News

Urfa da elektrik kesintilerini protesto eden çiftçilere gözaltı

Loading the player...

Şanlıurfada elektrik kesintilerini protesto eden çiftçiler karayolunu kapattı

Şanlıurfa’nın Siverek ve Hilvan ilçelerinde elektrik kesintilerini protesto eden çiftçiler eylem yaptı.

Şanlıurfada elektrik kesintilerini protesto eden çiftçiler karayolunu kapattı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde sık sık yaşanan elektrik kesintilerini protesto eden çiftçiler, Yenişehir Mahallesi’nde bulunan Elektrik Dağıtım Şirketi önünde toplandı.

Eylemciler daha sonra Şanlıurfa-Diyarbakır kara yolunu ulaşıma kapatmak istedi. Polisin müdahalesi ile kara yolu yeniden trafiğe açıldı.

Hilvan’da gerginlik sürüyor

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde de bir grup çiftçi, Gölcük kavşağında toplanarak elektik dağıtım şirketine doğru yürüdü.

Bir grup çiftçi ise traktörlerle Şanlıurfa-Diyarbakır kara yolunu ulaşıma kapattı. Polis ile eylemciler arasında gerginlik sürüyor. 

Urfalı çiftçiler, elektrik kesintilerini ve faturaları AKP önünde protesto etti

AKP İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, çiftçilerle görüşmedi

Urfalı çiftçiler, elektrik kesintilerini ve faturaları AKP önünde protesto etti

Sürekli yaşanan elektrik kesintilerine ve fahiş elektrik faturalarına isyan eden Urfalı çiftçiler, AKP il binası önünde protsto gerçekleştirdi.

Sürekli yaşanan elektrik kesintilerine ve fahiş elektrik faturalarına isyan eden Urfalı çiftçiler, AKP il binası önünde protsto gerçekleştirdihttps://t.co/x5BH9gXIRp pic.twitter.com/6Kkq5iPXXG

AKP İL BAŞKANI KIRIKÇI, ÇİFTÇİLERLE GÖRÜŞMEDİ

AKP Urfa il binası önünde toplanan çiftçiler, AKP İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ile görüşmek istedi ancak talepleri yanıtsız bırakıldı.

Çiftçilerin gelmesiyle Kırıkçı’nın parti binasını terk ettiği belirtilirken polisin çiftçileri engellemek istemesi sonucu arbede yaşandı.

Çiftçiler daha önce Akçakale, Viranşehir, Ceylanpınar, Siverek ve Hilvan ilçelerinde eylem gerçekleştirmişti.

2013 yılından bu yana Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak illerinde elektrik dağıtımını sağlayan Dicle Elektrik ve Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ), fahiş elektrik faturaları, uzun süreli elektrik kesintileri ve altyapı sorunları nedeni ile tepkilerin odağında.SİVEREK’TE ÇİFTÇİLER TRAFO MERKEZİNİ BASTI

Önceki gün Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi Karakeçi mahallesinde bulunan trafo merkezi önünde bir araya gelen yüzlerce çiftçi Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından elektriklerinin kesilmesi nedeniyle tarladaki ekinlerinin kuruduğunu belirterek eylem gerçekleştirdi.

Ekinlerini kuyu ve göllerden çektikleri su ile suladıklarını belirten Siverekli çiftçiler, DEDAŞ’ın fahiş oranda kestiği faturaları ödeyemediklerini, borcu olan olmayan herkesin elektriğinin kesilerek zarara uğratıldıklarını ifade etti.

Kolluk kuvvetlerinin müdahalesi ile engellenmek istenen çiftçiler, yaşanan kuraklığa dikkat çekerek DEDAŞ’ın son yıllarda yaptığı kesintilerden sadece bölgedeki çiftçilerin değil tüm Güneydoğu çiftçisinin şikayetçi olduğunu belirtti, sorunlarına bir an önce çözüm bulunmasını istedi.

Evrensel

Şanlıurfada Çiftçiler, Elektrik Kesintisi Sorunu için Yolu Trafiğe Kapattı.

ŞANLIURFA Viranşehir ilçesinde çiftçiler, yolu trafiğe kapatıp eylem yaparak elektrik kesintilerine tepki gösterdi.

Şanlıurfada Çiftçiler, Elektrik Kesintisi Sorunu için Yolu Trafiğe Kapattı.

ŞANLIURFA Viranşehir’de çiftçiler, yolu trafiğe kapatıp eylem yaparak elektrik kesintilerine tepki gösterdi.

Viranşehir’de, sık sık elektriklerin kesilmesi nedeniyle mağdur olduklarını ve sorunlarının çözülmediğini öne süren yaklaşık 300 çiftçi, öğle saatlerinde Şanlıurfa-Viranşehir karayolunda bir araya geldi. Bir süre slogan atarak elektrik kesintilerini protesto eden çiftçiler, ardından taşlarla karayolunu trafiğe kapattı.İhbar üzerine gelen jandarma ekiplerinin görüşüp ikna ettiği çiftçiler, eylemlerine son vererek evlerine döndü.

: Demirören Haber Ajansı / Ömer Şulul

Çiftçiler Viranşehir yolunu kapattı • Haber Durak

Çiftçiler Viranşehir yolunu kapattı • Haber Durak

Fatma Keber

URFA – Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde bir küme çiftçi elektrik kesintilerini protesto ederek Viranşehir-Urfa karayolunu Siverek kavşağında taşlarla kapattı.

Geçtiğimiz haftalarda Urfa merkezinde ve bir kısım ilçelerde elektriklerin kesilmesini protesto eden çiftçiler aksiyon yapmışlardı. Geçen hafta ise Siverek-Hilvan karayolunu traktör ve özel araçları ile trafiğe kapatan çiftçiler bu sefer da Viranşehir-Urfa karayolu Siverek kavşağında karayolunu taşlarla kapattılar.

Çiftçiler Viranşehir yolunu kapattı

Gazete Duvar

Referans :
www.muhalif.com.tr
www.tukenmezhaber.com
www.sanliurfatv.com
haberdurak.com

Başa dön tuşu