News

Ankara da hareketli gece! Valilik açıklama yaptı

Loading the player...

Ankarada yaşanan hareketli gece iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada 2 kişi ağır yaralandı

Ankara’da yaşanan hareketli gece iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada 2 kişi ağır yaralandı.

Ankarada yaşanan hareketli gece iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada 2 kişi ağır yaralandı

Ankara’nın Altındağ ilçesinde iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada biri ağır 2 kişi yaralandı.Alınan bilgiye göre, Battalgazi Mahallesi’nde bulunan bir parkta iki grup arasında henüz belirlenemeyen nedenle tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Emirhan Yalçın (18) ve Ali Yasin Güler bıçakla yaralandı.

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi.Yaralılardan Emirhan Yalçın, sağlık ekiplerince ambulansla Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Ali Yasin Güler de Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.Yalçın’ın durumunun ciddiyetini koruduğu, Güler’in ise sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.Polis ekipleri, mahallede geniş güvenlik önlemleri alırken, yabancı uyruklu şüpheli Y.A. kısa sürede yakalandı.

Bu arada olayı protesto eden mahalleli, bölgeye gelen Altındağ Kaymakamı Cumali Atilla ve emniyet yetkilileri ile görüştükten sonra dağıldı.

Valilik’ten açıklama geldi

Ankara Valiliği, dün akşam saatlerinde Altındağ’da iki grup arasında çıkan kavgaya ilgili bir açıklama yayınladı. Olayı gerçekleştiren yabancı uyruklu şahısların yakalanarak gözaltına alındığının belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“10.08.2021 günü 21.30 sıralarında Altındağ ilçesinde iki ayrı grup arasında çıkan tartışma kavgaya dönüşmüş ve sonucunda biri ağır olmak üzere iki vatandaşımız maalesef yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız hemen hastanede tedavi altına alınmışlar ve tedavileri halen devam etmektedir. 2 vatandaşımızı yaralayanların yabancı uyruklu şahıslar olduğu tespit edilmiş olup 2 şahıs gözaltına alınmıştır. Söz konusu üzücü olayla ilgili tahkikat tüm yönleriyle devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Bakan Kurum: Bartnda metrekareye 318 kilogram ya dt

Bakan Kurum: Bartnda metrekareye 318 kilogram ya dt

evre ve ehircilik Bakan Murat Kurum, Bartnda yaanan sel felaketinde metrekareye 318 kilogram ya dtn syleyerek, “Hasar tespitleri yaplmaya baland. Hasarlarn hepsi yarn itibariyle Bartn ilimizde tamamlanacaktr” dedi.

Çevre ve ehircilik Bakan Murat Kurum, Bartn’da sel felaketinde zarar gören Akörensöküler köyü ile Zafer köyünde incelemelerde bulundu. Bakan Kurum daha sonra Kumluca Mehmet Akif Ersoy Okulunda kurulan kriz masasnda açklamalarda bulundu. Bakan Kurum hasar tespit çalmalarnn yarn tamamlanacan belirterek, “Dün gece metrekareye 318 kilogram ya dütü. Tabii Bartn’da Ulus ilçemiz ve mahalleleri bu selden etkilendi. Olay olur olmaz hemen Valilik bünyesinde koordinasyonu kurduk. Vatandalarmzn yarasn sarmak için harekete geçtik. Bir vatandamz sel sularna kaplarak kayboldu. 80 yanda Arife teyzemiz. nallah en ksa zamanda Arife teyzemize ulamak için çalmalarmz yürütüyoruz. Hasar tespitleri yaplmaya baland. Bu kapsamda 3 binamz metruk halde ykk, 3 binamz da ar hasarl olarak tespit edildi. Hasar tespitleri yine vatandalarmzn telef olan hayvanlarna ilikin tespitleri, araç-gereç ziyanlar, tarm alanlarndaki hasarlarn hepsi yarn itibariyle Bartn ilimizde tamamlanacaktr. Bu çerçevede ertesi gün de vatandalarmzn ödemeleri valiliimiz koordinesinde tamamlanacaktr. Evleri ar hasar gören vatandalarmz evleri ister yerinde isterse baka bir alanda TOK Bakanlmzca yapm çalmalar yürütülecektir” dedi.

Bakan Kurum, Bartn- Karabük yolunda ulamn baka güzergahlardan salandn açklayarak, öyle konutu:

“u an itibariyle Ulus ilçemize su verilmekte. Kumluca beldemizde arzalar vard sel sebebiyle. Oraya da su verildi. Abdipaa Mahallemizde 5 mahallenin suyu problem yaad. Hasar gördü sel sebebiyle, 2 mahallemize su verildi. 3 mahallede arzalar en ksa zamanda giderilecektir. u anda köprü ve yollarmzda hasarlar mevcut. Hem özel idare hem de karayollar ekiplerimiz hasar tespitlerini yaptlar. Çalmalar balad. Bartn- Karabük yolu u an itibariyle baka güzergahlardan veriliyor. Menfez ve köprülerde meydana gelen hasar sebebiyle yarn sabah en geç Bartn- Karabük yolundaki hasarlar giderilecek ulama açlacaktr. Köylerimizi birbirine balayan menfez ve köprülerdeki hasarlar da hzl bir ekilde özel idare ve karayollar ekiplerince giderilecektir. Bu çerçevede çalmalarmz hzl bir ekilde yürütüyoruz.”

Bakan Kurum vatandalarn yaralarn saracak admlar atacaklarn ifade ederek, konumasn öyle tamamlad: 

“nallah en ksa zamanda kayp Arife teyzemize ulaacak hem de vatandalarmzn yaralarn saracak admlar atacaz. Bartn, Kastamonu ve Sinop’a geçmi olsun dileklerimi iletiyorum. Burada vatandalarmz müsterih olsun. Devletimiz tüm kurumlaryla birlikte sahada. lk andan itibaren vatandalarmzn eksiklerini gidermek için çalmalarn anbean yürütmektedir. Bir ahenk ve seferberlik ruhu içerisinde yürütüyoruz. Son ana kadar bu anlayla yürütmeye devam edeceiz.”

Ankara Altındağda tehlikeli gidişat: Bir genç öldürüldü, mahallede yağmalama başladı

Ankara’nın Altındağ ilçesinde 1 gencin ölümüyle sonuçlanan olayın ardından, mahalleli sokağa çıktı. Gazeteci Nevşin Mengü, o anları sosyal medya…

Ankara Altındağda tehlikeli gidişat: Bir genç öldürüldü, mahallede yağmalama başladı

12/08/2021 14:55

12/08/2021 14:41

12/08/2021 14:13

12/08/2021 13:39

12/08/2021 13:05

12/08/2021 12:40

Bakan Kurum önemli açıklamalarda bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ulus ilçesi Akörensöküler köyünde selden etkilenen vatandaşlarla bir araya geldi, yetkililerden bilgi aldı.

Bakan Kurum önemli açıklamalarda bulundu

Sele kapılan Arife Ünal’ın ailesi ile görüşen Bakan Kurum, ardından Zafer köyüne geçerek incelemelerde bulundu.

Bakan Kurum, Kumluca beldesindeki Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda oluşturulan kriz merkezine gelerek, sahada çalışmalarını devam ettiren ekiplerle toplantı gerçekleştirdi.

Görüşmeden sonra basın toplantısı düzenleyen Kurum, Bartın, Sinop ve Kastamonu’da yaşanan sel sebebiyle tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bakanların illere dağılarak hızlı bir şekilde koordinasyonu valilikler bünyesinde kurduğunu ifade eden Kurum, “Bir taraftan selle ilgili hasarlarımızı tespit ediyor, diğer taraftan da vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere harekete geçiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bakan Kurum, bu kapsamda Bartın’da incelemeler yaptığından bahsederek, “Devletin tüm kurumları selin olduğu andan itibaren, ki dün gece saat 02.15 sularında metrekareye 318 kilogram yağış düştü. Ulus ilçemiz ve mahalleleri bu selden etkilendi. AFAD, Kızılay, UMKE, jandarma, emniyet birimlerimiz, belediyemiz hızlı bir şekilde vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için harekete geçtik” dedi.

Bir vatandaşın sel sularına kapılarak kaybolduğundan bahseden Kurum, “80 yaşındaki Arife teyzemiz için jandarmamız, AFAD’ımız hem sualtı arama kurtarma hem de JAK ekibimiz faaliyetlerini yürütüyorlar. Hem dere güzergahında hem de baraj gölünde arama çalışmaları yürütülüyor. İnşallah en kısa zamanda Arife teyzemize ulaşmak için çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

Bakan Kurum, hasar tespit çalışmalarının yapılmaya başlandığını bildirerek, şöyle konuştu:

“Bu kapsamda hasar tespitleri yapılmaya başlandı. 3 binamız metruk halde yıkık, 3 binamız da ağır hasarlı olarak tespit edildi. Yine vatandaşlarımızın telef olan hayvanlarına ilişkin tespitler, araç gereç ziyanları, yine tarım alanlarındaki hasarların hepsi yarın itibarıyla Bartın ilimizde tamamlanacaktır. Ertesi gün de vatandaşlarımızın zararları çerçevesinde ödemeleri Valiliğimiz koordinasyonunda hızlı bir şekilde yapılacaktır. Yine vatandaşlarımızın ağır hasar gören evlerinin ister yerlerinde ister başka bir alanda Toplu Konut İdaresi Başkanlığımızca yapım çalışmaları yürütülecektir.”

Şu an itibarıyla Ulus ilçesine su verildiğini söyleyen Kurum, şu ifadeleri kullandı:

“Kumluca ilçemizdeki arızalar giderildi, oraya da su verildi. Abdipaşa’da beş bölgenin su hattı sel nedeniyle hasar gördü, iki mahallemize su verildi, 3 mahallemizde de arızalar giderilerek en kısa zamanda bu hasarlar giderilecektir. Şu an itibarıyla yollarımızda hasarlar mevcut, menfez ve köprülerimizde. Hem Özel İdare ve Karayolları ekiplerimiz hasar tespitlerini yaptılar, çalışmalar başlatıldı. Bartın-Karabük ulaşım yolu şu an itibarıyla başka güzergahlardan veriliyor, menfez ve köprülerde meydana gelen hasar nedeniyle. En geç yarın sabah buradaki hasarlar giderilecek ve ulaşıma açılacaktır. Diğer köylerimizi birbirine bağlayan menfez ve köprülerimizdeki hasarlar da hızlı bir şekilde giderilecektir.”

“İnşallah en kısa zamanda hem kayıp Arife teyzemize ulaşacak hem de vatandaşlarımızın yaralarını saracak adımları atacağız” diyen Kurum, devletin tüm kurumlarıyla birlikte sahada ilk andan itibaren vatandaşların tüm eksiklerini gidermek için çalışmalarını anbean ahenk ve seferberlik ruhu içerisinde yürüttüğünü sözlerine ekledi.

Bakan Kurum, daha sonra Ulus ilçesi Abdipaşa beldesi Derecik mevkisinde selden etkilenen alanlarda inceleme yaptı.

Altındağ’da Suriyelilerin işyerlerine saldırı

Gece boyunca devam eden olaylarda Suriyelilerin ev ve iş yerleri ateşe verildi ve taşlandı

Altındağ’da Suriyelilerin işyerlerine saldırı

Ankara’da çok sayıda Suriyelinin yaşadığı Battalgazi Mahallesi’nde önceki gün başlayan olaylar dün gece de devam etti. Parkta iki grup arasındaki bıçaklı kavgada 18 yaşındaki Emirhan Yalçın hayatını kaybetti. Yalçın’ın ölümü sonrası, kimi gruplar Suriyelilerin işyerlerine saldırdı.

Yaralanan Emirhan Yalçın ve Ali Yasin Güler Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Yoğun bakımda tedavisi süren Yalçın hayatını kaybetti.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

Bıçaklı yaralanma olayının ardından açıklama yapan Ankara Valiliği, iki kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada ise, “Altındağ ilçesinde 10/08/2021 tarihinde bir parkta iki grup arasında yaşanan kavgada silahlı saldırı sonucunda bir kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatılmıştır. Bu kapsamda gözaltına alınan şüpheli Y.A.A. ve A.M.A., savunmalarının alınmasının ardından Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmışlardır” denildi.

SURİYELİLERİN EVLERİ VE İŞ YERLERE SALDIRI

Gerilim artması sonucu mahalleye çok sayıda çevik kuvvet polisi sevk edilirken, mahalleye giriş-çıkışlar sınırlandırıldı. Yalçın’ın hayatını kaybetmesi sonrası mahallede toplanan yüzlerce kişi “tekbir” sesleriyle Suriyelilerin bulunduğu evleri taşladı, işyerlerine saldırdı. 

Polis küçük grupların saldırılarına taviz verirken kalabalıklaşan grupları dağıttı. 

Polis, öğleden sonra mahalledeki Suriyelilerin önemli bir bölümünü otobüslerle tahliye etti. Polisin erken saatlerde tahliyesi nedneiyle saldırganlarla Suriyeliler karşı karşıya gelmedi. Öte yandan Evrensel’e konuşan mahalleyi terk eden bir Suriyeli vatandaş “Ne yapalım abla çıktık evden apar topar. İşten izin aldım, ne yapalım. Her yeri kırıyorlar. Bir insan yanlış yapmış ama hepimize olan oldu. Çok insanlar çıktı, ama ablamlar orada kaldı, ne yapalım” diyerek çaresizliğini dile getirdi. 

BİR ÇOCUK CAMDAN GELEN TAŞ İLE BAŞINDAN YARALANDI

Kızılay Başkanı Kerem Kınık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bir çocuğun camdan gelen taşla yaralandığını, ambulansla hastaneye kaldırıldığını ve tedavi altına alındığını belirtti.

ANKARA VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Ankara Valiliği’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Altındağ ilçemizde bu akşam meydana gelen bir takım gösteri ve olaylar vatandaşlarımızın soğukkanlılığı ve emniyet güçlerimizin yoğun çalışmaları sonucu an itibariyle sona ermiştir. Halkımızın provakatif haber ve paylaşımlara itibar etmemeleri önemle rica olunur” denildi.,

POLİS: SESSİZ OLUN

Ankara Altındağ’da polisin dün geceki kalabalığa müdahale etmemesi eleştirilere neden oldu. Polisin saldırganlara “Sessiz olun, parça parça hareket edin” dediği anlar görüntülendi. 

Referans :
www.tv100.com
www.dha.com.tr
tele1.com.tr
www.trhaber.com
www.tukenmezhaber.com

Başa dön tuşu