News

Johnson u yalancılıkla suçlayan milletvekili, oturumdan kovuldu

Loading the player...

İngiliz Parlamentosu’nda kriz! Johnson’ı yalancılıkla suçlayınca… sayfa 2

Sık sık ifade özgürlüğü ve demokrasi çıkışları yapan İngiliz hükümetinde, tepki çeken bir kriz yaşandı. İngiliz Parlamentosu’nda yapılan oturum sırasında Başbakan Boris Johnson’ı yalancılıklar suçlayan Partisi milletvekili Dawn Butler, parlamento oturumun

İngiliz Parlamentosu’nda kriz! Johnson’ı yalancılıkla suçlayınca… sayfa 2

“JOHNSON DEFALERCA YALAN SÖYLEDİ”

Butler, “Günün sonunda, Başbakan bu Meclis’e defalarca yalan söyledi ve yalan söyleyenin değil, yalancının kim olduğunu söyleyenin başının burada belaya girmesi çok komik” ifadelerini kullandı. Butler ayrıca, Johnson’ın “salgınla, ciddi hastalık ve ölüm arasındaki bağın azaldığına” ilişkin sözlerini eleştirerek bunun Covid-19 salgını döneminde çok tehlikeli bir ifade olduğunu belirtti.

Johnson’ı “yalancılıkla” suçlayan milletvekili parlamentodan kovuldu | Video

OTURUMDAN KOVULDU

Butler’in yalancılık iddialarının üzerine parlamentodaki görüşmeyi yöneten Meclis Başkan Vekili, Butler’ın sözünü kesti ve ondan “sözlerini düşünmesini ve Başbakan hakkındaki ifadelerini düzeltmesini” istedi.

İngiltere Başbakanı Johnson: Kimse Çinle yeni bir soğuk savaş istemiyor

– Anadolu Ajansı

İngiltere Başbakanı Johnson: Kimse Çinle yeni bir soğuk savaş istemiyor

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, NATO‘ya atıfta bulunarak, “Bugün masanın etrafındaki hiç kimsenin Çin’le yeni bir soğuk savaşa girmek istediğini düşünmüyorum.” dedi.

Johnson, NATO Zirvesi kapsamında Belçika‘nın başkenti Brüksel‘de yaptığı açıklamada, Doğu Asya ulusunun NATO için “yeni bir stratejik düşünce” haline geldiğini ancak aynı zamanda katılım için fırsatlar olacağını belirtti.

Boris Johnson, “Bugün masanın etrafındaki hiç kimsenin Çin’le yeni bir soğuk savaşa girmek istediğini düşünmüyorum.” dedi.

Rusya’yla ilişkiler hakkında da değerlendirmelerde bulunan Johnson, ilişkilerin gelişeceğinden her zaman umutlu olduğunu ancak şimdiye kadar İngiltere açısından oldukça hayal kırıklığı yarattığını söyledi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg de zirve için NATO karargahına gelişinde yaptığı açıklamada, “Çin ile fırsatlar var. Çin ile iklim değişikliği ve silahların kontrolü konusunda çalışmalıyız ancak Çin’in askeri güçlenmesi, artan etkisi ve zorlayıcı tavırları da güvenliğimiz bakımından bazı sınamaları ortaya koyuyor. Bunlara İttifak olarak birlikte eğilmeliyiz.” ifadelerini kullanmıştı.

Kongre baskınında Mike Mencein Pentagonu arayıp “Burayı temizleyin” dediği ortaya çıktı

ABD’de 6 Ocak Kongre baskını esnasında dönemin Başkan Yardımcısı olan ve 3 Kasım seçim sonuçlarına ilişkin Kongre oturumuna başkanlık eden Mike Pence’in, Savunma Bakanlığını (Pentagon) arayarak “Burayı temizleyin.” dediği belirtildi. Associated Press (AP) haber ajansı, 6 Ocak Kongre baskını esnasında Kongrede bulunan yetkililerin davranışlarına ilişkin yeni belgeleri yayımladı. Belgelere göre, baskın esnasında Kongre’de 3 Kasım seçimlerinin sonuçlarının resmileşmesi için yapılan Senato oturumuna başkanlık eden Mike Pence, protestocuların binaya girmesinden kısa süre sonra götürüldüğü güvenli yerde, dönemin Savunma Bakan Vekili Christopher Miller’ı aradı.

Yorumunuz Onaylanmak Üzere Gönderildi

Referans :
haberbank.xyz
www.aa.com.tr
www.kibrisgenctv.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu