News

100 milyon dolar ile zirvede

Loading the player...

Daniel Craig en çok kazanan oyuncular listesinde zirveye yerleşti: Film başına 100 milyon dolar

Daniel Craig en çok kazanan oyuncular listesinde zirveye yerleşti: Film başına 100 milyon dolar

Daniel Craig en çok kazanan oyuncular listesinde zirveye yerleşti: Film başına 100 milyon dolar

Küresel eğlence sektörünün saygın dergisi Variety, film anlaşmalarından en çok kazanan oyuncuları açıkladı. İngiliz aktör Daniel Craig (53), Knives Out filmi için yaptığı 100 milyon dolarlık anlaşmayla zirveye yerleşti.

Rumico

Bakan Elvan’dan enflasyon ve büyüme mesajı

Altın fiyatları bugün kaç TL? 20 Ağustos 2021 güncel altın fiyatları

İstanbul’da en ucuz okul servisi 421 lira olacak

Casper Excalibulur’un ilk deneyim mağazası Forum İstanbul AVM’de açıldı

“6. İnovasyonda Kadın” projesinde başvurular başladı

Ormanlara giriş yasağı tavuk ve kanat fiyatlarını düşürdü

Bakan Elvan’dan enflasyon ve büyüme mesajı

Altın fiyatları bugün kaç TL? 20 Ağustos 2021 güncel altın fiyatları

Bitcoin, Ethereum ve Altcoin’lerde son durum ne? 20 Ağustos 2021 BTC, Dogecoin ve XRP kaç dolar/TL oldu?)

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 20 Ağustos 2021 anlık ve güncel çeyrek altın kuru fiyatları

Dolar kuru bugün ne kadar? (20 Ağustos 2021 dolar – euro fiyatları)

Milyonlarca balon balığını tek seferde yakalayacak özel ağ üretiliyor

Bakanlık duyurdu: Batı Karadeniz’de selden etkilenen bölgelere elektrik verildi

ÖTV değişikliği Resmi Gazete’de (Türkiye’de 2021 yılında satılan en ucuz sıfır otomobiller)

İstanbul'da en ucuz okul servisi 421 lira olacak

İstanbul’da okul servisi ücretleri belli oldu. İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk, geçen yılki fiyatların üzerine yüzde 15 zam yapıldığını belirtti. Buna göre 0-1 kilometre arası 312 lira, 0-3 kilometre arası 348 lira, 3-5 kilometre arası 370 lira, en uzun mesafe, çok öğrenci olmasa da 23-25 kilometre arasında öğrenciler 748 liraya taşınacak.

İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası (İSAROD) Başkanı Hamza Öztürk, İstanbul’da okul servis ücretlerinin geçen yılki fiyatlara yüzde 15 zam yapıldığını bildirdi.

Öztürk yaptığı açıklamada, yeni tip corona virüs (Covid-19) sürecinde en çok mağdur olan sektörlerin başında servislerin geldiğini belirterek, 20 aydır çalışmaya hazır beklediklerini söyledi.

Bu yıl kesintisiz yüz yüze eğitime geçilmesini ve normale dönmeyi umduklarını kaydeden Öztürk, “Okullara bağlı sözleşmelerimiz var, bırakıp gidemiyoruz. Hizmet isteniyor, yeterli öğrenci yok, 3-5 kişiyle çalıştığımız zamanlar oldu. Alınan parayla beklenen hizmet arasında çok büyük uçurumlar olduğu için hizmet kalitesi de düşebiliyor.” dedi.

Öztürk, İstanbul’daki okul servisi ücretleriyle ilgili düzenlemeler hakkında da bilgi verdi.

YÜZDE 15 ZAM YAPILDI

Kentteki okul servisi ücretlerinin geçen yılki fiyatların üzerine yüzde 15 zam yapılarak uygulamaya konduğunu dile getiren Öztürk, şöyle devam etti:

“Allah nasip ederse bu sene yüz yüze eğitim başlarsa uygulayacağımız fiyatlar 0-1 kilometre arası 312 lira, 0-3 kilometre arası 348 lira, 3-5 kilometre arası 370 lira, en uzun mesafe, çok öğrenci olmasa da 23-25 kilometre arasında öğrenciler 748 liraya taşınacak. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul öğrencilerine bu ücretlere artı olarak yüzde 35 oranında hostes bedeli yansıyacak. Bununla birlikte yapılan zamdan kesinlikle memnun değiliz çünkü giderlerimiz yaklaşık yüzde 40’lara kadar arttı.”

İSAROD Başkanı Hamza Öztürk

Öztürk, böylece İstanbul’da en ucuz okul servisinin hostes ücretiyle toplam 421 lira olacağını belirtti.

“ŞOFÖR VE HOSTES ARKADAŞLARIMIZIN TAMAMININ AŞI OLMASINI İSTİYORLAR”

Covid-19 ile mücadele kapsamında, servis araçlarının dezenfekte edildiğini aktaran Öztürk, araçlarda maske bulundurulduğunu, bilgilendirici bazı görsellerin araçlara asıldığını anlattı.

Servis araçlarında bir koltukta oturmaya başlayan öğrencinin, eğitim-öğretim döneminde hep aynı yere oturacağına ve yer değiştiremeyeceğine dikkati çeken Öztürk, “İstanbul Valiliğimizin 1 hafta önce yaptığı toplantı kapsamında, okullarda çalışacak servis şoförü ve hostes arkadaşlarımızın tamamının aşı olmasını istiyorlar. Aşı kartlarını komisyonlara teslim edeceğiz bu ay sonuna kadar. Ondan sonra da çalışacağız. Aşı kartı olmayanlar her gün istendiği anda PCR testini okula ibraz edecek. Aksi takdirde çalıştırmayacaklar. Aşı olmamız gerekiyor. Bu arada, velilerimize de güven vermek zorundayız ki çocuklarını bizlere teslim etsinler.”

Velilerin çocuğunu servise verirken dikkat etmesi gereken konuları anlatan Öztürk, İstanbul’da okullarda çalışacak servis araçlarının plakalarının L’ye dönüştürüldüğünü, daha ucuz taşınması için korsan taksi veya korsan servis araçlarının kesinlikle kullanılmamasını istedi.

Öztürk, İstanbul’da okul servisinde çalışacak servis şoförlerinden bağımlılık testi istendiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Bununla birlikte alkol veya uyuşturucu kullanıp kullanmadığına dikkat ediliyor, tespiti yapılıp ona göre insanlara çalışma izin belgesi veriyorlar. Yine bulaşıcı hastalıkları olup olmadığını gösteren, ‘Gözleri görüyor mu?’ veya ‘Kronik bir rahatsızlığı var mı?’ diye servis şoförlerimizden, hosteslerimizden sağlık raporu isteniyor. Ehliyet GBT’si isteniyor. ‘Ölümlü veyahut da yaralamalı trafik kazasına karışmış mı?’ veya ‘Alkolden ehliyeti alınmış mı?’ gibi sonuçları görebilmek için sabıka kaydı isteniyor. ‘Türkiye Cumhuriyeti Türk Ceza Kanunu’nun 103, 104, 107, 108, 109 ve Kabahatler Kanunu’nun 35. maddesini ihlal etmiş mi?’ Bunları gösteren bir sabıka kaydı alıyoruz. Bu insanları çalıştırıyoruz.”Rumico

Casper Excalibulur'un ilk deneyim mağazası Forum İstanbul AVM'de açıldı

Türkiye’nin teknoloji markası Casper’ın gücüyle desteklenen Excalibur’un ilk deneyim mağazası Forum İstanbul AVM’de açıldı. Durdurulamaz gücün farkını yerinde deneyimlemek isteyen teknoloji severlere kapılarını açan Casper Excalibur, mağazalaşma hedefleri doğrultusunda tüm büyük şehirlerde deneyim mağazalarıyla hizmet vermeyi hedefliyor.

Bilgisayardan tablete, akıllı telefondan monitöre, oyun bilgisayarından aksesuarlara kadar geniş bir yelpazede ürün sunan Türkiye’nin teknoloji markası Casper, ilk deneyim mağazasını Forum İstanbul AVM’de açtı.

İlerleyen süreçlerde tüm büyük şehirlerde deneyim mağazalarıyla hizmet vermeyi planlayan Casper, bilgisayar konfigüre etmenin en güvenli halini tüketicileriyle buluşturmayı hedefliyor.

İHTİYACA GÖRE MAĞAZADA KONFİGÜRE EDİLEBİLECEK

Casper’ın, kendi deneyim mağazasında konfigürasyon özelliğini ortaya çıkararak, bilgisayar toplamanın en güvenli halini tüketicilerine ulaştırmayı amaçladığını belirten Casper Pazarlamadan Sorumlu Kurumsal İletişim Direktörü Ahmet Beliktay şu ifadeleri kullandı: 

“Casper, perakende kanallarda talep gören ve sevilen bir marka. Mağazamızda diğer Excalibur ürünlerimizde olduğu gibi ömür boyu performans garantisine ek olarak birçok içeriği de tüketicimize ulaştıracağız.” ifadelerinde bulunuyor. Beliktay, “İletişim hedefimiz, deneyim mağazasını markamızın tüketicileri ile buluşma noktası haline getirmek. Pandemi süreci de müsaade ederse tüm büyük şehirlerde olmayı amaçlıyoruz. Mağazamızda telefondan tablete, dizüstü bilgisayardan aksesuarlara kadar tüm Casper ve Excalibur ürünleri ve modelleri yer alıyor. Tüketiciler tüm ürünleri mağazada deneyimleyebilecek, uzman satış danışmanlarıyla yüzlerce seçenek arasından ürünleri konfigüre edebilecek. Web sitemizdeki her konfigürasyonu, mağazadaki teknoloji danışmanımız ile birlikte oluşturabilecek ve sipariş verebilecek.” 

Rumico

“6. İnovasyonda Kadın” projesinde başvurular başladı

Kadın ve Demokrasi Derneği’nin (KADEM) düzenlediği “İnovasyonda Kadın” projesinin başvuruları başladı. 6. kez düzenlenecek girişimcilik kampı ile kadın girişimcilerin desteklenmesi hedefleniyor. Değerlendirme sonucu 30 girişimci kadın eğitim alacak.

“6. İnovasyonda Kadın” projesinde başvuru dönemi başladı.

KADEM, TÜBİTAK Marmara Teknokent, Bilişim Vadisi ve KOSGEB iş birliğiyle düzenlenecek girişimcilik kampı, kadın girişimcileri desteklemeyi amaçlıyor.

Bu yıl altıncısı düzenlenen İnovasyonda Kadın projesinin öncelikli hedefi, kadınların girişimcilik cesaretini artırmak ve projelerini, istihdam potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürmelerine destek olmak. Bu yılın sloganı ise “Projeni Geliştir, Tarihi Sen Değiştir”.

30 GİRİŞİMCİ KADINA EĞİTİM

İlk başvuru sürecinin sonunda hakem heyetinin değerlendirmeleri sonucu kampa katılmaya hak kazanan 30 girişimci kadın, 5 gün süreyle eğitime tabi tutulacak.

50 BİN TL PARA ÖDÜLÜ

11-17 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek bu kampta, ön elemeleri geçen 30 kadın girişimciye, Girişimcilik ve Start Up Ekosistemi, Start Up Analizi ve Teknolojik Olgunluk, Girişimcilikte Liderlik, İş Fikirleri Swot Analizi, İş Hukuku ve Mentörlük gibi pek çok konuda eğitim verilecek. Kamp sonunda hakem heyetinin değerlendirmeleri sonunda seçilen 5 başarılı proje sahibine (Bir yıl içinde ulusal ve uluslararası destek programlarından destek alması durumunda) 50 bin TL. para ödülü verilecek.

NTV’nin medya sponsoru olduğu proje hakkında ayrıntılı bilgi için www.inovasyondakadin.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Rumico

Saç açıcı ile saçlar nasıl açılır?

Saç Boyası Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli?

Küllü Kumral Saç Rengi Seçimi

Eset Lisans Anahtarları Güncel Liste Yenilendi

Saç Boyaları Hakkında Bilgiler ve Boya Seçimi

Hayvanlarda zehirlenmeler, belirtileri ve tedavi yöntemleri

Buzağı Besleme: ikişerli grup halinde barındırmanın önemi

Sağmal Hayvanların Karbonhidrat ihtiyaçları

Nesneler haberleşecek Fintech zirveye çıkacak

KPMG, 2017 birinci çeyrek Fintech raporunu yayınladı.

Nesneler haberleşecek Fintech zirveye çıkacak

Finans ve teknolojiyi kapsayan dünyanın en trend kavramı Fintech, uzun süreli yükselişinin ardından bu yılın ilk çeyreğine sakin girdi. KPMG’nin Fintech raporuna göre, ABD’den sonra finansal teknolojiler konusunda en önemli ikinci ülke olan İngiltere’de Brexit sürecine rağmen Fintech sektörü kan kaybetmeden yoluna devam ediyor. Raporu değerlendiren KPMG Türkiye Finansal Hizmetler Sektör Lideri ve Şirket Ortağı Sinem Cantürk, “Küresel olarak 4.0 devrimine doğru ilerliyoruz. Bu devrimin omurgasını ise finansal teknolojiler oluşturuyor. Yapay zeka, makine öğrenimi ve nesnelerin interneti gibi yeni alanlar yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Önümüzdeki yıllarda Fintech zirve yapacak” dedi.

Müşterilerin yeni ürün ve finansal hizmet ihtiyaçlarını dijital ortamlar üzerinde çözen yöntemler geliştiren Fintech’e yatırımların 2017 ilk çeyreğinde küresel olarak 3,2 milyar dolarda kalmasını geçici bir durgunluk olarak değerlendiren Cantürk şöyle devam etti;” Yayınlanan KPMG Fintech raporuna göre bu rakam 2016 yılının son çeyreğinde 4,15 milyar dolardı. Bir önceki çeyrekte işlem hacmi olarak 1,8 milyar dolar olarak gerçekleşen Fintech birleşme ve satın alma işlemleri ise 2017 yılı 1. çeyreğinde 920 milyon dolara düştü. Bu değer 2016 yılı 1. çeyreğinde kaydedilen 4 milyon doların yarısından daha düşük.

Maksimum değerlerin çok altında kalmasına rağmen güvenilir bir sonuç olarak, Fintech araçlarına yönelik risk sermayesi finansmanı 2017 yılı 1. çeyreğinde 2,3 milyar dolarda nispeten sabit kaldı.”  

Cantürk şunları ekledi; “Avrupa’da iZettle, Atom Bank ve Funding Circle tarafından gerçekleştirilen 100 milyon dolardan büyük boyutlu fon işlemleri yatırımların harekete geçirilmesine yardımcı olarak, Fintech araçlarına risk sermayesi yatırımında 67 işlem için 610 milyon dolar ile üç aylık dönem rekoru kırılmasına neden oldu. iZettle’da 175 milyon dolar, Atom Bank’da 103 milyon dolar ve Funding Circle’da 101 milyon dolar işlem gerçekleşti. Avrupa’daki sonuçlar, risk sermayesi finansmanında 1,3 milyar doları görerek Güney ve Kuzey Amerika kıtalarının gerisinde kaldı. Bu rakamın 1,2 milyar doları ABD’den geldi. Asya, gerçekleşen risk sermayesi finansmanı açısından yalnızca 406 milyon dolar ile rakiplerinin gerisine düştü. Asya’nın donuk kalan sonuçları, bölgede daha önceki çeyreklerde büyük hacimli işlemlerde bir eksiklik olduğunu yansıttı.”

ABD, İngiltere, Çin ve diğer ülkelerde, Fintech yatırımlarının performansa ve yatırım getirisine her zamankinden daha fazla odaklanmaya başladığına dikkat çeken Cantürk, “Bu durum Fintech yatırımlarına baskı yaparak kârlılığa giden daha açık bir yolun ve ölçeklenebilirliğin ortaya konulmasını sağlıyor. Aynı zamanda, Polonya ve Slovakya gibi, tahmin edemeyeceğiniz yerlerde birden bire ortaya çıkan yeni Fintech şirketleri görüyoruz ve bu durum Fintech’in küresel çeşitliliğinin altını çizen bir gerçek.”

Figen Tahiroğlu Würsching

Kurumsal İletişim, Lider

Tel: +90 216 681 90 00

ftahiroglu@kpmg.com

© 2021 KPMG Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş., şirket üyelerinin sorumluluğu sundukları garantiyle sınırlı özel bir İngiliz şirketi olan KPMG International Limited ile ilişkili bağımsız şirketlerden oluşan KPMG küresel organizasyonuna üye bir Türk şirketidir. Tüm hakları saklıdır. 

Küresel KPMG ağının yapısı hakkında detaylı bilgi için home.kpmg/governance adresini ziyaret edebilirsiniz.

Referans :
www.rumico.com.tr
home.kpmg

Başa dön tuşu