News

Sedat Peker in oğlu Celal Han Peker in pasaportu iptal edildi

Sedat Peker gözaltına alındı mı?

Sedat Peker Makedoya’da gözaltına alındı mı? Eğitim için yurtdışında olduğunu söyleyen Sedat Peker’e yönelik operasyon gerçekleştirildiği iddia edidi. Makedonya’da Sedat Peker’in de bulunduğu bazı isimlere sahte kimlik ve pasaport düzenledikleri öne sürülen emniyet güçlerine operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında 10 polis tutuklandı. Tutuklanan polisler ifadelerinde Sedat Peker’e sahte kimlik düzenlediklerini söylediği iddia edildi. Peki Sedat Peker gözaltına alındı mı?

Sedat Peker gözaltına alındı mı?

Sedat Peker Makedoya’da gözaltına alındı mı? Eğitim için yurtdışında olduğunu söyleyen Sedat Peker’e yönelik operasyon gerçekleştirildiği iddia edidi. Makedonya’da Sedat Peker’in de bulunduğu bazı isimlere sahte kimlik ve pasaport düzenledikleri öne sürülen emniyet güçlerine operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında 10 polis tutuklandı. Tutuklanan polisler ifadelerinde Sedat Peker’e sahte kimlik düzenlediklerini söylediği iddia edildi. Peki Sedat Peker gözaltına alındı mı?

Sedat Peker’e yönelik Makedonya’da operasyon mu yapıldı? Makedonya İçişleri Bakanlığı, salı günü yaptığı açıklamada, şu ana kadar yabancı vatandaşlara sahte pasaport ve kimlik belgeleri veren bir grubun parçası oldukları şüphesiyle bu polislerin tutuklandığını kaydetti. Tutuklanan polislerin Sedat Peker’e de sahte kimlik belgesi düzenlediği ortaya çıktı. Basına yansıyan belgede, Peker adına düzenlenen sahte kimlikte Djadin Ademovski ismi yer alıyor.

Öte yandan sosyal medyada dolaşan Sedat Peker’in kimliğinin sahte olduğu açıklandı. Sedat Peker’in danışmanı Emre Onur, FETÖ’yü işaret etti. Emre Onur, sahte pasaportun FÖTÖ’cüler tarafından hazırlandığını paylaşarak yalan haberlere itibar edilmemesi gerektiğini öyledi. İşte Emre Onur’un o paylaşımı:

Sedat Peker nerede?

Sedat Peker, bir süre önce yerleştiği Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nden sınır dışı edilmişti. Balkan Insight’in haberine göre, kısa süreli kalış amacına aykırı davranması ve belirlenen ikametgahını kötüye kullanması nedeniyle Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nden sınır dışı edilen Peker’in bir başka doğu Avrupa ülkesi olan Kosova’ya sığındığı ortaya çıkmıştı. Türkiye’den ayrıldıktan sonra Karadağ’a giden Peker’in ülkede 2021 yılında oturumu yenilenmediği için Kosova, Makedonya ve Karadağ arasında mekik dokuduğu öne sürülüyor. Sedat Peker daha önce yaptığı açıklamada eğitim için yurtdışına çıktığını söylemişti.

Sedat Peker 26 Haziran 1971 tarihinde Sakarya’ya doğdu. Rizeli bir aileden gelen Sedat Peker, Sakarya doğumlu olup uzun süre Almanya’da yaşadı. 1997’de Rize’de kaçakçı Abdullah Topçu’yu öldürmek suçundan savcı karşısına çıkan ve serbest bırakılan Peker’in iki adamı, aynı davadan müebbet hapse mahkûm olmuştur.

Tehditle tahsilât yapmak, zorla alıkoymak, adam öldürmeye azmettirmek ve benzeri suçlardan yedi ay boyunca aranan Sedat Peker, teslim olacağını bildirerek 19 Ağustos 1998’de Romanya’dan Türkiye’ye getirildi. Eylül 1998’de Peker ve adamları hakkında 7,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. 12 sanıkla birlikte çete oluşturmak suçundan yargılandığı davada, 24 Mayıs 1999’da tahliye edildi. Sekiz ay 29 gün cezaevinde bulundu. 12 Mart 2005 tarihinde İstanbul Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından yapılan Kelebek Operasyonu ile tutuklanmış ve İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava 31 Ocak 2007 tarihinde karara bağlanarak 14 yıl 5 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılmıştır.

2008’de Özge Yılmaz ile evlenmiştir. Bu evlilikten Serdar Han Peker, Boğaçhan Talha Peker, Celal Han Peker, Filiz Lina Peker isimli çocukları oldu. 

Sedat Pekerin eşinden Babalar Günü fotoğrafı..

Kızları için dünyayı yakacağını söyleyen ve son zamanlarda babalığına edilen hakaretlerden dolayı Türkiye gündemini birbirine katan Organize Çete Lideri Sedat Peker babalar gününü Dubai’de kızları ve oğlu ile kutladı.

Sedat Pekerin eşinden Babalar Günü fotoğrafı..

Yukarıdaki arama formları aracılığı ile Dijital Gaste arşivinde kelime, içerik, konu araması yapabilir veya gün-ay-yıl formatında tarih girerek tarihe göre haberleri listleyebilirsiniz.

Polis tarafından evine operasyon düzenlenen organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in eşi Özge Peker, kızının odasına silahla girdiğini söylediği özel harekât polislerini eleştirmesi ile gündeme gelmiş ve gündemden düşmemişti.

Özge Peker babalar gününde kızları, oğlu ve eşi Sedat Peker’i paylaştı.  “Babalar günün kutlu olsun Aşkım” notu ile  gönderi paylaşan Özge Peker, fotoğrafta bir bahçede olduğu Dubai’de kaldıkları otelden ayrılıp yerleşik bir eve geçtiği görülüyor. Sedat Peker’in ilk eşinden olan Celal Han Peker ile Serdar Han Peker  ise paylaşılan fotoğrafta yer almıyor.

Ana Sayfa | Künye | Reklam | Gizlilik Politikası | İletişim

2021 – Tüm Hakları Saklıdır.

Ben olmasam mafya çöker demişti… Mehmet Ağardan Yalıkavak Marina açıklaması

Mehmet Ağar’dan ‘Ben olmasam mafya çöker’ dediği Yalıkavak Marina’yla ilgili çıkış geldi. Ağar, ‘Marinadan ayrılmak istediğimi 10-15 gün önce bildirmiştim” dedi.

Ben olmasam mafya çöker demişti... Mehmet Ağardan Yalıkavak Marina açıklaması

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar‘dan “Ben olmasam mafya çöker” sözleriyle gündeme olan Yalıkavak Marina’yla ilgili açıklama geldi.

Bugün Ağar’ın görevden alındığı yönünde haberler çıkmıştı. Ağar haberleri doğruladı ve yöneticilik yaptığı Yalıkavak Marina’dan ayrılmak istediğini 10-15 gün önce bildirdiğini söyledi.

Ağar, “Bu olaylar başladığı anda, ayrılmak istediğimi ifade etmiştim. Ameliyat olunca biraz beklemişler, anlaşılan” dedi.

Ağar şu ifadeleri kullandı:

“Zor bir ameliyat geçirdim, sağlığımı düşünüyorum. Yönetim Kurulu ne yaptı? Bilmiyorum zaten ayrılmak niyetindeydim. Ameliyat olduktan sonra İstanbul’daki evimde dinlenmeye çekildim. Benim Bodrum’da ne işim var? Hastaneden yeni çıktım evdeyim. Ben, bu olaylar başladığı anda Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan ayrılmak istediğimi ifade ettim. Onlar belki bu hastalık dolayısıyla bir jest yaptılar bana. Bugüne kadar bekletmişlerdir. Ama konular çıktığı anda ‘herkes rahatlasın’ diye bir dilekçe vermiştim, kapatsınlar diye konuyu. Yani ayrılmak istediğimi 10-15 gün evvel önce beyan etmiştim, ben. Ne yaptılar bilmiyorum. İşin doğrusu ilgilenecek vaktim de yok.”

Öte yandan, Mehmet Ağar’a yakın kaynaklar da Ağar’ın, Marina’daki görevinden alındığı bilgisini doğruladı. Şirketin, bugün, açıklama yapması bekleniyor.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Ağar’ın “FETÖ’den tutuklanan Mübariz Gurbanoğlu’na ait marinaya tehditle el koyduğunu” öne sürmüştü.

İddiayı reddeden Ağar, marinanın sahibi değil profesyonel yöneticisi olduğunu iddia etmişti.

Geçen haftalarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Ben olmasam mafya çöker” sözleri nedeniyle Mehmet Ağar’dan düzeltme beklediğini söylemişti.

Soylu, HaberTürk canlı yayınında da Mehmet Ağar’ı eleştiren ifadeler kullanmıştı.

Mehmet Ağar’ın Yalıkavak marinadaki görevini bırakması gerektiğini söyleyen Soylu “Ben olsam 48 saat içinde bırakırım. İçişleri Bakanı olarak söylüyorum. Bu tip insanlar bir yerde bulunduğu zaman bunları bu meselenin üzerinden yormak kolaydır” demişti.

Soylu ayrıca yayın sırasında Doğru Yol Partisi dönemindeki siyaset hayatı sırasında Mehmet Ağar ile çeşitli ihtilaflar içinde olduğunu vurgulayarak kendisi ile Ağar arasında özel bir yakınlık olmadığını söylemişti.

Sedat Pekerin oğluna şok

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in oğlu Celal Han Peker, yaptığı açıklamada Türkiye Cumhuriyeti pasaportunun iptal edildiğini belirtti.

Sedat Pekerin oğluna şok

Celal Han Peker, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yurt dışında babasıyla vakit geçiren bir insanın pasaportu neden silinir . AKP hükümeti ?” ifadelerini kullandı.

Yurt dışında babasıyla vakit geçiren bir insanın pasaportu neden silinir . AKP hükümeti ?

— CelalhanPeker (@celalhan_peker) July 24, 2021

Facebook Paylaş

Twitter Paylaş

Mikrobiyoloji uzmanı Doç. Dr. Emrah Altı…

Referans :
www.yeniakit.com.tr
dijitalgaste.com
www.habermim.com
www.medyablok.org

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu