News

Bakan Ersoy: Turizm hedefinde sapma yok

Loading the player...

“El birliğiyle yeni bir Marmaris hikayesi yazacağız”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Marmaris’teki orman yangınlarına ilişkin, “El birliğiyle yeni bir Marmaris hikayesi yazarak bunu hızlı şekilde hayata geçireceğiz” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Muğla’nın Marmaris ilçesinde turizm sektörü temsilcileriyle yaptığı toplantının ardından basın açıklaması yaptı.

Önceliğin Marmaris’e doğal zenginliklerini, ormanlarını, yeşilini tekrar kazandırmak olduğuna dikkati çeken Ersoy, ilçenin en büyük değeri doğası ve yeşilinin, Ege’nin turkuazıyla tekrar buluşmasını sağlamayı istediklerini söyledi.

“Önceliğimiz yeni bir Marmaris hikayesi yazmak”

Yaraların sarılmasının, kayıpların telafisinin hızlı şekilde sağlanacağını vurgulayan Ersoy, şunları kaydetti:

“Önceliğimiz yeni bir Marmaris hikayesi yazmak. Marmaris, Türkiye’nin en eski, önemli turizm bölgelerinden birisi. Bazen turizmde ‘eski’, ‘birinci’, ‘ilk’ olmak avantaj gibi olmakla birlikte zaman içerisinde ihtiyaç duyulan değişiklikleri, değişimleri yapamadığınız, trendleri yakalayamadığınız zaman aleyhinize dönebiliyor. Marmaris’in yangın ve pandemi öncesinde oluşmaya başlayan bazı sorunları vardı. Bunların başında pazar çeşitliliği, pazardaki gelmesi gereken konumlama ve yeni trendlerle, konseptlerle geliştirilmesi gibi sorunları vardı. Bütün bu sorunları ele alacağımız bir dizi çalışma yapacağız. Şimdi el birliğiyle yeni bir Marmaris hikayesi yazarak bunu hızlı şekilde hayata geçireceğiz. Özellikle Marmaris’in bu yeni hikayesini yazarken hem sivil toplum kuruluşlarımız hem sektör temsilcilerimiz hem ticaret odalarımız ve yerel yönetimlerle beraber bu hikayeyi hep beraber oluşturacağız ve hızlı bir şekilde Marmaris ve bölgesinde hayata geçireceğiz.”

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Bizim önceliğimiz bundan sonra Marmaris’e yeni bir hikaye yazmak. Biliyorsunuz Marmaris Türkiye’nin en eski ve en önemli turizm bölgelerinden birisi. pic.twitter.com/NUuFdnT7M8

 

“Turizm hedefinde sapma yok”

Türkiye’nin turizmdeki hedeflerinde sapma olmadığına işaret eden Ersoy şunları aktardı:

“Bu seneki 25 milyon turist hedefimiz ve 20 milyar dolar gelir hedefimizde bir değişiklik yok. Temmuz sonu itibarıyla hem yabancı ziyaretçi hem de yurt dışı yerleşik Türk ziyaretçi toplamıyla 12-12,5 milyon arası ziyaretçi rakamını yakalamış olacağız. Önümüzde önemli bir temmuz, ağustos ve eylül ayları var. Başarılı şekilde atlatabilirsek, hedeflediğimiz rakamlara ulaşırsak bu yıl için koyduğumuz turist ve gelir hedefini yakalarız.” 

Bakan Ersoy: Turizm hedefinde sapma yok

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Marmaris’te yaptığı temasların ardından “Bu seneki 25 milyon turist hedefimiz ve 20 milyar dolar gelir hedefimizde bir değişiklik yok.” dedi.

Bakan Ersoy: Turizm hedefinde sapma yok

Bakan Ersoy, Muğla’nın Marmaris ilçesinde turizm sektörü temsilcileriyle yaptığı toplantının ardından, 20 milyar dolarlık turizm hedefinden sapma olmadığını söyledi.

Kayıpların telafisinin hızlı şekilde sağlanacağını vurgulayan Ersoy, şunları kaydetti:

“Marmaris’in yangın ve pandemi öncesinde oluşmaya başlayan bazı sorunları vardı. Bunların başında pazar çeşitliliği, pazardaki gelmesi gereken konumlama ve yeni trendlerle, konseptlerle geliştirilmesi gibi sorunları vardı. Bütün bu sorunları ele alacağımız bir dizi çalışma yapacağız. Şimdi el birliğiyle yeni bir Marmaris hikayesi yazarak bunu hızlı şekilde hayata geçireceğiz.”

Türkiye’nin turizmdeki hedeflerinde sapma olmadığına işaret eden Ersoy, “Bu seneki 25 milyon turist hedefimiz ve 20 milyar dolar gelir hedefimizde bir değişiklik yok. Temmuz sonu itibarıyla hem yabancı ziyaretçi hem de yurt dışı yerleşik Türk ziyaretçi toplamıyla 12-12,5 milyon arası ziyaretçi rakamını yakalamış olacağız. Önümüzde önemli bir temmuz, ağustos ve eylül ayları var. Başarılı şekilde atlatabilirsek, hedeflediğimiz rakamlara ulaşırsak bu yıl için koyduğumuz turist ve gelir hedefini yakalarız.” diye konuştu.

Bloomberg HT’ye konuşan turizm sektörü temsilcileri yangın bölgelerinde rezervasyon iptalleri yaşandığına dikkat çekmişti.

Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Serdar Karcılıoğlu orman yangınlarının bölgedeki otel rezervasyonlarını olumsuz etkilediğini söyledi. Karcılıoğlu yeni rezervasyon gelmediğini belirtmişti.

Karcılıoğlu, “Rezervasyonlar bıçak gibi kesildi. Yeni bir rezervasyon yok. Tatilini bitirenler döndüler, bazıları da erkek kesip döndü. Yerli turizmle ayakta kalmaya çalışıyorduk. Yabancı turist yok denecek kadar az. Otelcilerin pandemiden dolayı kaybettiklerini çıkarttıkları bir ortam vardı o da bu yangınla, beraber beklentilerin dışında bıraktı bizi” demişti.

İngiltere’nin Türkiye’yi kırmızı listede tutması da gelir hedefi açısından risk unsuru olarak değerlendirilmişti. İngiltere seyahat listesini güncellerken Türkiye’yi kırmızı listede tutmuştu. Kırmızı listede yer alan ülkelerden İngiltere’ye dönüşte 10 gün karantina uygulanıyor. Bu durum ziyaretçilerin Türkiye planları açısından olumsuz etki yaratıyordu.

 Hedefte sapma yok

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ‘Bu seneki 25 milyon turist hedefimiz ve 20 milyar dolar gelir hedefimizde bir değişiklik yok’ dedi.

 Hedefte sapma yok

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Bu seneki 25 milyon turist hedefimiz ve 20 milyar dolar gelir hedefimizde bir değişiklik yok” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizm sezonuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Ersoy, hedeflerinde bir değişiklik olmadığına değindi. Ersoy, ” Bu seneki 25 milyon turist hedefimiz ve 20 milyar dolar gelir hedefimizde bir değişiklik yok.Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Türkiye’nin turizm geliri Ocak, Şubat ve Mart aylarından oluşan I. çeyrekte 2 milyar 452 milyon 213 bin dolar olarak gerçekleşmişti.

İLK ÇEYREKTE 5 MİLYAR DOLARTurizm geliri 2021 yılı Nisan, Mayıs ve Haziran aylarından oluşan II. çeyrekte ise 3 milyar 3 milyon 628 bin dolar oldu. İlk iki çeyrekte turizm geliri 5 milyar doların üzerine çıktı. İkinci çeyrekte turizm gelirinin (cep telefonu dolaşım ve marina hizmet harcamaları hariç) yüzde 73,1’i yabancı ziyaretçilerden, yüzde 26,9’u ise yurt dışında ikamet eden vatandaş ziyaretçilerden elde edildi. Bu çeyrekte yapılan harcamaların 2 milyar 436 milyon 913 bin dolarını kişisel harcamalar, 566 milyon 716 bin dolarını ise paket tur harcamaları oluşturdu. Bu çeyrekte geceleme yapan yabancıların ortalama gecelik harcaması 64 dolar, yurt dışında ikamet eden vatandaşların ortalama gecelik harcaması ise 44 dolar oldu” dedi. -Haber Merkezi 

Yorumunuz Onaylanmak Üzere Gönderildi

Bakan Ersoy: Turizmde hedef ne dediysek o, sapma yok

Bakan Ersoy; “Marmaris’e en büyük değeri olan doğasını geri kazandıracağız. El birliğiyle yeni bir Marmaris hikayesi yazarak hızla hayata geçirece

Bakan Ersoy: Turizmde hedef ne dediysek o, sapma yok

Ortadoğu Turizm Gazetesi – Marmaris

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Marmaris’te turizm sektörü temsilcileriyle yaptığı toplantının ardından, burada devletin ve halkın omuz omuza yangını söndürmek için çalıştığını, şimdi yaraları sarma vakti olduğunu söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, ülkemizin turizm hedeflerinde bir sapma olmadığını belirterek, “Bu yılki 25 milyon turist hedefimiz ve 20 milyar dolarlık gelir hedefimizde bir değişiklik bulunmuyor. Temmuz ayı sonu itibarıyla hem yurt dışı yerleşik Türk ziyaretçi toplamı hem de yabancı ziyaretçi toplamıyla 12-12,5 milyon arasında bir ziyaretçi sayısını yakalayacağız. Gelecekte önemli bir 3 ay var: Temmuz, Ağustos ve Eylül, Eğer bu dönemi başarılı bir şekilde geçirebilirsek bu sene için koymuş olduğumuz turist ve gelir hedefini de yakalarız.” dedi.

Marmaris’teki yangınların bütünüyle kontrol altına alınıp söndürüldüğünü ve soğutma çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Ersoy, soğutma çalışmalarının bitirilmesi sonrası yangına ilişkin faaliyetlerin bölgede bitirileceğini ifade etti.

Bakan Ersoy, Marmaris’in yeni hikayesini, sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler ve ticaret odalarıyla birlikte yazacaklarını ifade ederek, “Yaşanmışlardan ders çıkartıp bunların en iyi şekilde sonuçlanmasını sağlamaktır önemli olan. Bizleri sevindiren husus herkesin çok gayretli olmasıydı. Yangına el birliğiyle müdahalede bulunduk. Halk ve devlet omuz omuza çalıştı. Köylülerimiz omuz omuza çalıştı. Böylece ilk aşama olan yangının söndürülmesini de başardık.” şeklinde konuştu.

Bakan Ersoy: 25 milyon turist ve 20 milyar dolar gelir hedefimizde bir değişiklik yok

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Marmaris’te turizm sektörü temsilcileriyle yaptığı toplantının ardından, yangın sırasında yapılanları ve bundan sonra yapılacakları anlattıktan sonra “Turizm hedefinde sapma yok“ dedi.Bakan Ersoy Ersoy, Marmaris’in yeni hikayesini sivil toplum kuruluşları, sektö

Bakan Ersoy: 25 milyon turist ve 20 milyar dolar gelir hedefimizde bir değişiklik yok

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Marmaris’te turizm sektörü temsilcileriyle yaptığı toplantının ardından, yangın sırasında yapılanları ve bundan sonra yapılacakları anlattıktan sonra “Turizm hedefinde sapma yok“ dedi.

Bakan Ersoy Ersoy, Marmaris’in yeni hikayesini sivil toplum kuruluşları, sektör temsilcileri, ticaret odaları ve yerel yönetimlerle oluşturacaklarını belirterek şunları söyledi:

“Önceliğimiz yeni bir Marmaris hikayesi yazmak. Marmaris, Türkiye’nin en eski, önemli turizm bölgelerinden birisi. Bazen turizmde ‘eski’, ‘birinci’, ‘ilk’ olmak avantaj gibi olmakla birlikte zaman içerisinde ihtiyaç duyulan değişiklikleri, değişimleri yapamadığınız, trendleri yakalayamadığınız zaman aleyhinize dönebiliyor. Marmaris’in yangın ve pandemi öncesinde oluşmaya başlayan bazı sorunları vardı. Bunların başında pazar çeşitliliği, pazardaki gelmesi gereken konumlama ve yeni trendlerle, konseptlerle geliştirilmesi gibi sorunları vardı. Bütün bu sorunları ele alacağımız bir dizi çalışma yapacağız. Şimdi el birliğiyle yeni bir Marmaris hikayesi yazarak bunu hızlı şekilde hayata geçireceğiz. “

Turizm hedefinde sapma yok

Türkiye’nin turizmdeki hedeflerinde sapma olmadığını söyleyen Ersoy, “Bu seneki 25 milyon turist hedefimiz ve 20 milyar dolar gelir hedefimizde bir değişiklik yok. Temmuz sonu itibarıyla hem yabancı ziyaretçi hem de yurt dışı yerleşik Türk ziyaretçi toplamıyla 12-12,5 milyon arası ziyaretçi rakamını yakalamış olacağız. Önümüzde önemli bir temmuz, ağustos ve eylül ayları var. Başarılı şekilde atlatabilirsek, hedeflediğimiz rakamlara ulaşırsak bu yıl için koyduğumuz turist ve gelir hedefini yakalarız” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy açıkladı: Turizm hedefinde sapma yok

Türkiye yaşanan yangın felaketlerinin ardından Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, koronavirüs salgını sürecinde hasar alan turizm sektörüne ilişkin, “Bu seneki 25 milyon turist hedefimiz ve 20 milyar dolar gelir hedefimizde bir değişiklik yok” açıklamasında bulundu. İşte detaylar…

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy açıkladı: Turizm hedefinde sapma yok

Türkiye’nin dört bir yanında yaşanan yangın felaketlerine ilişkin açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Bu seneki 25 milyon turist hedefimiz ve 20 milyar dolar gelir hedefimizde bir değişiklik yok” dedi.

Yaraların sarılmasının, kayıpların telafisinin hızlı şekilde sağlanacağını vurgulayan Ersoy, “Önemli olan yaşanmışlıklardan ders çıkarmak ve bunların daha iyi bir şekilde sonuçlanmasını sağlamak. Bizi sevindiren, herkes çok gayretliydi. El birliğiyle yangına müdahale ettik. Devlet ve halk omuz omuza çalıştı. Köylüler omuz omuza çalıştı. Böylece ilk aşama olan yangını söndürmeyi başardık” ifadelerini kullandı.

Yazılım & Tasarım & Sistem Yönetimi Bilgin Pro

Tarafsız haber için doğru adrestesiniz. Haber, Haberler, güncel haberler, internet haber,son dakika haberleri, tv100 farkıyla takip edin. En son haberlere bizimle ulaşın.

Yasal Uyarı: Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

BİST isim ve logosu “Koruma Marka Belgesi” altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST’e ait olup, tekrar yayınlanamaz. Veriler Foreks tarafından sağlanmaktadır. BİST hisse ve endeks verileri 15 dakika gecikmelidir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bununla beraber gerek site üzerindeki, gerekse site için kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı On TV Radyo ve Televizyon Yayıncılığı A.Ş hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Bakan Ersoy: Turizm hedefinde sapma yok

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Marmaris’te turizm sektörü temsilcileriyle yaptığı toplantının…

Bakan Ersoy: Turizm hedefinde sapma yok

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Marmaris’te turizm sektörü temsilcileriyle yaptığı toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin turizmdeki hedeflerinde sapma olmadığına işaret eden Ersoy, “Bu seneki 25 milyon turist hedefimiz ve 20 milyar dolar gelir hedefimizde bir değişiklik yok. Temmuz sonu itibarıyla hem yabancı ziyaretçi hem de yurt dışı yerleşik Türk ziyaretçi toplamıyla 12-12,5 milyon arası ziyaretçi rakamını yakalamış olacağız. Önümüzde önemli bir temmuz, ağustos ve eylül ayları var. Başarılı şekilde atlatabilirsek, hedeflediğimiz rakamlara ulaşırsak bu yıl için koyduğumuz turist ve gelir hedefini yakalarız.” diye konuştu.

Ekonomi dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?

Dunya.com internet sitesinde yer alan yazılı ve görsel içerik; izinsiz olarak kaynak gösterilse dahi kısmen ya da tamamen kopyalanamaz, başka yerde kullanılamaz. Piyasa verileri FOREKS Bilgi İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. BIST hisse senetleri, VİOP ve tahvil-bono verileri 15 dakika gecikmeli verilmektedir. BIST isim ve logosu “koruma marka belgesi” altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST’e ait olup, tekrar yayınlanamaz.

Bu site deneyimlerinizi kişiselleştirmek amacıyla KVKK ve GDPR uyarınca çerez(cookie) kullanmaktadır. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için çerez politikası ve aydınlatma metni sayfalarını gözden geçirebilirsiniz. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı kabul edersiniz.

Bakan açıkladı: Turizm hedefinde sapma yok

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin turizm hedeflerinde değişiklik olmadığını belirterek, “2021 yılı için 25 milyon turist, 20 milyar dolar hedefimizi koruyoruz” dedi. – Ekonomi Haberleri

Bakan açıkladı: Turizm hedefinde sapma yok

Muğla’nın Marmaris’te yangın bölgesine giden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaraların sarılması ve kayıpların telafisinin hızlı bir şekilde sağlanacağını ifade ederek, “Biz bütün bu çalışmaları devlet olarak yeterli bulmuyoruz. Bizim önceliğimiz bundan sonra Marmaris’e yeni bir hikâye yazmak. Biliyorsunuz, Marmaris Türkiye’nin en eski, en önemli turizm bölgelerinden biri. Bazen turizm ilk olmak avantaj gibi olsa da zaman içerisinde ihtiyaç duyulan değişimleri yapamadığınız, trendleri yakalayamadığınız zaman bu aleyhinize de dönebiliyor” şeklinde konuştu.

Gazetecilerin sorusu üzerine Türkiye’nin turizm hedeflerini hatırlatan Bakan Ersoy, “Bu seneki hedefimiz 25 milyon turist, 20 milyar dolar gelirdi. Hedefimizle ilgili bir değişiklik yok. 2021 yılı için 25 milyon turist, 20 milyar dolar hedefimizi koruyoruz. Zaten olası sürprizlere karşı sapma payını her zaman hedeflerimiz içine koyuyoruz. O yüzden yıl sonu hedefimizde bir sapma yok” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin turizm hedeflerinde değişiklik olmadığını belirterek, “2021 yılı için 25 milyon turist, 20 milyar dolar hedefimizi koruyoruz” dedi.

Temmuz sonuna kadar gelmesi hedeflenen turist sayısını açıklayan Bakan Ersoy, “Temmuz sonu itibariyle de hem yabancı turist hem de yurt dışı yerleşik Türk ziyaretçileri toplam alıyoruz. İkisi birleştiği zaman 12 milyon ile 12 buçuk milyon arasında bir rakamı yakalamış olacağız. Bu veriler ay sonuna doğru açıklanacak. Biz sınır kapılarından takip edebildiğimiz kadarıyla Temmuz sonu itibariyle yaklaşık 12 buçuk milyon hem yabancı ziyaretçi hem yurt dışı yerleşik Türk toplam sayısına erişmiş olacağız” dedi.

Referans :
www.trthaber.com
www.bloomberght.com
www.alanyapostasi.com.tr
www.ortadoguturizm.com
www.turizmgazetesi.com
www.tv100.com
www.dunya.com
www.tgrthaber.com.tr

Başa dön tuşu