News

Okullarda yz yze eitim iin hazrlklar tamamland

Loading the player...

Okullarda yüz yüze eğitim için hazırlıklar tamamlandı

Tüm kademe ve tüm sınıf seviyelerindeki yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 1 milyonun üzerinde öğretmen, salgın öncesinde olduğu gibi 6 Eylül itibarıyla haftada 5 gün yüz yüze eğitime katılacak. – Anadolu Ajansı

Okullarda yüz yüze eğitim için hazırlıklar tamamlandı

Fotoğraf

Video

60 saniyede bugün

İnsana dair

FETÖ’nün kodları

Darbe üssünde o gece

İfadeler ve gerçekler

Okullarda yüz yüze eğitim için hazırlıklar tamamlandı

Tüm kademe ve tüm sınıf seviyelerindeki yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 1 milyonun üzerinde öğretmen, salgın öncesinde olduğu gibi 6 Eylül itibarıyla haftada 5 gün yüz yüze eğitime katılacak.

Okullarda yüz yüze eğitim için hazırlıklar tamamlandı

Yasal Uyarı:

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

Yorumlar

Cok aklisizxa karar veriliyor. 40 dk yerine yap 30 dakika ders, bazi okullar hariç hemen hemen tüm okulla en az 42 kisi. Resmen eğitimi isteyerek ve bilerek çökerttiler. Anadolu ve fen liseleri eskiden super okullardi simdi sıradan düz liselere çevirdiler.

Yüz yüze eğitim pazartesi günü başlıyor! Okullarda hazırlıklar tamamlandı

YÜZ YÜZE EĞİTİMİN DEVAMI İÇİN AŞI VE PCR TESTİ TARAMALARI
“Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi” kapsamında, öğretmen ve

Yüz yüze eğitim pazartesi günü başlıyor! Okullarda hazırlıklar tamamlandı

YÜZ YÜZE EĞİTİMİN DEVAMI İÇİN AŞI VE PCR TESTİ TARAMALARI “Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi” kapsamında, öğretmen ve okul çalışanlarının aşı olmamaları durumunda haftada iki kez PCR testi ile taranmaları istenecek.

Okul içerisinde, ortak alanlarda, sınıflarda, öğretmen odalarında bulundurulan maske atık kutularının günlük olarak boşaltılması sağlanacak. Tüm okullarda yeterli sayıda maske Milli Eğitim Bakanlığı tarafından temin edilecek.

Öte yandan okulun rutin temizliğinin sıklaştırılması, çocukların, öğretmenlerin ve diğer okul çalışanlarının el hijyeni için su ve sabun ile el yıkama olanakları sağlanacak. Ayrıca okullardaki ortak alanlara uygun sayıda el antiseptikleri de konuldu.

Okullarda yüz yüze eğitim için hazırlıklar tamamlandı

Türkiye genelinde Kovid-19 önlemlerinin alınarak tüm hazırlıkların tamamlandığı okullarda 6 Eylül prestijiyle haftada 5 gün karşı karşıya eğitime başlanacak. Kovid-19 önlemleriyle karşı karşıya eğitimin yapılacağı 2021-2022 eğitim öğretim yılı kapsamında emek harcamalar tamamlandı. Ulusal Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı iş birliğinde hazırlanan ve 24 Ağustos’ta vilayet ulusal eğitim müdürlüklerine gönderilen “Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Ihtiyaç […]

Okullarda yüz yüze eğitim için hazırlıklar tamamlandı

Her gün güncel kalın.

Türkiye genelinde Kovid-19 önlemlerinin alınarak tüm hazırlıkların tamamlandığı okullarda 6 Eylül prestijiyle haftada 5 gün karşı karşıya eğitime başlanacak.

Kovid-19 önlemleriyle karşı karşıya eğitimin yapılacağı 2021-2022 eğitim öğretim yılı kapsamında emek harcamalar tamamlandı.

Ulusal Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı iş birliğinde hazırlanan ve 24 Ağustos’ta vilayet ulusal eğitim müdürlüklerine gönderilen “Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Ihtiyaç duyulan Tedbirler Rehberi” ile servislerdeki ve okullardaki hijyen önlemleri, maske kullanımı, havalandırma suretiyle tüm detaylar paylaşılmıştı. Bu kapsamda ülke genelindeki ortalama 58 bin okula maske, dezenfektan ve paklık gereksinimleriyle ilgili 650 milyon Türk lirası ödenek gönderildi, 113 bin paklık işçisi göreve getirildi.

Bakanlık bünyesinde kurulan yeni elektronik takip sistemi ile vilayet, ilçe kurum ve okul seviyesinde eğitimin aksamaması için tüm süreçler anlık olarak takip edilecek. Talebe ve işçinin hasta, temaslı ya da risklilik durumları Ulusal Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı ortasındaki data entegrasyonu yolu ile izlenecek ve okullara lüzumlu bildirim yapılacak.

– Kantinler, yemekhaneler ve pansiyonlar da açılacak

Yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında okul öncesi ve ilköğretim birinci derslik öğrencileri, 1-3 Eylül tarihleri ortasında okullarda karşı karşıya yürütülen uyum eğitimine katıldı. Bu çerçevede, 165 bin 450 öğretmen tarafınca toplam 2 milyon 359 bin 422 öğrenciye uyum eğitimleri verdi.

Ülke genelinde tüm aşama ve tüm derslik düzeylerindeki ortalama 18 milyon talebe ve 1 milyonun üstünde öğretmen, salgın öncesinde olduğu suretiyle 6 Eylül prestijiyle haftada 5 gün karşı karşıya eğitime katılacak. Karşı karşıya eğitimin başlamasıyla Türkiye genelindeki okul ve kurumlarda Kovid-19 önlemleri alınarak kantinler, yemekhaneler ve pansiyonlar da açılacak.

– Karşı karşıya eğitimin devamı için aşı ve PCR testi taramaları

“Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Ihtiyaç duyulan Tedbirler Rehberi” kapsamında, öğretmen ve okul çalışanlarının aşı olmamaları durumunda haftada iki kere PCR testi ile taranmaları istenecek.

Okul içinde, ortak alanlarda, sınıflarda, öğretmen odalarında bulundurulan maske atık kutularının günlük olarak boşaltılması sağlanacak. Tüm okullarda kâfi sayıda maske Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafınca temin edilecek.

Öte taraftan okulun rutin temizliğinin sıklaştırılması, evlatların, öğretmenlerin ve başka okul çalışanlarının el hijyeni için su ve sabun ile el yıkama imkanları sağlanacak. Ayrıyeten okullardaki ortak alanlara uygun sayıda el antiseptikleri de konuldu.

– Ders saatleri azaltılmayacak

Karşı karşıya eğitimler, tıpkı Kovid-19 salgını öncesinde olduğu suretiyle ders saatleri azaltılmadan ve mevcut öğretim programlarının bütünü dikkate alınarak gerçekleştirilecek. Ders mühletleri, derslik boyutları ve talebe sayısı da dikkate alınarak 40 dakikayı aşmayacak halde planlanacak.

Okul bahçesinde ve çevresinde öğrencilerin, öğretmenlerin, başka çalışanların kalabalık kümeler oluşturmaması, toplumsal aralığa dikkat edilmesi, solunum saatlerinin değişik vakitlerde düzenlenmesi, derslik içinde öğrencilerin oturma nizamının yüzleri birebir istikamete dönük olacak formda oluşturulması sağlanacak. Bunun yanında, yüksek sesle meydana getirilen idmanlar açık alanda ve öğrenciler ortasında tercihen minimum 2 metre ara bırakılarak sürdürülecek. Beslenme saatleri mümkün epey değişik vakitlere yayılacak ve Kovid-19 önlemleri alınarak yürütülecek.

Okulun başlangıcında velilere mümkün hastalık durumunda informasyon paylaşabilmeleri için bilgilendirme formu verilecek.

Salgın devrinde veli ve ziyaretçilerin mümkün olmasıyla birlikte okul bahçesi de dahil olmak suretiyle okul içine girişlerine müsaade verilmeyecek. Ziyaretçilerin, okul bahçesi dahil, okula girişin lüzumlu olduğu durumlarda okul bahçesine giriş, bahçenin olmadığı durumlarda da en dış noktadan itibaren maske takmaları sağlanacak. Ziyaretçilerin okula alınması gerektiğinde ise girişlerde HES kodu denetimi yapılacak.

Kaynak: Memurlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Sitemiz ‘UYAR VE KALDIR’ prensibini benimsemiştir detaylar için tıklayınız

Yüz yüze eğitim için pandemi önlemlerimiz

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI DENİZLİ / BULDAN / Güngör Cerit Cumhuriyet İlkokulu

Yüz yüze eğitim için pandemi önlemlerimiz

Yüz yüze eğitim öncesi okulumuz pandemi sürecine hazırlanıyor.

Okulumuzda Covid19 süreci kapsamında 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı  uzaktan CANLI DERSLER ile başlarken, yüz yüze eğitim öncesi okulumuzda gerekli hazırlıklar tamamlandı.

Okulumuz ‘Okulum Temiz’ kampanyasında hijyen kurallarını yerine getirerek yeni eğitim ve öğretim dönemine hazırlanmaktadır.

Yapılan hazırlıklar kapsamında okula giren öğrenci ilk girişte ellerini dezenfekte ediyor, görevli personel ateş ölçerle ateşlerini ölçüyor. Okulun dış ve iç duvarlarında uyulması gereken kurallar afişlerle belirtiliyor.

Okul Müdürümüz Ahmet Esensağ  okula gelen öğrenci, öğretmen veya ziyaretçilerin uyması gereken kurallar ve hazırlık çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada, “Okulumuz temiz standartları kapsamında okulumuzun bahçesinden başlamak üzere, okulun girişinde, öğretmenler odasında, idare odalarımızda, tüm sınıflarımızda,  okulumuzun tüm birimlerinde standartlar dahilinde gerekli önlemler alınmıştır. Okulumuzun her yerinde uyarıcı levhalar bulunmaktadır. Okulumuza giren kişiler el dezenfektanı ile ellerini temizledikten sonra girişleri yapılıyor. Okulumuza giren öğretmenlerin,öğrencilerin ve ziyaretçilerin ateşleri ölçülecek, olası bir durum karşısında okulumuz bünyesinde bulunan izolasyon odasına alınacaktır. Kullanılan hiçbir malzeme ortak kullanılmayacaktır. Her sınıfımızda öğrencilerim sınıflara girişlerinde kullanacakları el dezenfektanları konulmuştur. Okulumuzun sınıflarında bakanlığımızın hazırlayacağı planlamalara göre seyreltilmiş, birer atlamalı olarak tek sıralarda veya Bilim Kurulu’nun alacağı kararlardaki oturma planlarına göre hazırlanmaktadır. Okul koridorlarında herkesi ilgilendiren ve herkesin görebileceği şekilde uyarıcı levhalar asılmıştır. Okul içerisinde maskesiz dolaşım olmayacak, ortak kullanım alanları , tuvaletler vb. eller dezenfekte edilip maskesiz hareketlilik sağlanmayacaktır. Herkes için iyi bir eğitim ve öğretim yılı dilerim” diye konuştu.

**BİZ HAZIRIZ,ÖĞRENCİLERİMİZİ BEKLİYORUZ.**

Referans :
www.aa.com.tr
www.konhaber.com
www.xn--gster-jua.com
www.or6.net
gccumhuriyet.meb.k12.tr

Başa dön tuşu