News

Evdeki Kabloları Gizlemek için 8 Yöntem

Loading the player...

55″ TU8000 Crystal UHD 4K Smart TV

Kristal Ekran ve Kristal İşlemci 4K’lı TU8000 4K Smart TV’yi keşfedin. Kullanımı daha da kolaylaştırılmış olan Akıllı işlevlerle deneyiminizi genişletin.

55

Video

UE55TU8000UXTK

{{usEppData.saveText}} {{usEppData.saveText}} {{usEppData.title}}

{{upgrade.description}}

{{upgradeResult.displayModelName}}

{{upgradeResult.discountText1}}

{{upgradeResult.description1}}

{{upgradeResult.description2}}

{{upgradeResult.description1}}

{{upgradeResult.description2}}

{{offerFinance.description}}

{{galaxyForever.description}}

{{galaxyForeverResult.displayModelName}}

{{galaxyForeverResult.discountText1}}

{{galaxyForeverResult.description1}}

{{galaxyForeverResult.description2}}

{{tradeIn.description}}

{{tradeInResult.displayModelName}}

{{tradeInResult.discountText1}}

{{tradeInResult.discountText2}}

{{tradeInResult.discountText3}}

{{tradeInResult.specialDiscountText}}

{{tradeInResult.description}}

{{care.description}}

{{item.specialText}}

{{warranty.description}}

{{warrantyResult.displayModelName}}

{{warrantyResult.discountText1}}

{{warrantyResult.description1}}

{{price.priceWrapper.info.totalPrice}} {{price.priceWrapper.info.vatText}}

{{price.priceWrapper.info.orignalPriceAddText}}

{{price.priceWrapper.info.orignalPrice}} {{price.priceWrapper.info.savePrice}}

{{price.priceWrapper.info.salesPitch}}

{{price.priceWrapper.info.text}}

{{price.priceWrapper.info.text2}}

{{delivery.errorMessage}}

{{deliveryResult.priorityText}}

{{deliveryResult.mainText}}

{{deliveryResult.decText}}

{{item.disclaimer}}

{{tariffOption.description}}

{{tariffOptionResult.displayModelName}}

{{tariffOptionResult.discountText1}}

{{tariffOptionResult.description1}}

{{tariffOptionResult.description2}}

{{tariffOptionResult.description}}

{{tariffOptionResult.price}}

{{tariffOptionResult.disclaimer}}

{{decmain.text}}

{{offer.bogo.item.description.sub}}

{{offer.bogo.item.description.date}}

{{decmain.text}}

{{offer.gift.item.description.date}}

{{decmain.text}}

{{combo.item.description.date}}

{{decmain.text}}

{{decmain.text}}

8 Adımda Resimli Anlatımla Mantolama Nasıl Yapılır?

Resimli Anlatımla Mantolama Nasıl Yapılır?, Mantolama Uygulaması Nasıl Yapılır?, En İyi Mantolama Nasıl Yapılır? Mantolama Uygulaması Metpor’da.

8 Adımda Resimli Anlatımla Mantolama Nasıl Yapılır?

info@metpordekor.com

Okunma Sayısı : 120 304

Mantolama firmaları olarak, içten cephe kaplama, dıştan cephe mantolama ve sandviç duvar olmak üzere 3 değişik mantolama tekniği uygulanır. Isı köprülerinin oluşumunu önlemek ve yalıtımın devamlılığını sağlamak için yapılabilecek en iyi program dış cephe kaplama yani ısı yalıtımı uygulamasıdır. Binalarda dış cephe giydirme yapıldığında, ortaya çıkacak enerji tasarrufu ve yapılan ısı yalıtımının aile ve ülke ekonomisine sağladığı katkılar günümüzde önemli bir konu olmuştur. Gerek doğal enerji kaynaklarının azalması gerekse enerji maliyetlerinin oldukça yüksek olması bu duruma en önemli erkendir.

Binalarda yaplması planlanan mantolama uygulamaları doğaya ve enerji kaynaklarının korunmasına katkıda bulunup, çevreye verilen zararları önleme noktasında en iyi önlemlerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Ülke ve aile ekonomisine katkıları olan ısı yalıtımı uygulaması belirli bir işlem sırası ve aşamlardan geçmektedir. Mantolama işlem sırası ve uygulama aşamaları sağlıklı bir izolasyon uygulaması için önem verilmesi gereken bir konudur. 

Mantolama uygulaması sırasında işlem sırası şu şekildedir;

1. Aşama Mantolama Uygulaması Öncesinde Hazırlık Aşamasıdır.

Dış cephe mantolama uygulamalarında, çalışma güvenliğinin sağlanması için ısı yalıtımı sistemi malzemeleri deforme olmayacak şekilde, kuru ve serin bir ortamda depolanmalıdır. Dış cephe kaplama malzemeleri iyi şartlarda muhafaza edilmeli, nem, küf ve aşırı ısı olan ortamlarda saklanmamalıdır.

2. Aşama Dış Cephe Isı Yalıtımı Yapılırken “Su Basman Profili” Montajıdır.

Metpor Söve & Mantolama uygulaması esnasında subasman profili montajı, ısı yalıtımı düzeneğinin dengeli ve düzgün olmasını sağlar. Yüzeyde mümkün eğrilikleri düzeltmek için duvar ile subasman profili arasındaki boşluklar, girintiler ve çıkıntılar değişik kalınlıklardaki takozlarla düzeltilerek yüzey gönyeye alınır ve dübelle monte edilir (Resim.1 ve Resim.2).

Uç uca eklenen profillerin arasında 2 – 3 mm aralık bırakılmalıdır. Köşe bağlantılarıysa, subasman profillerinin köşeye makul açıyla kesilip birleştirilmesiyle oluşturulur. Subasman profilinin ölçüsü, kullanılacak ısı yalıtım levhasının kalınlığı dikkate alınarak seçilmelidir. (Resim.3).

Mantolamada Su Basman Profili Nasıl Uygulanır?

3. Adım “Yapıştırma Harcı” Hazırlanması ve Uygulanması Aşamasıdır.

METPOR Söve ve Mantolama uygulamalarında yapıştırma harcı, ambalajının üzerinde yazan talimatlar doğrultusunda hazırlanmalıdır. Bu noktada kullanıcak suyun oranı vs. gibi faktörler mantolama yapıştırıcısının tutuculuğuna doğrudan etki edecektir. Mantolama yapılacak yüzeyin eğriliğine ya da düzgün olmasına bağlı olarak yalıtım yapıştırma harcının uygulama yöntemi değişir.

Yüzey düzgünse “Tüm Yüzeye Yapıştırma Yöntemi” uygulanarak yapıştırma harcı dış cephe kaplama levhasının tamamına mala ya da makul bir taraklı malayla sürülür (Resim. 1).

Yüzeyde düzey farklılıkları ya da eğrilikler varsa “şerit ve noktasal sürme metodu” uygulanarak yapıştırma harcı ısı izolasyon levhasının arka kısmına tüm kenarlar süresince kesintisiz olarak şerit halinde, orta bölümlerine ise noktasal durumda malayla sürülür (Resim. 2). Bu yöntemde ısı yalıtım levha yüzeyinin %40’ı yapıştırıcıyla kaplanmalıdır.

dış cephe mantolama, ısı yalıtım levhasının arka kısmına yapıştırma harcı uygularken kenarlardan taşmamasına özen gösterilmelidir (Resim. 3).

Mantolama Uygulamsında Yapıştırma Harcının Hazırlanmasının Resimli Anlatımı

4. Adım Kısaca Mantolama Uygulamasında Isı Yalıtım Levhalarının Montajı, Yerleştirilmesi İşlemidir.

Metpor Mantolama & Söve uygulaması yapılırken, arka yüzüne yapıştırma harcı sürülen ısı yalıtım levhası, subasman profiline boşluksuz olarak yerleştirilmelidir (Resim.1). Mantolama uygulaması yapılırken mantolama levhaları, duvarla tam temas etmesine dikkat edilerek hafifçe kaydırılarak duvara yapıştırılır. Levha seviyelerinin kontrolü mastar ya da su terazisiyle sağlanmalıdır (Resim.2).

Isı yalıtım levhaları, duvarın alt kısmından başlanarak yukarıya doğru aralıksız ve şaşırtmalı olarak döşenir. Köşelerde de mantolama plakaları şaşırtmalı olarak yerleştirilmelidir (Resim.3).

Isı yalıtım levhalarının düzgün döşenmesine ve kenarların zedelenmemesi konusuna oldukça dikkat edilmelidir. Hasarlı izolasyon levhaları kullanılmamalı, kenarları aşınmış mantolama levhaları ise uygulama öncesi törpülenmelidir. Yerleştirme esnasında levhalar arasında boşluk bırakılmamalı, ince boşluklar da yalıtım bandı ya da köpük kullanılarak doldurulmalıdır.

Isı Yalıtım Levhalarının Yerleştirilmesi Nasıl Yapılır? Resimli Anlatımı

5. Adım Mantolama Dübeli, Isı Yalıtımı Levhalarının Dübellenmesi İşidir.

Dış cephe mantolama uygulaması sırasında ısı yalıtım levhaları yapıştırma işleminden en az 24 saat sonra rüzgarın emme gücü etkilerinden zarar görmesini engellemek, düzenin sürekliliğinin ve performansının uzun ömürlü olması için dübelle mekanik bağlantı sağlanır.

Kullanılması gereken en uygun dübel sayısı, bina yüksekliği ve binanın bulunduğu çevre koşullarına göre belirlenir. Özellikle yatayda ve düşeyde levhaların birleşim noktalarına 4 adet ve meydana 2 adet olmak üzere bina yüzeyine metrekareye en az 6 adet dübel uygulanır.

Bina köşelerine yapılan levhalarda kullanılacak dübel sayısı, rüzgar gücünden ötürü artırılır. 8 metre yüksekliğe kadar 6 adet, 8 – 20 metre arasında 8 adet, 20 metre ve üzerinde de 10 adet dübel kullanılmalıdır.

Mantolama dübeli uygulaması, binaların köşe noktalarında levha kalınlığına ek olarak en az 10 cm içeriden uygulanmalıdır. Kullanılacak mantolama dübeli, duvar özelliklerine göre seçilmelidir. Mantolama dübelinin başlığının tam olarak yerleştirilmesi, kalınlık oluşturmaması için aparat kullanılarak havşa başı açılması lazım olur (Resim.1).

Mantolamada dübelin montajlanacağı nokta matkapla delinir. Delik boyu, dübel boyundan 1 cm büyük açılmalıdır (Resim.2).

Açılan dübel deliğine dübeller yerleştirilerek dübel çivileri tamamıyla çakılır (Resim.3).

Dübeller havşa başı boşluğuna yerleştirildikten sonra, ilk kat sıva öncesi dübel çevresinde kalan boşluklar aynı sıvayla doldurulur.

Düzgün bir dış cephe yüzeyi elde edebilmek için dübel kafaları, yalıtım levhası yüzeyiyle aynı civarda olacak şekilde monte edilmelidir.

Isı Yalıtım Plakaları Nasıl Dübellenir? Resimli Anlatımı

6. Adım Fileli PVC Köşe Profili, Köşebent Profili Uygulamasıdır.

Binalarda “mantolama sistemleri” uygulanırken, bina kenarları ve köşeleri (Resim.1), pencereler (Resim.2) ile kapı kenarları (Resim.3) çatlama riski yüksek ve mekanik zorlamaların en çok olduğu bölgelerdir. Düzgün ve darbelere dayanabilecek köşeler elde etmek için Metpor söve & Mantolama Uygulamasında fileli pvc köşe profili kullanılır.

Köşe profili, ince bir kat sıva çekilerek ilk kat sıva harcı içine yerleştirilir ve üzerine donatı filesi uygulanır. Fileli köşe profillerini kullanmak hem işçilik maliyetinden hem de zamandan tasarruf edilmesini sağlar. Hem de fileli köşe profili montajı esnasında yaşanabilecek yanlış uygulama tehlikesini en aza indirir.

Mantolama Uygulamasında PVC Fileli Köşe Profili Nasıl Uygulanır? Resimlerle Detaylı Anlatım

7. Adım Sıva Harcı Katlarının Oluşturulması ve Donatı Filesi Uygulamasıdır.

Metpor Söve & Mantolama olarak bizlere en iyi mantolama nasıl yapılır? diye sorarsanız, ısı yalıtım levhalarının yapıştırılması ve dübellenmesi işlemlerinden sonra ilk kat yüzey sıvası programı yapılır. Hazırlanan söve kaplama uygulamasında sıva harcı, çelik mala sayesinde yüzeye eşit miktarda homojen olarak yapılır (Resim1). Yüzey sıvasının program kalınlığı her bir katta en çok 2 mm olmalıdır.

Donatı filesi, henüz kurumamış ilk kat yüzey sıvasının üzerine, yukarıdan aşağıya doğru bastırılarak ve iyice gerilerek, katlanmadan ve yalıtım levhasından tüm yüzeye eşit mesafede olacak şekilde yerleştirilmelidir. Birleşim bölgelerinde donatı filesi, her vakit 10 cm üst üste bindirilerek uygulanmalıdır (Resim.2).

İlk kat sıva harcı kurumadan, hava sıcaklığına göre en az 3-4 saat sonra, ikinci kat sıva harcı yapılır. Uygulama esnasında ısı yalıtım donatı filesinin yerinden kaymasını ya da ilk kat sıva harcı içine gömülmesini engellemek için, hava durumuna bağlı olarak ilk kat sıva harcının hafifçe suyunu atması beklenerek ikinci kat sıva harcı programı tamamlanır (Resim.3). Böylece yüzey, dış cephe kaplamasına makul duruma gelmiş olur.

Sıva Harcı Katlarının Oluşturulması ve Donatı Filesi Uygulaması Detaylı Resimli Anlatımı

8. Adım Dekoratif Sıva Kaplaması ve Son Kat Kaplamaları Uygulamasıdır.

Mantolama Uygulamasında Dekoratif Sıva ve Mantolama Son Kat Uygulamaları İle İlgili Faydalı Bilgiler İçeren Resimli Anlatım

Dekoratif bisküvi tuğla, cam, mozaik (BTB) cephe kaplama gibi tercihler sorun yaratabilmektedir. “ısı yalıtımı genel teknik şartnamesi” ısı yalıtım sistemleri üstünde kullanılacak son kat kaplamalar net bir şekilde açıklanmıştır. Mantolama üzerine ikinci bir son kat kaplama uygulamasını Metpor olarak önermiyoruz.

Dış cephede mantolama programı yapılırken kullanılacak yapıştırma harcı, çimento içeriyorsa +5 ile +30 derece olabildiğince idealdir. Uygulama yapılmadan önce binadaki gider boruları, çanak anten vs. sökülmeli. Çatlaklar, eskimiş sıva ve sökülmüş yerlerin onarımı yapılmalıdır. Uygulama öncesi cephedeki nem giderilmelidir. Yağışlı havalarda izolasyon uygulaması yapılırken kurulan iskelenin koruyucu bir file, naylonla örtülerek koruma altına alınması önerilir. Don vakası olacak kadar soğuk havalarda ise mantolama uygulama yapılmasını önermemekteyiz.

Buna göre akrilik ya da silikon temelli olmak üzere çizgi ya da tane dokulu dekoratif hazır sıvalar, grenli tekstürlü cephe kaplamaları sistem programları için en ideal tercih olacaktır. Tavsiye edilen bu seçeneklerle cephede mümkün sıva sorunları kapanacak ve iş bitimi görsel olarak rahatsızlık vermeyen bir dış cephe kaplaması meydana çıkacaktır. Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır? Yukarıdaki maddelerle resimli anlatımla en iyi mantolama nasıl yapılır? sorusuna cevap vermiş olduk. Ayrıca, İzolasyon, dış cephe kaplama modelleridış cephe kaplama panelleri makalemizden de faydalanabilirsiniz.

Dış cephede uygulanan ısı yalıtım malzemeleri aracılığla ile %50 – 60 seviyesinda enerji verimliliği yanı ısı Tasarrufu sağlayabilirsiniz. Çünkü hiç yalıtım yapılmamış olan müstakil bir evde ısının dışarıya kaçma seviyesi son derece yüksektir. Bina dış cephe kaplama malzemeleri genelde binanın dizayn ve estetik görünümüne ideal olarak seçilir ve uygulanır.

Türkiye’de çoğunluklu olarak ahşap, prekast, american siding, yalı baskı kaplamalarımantolama panelleri, kompozit (alucobont), granit, alüminyum, natural taş ve cam cephe kaplamaları kullanılmaktadır. Mantolama uygulaması yapmak için belirli aşamalar vardır. Binalar için mantolama nedir? Nasıl Yapılır? sorusunun cevabından sonra diğer aşamalara geçilmelidir.

En önemli aşamalardan biri uygulamanın yapılacak bina apartman ise mantolama kararı alınması gerekir. Daha sonraki önemli aşama ise mantolama firmaları arasından en uygun fiyat veren ve işin altından kalkabilecek potansiyeldeki dış cephe kaplama şirketi seçimidir. Dış cephe mantolama firması nasıl seçilir? makalemiz sizle firma seçimi konusunda rehber olacabilecek bir kaynaktır.

Dış cephe mantolama firması seçilirken diğer bir konu kullanılacak mantolama malzemelerinin çeşitleri konusunda araştırma yapmak olmalıdır. Seçilecek ısı yalıtım malzemesi binanın ihtiyaçlarını karşılayacak seviyede kaplama malzemeleri olmalıdır. Isı yalıtım malzeme tavsiyesi için linke tılayarak ayrıntılı verilere ulaşabilirsiniz. Isı Yalıtım uygulaması yapılırken ihmal edilen konulardan birisi ise iş güvenliği meselesidir. İskelenin güvenliği ve çalışan personelin iş güvenliği tedbirleri alınmalı olası iş kazası riskinin önüne geçilmelidir.

Hızlı Erişim Linkleri

En İyi Mantolama Hangisi?, Dış Cephe Mantolama (Isı Yalıtımı) Nasıl Yapılır? | 2021 Dış Cephe Kaplama, Dış Cephe Duvar Kaplama | Mantolama Fiyatları 2021, Dış Cephe Mantolama m2 Fiyatları 2021 | Dış Cephe Kaplama Modelleri, Strafor Mantolama Modelleri | Dış Cephe Isı Yalıtım Malzemeleri ve Teknik Özellikleri | Strafor Eps Isı Yalıtım Levhası Ölçüleri Nelerdir? | İç Cephe Mantolama, İçten Mantolama Teknikleri | Trendwall Duvar Panelleri | 8 Adımda Resimli Anlatımla Mantolama Nasıl Yapılır? | Mantolama Çeşitleri, Dış Cephe Mantolama Çeşitleri | Mantolama Nedir?, Binalarda Mantolama Nasıl Yapılır? | İç Cephe Mantolama Fiyatları, Strafor Duvar Paneli m2 Fiyatları | Mantolama Malzemeleri Nelerdir? | Fugalı Mantolama m2 Fiyatları, Hazır Mantolama Fiyatları 2021 | Yalı Baskı Nedir?, Yalı Baskı Desenli Dış Cephe Kaplama | İzolasyon Nedir?, İzolasyon Yöntemleri | Ahşap Görünümlü Strafor Dış Cephe Kaplaması | Villa Söve Modelleri, Lüks Villa Dış Cephe Modelleri | Ahşap Desenli Duvar Kaplaması | Villa Kaplama, Müstakil Ev Dış Cephe Mantolama ve m2 Birim Fiyatları | Harpuşta Nedir?, Parapet Sövesi Harpuşta Modelleri | Taş Görünümlü Strafor Duvar Paneli | Strafor Dış Cephe Kaplama m2 Birim Fiyatları | Duvar Kaplamaları ve Duvar Dekorasyon Fikirleri | Tuğla Desenli Strafor Duvar Paneli | Eps ve Xps Karşılaştırması, Polistiren Savaşları | Strafor Mantolama Malzeme Fiyatları | Strafor İç Cephe Duvar Kaplama Fiyatları | Dış Cephe Boyası Nedir? Özellikleri Nelerdir? | Dekoratif Mantolama, Dekoratif Isı Yalıtımı | Duvar Paneli Nedir? | İç Cephe Duvar Kaplama, İç Cephe Kaplama Panelleri | Bina Ölçüsü Nasıl Alınır?, Dış Cephe Ölçüsü Nasıl Alınır? | Duvar Taşı Dekorasyon Modelleri | Strafor Duvar Kaplama Paneli Uygulamaları Fiyatları | Villa Dış Cephe Kaplama Fiyatları, Villa Kaplama m2 Fiyatları 2020 | Mantolama İşleri, Dış Cephe Kaplama İşleri | Fugalı Dış Cephe Kaplaması Fiyatları | Dış Cephe Isı Yalıtım Önerileri Nelerdir? | Villa Mantolama Modelleri, Villa Dış Cephe Süslemeleri | Villa Dış Cephe Kaplamaları, Villa Dış Cephe Giydirme | Mantolama Modelleri, Bina Mantolama Çeşitleri |

Dışarıdaki Güvenlik Kameraları Nasıl Gizlenir?: 10 Adım

Dışarıdaki Güvenlik Kameraları Nasıl Gizlenir?. Evin dışına güvenlik kamerası yerleştirmek, evde değilken de malına göz kulak olmanın harika bir yoludur. Birilerinin kameraları kırma ya da onlara zarar verme riski varsa kameraları gizlemen…

Dışarıdaki Güvenlik Kameraları Nasıl Gizlenir?: 10 Adım

Referanslar

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır. wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makalede atıfta bulunulan 12 referans vardır ve bu referanslara sayfanın sonunda ulaşılabilir. Bu makale 2.752 defa görüntülenmiştir.

Evin dışına güvenlik kamerası yerleştirmek, evde değilken de malına göz kulak olmanın harika bir yoludur. Birilerinin kameraları kırma ya da onlara zarar verme riski varsa kameraları gizlemen iyi olur. Neyse ki kameralarını görünmez hale getirmede kullanabileceğin bir dizi farklı ürün ve yöntem var.

Bizi takip et

Evdeki kabloları gizlemek için 10 ipucu ve fikir

Evdeki kabloları gizlemek için 10 ipucu ve fikir

Elektrik kabloları evimizin her yerinde. Göze çarpmayan ve can sıkıcı, daha az önemli değiller çünkü hepimizin çok sayıda elektrikli cihazı var. Neyse ki, onları saklamanın çok kolay yolları var. Kabloları evde saklamak için 10 ipucumuzu ve fikrimizi keşfedin.

Elektrik kablolarınızı gizlemek için doğal bir dekorasyon mu istiyorsunuz? Sadece biraz bahçe ipi satın almanız ve güzel bir örgülü kordon yapmak için etrafına sarmanız yeterlidir. Kuşkusuz, biraz zaman alabilir, ama buna değer, çünkü sonuç harika! Ekonomik ve dostane bu çözüm sizi baştan çıkaracak!

güç şeridini saklamak

Çirkin elektrik kablolarını ve şarj cihazlarını gizlemek için boş ayakkabı kutularınızdan birini kullanabilirsiniz. Kablolarınızı içinden geçirmek için delin ve güç şeridinizi veya fazla kabloyu içine gizleyin! Güzel bir nesne veya en azından daha gizli bir kutu yapmak için onu biraz süslemeniz gerekiyor. Ayakkabı kutunuz yoksa panik yapmayın! Başka herhangi bir kutu iş görür!

Bazı elektrik kablolarını özellikle mutfak tezgahının üzerine gizlemek zordur. Gizleyemiyorsanız, onları her renkten ünlü yapışkan bant ruloları olan maskeleme bandı ile süsleyerek özelleştirebilirsiniz. Güzel bir dekoratif etki için desenleri ve tonları değiştirin. Görünseler bile, kablolarınız en azından güzel ve çok orijinal olma erdemine sahip olacaktır.

Elektrik kablolarınızı gizlemek için dekoratif bir panel kullanarak duvarınız için bir çeşit kaplama oluşturabilirsiniz. Örneğin masa gibi bir mobilyanın arkasında, tüm cihazlarınızı bağlamak için birçok kablo vardır. Taklit, düz, süslü veya ahşaptan büyük bir dekoratif panel düzenleyin. Bu panel sadece gerçek, çok estetik bir dekoratif etki yaratmakla kalmaz, aynı zamanda temiz ve orijinal bir görünüm için tüm elektrik kablolarınızı gizlemenize olanak tanır.

Maskeleme bandı ve ip geleneğinde, işte gizlenemeyen elektrik kablolarını giydirmek için başka bir fikir: boncuklar! Özgünlükle gizlemek için ipliğinize geçirdiğiniz gerçekten büyük dekoratif boncuklar, yuvarlak, kare, dikdörtgen veya daha birçok şekil vardır. Estetiklik garantili!

Elektrik kablolarını gizlemenin en yaygın çözümü, bunları bir kanalın veya düz kablo örtüsünün arkasına saklamaktır. Sade veya boyamak için, hatta döşemeyle duvarınıza karıştırmak için bile her türlü var. Bu akıllı ve ekonomik cihaz sayesinde kablolarınız gizli ve tamamen görünmezdir.

Elektrik priziniz duvarınızda yüksekte sabitlenmiş mi ve elektrik kablolarınızı yere kadar saklayamıyor musunuz? Dekorasyon olarak kullanın! Neden kablonuzu bir ağaç dalına dönüştürüp küçük bir yaprak ve kuşlarla özelleştirmiyorsunuz? Birçok kişi için oldukça moda olan endüstriyel dekor görünümü gibi başka dekorasyon ipuçları da mümkündür veya kablolarınızı çizim desteği olarak kullanın ve bunları kullanarak sabitleyerek istediğiniz tüm şekilleri verin sağduyulu pimler. Bırakın arzularınız kendileri için konuşsun!

dekoratif elektrik telleri

Elektrik prizlerinizi ve cihazlarınızdan çıkan fazla kabloları gizlemek için dekoratif ve çok orijinal priz kapakları bulunmaktadır. Tüm bu çirkin kabloları kolayca gizleyebilirsiniz, aynı zamanda elektrik prizinizi, şarj cihazlarınızı, prizlerinizi ve görülmesi gereken diğer hoş olmayan nesneleri de kolayca gizleyebilirsiniz.

Masanın altında ve hatta TV dolabının altında, tüm cihazlarımızın elektrik kablolarının bizi istila etmesi alışılmadık bir durum değildir. Onları birbirine karıştırmadan nereye koyacağını bilmek her zaman kolay değildir ve birikimleri ne pratik ne de estetiktir. Bunları görünmemesi için mobilyanızın üstüne sabitlenecek bir çeşit oluk takabilirsiniz. Orada tüm kablolarınızı, şarj cihazlarınızı ve çoklu prizlerinizi gizleyin. Hepsi elinizin altında olacak ama ulaşılamayacak!

Süpürgelikler, çirkin elektrik kablolarınızı gizlemenin iyi bir yolu olabilir. En basit çözüm, telinizi örneğin zımbalayarak kaide boyunca sabitlemektir. Hızlı, ekonomik ve uygulaması kolay olan bu numara, kablolarınızın mobilyalara uyum sağlamasına olanak tanır.

Öte yandan bazı kişiler daha fazla özgünlük için kaidelerini kabartma bezeme yapıştırarak süslemektedir. Bu dekor aynı zamanda elektrik kablolarının çok basit bir şekilde duvar ile dekor arasında kaide üzerinde gizlenmesini mümkün kılar. Sadece düşünmen gerekiyordu!

Ve sen, hangi çözümü seçeceksin?

Referans :
www.samsung.com
www.metpordekor.com
www.wikihow.com.tr
tr.365dailyjournal.com

Başa dön tuşu