News

1.941 TL

Loading the player...

Türk

“İnsanlık haysiyetine yaraşır bir ücret” arayışı hep olacak. “Bekar bir çalışanın yapması gereken asgari net aylık harcama 2.393 TL” “Mutfak enflasyonu artışı son oniki ay itibariyle yüzde 20,71” Türk-İş, 2018 Aralık ayı açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasını açıkladı.

Türk

“İnsanlık haysiyetine yaraşır bir ücret” arayışı hep olacak.

“Bekar bir çalışanın yapması gereken asgari net aylık harcama 2.393 TL”

“Mutfak enflasyonu artışı son oniki ay itibariyle yüzde 20,71”

Türk-İş, 2018 Aralık ayı açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasını açıkladı. Açıklamaya göre:

* Dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 1.941,16 TL,

* Gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı ise (yoksulluk sınırı) 6.322,99 TL,

* Evli olmayan-çocuksuz bir çalışanın ‘yaşama maliyeti’ ise aylık 2.393,25 TL olarak hesaplandı.

Son bir yılda 1085 TL artış

Türk-İş hesaplamasına göre; dört kişilik bir ailenin sağlıklı ve dengeli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarında bu ay önemli bir değişiklik olmadı. Bu gelişmede, özellikle marketlerde sürdürülen kampanya çerçevesinde uygulanan fiyat indirimleri etkili oldu.

Son bir yılda -sadece mutfak harcaması için- 333 TL daha fazla harcama yapma gereği ortaya çıktı. İnsan onuruna yaraşır bir yaşam için dört kişilik bir ailenin yapması gereken toplam harcama tutarı ise geçen yılın aynı ayına göre 1.085 TL artış gösterdi.

Hatırlanacağı üzere, 2019 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmalarında Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) bekar bir işçinin geçimi için gereken harcama tutarını 2.213,40 TL olarak hesaplamıştır. Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından 2019 yılı için net asgari ücret 2.020,90 TL olarak kararlaştırılmış ve uzun bir aradan sonra dört kişilik bir ailenin “açlık sınırı” olarak belirlenen tutarın üstüne çıkılmıştır.

Türk-İş tarafından hesaplanan gıda fiyatları endeksi ile TÜİK tarafından hesaplanan gıda endeksindeki aylık gelişim aşağıdaki şekilde yer almaktadır. Görüleceği üzere -geçen bültende de değinildiği üzere- gıda fiyatlarında son aylarda piyasaya yapılan müdahale sonucu belirgin bir gerileme dikkati çekmektedir.

Casper A500

Casper A500, 3 mm inceliğindeki çerçevesi ve 23,8” ekranı sayesinde kablo karmaşası önler ve masada daha az yer kaplar.

Casper A500

Casper Nirvana One A500, sağlam ve ergonomik tasarımı ile uzun saatler çalışan ofis kullanıcılarına uygundur. Ergonomik standının sunduğu, yukarı-aşağı, sağa sola , öne-arkaya, ve 90 dereceye kadar dönen ekranı sayesinde ofislerde birlikte çalışan kişilerin aynı ekrana bakmasını kolaylaştırırken aynı zamanda da sağlık açısından da çok idealdir.

Casper Nirvana One A500, sağlam ve ergonomik tasarımı ile uzun saatler çalışan ofis kullanıcılarına uygundur. Ergonomik standının sunduğu, yukarı-aşağı, sağa sola , öne-arkaya, ve 90 dereceye kadar dönen ekranı sayesinde ofislerde birlikte çalışan kişilerin aynı ekrana bakmasını kolaylaştırırken aynı zamanda da sağlık açısından da çok idealdir. Sade siyah ve şık tasarıma sahip olan A500 modeli, sahip olduğu 3 mm inceliğindeki çerçevesi sayesinde de 23,8” ekrana sahip olmasına rağmen masada daha az yer tutar. All in one yapısı sayesinde sadece bir kablo ile kurulumu tamamlayın ve kablo karmaşasının önüne geçip ofisinizdeki şıklığı koruyun. 

Casper Nirvana One A500, sağlam ve ergonomik tasarımı ile uzun saatler çalışan ofis kullanıcılarına uygundur. Ergonomik standının sunduğu, yukarı-aşağı, sağa sola , öne-arkaya, ve 90 dereceye kadar dönen ekranı sayesinde ofislerde birlikte çalışan kişilerin aynı ekrana bakmasını kolaylaştırırken aynı zamanda da sağlık açısından da çok idealdir. Sade siyah ve şık tasarıma sahip olan A500 modeli, sahip olduğu 3 mm inceliğindeki çerçevesi sayesinde de 23,8” ekrana sahip olmasına rağmen masada daha az yer tutar. All in one yapısı sayesinde sadece bir kablo ile kurulumu tamamlayın ve kablo karmaşasının önüne geçip ofisinizdeki şıklığı koruyun. 

10.Nesil İntel Comet Lake desktop mimarisine uygun işlemciler ile yüksek performansı yaşatır. Yaptığınız her işi daha hızlı, akıcı ve kolay hale getiren A500, sahip olduğu son nesil H410 chipsetli anakart ile birleştireceğiniz işlemci seçeneklerini kendiniz belirleyebilir, bilgisayarınızı hızlıca konfigüre edebilirsiniz.

Sahip olduğu FHD ekran sayesinde canlı ve gerçekçi projeler tasarlarsınız. 178 derece geniş görüntüleme açısı sayesinde de en kalabalık toplantıları bile geniş bir ekrandan takip edersiniz.

Sahip olduğu portların yerlerinin kolaylığı ve çeşitliliği ile benzersiz. Yan tarafında bulunan 2 adet USB 2.0 ve kart okuyucusu sayesinde verilerinizi hızlıca kopyalayabilir ve aktarabilirsiniz. HDMI  ve VGA portları sayesinde çift ekrana görüntü aktarımı sağlanabilir. Hızlı veri aktarımı sağlayan 2 adet USB 3.2 ve 2 adet USB 2.0 port ile sorunsuz çalışın. Dahili Realtek 8111H Gigabit Ethernet özelliği ile kablolu internet bağlantısına sahip olurken, ayrıca opsiyonel 802.11 AC kablosuz teknolojisi sayesinde ofisin herhangi bir noktasından kabloya ihtiyaç duymadan güvenilir internet bağlantısına sahip olmanın keyfini çıkarın.

-Satın almış olduğunuz sistem özellikleri görüntüye göre farklılık gösterebilir.

Bakır ve Alüminyum elementlerinin birleşimi sonucu tasarlanan soğutma fanı sayesinde Intel® Core™ i7 gibi kuvvetli masaüstü işlemcilerde bile uzun saatler verimli çalışabilir.

2 adet 3Watt ’lık hoparlörleri sayesinde olağanüstü ses deneyimine hazır olun. Sahip olduğu hoparlörlerin yapısı ses dalgalarını optimize dağıtmak üzere tasarlanmıştır.

Kullanım ihtiyacınıza bağlık olarak, konfigürasyonunuzu yaratabilirsiniz. Çok fazla dosya saklamaya ihtiyaç duyup yüksek hafıza ihtiyaç duyuyorsanız hard drive (HDD) kullanımına devam ederken, hızlı ve daha güvenilir olan Solid Drive (SSD) kullanmak isterseniz yine Hard Drive kullanımı ile birleştirebilirsiniz. Yüksek ram kapasitesi ile aynı anda çok daha fazla dosya üzerinde hızlı ve verimli çalışabilirsiniz.

Ergonomik kablolu klavye ve mouse seti ile birlikte yorulmadan uzun süre işlerinizi yapabilirsiniz. Opsiyonel olarak sunulan F tipi tuş dizilimli klavyesi sayesinde kamu çalışanları için kolaylık sunar.

Windows 10 Pro hızlı başlar ve yüksek performansla çalışır. Sizi güvenli tutmak üzere daha üstün güvenlik özelliklerine sahiptir. Kullandığınız yazılım ve donanımlar ile uyumlu çalışmak üzere tasarlanmıştır. 

İtalya, Cigliè yakınında konaklamak için en iyi müsait otel ve yerler

Cigliè, İtalya otellerinde internet üzerinden büyük indirimler. Yer bulmada kolaylık ve muhteşem fiyatlar. Konuk değerlendirmelerini okuyun ve size en uygun oteli seçin.

İtalya, Cigliè yakınında konaklamak için en iyi müsait otel ve yerler

70 milyondan fazla tesis değerlendirmemiz var ve hepsi gerçek, doğrulanmış konuklardan geliyor.

Değerlendirme yapmanın tek yolu önce bir rezervasyon yapmak. Böylece değerlendirmelerimizin tesiste konaklamış gerçek konuklardan geldiğini anlıyoruz.

Konuklarımız tesise gidiyor ve odaların ne kadar sessiz olduğuna, yemeğin ne kadar lezzetli olduğuna, çalışanların ne kadar iyi olduklarına ve daha pek çok şeye bakıyor.

Seyahatlerinden sonra konuklar konaklamalarıyla ilgili görüş bildiriyor. Yersiz ifadeleri ayırmak ve gerçekliklerinden emin olmak için tüm değerlendirmeleri okuduktan sonra bu değerlendirmeleri sitemize ekliyoruz.

Rezervasyonunuzu bizimle yaptıysanız ve bir değerlendirme yazmak istiyorsanız, lütfen önce oturum açınız.

Altın Bebek Yaka İğnesi S009949

Altın Bebek Yaka İğnesi ürünü aynı gün kargo ve güvenli gönderimle sizlere ulaştırıyoruz! Fırsatlardan hemen faydalanın!

Altın Bebek Yaka İğnesi S009949

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

Lizaypirlanta.com’a üye olmanın ayrıcalıklarını yaşayın

Referans :
yenidunya.org
www.casper.com.tr
www.booking.com
www.lizaypirlanta.com

Başa dön tuşu