News

Ankaralı sanatçı Oğuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı!

Loading the player...

Şarkıcı Oğuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı! Oğuz Yılmaz kaç yaşında öldü?

Ankara oyun havası müziklerinin usta ismi Oğuz Yılmaz, geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 53 yaşındaki şarkıcının cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şarkıcı Oğuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı! Oğuz Yılmaz kaç yaşında öldü?

Ankara’da yaşayan şarkıcı Oğuz Yılmaz, dün öğle saatlerinde ailesiyle birlikte yaşadığı evde kalp krizi geçirdi. Kentteki özel bir hastanede tedaviye alınan Yılmaz, burada yapılan tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

Ankara oyun havası müziklerinin usta ismi Oğuz Yılmaz, geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 53 yaşındaki şarkıcının cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi.

Evli ve 2 çocuk babası Yılmaz’ın cenazesi, bugün öğle saatlerinde Karşıyaka Mezarlığı’na getirildi.

Ankara oyun havası müziklerinin usta ismi Oğuz Yılmaz, geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 53 yaşındaki şarkıcının cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi.

Ahmet Efendi Camii’nde kılınan cenaze namazına, şarkıcının ailesi ve yakınları ile birlikte Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ankaralı sanatçılar ve müzisyenler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yılmaz’ın cenazesi, kılınan namazın ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

26 yıllık müzik hayatına yüzlerce şarkı sığdıran Yılmaz’ın, yeni albüm hazırlığında olduğu ifade edildi.

Kaynak: DHA

Şarkıcı Oğuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı – Bursa.com

CENAZESİ TOPRAĞA VERİLDİ

Şarkıcı Oğuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı - Bursa.com

Şarkıcı Oğuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandıŞarkıcı Oğuz Yılmaz (53), dün öğlen saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 53 yaşında hayatını kaybeden türkücü Oğuz Yılmaz’ın cenazesi, Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi. Yılmaz’ın önceki gece son olarak görüştüğü aranjörü Özgür Koç, yaşadığı üzüntüyü anlattı. Koç, kendisinin yazdığı, Yılmaz’ın ise okuduğu şarkıyı ilk kez dinletti.Ankara oyun havalarıyla adından söz ettiren, şarkılarıyla bir döneme damgasını vuran Oğuz Yılmaz, dün öğlen saatlerinde ailesiyle birlikte yaşadığı evde rahatsızlandı. Durumu fark eden ailesi, sağlık ekiplerine haber verdi.

Oğuz Yılmaz, eve gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından özel bir hastaneye kaldırıldı. Yılmaz, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Oğuz Yılmaz’ın, kalp krizi sonucu öldüğü öğrenildi.Ünlü şarkıcının vefat haberi, sevenlerini ve müzik camiasını yasa boğdu. 26 yıllık müzik hayatına yüzlerce şarkı sığdıran Oğuz Yılmaz, yeni albüm hazırlığı yapıyordu. Hastaneye gelen Ankaralı sanatçılar, Yılmaz’ın ailesine başsağlığı dileklerinde bulundu.

CENAZESİ TOPRAĞA VERİLDİ Yılmaz’ın cenazesi, bugün öğle saatlerinde Karşıyaka Mezarlığı’na getirildi. Ahmet Efendi Camii’nde kılınan cenaze namazına, şarkıcının ailesi ve yakınları ile birlikte Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ankaralı sanatçılar ve müzisyenler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazı sırasında Yılmaz’ın yakınları ve sevenleri göz yaşlarını tutamadı. Yılmaz’ın cenazesi daha sonra Karşıyaka Mezarlığı’nda defnedildi.Sanatçının yakın arkadaşı, müzisyen Ufuk Özel, “Geçen aylarda kalbinde olan bir sıkıntı sebebiyle stent takılmıştı. Sağlık problemleri vardı. Kalp krizi geçirdi. Hastaneye getirdiler ama kurtaramadılar, vefat etti” şeklinde konuştu.YILMAZ’IN SÖYLEDİĞİ SON ŞARKI Yılmaz’ın önceki gece son olarak görüştüğü aranjörü, şarkıcı Özgür Koç, yaşadığı üzüntüyü anlattı. Koç, kendisinin yazdığı, Yılmaz’ın ise okuduğu şarkıyı da ilk kez DHA ekibine dinletti.

Piyasaya henüz sürülmeyen şarkıyı dinlerken gözyaşlarına tutamayan Koç, şarkının kendisi için çok şey ifade ettiğini ve piyasaya sürüp sürmemek arasında kararsız kaldığını söyledi.”SANKİ VEDALAŞIR GİBİYDİ” “Önceki gün öğleden sonra buluşup stüdyoda çalışma yapacaktık. Yeni albümünü hazırladım. Okuduğu bir sürü şarkısı var, onlar da yakında çıkacak. Saat beş gibi sanatçı arkadaşımız Veli Erdem Karakülah’la birlikte stüdyoya geldi. Elinde bağlama vardı. ‘Bu saz evimde duruyor. Bunun tellerini yap, zaten bana sen çalıyorsun’ dedi. ‘Bunu sana bırakıyorum’ dedi. Sanki vedalaşır, ‘sazım sana emanet’ dermiş gibiydi. Beni de şu an en çok üzen o zaten. Keşke biraz daha ömrü olsaydı…””İçeride müzik stüdyom var. Çok bilinen çoğu şarkısını da orada yapmışızdır. Pazartesi günü okuduğu ‘Hıçkırık Tuttu Beni’ şarkısının klibini çekecektik. Onu organize ediyorduk ama nasip olmadı. Kendi kısmını okuması nasip oldu. Keşke onların hiç biri olmasa da o hayatta olsa. Son yaptığımız şarkıyı önceki gün eve bırakırken arabada açtık. ‘Çok güzel oldu’ diyerek sevinmişti. Benim için çok büyük bir kayıp oldu. Şarkılarım öksüz kaldı. Ona okutacağım bir sürü şarkı vardı. Bende şimdi bir tane emanet sazı kaldı.”

Oğuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı! Kalabalık cenaze

Şarkıcı Oğuz Yılmaz, dün öğlen saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 53 yaşında hayatını kaybeden türkücü Oğuz Yılmaz’ın cenazesi, Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Oğuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı! Kalabalık cenaze

Şarkılarıyla bir döneme damgasını vuran Oğuz Yılmaz, dün öğlen saatlerinde ailesiyle birlikte yaşadığı evde rahatsızlandı. Durumu fark eden ailesi, sağlık ekiplerine haber verdi. Oğuz Yılmaz, eve gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından özel bir hastaneye kaldırıldı.

Yılmaz, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Oğuz Yılmaz’ın, kalp krizi sonucu öldüğü öğrenildi.

Yılmaz’ın cenazesi, bugün öğle saatlerinde Karşıyaka Mezarlığı’na getirildi. Ahmet Efendi Camii’nde kılınan cenaze namazına, şarkıcının ailesi ve yakınları ile birlikte Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ankaralı sanatçılar ve müzisyenler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

60a63cd555428536c4e9ec92

Cenaze namazı sırasında Yılmaz’ın yakınları ve sevenleri gözyaşlarını tutamadı. Yılmaz’ın oğlu ayakta durmakta zorlanırken babasına en zor görevini de yerine getirdi.

Yılmaz’ın cenazesi daha sonra Karşıyaka Mezarlığı’nda defnedildi.

60a64a83adcdeb2514094f27

Ankaralı Sanatçı Oğuz Yılmaz Son Yolculuğuna Uğurlandı

Dün geçirdiği kalp krizi sonucu 53 yaşında hayatını kaybeden Ankara’nın tanınmış sanatçılarından Oğuz Yılmaz, bugün öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Ankara Karşıyaka mezarlığında defnedildi. Yılmaz, “Bas Bas Paraları Leyla’ya”, “Çekirge”, “Gördün mü?” gibi şarkılarla da tanınıyordu.

Ankaralı Sanatçı Oğuz Yılmaz Son Yolculuğuna Uğurlandı

Sanatçının eşi, cenaze namazı öncesinde tabuta sarılarak uzun süre ağladıktan sonra fenalık geçirdi. Yılmaz’ın annesi ise tekerlekli sandalyeyle cenazenin başına gelip oğluyla vedalaştı.

Cenazeye; aile bireylerinin, sevenlerinin yanı sıra Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ve Ankara oyun havalarının bilinen sanatçısı Hakan İşleyen de katıldı. Yılmaz’a karşı son görevlerini yerine getirdiklerini belirten İşleyen, ANKA Haber Ajansı’na şunları söyledi:

“Oğuz Abi Ankara’mızın yetiştirdiği en büyük değerlerden biriydi. Müzisyenler olarak, Ankara halkı olarak kendisini çok severiz. Çok erken yaşta vefat etti. Bunun üzüntüsü içerisindeyiz. Canımız yandı, üzüntülüyüz. Kederli ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Allah sabır versin. Başımız sağ olsun, Türkiye’nin başı sağ olsun.”

Referans :
haberglobal.com.tr
www.bursa.com
www.mynet.com
penceretv.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu