News

İlk Buluşmada Makyaj Nasıl Olmalı?

Loading the player...

İlk Buluşma mı? Tüyolarımızla Hazırlanın

İlk randevuyu kaptınız ve oldukça heyecanlı mısınız? Kuralları açıklıyoruz.

İlk Buluşma mı? Tüyolarımızla Hazırlanın

İlgilendiğiniz kişinin sizinle çıkmayı kabul etmesi harika! İlk zorluğu aştınız, şimdi ne yapacağınız konusunda arkadaşlardan ve aileden birçok farklı öneri duymuşsunuzdur. Kabul ediyoruz, o heyecanla kafanız biraz karışmış olabilir. Şimdi, ilk randevunun temel ve evrensel kurallarını açıklıyoruz.

Heyecanlandığınızı ve önemsediğinizi dış görünüşünüz ile belli etmeniz karşı taraf için, artı 1 puanla başlamanıza sebep olacaktır. Ilık bir duş, temiz, ütülü kıyafetler ve biraz saç şekillendirici en büyük yardımcılarınız.

Koku alma duyusu, beynimizin hafıza ve duygu kısmında yer alan, vücudun ilk deneme mekanizmasıdır. Yani koku, bir ortamın iyi ya da kötü olduğunu anında değerlendirir. Bu yüzden nasıl koktuğunuz oldukça önemli. Sizin için uygun olan bir kokuyu AXE Ürünlerine bakarak seçebilirsiniz. Kakule ve mandalina içeren Axe Leather & Cookies seçeneği ilk buluşma için oldukça etkileyici gibi, ne dersiniz?

İlk randevunun amacı elbette ki iyi bir izlenim bırakmak. Zamanında, hatta 15 dakika öncesinde, sözleşilen yerde olmak, önemli flört stratejileri arasında. Buluşmaya erken gittiğinizde, etrafı gözlemleyip sakin bir yer bulabilir ya da ortak zevklerinize göre bir aktivite de keşfedebilirsiniz. Erken gidemeseniz bile sakın geç kalmayın.

Bir randevunun belki de tek akılda kalan kısmı sohbetin nasıl ilerlediği. Karşınızdaki kişinin, hayatını ve hayallerini merak ettiğiniz sorular sorun ve ne dediğini yakından dinleyin. Konuyla ilgili farklı konular açarak ve dikkatli dinleyerek odağınızın orada olduğunu gösterin.

İltifatlar çoğunlukla işe yarar ve iki tarafın da daha rahat olmasını sağlayabilir. Karşınızdaki kişi, kıyafetine ya da sohbet esnasındaki ufak bir detaya iltifat ettiğinizde tabii ki mutlu olacaktır. Ayrıca detaylar da oldukça önemli. Göz rengi, yüzünde olan sevimli bir ben, doğum lekesi gibi detaylara da ilgi gösterdiğinizi belli edebilirsiniz. Tabii bunun da bir dengesi var. İltifat edecek bir şeyler bulmak için onu incelediğinizi belli etmeyin. Eğer arasını bulamazsanız, karşınızdaki kişiyi utandırabilirsiniz.

İlk buluşmada harika zaman geçirdiyseniz, taktik yapma fikrini aklınızdan çıkarın. Harika vakit geçirdiğinizi mutlaka belirtin. Ertesi gün, konuştuğunuz bir konu hakkında mesaj atabilir, hatta ikinci randevuyu bile kapabilirsiniz.

Kısacası; ilk buluşmada duyarlı ve kibar olmaya, hatta klişe de olsa söylemekte fayda var; kendiniz olmaya özen gösterin.

Bugünü atlattıktan sonra, ikinci buluşmayı kapmak için İlk Buluşma Sonrası Akılda Kalın yazımızı okumayı unutmayın.

ETİKETLER

İlk Buluşmaya Nasıl Hazırlanılmalı?

İlk buluşma, heyecan vereci bir duygudur. İlk buluşma çok önemli iki tarafında birbiri üzerinde olumlu etki bırakma çabasında olacaktır. İlk buluşma ya gitmeden önce bir hazırlık yapın. Bayanların hazırlığı uzun süreceği için bayanlar erkenden başlayın hazırlığa İlk Buluşmaya Hazırlık Nasıl Olmalı! 1. Kıyafet seçimi ilk önce sizin kendinize yakıştırdığınız için de kendinizi rahat hissedeceğiniz kıyafetleri seçin. …

İlk Buluşmaya Nasıl Hazırlanılmalı?

Moda, Yaşam Bir Yorum Yapın…

İlk buluşma, heyecan vereci bir duygudur. İlk buluşma çok önemli iki tarafında birbiri üzerinde olumlu etki bırakma çabasında olacaktır.

İlk buluşma ya gitmeden önce bir hazırlık yapın. Bayanların hazırlığı uzun süreceği için bayanlar erkenden başlayın hazırlığa

1. Kıyafet seçimi ilk önce sizin kendinize yakıştırdığınız için de kendinizi rahat hissedeceğiniz kıyafetleri seçin. Giyim de aşırıya kaçmayın çok kısa bir etek veya elbise giymeyin ölçülü giyinin.

2. Saçlarınız güzel bir şekil verin boyası gelmişse boyayın saçların erkekler üzerinde etkisi oldukça yüksektir.

3. Makyaj yapacağınız makyajı aşırıya kaçmayın hafif bir makyaj kullanın gözlerinizi ortaya çıkartacak göz makyajı yapın gözler önemlidir.

4. Buluşacağınız mekân da önemlidir. Sesiz, sakin bir mekân seçin birbirinizle konuşurken iyi iletişim kurmanız için mekân önemlidir.

5. Yalnız gidin buluşmaya yapılan hatalardan biride ilk buluşmada yalnız gitmemek. Yanınız da biri olduğun da rahat olamazınız sormak istediğiniz soruları soramazsınız.

6. Karşılıklı oturmaya çalışın arada göz temasın da bulunun doğal olun başkasını sakın oynamayın bu size bir yerde ele verir. Ne işle meşgul olduğu, ailesini, ilerde neler yapmak istediğini, gününü nasıl geçirdiğini gibi sorular sorun bu soruları o da size soracaktır. Bir sohbet havası açıldığında rahat olursunuz heyecanınız da gitmiş olur. İlk buluşma da birlikte çok oturmayın işiniz olduğunu söyleyin. İkinci buluşmayı karşı tarafın istemesini bekleyin ikinci buluşma hemen ertesi gün olmasın arada 2-3 günlük bir zaman geçmesini bekleyin. Bu zaman için de siz de buluşmanın sizde bıraktığı etkiyi düşünün etkilemişseniz ikinci buluşmaya gidin. Bir etki bırakmamışsa siz de bir daha buluşmayın.

İlk buluşma makyajı nasıl olmalı?

İlk buluşma makyajı nasıl olmalı? Makyöz Büşra Bayraktar, ilk buluşma için kadınların makyajının nasıl olması gerektiğini anlattı. İpuçlarını…

İlk buluşma makyajı nasıl olmalı?

İlk buluşma makyajı nasıl olmalı? Makyöz Büşra Bayraktar, ilk buluşma için kadınların makyajının nasıl olması gerektiğini anlattı. İpuçlarını verdi.

Güneş yüzünü göstermeye başladı. Bahar gelirken romantizmin de dozu yükseliyor. Eğer özel bir buluşma için hazırlanıyorsanız ya da sevgilinizle buluşacaksanız size ilham vermesi için Makyöz Büşra Bayraktar’ın bazı önerileri var…

Referans :
www.sacbakimguzellik.com
www.kadinsi.net
www.cevapla.tv

Başa dön tuşu