News

YKS ampiyonlar yine Medipol de

Loading the player...

YKS şampiyonları yine Medipol’de

İstanbul Medipol Üniversitesi son 5 yıldır olduğu gibi bu sene de YKS şampiyonlarının adresi oldu. 2021 YKS’de Sözel Türkiye 1.’si olan Hasan Mert ile Sayısal 2.’si Hatice Nur Gürbüz ve Türkiye 4.’sü Mustafa Bora Köseoğlu İstanbul Medipol Üniversitesini kazandı. Uluslararası Tıp Fakültesinin 10 kişilik kontenjanı ise YKS’yi ilk 51’de tamamlayan adaylardan oluştu. Medipol UTF, aynı zamanda Türkiye’deki tüm fakülteler arasında en yüksek taban (536,197) puana sahip fakülte oldu.

YKS şampiyonları yine Medipol’de

2021 YKS’de sözel puan türünde Türkiye birincisi olan Hasan Mert ile Sayısal 2.’si Hatice Nur Gürbüz ve Türkiye 4.’sü Mustafa Bora Köseoğlu, İstanbul Medipol Üniversitesini tercih etti. Uluslararası Tıp Fakültesi 10 kişilik kontenjanının tamamını 2016, 2017, 2018, 2019 ve 2020’de olduğu gibi sınav maratonunu en başarılı şekilde tamamlayan öğrenciler arasından kabul etti. Sözel birincisi Hasan Mert, Sağlık Yöneticiliği Bölümünü tercih etti. Sayısal Türkiye 2.’si Hatice Nur Gürbüz ile Türkiye 4.’sü Mustafa Bora Köseoğlu ise Uluslararası Tıp Fakültesine yerleşti. Gürbüz ve Köseoğlu’nun yanı sıra Türkiye 11.’si Muhammet Eren Bayar, 25.’si Hasan Mollaoğlu, 41.’si Beyza Çakıl, 42.’si Mehmet Emre Tekinşen, 43.’sü Seyhan Çakmak, 45.’si Sevde Kaya, 48.’si Berke Deliveli ve 51.’si Ahmet Berat Gültekin Medipol UTF’yi kazandı. İngilizce eğitim veren Uluslararası Tıp Fakültemiz 536,197 puanla Türkiye’de en yüksek taban puanıyla öğrenci kabul eden fakülte oldu. Türkiye 59.’su Hasan Kocabey, 61.’si Caner Kırçiçek, 65.’si Osman Alışkan ve 87.’si Zeynep Coşkun ise Türkçe eğitim veren Tıp Fakültemizi kazandı. Öğrenciler tıp eğitimlerini; güçlü akademik kadronun nezaretinde üniversite hastanelerinin yanı sıra en ileri düzey laboratuvarlara sahip araştırma merkezlerinde tamamlayacak.

İstanbul Medipol Üniversitesi Rektör V. Prof.Dr. Ömer Ceran, son 5 yılda Türkiye’nin en başarılı öğrencilerinin Medipol’ü tercih ettiğini kaydetti. Dereceye giren öğrencilerin Medipol’ü tercih etmesinin kendileri için övünç kaynağı olduğunu ifade eden Ceran şöyle dedi: “Seçkin öğrencilerin Medipol’ü tercih etmesi, sorumluluğumuzu artırıyor. Bu gençleri sadece Türkiye’nin değil, dünyanın iftihar edeceği bilim insanları haline getirmek amacımız haline geldi. Bir üniversitenin en önemli görevi, sadece var olan bilgiyi aktarması ya da kaliteli öğrenciler yetiştirmesi değil; o bilgiyi bizzat üretmesidir. Geçtiğimiz sene birçok fakülte ve bölümümüz kalite akreditasyon çalışmalarını tamamladı. Sadece eğitime değil, araştırmaya ve araştırmaların ürüne dönüşmesine önem veren bir üniversite olma yolunda ilerliyoruz.”

2021 YKS’de sözel puan türünde Türkiye birincisi olan Hasan Mert, gelecekte sağlık alanında yönetici olmak istediğini söyledi. İstanbul Medipol Üniversitesinin gelecek hedeflerine ulaşmak için doğru bir adres olduğunu kaydeden Mert, “Geçen yılki üniversite sınavında sayısal puan türünde Türkiye 92.’si olarak İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesine yerleştim. Derece yapmak amacıyla 2021 YKS sınavına da girdim ve sayısal başarım dışında sözel puan türünde Türkiye birinciliği elde ettim. Tıp eğitimimi bütünleyecek şekilde Sağlık Yöneticiliği Bölümünü tercih ettim. Gelecekte Sağlık Bakanı olmak istiyorum.” dedi. Sayısal 2.’si Hatice Nur Gürbüz ise akademik alanda hızlı bir şekilde yol alabilme imkânının, tercihlerinde belirleyici olduğunu söyledi. Gürbüz, araştırma merkezli bir üniversite olmasından ötürü Medipol’ü tercih ettiğini kaydetti. Türkiye 4.’sü Mustafa Bora Köseoğlu da tıbbın yanı sıra mühendisliğe de ilgi duyduğunu ifade etti. Köseoğlu, “Yurt dışında dil eğitimi almak, Harvard’da staj yapmak ve araştırmacı hekim olarak yetişmek için buradayım.” dedi.

Dereceye giren öğrenciler İstanbul Medipol’deki eğitimleri öncesinde ABD’de dil eğitimi alıyor. Medipol Tıp öğrencileri önce Harvard ve MIT’de (Massachusetts Institute of Technology) gözlemci olma, sonraki yıllarda ise staj yapma imkânı elde ediyor. Tıp ve UTF öğrencileri, dev bir sağlık kompleksi olan Medipol Mega Üniversite Hastanesinde ise ilk yıllardan itibaren pratik eğitimlerini almaya başlıyor.

İSTANBUL MEDİPOL UNV BASIN-YAYIN OFİSİ

444 85 44 – 2080 │ 0537 409 65 25 │ basin@medipol.edu.tr │ www.medipol.edu.tr

YKS ampiyonlar yine Medipolde

YKS ampiyonlar yine Medipolde

YKS ampiyonlar yine Medipolde

2021 YKS’de szel puan trnde Trkiye birincisi olan Hasan Mert ile Saysal 2.’si Hatice Nur Grbz ve Trkiye 4.’s Mustafa Bora Kseolu, stanbul Medipol niversitesini tercih etti. Uluslararas Tp Fakltesi 10 kiilik kontenjannn tamamn 2016, 2017, 2018, 2019 ve 2020’de olduu gibi snav maratonunu en baarl ekilde tamamlayan renciler arasndan kabul etti. Szel birincisi Hasan Mert, Salk Yneticilii Blmn tercih etti. Saysal Trkiye 2.’si Hatice Nur Grbz ile Trkiye 4.’s Mustafa Bora Kseolu ise Uluslararas Tp Fakltesine yerleti. Grbz ve Kseolu’nun yan sra Trkiye 11.’si Muhammet Eren Bayar, 25.’si Hasan Mollaolu, 41.’si Beyza akl, 42.’si Mehmet Emre Tekinen, 43.’s Seyhan akmak, 45.’si Sevde Kaya, 48.’si Berke Deliveli ve 51.’si Ahmet Berat Gltekin Medipol UTF’yi kazand. ngilizce eitim veren Uluslararas Tp Fakltemiz 536,197 puanla Trkiye’de en yksek taban puanyla renci kabul eden faklte oldu. Trkiye 59.’su Hasan Kocabey, 61.’si Caner Kriek, 65.’si Osman Alkan ve 87.’si Zeynep Cokun ise Trke eitim veren Tp Fakltemizi kazand. renciler tp eitimlerini; gl akademik kadronun nezaretinde niversite hastanelerinin yan sra en ileri dzey laboratuvarlara sahip aratrma merkezlerinde tamamlayacak.

stanbul Medipol niversitesi Rektr V. Prof.Dr. mer Ceran, son 5 ylda Trkiye’nin en baarl rencilerinin Medipol’ tercih ettiini kaydetti. Dereceye giren rencilerin Medipol’ tercih etmesinin kendileri iin vn kayna olduunu ifade eden Ceran yle dedi: “Sekin rencilerin Medipol’ tercih etmesi, sorumluluumuzu artryor. Bu genleri sadece Trkiye’nin deil, dnyann iftihar edecei bilim insanlar haline getirmek amacmz haline geldi. Bir niversitenin en nemli grevi, sadece var olan bilgiyi aktarmas ya da kaliteli renciler yetitirmesi deil; o bilgiyi bizzat retmesidir. Getiimiz sene birok faklte ve blmmz kalite akreditasyon almalarn tamamlad. Sadece eitime deil, aratrmaya ve aratrmalarn rne dnmesine nem veren bir niversite olma yolunda ilerliyoruz.”

2021 YKS’de szel puan trnde Trkiye birincisi olan Hasan Mert, gelecekte salk alannda ynetici olmak istediini syledi. stanbul Medipol niversitesinin gelecek hedeflerine ulamak iin doru bir adres olduunu kaydeden Mert, “Geen ylki niversite snavnda saysal puan trnde Trkiye 92.’si olarak stanbul Medipol niversitesi Tp Fakltesine yerletim. Derece yapmak amacyla 2021 YKS snavna da girdim ve saysal baarm dnda szel puan trnde Trkiye birincilii elde ettim. Tp eitimimi btnleyecek ekilde Salk Yneticilii Blmn tercih ettim. Gelecekte Salk Bakan olmak istiyorum.” dedi. Saysal 2.’si Hatice Nur Grbz ise akademik alanda hzl bir ekilde yol alabilme imknnn, tercihlerinde belirleyici olduunu syledi. Grbz, aratrma merkezli bir niversite olmasndan tr Medipol’ tercih ettiini kaydetti. Trkiye 4.’s Mustafa Bora Kseolu da tbbn yan sra mhendislie de ilgi duyduunu ifade etti. Kseolu, “Yurt dnda dil eitimi almak, Harvard’da staj yapmak ve aratrmac hekim olarak yetimek iin buradaym.” dedi.

Dereceye giren renciler stanbul Medipol’deki eitimleri ncesinde ABD’de dil eitimi alyor. Medipol Tp rencileri nce Harvard ve MIT’de (Massachusetts Institute of Technology) gzlemci olma, sonraki yllarda ise staj yapma imkn elde ediyor. Tp ve UTF rencileri, dev bir salk kompleksi olan Medipol Mega niversite Hastanesinde ise ilk yllardan itibaren pratik eitimlerini almaya balyor.

Referans

YKS ampiyonlar yine Medipoldewww.star.com.tr

YKS şampiyonları yine Medipol’de! İlk 100’den 15 öğrenci tercih etti

YKS şampiyonları yine Medipol’de! İlk 100’den 15 öğrenci tercih etti

2021 YKS’de sözel puan türünde Türkiye birincisi olan Hasan Mert ile Sayısal 2.’si Hatice Nur Gürbüz ve Türkiye 4.’sü Mustafa Bora Köseoğlu İstanbul Medipol Üniversitesini tercih etti.

Uluslararası Tıp Fakültesi ise 10 kişilik kontenjanının tamamını 2016, 2017, 2018, 2019 ve 2020’de olduğu gibi sınav maratonunu en başarılı şekilde tamamlayan öğrenciler arasından kabul etti.

İŞTE O İSİMLER Sözel birincisi Hasan Mert, Sağlık Yöneticiliği Bölümünü tercih etti. Sayısal Türkiye 2.’si Hatice Nur Gürbüz ile Türkiye 4.’sü Mustafa Bora Köseoğlu ise Uluslararası Tıp Fakültesine yerleşti. Gürbüz ve Köseoğlu’nun yanı sıra Türkiye 11.’si Muhammet Eren Bayar, 25.’si Hasan Mollaoğlu, 41.’si Beyza Çakıl, 42.’si Mehmet Emre Tekinşen, 43.’sü Seyhan Çakmak, 45.’si Sevde Kaya, 48.’si Berke Deliveli ve 51.’si Ahmet Berat Gültekin Medipol UTF’yi kazandı. İngilizce eğitim veren Uluslararası Tıp Fakültemiz, Türkiye’de en yüksek taban puanıyla öğrenci kabul eden fakülte oldu.

Türkiye 59.’su Hasan Kocabey, 61.’si Caner Kırçiçek, 65.’si Osman Alışkan ve 87.’si Zeynep Coşkun ise Türkçe eğitim veren Tıp Fakültemizi kazandı. Öğrenciler tıp eğitimlerini; güçlü akademik kadronun nezaretinde üniversite hastanelerinin yanı sıra en ileri düzey laboratuvarlara sahip araştırma merkezlerinde tamamlayacak.

BASINLA BULUŞACAKLAR 2016, 2017, 2018, 2019 ve 2020 Türkiye Birincilerinin de aralarında olduğu YKS şampiyonları yarın sabah 10:30 – 12:00 arasında düzenlenecek basın buluşmasında medya temsilcileri ile buluşacak.

♦ 1 Eylül 2021 Çarşamba, saat: 10:30 – 12:00 (Kokteyl + özel röportajlar)

♦ Medipol Üniversitesi Kavacık Güney Kampüs (Göztepe Mah. Atatürk Cad. No: 40 Beykoz, İstanbul)

Referans :
www.yenisafak.com
binsoz.com
www.takvim.com.tr

Başa dön tuşu