News

30 ilde Anadolu operasyonu; 4 bin 122 tarihi eser ele geçirildi

Loading the player...

30 ilde tarihi eser kaçakçılığı operasyonu: 4 bin 122 tarihi eser ele geçirildi

Tarihi eser kaçakçılığına karşı 30 ilde operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında ele geçirilen ve yurt dışına götürülen tarihi eserlerin toplam sayısının 4 bin 122 olduğu belirtildi.

30 ilde tarihi eser kaçakçılığı operasyonu: 4 bin 122 tarihi eser ele geçirildi

DUVAR – “Cumhuriyet tarihinin suçtan elde edilen gelire yönelik ilk tarihi eser kaçakçılığı” operasyonu Adana merkezli 30 ilde başlatıldı. “Anadolu” adı verilen operasyonda, hakkında gözaltı kararı verilen 92 şüpheliden 76’sı yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekiplerinin tespit ettiği adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda tarihi eser ele geçirildi. Bazı eserlerin Bulgaristan, Hırvatistan ve Sırbistan’a kaçırıldığı tespit edilen operasyon kapsamında, ele geçirilen ve yurt dışına götürülen tarihi eserlerin toplam sayısının 4 bin 122 olduğu belirtildi.

Adana’da gözaltına alınan şüpheliler, Adli Tıp Birimi’ndeki sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmalar sürerken, Bulgaristan, Hırvatistan ve Sırbistan’a götürüldüğü belirlenen eserlerin de getirilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından girişimler başlatıldı. (DHA)

Tarihi eser kaçakçılarına Anadolu darbesi

Cumhuriyet tarihinin “suçtan elde edilen gelire” yönelik ilk tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda haklarında gözaltı kararı verilen 93 şüpheliden 78’i gözaltına alındı. – Anadolu Ajansı

Tarihi eser kaçakçılarına Anadolu darbesi

Fotoğraf

Video

60 saniyede bugün

İnsana dair

FETÖ’nün kodları

Darbe üssünde o gece

İfadeler ve gerçekler

Cumhuriyet tarihinde bir ilk: Anadolu operasyonu ile 4 bin 122 tarihi eser ele geçirildi

‘Cumhuriyet tarihinin suçtan elde edilen gelire yönelik ilk tarihi eser kaçakçılığı’ operasyonu 30 ilde başlatıldı, hakkında gözaltı kararı verilen 92 şüpheliden 76’sı yakalandı. ‘Anadolu’ adı verilen operasyon kapsamında Türkiye, Bulgaristan, Hırvatistan ve Sırbistan’daki 4 ayrı yakalamada şu ana kadar 4 bin 122 tarihi eser ele geçirildi.

Cumhuriyet tarihinde bir ilk: Anadolu operasyonu ile 4 bin 122 tarihi eser ele geçirildi

“Cumhuriyet tarihinin suçtan elde edilen gelire yönelik ilk tarihi eser kaçakçılığı” operasyonu 30 ilde başlatıldı, hakkında gözaltı kararı verilen 92 şüpheliden 76’sı yakalandı.

“Anadolu” adı verilen operasyon kapsamında Türkiye, Bulgaristan, Hırvatistan ve Sırbistan’daki 4 ayrı yakalamada şu ana kadar 4 bin 122 tarihi eser ele geçirildi.

Referans :
www.gazeteduvar.com.tr
www.aa.com.tr
www.yenisafak.com

Başa dön tuşu