News

Ardahan’da Sibirya soğukları yaşamı…

Ardahan’da Sibirya soğukları: Göle eksi 29 derece

Hava sıcaklığının sıfırın altında 29 dereceyi gördüğü Ardahan’da hayat durma noktasına geldi. Uzmanlar, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı yetkililerin, vatandaşların ve öz | Göle/ARDAHAN

Ardahan’da Sibirya soğukları: Göle eksi 29 derece

Hava sıcaklığının sıfırın altında 29 dereceyi gördüğü Ardahan’da hayat durma noktasına geldi. Uzmanlar, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı yetkililerin, vatandaşların ve özellikle sürücülerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini vurguladı. Doğu Anadolu Bölgesi, kar yağışının ardından etkili olan Sibirya soğukları nedeniyle buz kesti. Bölgedeki en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 29 derece olarak Ardahan’ın Göle ilçesinde ölçüldü. Soğuk hava yüzünden kapı kilitleri donarken, çok sayıda araç ise dondurucu soğuktan dolayı çalışmadı. Hayatı durma noktasına getirdi Ardahan’da kar yağışının ardından etkili olan dondurucu soğuk hayatı durma noktasına getirdi. Kar yağışının durduğu bölgede gece sıfırın altında 29 derece ile Ardahan’ın Göle ilçesi en soğuk bölge oldu. Termometreler Ardahan’da eksi 22, Çıldır’da 18, Posof’ta 12, Damal’da 19 ve Hanak’ta eksi 20 dereceyi gösterdi.Haber İhlas Haber Ajansından alınmıştır

Sitemizde çerez kullanılmaktadır.

Sitemizdeki haberler İhlas Haber Ajansından alınmaktadır. KentVitrini içerik sorumluluğu taşımaz.

Bilgi için : info@kentvitrini.com

© COPYRIGHT 2021 kentvitrini.com

Doğu Anadoluda Sibirya soğukları haberi

Sibirya soğuklarının etkili olduğu Doğu Anadolu Bölgesi’nde Ardahan’ın Göle ilçesi, sıfırın…

Doğu Anadoluda Sibirya soğukları haberi

Küresel borsalarda krizin adı 'FED' olacak

1 Küresel borsalarda krizin adı ‘FED’ olacak

Pasifik GYO’nun arzına yabancılardan yoğun talep

2 Pasifik GYO’nun arzına yabancılardan yoğun talep

Günün önemli şirket haberleri 10/12/2021

3 Günün önemli şirket haberleri 10/12/2021

BIST 100'de bugün en çok değer kaybeden 20 hisse

4 BIST 100’de bugün en çok değer kaybeden 20 hisse

Yabancı satışa geçti

5 Yabancı satışa geçti

Sibirya soğukları Doğuyu esir aldı

Doğu Anadolu Bölgesini etkisi altına alan Sibirya soğukları yaşamı olumsuz etkiliyor. Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 34 dereceye kadar düştüğü Erzurum’un Tekman ilçesinde her yer buz tuttu.

Sibirya soğukları Doğuyu esir aldı

Doğu Anadolu Bölgesini etkisi altına alan Sibirya soğukları yaşamı olumsuz etkiliyor. Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 34 dereceye kadar düştüğü Erzurum’un Tekman ilçesinde her yer buz tuttu.

Sibirya üzerinden gelen yüksek basıncın etkisi Doğu Anadolu Bölgesini dondurdu. Süs havuzları, dere, göl, ev ve iş yerlerinin camları buz tuttu. Hava sıcaklığı dün gece Erzurum’un Tekman ilçesinde sıfırın altında 34 dereceye kadar düştü. Termometreler yine sıfırın altında olmak üzere Ardahan’ın Göle ilçesinde 31.2, Erzurum Havalimanı bölgesinde 31.1, Ağrı’da 30.5, Ardahan’da 27.4, Kars’ta 24.9, Muş’ta 22.5, Erzurum’da 20.8, Iğdır’da 13.8 ve Erzincan’da 13.6 dereceyi buldu. Meteoroloji verilerine göre bugün saat 09.50 sıralarında hava sıcaklıkları gündüz olmasına rağmen sıfırın altında olmak üzere Erzurum Tekman’da 27, Ağrı’da 26,7, Muş Bulanık’ta 26, Ardahan’da 24, Kars’ta 20, Erzincan Tercan’da 20 ve Iğdır Tuzluca’da 17 derece oldu. Havadaki nem oranının da yüzde 80’lerde olduğuna dikkat çeken uzmanlar, mevsim normallerinin altında devam eden sıcaklıkların önümüzdeki Perşembe gününe kadar devam edeceğini belirtti.

ABD basını, Türkiye’nin Milli Muharip Uçak (MMU) projesiyle ilgili bir makale kaleme aldı. Beşinci nesil savaş uçağı TF-X’in özelliklerine d..

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde sokakta yaşadığı belirtilen ve gece sığınmak için girdikleri metruk bir evde ateş yakan iki kişi feci şekilde ya..

Türkiye ile yeni sayfa açan Birleşik Arap Emirlikleri’nin TB2 Bayraktar alma niyeti olduğunu duyurdu.

Ardahan Sibirya gibi: Eksi 27,4

Ardahan’ı etkisi altına alan Sibirya soğukları yaşamı olumsuz etkiliyor. Dün gecenin en düşük sıcaklığı eksi 27.4 ile Göle’de görüldü.

Ardahan Sibirya gibi: Eksi 27,4

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News’te F5Haber‘e abone olun

F5Haber‘e Google News’te abone olun

Ardahan’ı etkisi altına alan Sibirya soğukları yaşamı olumsuz etkiliyor. Dün gecenin en düşük sıcaklığı eksi 27.4 ile Göle’de görüldü. Ardahan’da akşam saatlerinde etkili olan soğuk hava gündüz saatlerinde de etkisini sürdürünce hayat adeta durma noktasına geldi. Soğuk havadan etkilenen vatandaşların zorlu mücadelesi sürüyor. Bölgede birçok araç sahibi, gece saatlerinde araçlarını donmaması için kısa süreliğine çalıştırıyor. Mesut Yıldız isimli vatandaş, “Şu anda hava sıcaklığı eksi 19 derece ve aracımızı çalıştırmazsak sabahları donuyor ve zorluk yaşıyoruz. Akşam saat 9-10 gibi yaklaşık bir saat boyunca aracımızı çalıştırıyoruz. Ardahan’ın kışı kendisini iyiden iyiye kendisini hissettiriyor” şeklinde konuştu. Kentte soğuk hava nedeniyle ağaçlar, bitkiler kırağı ile kaplandı; ev, işyeri ve arabaların camları buz tuttu. Kapı kilitlerinin bile donduğu kentte vatandaşlar, battaniye sererek araçlarını soğuktan korumaya çalıştı. (Olgun Yıldız/İHA)

Bitcoin ticaretini öğrenin

Ardahan’da Kar Yağışı

Ardahan’da yaklaşık 2 haftadır etkili olan Sibirya soğukları hayatı olumsuz yönde etkilerken, gün içinde yağan kar yağışıyla birlikte hava sıcaklığı…

Ardahan’da Kar Yağışı

Ardahan’da etkili olan kar yağışı şehri beyaza bürüdü.

Ardahan’da yaklaşık 2 haftadır etkili olan Sibirya soğukları hayatı olumsuz yönde etkilerken, gün içinde yağan kar yağışıyla birlikte hava sıcaklığı 5 ila 8 derece arasında arttı. Kar yağışına sevinen vatandaşlar, “İki haftadır Sibirya soğuklarının etkisindeydik. Kar yağışıyla birlikte hava da yumuşadı ve ısınmaya başladı. Biraz olsun rahatladık, hayat normale döndü” dedi.

Ardahan’da Kar Yağışı

Ardahan’da Kar Yağışı

Ardahan’da Sibirya soğukları: Göle eksi 29 derece

Ardahan’da Sibirya soğukları: Göle eksi 29 derece

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Referans :
www.kentvitrini.com
www.borsagundem.com
www.yeniakit.com.tr
www.f5haber.com
www.koylerim.com
www.izmirtime35.com

Başa dön tuşu