News

Jandarma ASEM ve SUEM Sonuçları Bekleniyor

Loading the player...

Jandarma ASEM ve SUEM Sonuçları Bekleniyor

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde Astsubay ve Subay alımları sonuçlarını bekleniyor. Ağustos bitmeden açıklanması bekleniyor.

Jandarma ASEM ve SUEM Sonuçları Bekleniyor

2021 yılı JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI muvazzaf/sözleşmeli astsubay “ASEM” alımları ile muvazzaf/sözleşmeli subay “SUEM” alımları kapsamında sonuçların Eylül gelmeden açıklanması bekleniyor. Adaylar uzun süredir beklediği Jandarma ASEM ve SUEM sonuçlarına odaklandı. Peki sonuçlara dair süreç nasıl olacak? İşte detaylar

JANDARMA PERTEM “ASEM ve SUEM” Sonuçları

Jandarma tarafından asem ve suem sonuçları pertem internet sitesinden açıklanacak. Sonuçları sizler için takip etmekteyiz. Bu kapsamda adaylar aşağıdaki ASEM ve SUEM sonuç açıklama detaylarını inceleyebilirler.

ASEM SONUÇ LİSTESİ ve AÇIKLAMA SÜRECİ NASIL OLACAK?

Adayların başarı sıralamasına esas puan şu şekilde belirlenecek: KPSS puanının %40’ı, fiziki yeterlilik sınavı puanın %20’si, VKİ puanının %10’u ve mülakat sınavı puanının %30’unun toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; Başvuru Sıralamaya Esas Puanı (KPSS puanı), mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanı, VKİ puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilecek.

Asıl ve yedek liste belirlenecek: Her bir branş için, erkek/kadın ve lisans/ön lisans ayrı ayrı olacak şekilde; asıl, yedek ve başarısız olmak üzere sınav sonuç listesi düzenlenir. Şehit veya vazife malulü eş ve çocukları için asıl adayların % 30’una tekabül eden sayıda yedek aday, diğer adaylar için ise kontenjanın bir katı kadar yedek aday listesi en yüksek puandan başlanılarak belirlenir. Şehit veya vazife malulü eş ve çocukları statüsünde başvuru yapan adaylar normal aday statüsünde asıl aday olarak başarılı olamaması durumunda, şehit ve vazife malulü eş ve çocukları kontenjanında değerlendirilecek.

SUEM SONUÇ LİSTESİ ve AÇIKLAMA SÜRECİ NASIL OLACAK?

Adayların başarı sıralamasına esas puan şu şekilde belirlenecek: Adayların başarı sıralamasına esas puanı; KPSS puanının %30’u, ALES puanının %10’u, fiziki yeterlilik sınavı puanın %20’si, VKİ puanının %10’u ve mülakat sınavı puanının %30’unun toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; Başvuru Sıralamaya Esas Puanı, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanı, VKİ puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir.

Sınav şartsız sıralamanın belirlenmesi: KPSS ve ALES puanı istenmeyen branşlar için; fiziki yeterlilik sınavı puanın %40’ı, VKİ puanının %10’u ve mülâkat sınavı puanının %50’sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanı, VKİ puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir.

Asıl ve yedek liste belirlenecek: Her bir branş için, erkek/kadın ayrı ayrı olacak şekilde; asıl, yedek ve başarısız olmak üzere sınav sonuç listesi düzenlenir. Şehit ve malul eş ve çocukları için asıl adayların % 30’una tekabül eden sayıda yedek aday, diğer adaylar için ise adayların bir katına tekabül eden sayıda yedek belirlenir. Şehit ve malul eş ve çocukları statüsünde başvuru yapan adayların normal aday statüsünde asıl aday olarak başarılı olamaması durumunda, şehit ve malul eş ve çocukları kontenjanında değerlendirilecek.

ASEM ve SUEM SONUÇ SORGULAMA

Adayların sınav sonuçları, sınav ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra Jandarma Pertem internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Personel Temin Sistemi ‘‘Sonuç Bilgileri’’ bölümü altında ‘‘Sonuçlarım’’ kısmında yayımlanacaktır.

Referans :
isilanlarikariyer.com

Başa dön tuşu