Game

PlayStation VR 2 2023te Çıkacağı Kesinleşti

Sony, Yeni VR Cihazını Göstermese de, Artık Adının Ne Olacağını Biliyoruz!

Henüz kendisini görmesek de, artık PlayStation 5 için geliştirilen PlayStation VR başlığı hakkında bazı bilgilere sahibiz. Sony, en azından adının ne olacağını ve bazı temel özelliklerini açıkladı!

Sony, Yeni VR Cihazını Göstermese de, Artık Adının Ne Olacağını Biliyoruz!

PS VR2, içten dışa izleme özelliğine sahip, yani, kafanızın ve denetleyicilerin hareketlerini izlemek için birden fazla yerleşik kamera ile çalışıyor. Ayrıca Sony, cihazda oyunları ve deneyimleri daha da sürükleyici hale getirebilen “başlık geribildirimi” adlı yeni bir duyusal özellik tanıttı. Başlık geri bildirimi, oyun içi olayları simüle etmek için titreşimli yerleşik bir motor kullanıyor – örneğin, bir tehditten saklanırken bir karakterin artan nabız hızı hissini veya bir karakterin başının yakınından geçen nesnelerin hissini taklit edebiliyor.

PS VR2 Sense kontrol kolları konusunda ise, DualSense kontrol kollarının temel özelliklerine, özellikle dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikleyicilere sahip olacağını söyleyebiliriz.

Sony, başlığın öncelikle hangi ülkelere sunulacağını henüz açıklamamış olsa da şirket, platforma gelecek ilk oyunlardan birini duyurdu. Horizon evreninde bir VR deneyimi olan Horizon Call of the Mountain, görünüşe göre PS VR2 için geliştiriliyor ve platform için özel bir oyun olacak.

PlayStation VR2, 2023ün Başlarında Piyasaya Sürülecek

Sony, PS VR2 başlığıyla ilgili en son bilgileri yayınladı. Twitter’da kulaklık ve denetleyici kombinasyonunun 2023’ün başlarında piyasaya sürüleceğini

PlayStation VR2, 2023ün Başlarında Piyasaya Sürülecek

Resmi adını ilk kez geçen Ocak ayında alan PlayStation VR2, oturma odalarımıza inmeye hazırlanıyor. Ancak denemeden önce sabırlı olmamız gerekiyor. Jim Ryan (Sony Interactive Entertainment başkanı ve CEO’su) tarafından resmileştirilmesinden altı aydan fazla bir süre sonra, PSVR 2 sanal gerçeklik başlığı bir çıkış tarihi buldu.

Microsoft ve Nintendo’nun aksine Sony, sanal gerçekliği açıkça benimseyen tek konsol üreticisidir. Bu nedenle Japon çokuluslu şirketi VR Meta Quest (eski adıyla Oculus) ve HTC Vive Viewer ile gelişiyor. Ekim 2016’da piyasaya sürülen ilk PlayStation VR, 5 milyondan fazla satarak oldukça başarılı oldu (en son rakamlar Aralık 2019). Bu nedenle ufukta yeni bir modelin ortaya çıktığını görmek mantıklı.

Japon şirket bu hafta PlayStation VR2’nin 2022’de çıkmayacağını doğruladı. Aslında kulaklık, şu an için daha fazla ayrıntı vermeden yalnızca 2023’ün başlarında piyasaya sürülecek. “Söylentiden” bu yana birkaç haftadır gerçekten şaşırtıcı olmayan bilgiler dolaşıyor. Bu gecikme, Sony’nin yeni oyunları duyurmasına olanak tanıyacak, şu anda katalog biraz zayıf görünüyor.

Bu nedenle PlayStation VR2, 2023’ün başlarında piyasaya sürülecek, 31 Mart’tan önce, kulaklığın lansmanına eşlik edecek oyunların Sony hissedarlarını ve yayıncılarını tatmin etmeyi hayal ediyoruz. Şu anda, özel Horizon Call of the Mountain veya Resident Evil 4’ün uyumlu olacak ve rastgele olması halinde 24 Mart 2023’te piyasaya sürülecek yeniden yapımı da dahil olmak üzere, geliştirme aşamasında olan yirmiden fazla oyun (veya VR versiyonu) olduğunu hatırlatırız.

PlayStation VR2, 90/120 Hz yenileme hızı için her biri 2000 x 2040 piksel olan iki OLED ekrana sahiptir. Entegre kameralar hareketlerimizi takip eder ve titreşim üretebilen bir motor da mevcut olacaktır. Şimdi sadece PS5 için tasarlanan bu çevre biriminin fiyatını öğrenmemiz gerekiyor.

PlayStation VR2’nin 2023’ün başlarında yayınlanmasını veya o zamana kadar daha spesifik bir tarih veya fiyat duyurusu bekleyin.

Kaynak: Twitter

PlayStation VR 2 Duyuruldu: İlk PSVR 2 Oyunu da Gösterildi » Teknoloji Arşivi

PlayStation VR 2 Duyuruldu: İlk PSVR 2 Oyunu da Gösterildi. Dünyanın en büyük elektronik fuarı CES 2022 resmen başladı.

PlayStation VR 2 Duyuruldu: İlk PSVR 2 Oyunu da Gösterildi » Teknoloji Arşivi

Dünyanın en büyük elektronik fuarı CES 2022 resmen başladı. Dün akşam itibarıyla da çok sayıda şirket, CES 2022’de yeni teknolojilerini tanıttı. Bu bağlamda sahne alan şirketlerden bir tanesi de Japonya merkezli teknoloji devi Sony‘ydi. Düzenlediği etkinlikte yeni televizyonlarını duyuran şirket, PlayStation 5 için hazırladığı VR oyun ekipmanları ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Sony, geçtiğimiz yıl düzenlediği bir etkinlikte PlayStation 5 ile uyumlu VR ekipmanını kısmen duyurmuştu. Ulaşabileceğiniz el ekipmanı, önceki nesilden çok daha gelişmiş bir yapıya sahip olması ile dikkat çekmişti. Ancak şirket, bu ekipmanın ismini bir türlü açıklamamıştı. CES 2022, bu durumu nihayete erdirdi. Sony, PlayStation 5 için geliştirilen sanal ve artırılmış destekliği sunan el ekipmanına PlayStation VR2 Sense, gözlüğe ise PlayStation VR2 ismini verdi. 

PlayStation VR2 isimli gözlüğün teknik detaylarına baktığımızda, 120 Hz’ye kadar tazeleme oranı sunan 2000 x 2040 piksel çözünürlüğündeki OLED ekranları görüyoruz. 110 derece görüş alanı sunan gözlüğün hem hareket hem göz takibi yapabiliyor oluşu ise dikkatlerden kaçmıyor. Hareketlerinizi ve gözlerinizi izlemek için 4 kameraya sahip olan sanal gerçeklik ekipmanı, titreşim, 3D ses ve dahili mikrofon ile kulaklık gibi özellikleriyle de dikkat çekiyor. Ancak bu gözlüğün tasarımıyla ilgili henüz bilgi sahibi olamadık.

PlayStation VR2 ve PlayStation VR2 Sense ile oynanabilecek yeni bir oyun da duyuruldu. “Horizon: Call of the Mountain” olarak isimlendirilen bu oyun, adından da tahmin edilebileceği üzere Horizon Zero Dawn ile aynı evrende geçen bir yapım olarak karşımıza çıktı.

Kaynak: https://www.webtekno.com/playstation-vr-2-psvr-duyuruldu-h119308.html

PlayStation VR 2 2023te Çıkacağı Kesinleşti

PlayStation VR 2 2023’te çıkacağı kesinleşti. Haber resmi hesaplardan onaylandı. 20’den fazla büyük oyun ile gelen VR İçin tüm detaylar

PlayStation VR 2 2023te Çıkacağı Kesinleşti

PlayStation VR 2 2023’te Çıkacağı Kesinleşti

PlayStation VR 2, önümüzdeki 2023’ün ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek. Haber doğrudan PlayStation’ın resmi Twitter hesaplarından, cihazın yeni bir resmiyle birlikte paylaşıldı.

Halen satış fiyatı tam olarak belli olmayan PlayStation VR 2‘nin ucuz olması beklenmiyor. Öğleki ülkemizde her gün artan dolar kuruda eklenince VR severlerin, PlayStation VR 2 ceplerini yakabilir.

PS VR2 başlığının tasarımı PS5 ailesinin görünümünden ilham alıyor. Tasarım ekibi PS5 konsolunu oluşturduğunda, akıllarında yeni nesil VR gözlüğü de yer alıyordu. Bu nedenle görünüm ve his açısından bazı benzerlikler gözle görülür şekilde fark ediliyor.

PlayStation VR 2, 20’den fazla büyük sayılacak oyuna ev sahipliği yapıyor. İlk aşamada Resident Evil Village, The Walking Dead Saints & Sinners Ch2, No Man’s Sky, ve Horizon Serisi gibi yapımları destekleyecek. Buna ek olarak VR için özel olarak üretilen ve üretilmeyen oyunlarda dahil kullanılabilecek.

Disponible début 2023. #PSVR2 pic.twitter.com/mh08u5wqMt

PS VR2 başlığına eklenen yeni özellikler sayesinde oyuncular daha rahat bir deneyim yaşayacak. Oyuncular, görüş açılarını optimize etmek için lens mesafesi eşleştirmesi yapabilecek. Bunun yanı sıra başlık daha hafif bir şekilde karşımıza çıkacak.

Sony’ye göre PSVR 2, 2000×2040 piksel çözünürlüğe ve 120Hz’e kadar yenileme hızına sahip bir OLED ekrana sahip olacak. Kullanıcılara 110 derecelik bir görüş olanağı da sunuyor.

Beyaz ve siyah renkte hazırlanan ve genel olarak kompakt duran ürün PS5 ile kablo ile bağlantı kuruyor ve iki adet kablosuz kontrolcüler (VR denetleyicisi) ile geliyor.

PS VR2‘yi kullanmak için ise bir PlayStation 5 konsoluna ihtiyacınız olacak.

Kişisel düşüncelerim, eğer tedarik sorunu yaşanmaz ve geliştiricilerin sunduğu 20’den fazla oyunun desteği sağlanırsa PlayStation VR 2‘nin iyi bir başlangıç ​​yapacağına inanıyorum.

Daha fazla teknoloji haberleri ve incelemeleri için oyunhabertv.com adresini takip etmeği unutmayın

İlginizi Çekebilecek Benzer İçerikler:

Keyword

Sony , Playstation , PS , VR , Horizon

PlayStation VR2 için ilk ön incelemeler yayınlandı

Başa dön tuşu