News

TRT Müzik zengin içeriklerle yenilendi

Loading the player...

TRT Müzik zengin içeriklerle yenilendi

TRT Müzik, bugün itibarıyla yeni yayın dönemine yepyeni isimlerle, yepyeni bir ekranla yeni bir yolculuğa çıkıyor.

TRT Müzik zengin içeriklerle yenilendi

Müzik tutkunlarına müjdeyi sosyal medya hesabından duyuran TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, “Değişim başladı! Müzik yayıncılığının köşe taşı TRT Müzik; yeni tarzı, kimliği ve yüzde 70 yenilenen içeriğiyle bugün yeni yayın dönemine başlıyor” ifadelerini kullandı.

TRT Müzik Zengin İçeriklerle Yenilendi

TRT Müzik, bugün itibarıyla yeni yayın dönemine yepyeni isimlerle, yepyeni bir ekranla yeni bir yolculuğa çıkıyor. Müzik tutkunlarına müjdeyisosyal medya hesabından duyuran TRT Genel Müdürü Mehmet ZahidSobacı, “Değişim başladı! Müzik yayıncılığının köşe taşı TRT Müzik; yeni tarzı, kimliği ve yüzde 70 yenilenen içeriğiyle bugün yeni yayın dönemine başlıyor” ifadelerini kullandı.

TRT Müzik Zengin İçeriklerle Yenilendi

ANASAYFA

OTOMOTİV

SAĞLIK

KÜLTÜR

EMLAK

RÖPORTAJ

BİSİKLET

TARİH

DİZİ – FİLM

RAMAZAN

TRT Müzik

TRT Müzik kanalının resmi web sitesi.

TRT Müzik

16:00Pazar

Dombranın İzinde

19:15Pazar

% 100 Arabesk

20:00Pazar

Laterna

21:00Pazar

Nazenin

22:00Pazar

Nefesten Sese

23:15Pazar

Sting Berlin Konseri

14:00Pazartesi

3 Ses

19:00Pazartesi

Bağlamam Perde Perde

19:45Pazartesi

3 Ses

20:00Pazartesi

Aşikâr

21:00Pazartesi

Boğaziçi Sesleri

21:45Pazartesi

Züleyha İle Sınırsız Ezgiler

TRT Müzik zengin içeriklerle yenilendi

TRT Müzik, bugün itibarıyla yeni yayın dönemine yepyeni isimlerle, yepyeni bir ekranla yeni bir yolculuğa çıkıyor.

TRT Müzik zengin içeriklerle yenilendi

Türkiye’nin müzik endüstrisinde öncü kanalı TRT Müzik, yeni yayın dönemine yenilenen ekran kimliği, ekran yüzleri ve programlarıyla başladı. Türk müziğinin gelişimine ve gelecek nesillere aktarılmasına katkıda bulunmayı kendisine misyon edinen kanal, bugünden itibaren yeni yayın döneminde, yepyeni bir logo ve anlayış ile izleyicilerinin karşısına çıktı. Kanal, birbirinden ünlü isimleri, genç ve yeni yetenekleri ve müziğin her türünü izleyici ile buluşturacak.

TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı’nın müjdeyi sosyal medya hesabından, “Değişim başladı! Müzik yayıncılığının köşe taşı TRT Müzik; yeni tarzı, kimliği ve yüzde 70 yenilenen içeriğiyle bugün yeni yayın dönemine başlıyor. Emeği geçen çalışma arkadaşlarıma ve programlarımıza değer katan tüm sanatçı dostlarımıza çok teşekkür ederim. #YenilikTRTMüzik” ifadeleri ile duyurduğu yeni yayın döneminde, TRT Müzik’in sevilen programlarının yanı sıra 44 yeni program da müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

 

Değişim başladı! Müzik yayıncılığının köşe taşı @trtmuzik yeni tarzı, kimliği ve yüzde 70 yenilenen içeriğiyle bugün yeni yayın dönemine başlıyor. Emeği geçen çalışma arkadaşlarıma ve programlarımıza değer katan tüm sanatçı dostlarımıza çok teşekkür ederim.#YenilikTRTMüzik pic.twitter.com/XPMIwUlevT

 

63 programın 44’ü yeni

Yeni yayın döneminde seyirci ile buluşacak 63 programın 44’ü yeni yapım olacak. Müzik türlerindeki çeşitliliği ön plana çıkarma hedefi ile yola çıkan TRT Müzik’te halihazırda yer bulan Türk halk müziği, Türk sanat müziği ve pop müziğin yanı sıra klasik, caz, rock gibi dünya müziğinden örnekler, konser kuşakları ve TRT’nin eşsiz arşivinden oluşan nostalji kuşakları ekrandaki yerini aldı.

Mazhar Alanson, Kutsi, Cengiz Özkan, Melihat Gülses gibi ünlü ve sevilen isimlerin yer aldığı programlar, Tansel Öngel, Selçuk Yöntem, Selim Bayraktar, Devrim Yakut gibi ünlü oyuncuların konuk olarak ağırlanıp müzik performanslarını sergiledikleri “Laterna”, dünyanın çeşitli ülkelerinden müzisyenlerin ezgilerini ve yöresel müzik unsurlarını ekrana taşıyan “Sesler Âlemi”, Türk dünyasının çeşitli coğrafyalarında Arslanbek Sultanbekov ile keşfe çıkan “Dombranın İzinde”, Sting, Bryan Adams ve Sami Yusuf gibi dünya çapındaki sanatçıların performanslarını ekrana taşıyan konserler, arabeski modern ve genç yüzlerle buluşturan “Yüzde Yüz Arabesk”, bu programlardan sadece birkaçı olacak. TRT Müzik, sadece tanınan isimlere değil, yetenekli ama keşfedilmemiş “genç yeteneklere” de ekranlarını açıyor. Karadeniz’den Akdeniz’e, İç Anadolu’dan, Ege’ye türkü örneklerinin genç sanatçılar tarafından icra edildiği “Yedi İklim”, enstrümanıyla müzik yolculuğuna çıkan ve hedefinde müzik olan gençlerin yer aldığı “Genç Yetenekler” gibi programlarla yepyeni isimler izleyici ile buluşacak.

Referans :
www.yenisafak.com
www.timeturk.com
www.trtmuzik.net.tr
www.trthaber.com

Başa dön tuşu