyunları, PS VR2 İle Uyumlu Olmayacak

Başa dön tuşu