Game

Nilperi Şahinkaya, kendisine küfürler savurup kavga çıkaran Burak Denize dava açacak

Loading the player...

Burak Denizin olay çıkarıp Nilperi Şahinkayaya küfür ettiği iddia edildi

Burak Deniz’in olay çıkarıp Nilperi Şahinkaya’ya küfür ettiği iddia edildi

Burak Denizin olay çıkarıp Nilperi Şahinkayaya küfür ettiği iddia edildi

Serenay Sarıkaya ile ‘Şahmaran’ dizisinde başrolü paylaşan Burak Deniz, çekimler için Adana’ya gitti. İddiaya göre ünlü oyuncu, önceki akşam gittiği bir otelde Nilperi Şahinkaya ve sevgilisi Emre Yusufi‘nin oturduğu masaya giderek olay çıkardı.

Birsen Altuntaş’ın haberine göre; Deniz, Altın Koza Film Festivali nedeniyle sevgilisi Emre Yusufi’yle Adana’ya giden Nilperi Şahinkaya’nın oturduğu masaya birkaç kez gidip geldi. 

Alkollü olduğu iddia edilen Deniz’in olay çıkarmasından rahatsız olan Şahinkaya masadan kalktı. Burak Deniz ise Şahinkaya’nın arkasından küfür etmeye başladı. Ardından Emre Yusufi, Burak Deniz’in üzerine yürüdü. Tartışmanın büyümesiyle araya Yusufi’nin arkadaşı da girdi.

Burak Deniz, bu sefer “Bana mı vuracaksın, vur hadi” diye bağırmaya devam etti. Çevredekilerin müdahalesiyle Burak Deniz otelden uzaklaştırıldı.

Olay sonrası Deniz’in o otelde kalmadığı Şahinkaya ve sevgilisini de tanımadığı öğrenildi. Emre Yusufi’nin tartışmanın ardından otelde kamera kayıtlarını istediği ileri sürüldü. 

Lütfü Türkkan’ın küfür ettiği şehit abisi konuştu: Bana küfür etti ve alttan tekme vurdu

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın küfür ettiği şehit abisi Tahir Gümren, Türkkan’ın kendisine küfür ettiğini ve alttan tekme vurduğunu söyledi. Gümren, Akşener ve Türkkan’a seslenerek, “Parçalanmış bir kardeş canı var. Hele o Lütfü Bey’e sorun, onun kardeşi parçalandı mı, çuvallarla topladılar mı? Onu bir öğrensin önce. O Meral Hanım’a da şunu söyleyin, sizin de bir kardeşiniz böyle parçalansaydı, sen toplasaydın galiba bunu yapmazdınız” ifadelerini kullandı.

Lütfü Türkkan’ın küfür ettiği şehit abisi konuştu: Bana küfür etti ve alttan tekme vurdu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener çeşitli ziyaretler için Bingöl’e geldi. Akşener’in gelmesiyle birlikte bir şehit ağabeyi Tahir Gürmen, “Bu kadın beni mahkemeye verdi, ben ceza almışım. Şu an cezaevine gireceğim” diye tepki gösterdi. Daha sonra güvenlik güçlerince bölgeden uzaklaştıran Gürmen’in yanına giden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, küfür ve hakaret etti.

Yaşanan olayın ardından Gürmen, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Gümren, “Galiba yaşadığımız herhalde fotomontajdır veyahut ben rüşvet mi almışım, biri beni mi göndermiş onu ben anlayamadım. Biz onlar gibi değiliz. Onlar gibi paralarımız yok. Kimse bizi göndersin de bunu yapsın da ben onu bilmiyorum. 1997’den bu yana yaşayan bir acı var. Parçalanmış bir kardeş canı var. Hele o Lütfü beye sorun, onun kardeşi parçalandı mı, çuvallarla topladılar mı? Onu bir öğrensin önce. O Meral hanıma da şunu söyleyin, sizin de bir kardeşiniz böyle parçalansaydı, sen toplasaydın galiba bunu yapmazdınız. Meclise giderken başka, Şırnak’a giderken başka, Hakkari’ye giderken başka. Eğer orası Kürdistan burası Kürdistan’sa, nerede yaşadığımızı da ben bilmiyorum” dedi.

Yıllardır içinde olan bir acının olduğunu aktaran Gümren, “Benim yıllarca içimde olan bir acıydı. Bingöl’e gelecek diye duydum. Emindim ki yanına gidip bir şey diyeceğim ya da bir dilekçe vereceğim, ancak buna kimse izin vermeyecekti emindim. Ben de ne yaptım, sesim de gürdü en iyisi bağırarak bir şey söyleyeyim ve söyledim de. Çünkü niye sen Hakkari’ye giderken farklısın, İstanbul’a giderken farklısın, İzmir’e giderken farklısın. Terörle oturup kalkan insanlarsınız. Ama bir de utanmadan bizden oy isterseniz, onu anlamadım. Eğer şerefin, namusun, haysiyetin varsa özellikle o milletvekili diyen kişi beni temsil eden sözde varsa erkek gibi çıksın desin vallahi ben bu adama hakaret ettim, ben çıkıp bütün Türkiye’den özür dilerim. Kulağıma söylediği o çirkin söz benim dilim varmıyor. Zaten biz deriz ya namus için yaşarız, belki ben haykırdım, belki benim yanımda bir hasta adam söylerdi ama söz söylenmez. Namus için yaşıyoruz, o sözü bana diyemez” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan hakkında şikayetçi olduğunu belirten Gümren, “Evet gerçekten bana hakaret, küfürler eden aynı o şahıs alttan da bana tekme vurdu. Dizleriyle bana vurdu, hala yarası var. Bunları çektim hepsi rapordadır. Ve bana bu hareketi eden şahıs bir de utanmadan, uslanmadan gidip diyor ki bunlar yalandır. Senin gibi bir insan olsa ne yazar, olmasa ne yazar. Sen hangi yüzle insanların karşısına çıkıp da oy isteyeceksin ve senin başkanın hangi yüzle bu teröre destek vererek oy isteyecek onu da bilmiyorum. Hepinizi Allah’a bırakıyorum. Hani diyorlar ya biz Türk adaletine güvenmiyorduk, peki güvenmiyorlarsa ben Türk adaletine güveniyorum. Ben alt tabanda bir vatandaşım, siz ise milletvekilisiniz, bakansınız. Ben sırtımı şehit aileleri derneğine dayadım, benim hiç kimsem yok. Allah’ım var. Kendi ayağımla gittim suç duyurusunda bulundum, biraz önce de gittim tespit ettim. Aynı şahıs kimdir, hepsini de biliyorum. Hepsini de Allah’a havale ediyorum, Türk adaletine havale ediyorum” dedi.

Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen de Lütfü Türkkan’ı istifaya çağırdı. Sözen, “Biz oraya siyasi amaçla gelmiyoruz. Biz sizin HDP ile ilgili söylediğiniz söylemlerden duyduğumuz rahatsızlığı dile getiriyoruz. Ne Siirt ne Bingöl ne de Türkiye’nin herhangi bir başka yeri Kürdistan diye bir bölge ülkemizde yoktur. Türkiye sınırları içerisinde Kürdistan diye bir yerde yoktur. Arkadaşımız bunu ifade etmiş. Lütfü Türkan özrü kabahatinden büyük, bu arkadaşımıza ağza alınmayacak küfründen dolayı öncelikle Türkiye’deki bütün şehit ailelerinden, gazilerimizden ve Bingöl halkından özür dilemelidir. Bu küfür bugün sadece burada bu kardeşimiz nezdinde yapılmamıştır, Türkiye’deki bütün şehit ailelerimize, gazilerimize ve Bingöl halkına yapılmıştır. Biz sağa bakmadan, sola bakmadan lam cim bakmadan Lütfü Türkan’ın biran önce bu akşam siyaseten istifa etmesi lazım, siyasi sahneden çekilmesi lazım ve çıkıp evet ben bu kardeşimize haddimi ve maksadımı aşarak küfür ettim, özür diliyorum demesi lazım. Aksi takdirde bu olay siyasetin üstünde bir olaydır” ifadelerine yer verdi.

Nilperi Şahinkaya, kendisine küfürler savurup kavga çıkaran Burak Denize dava açacak

Güzel oyuncu Nilperi Şahinkaya, önceki akşam alkolün dozunu kaçırıp hem kendisine küfür eden hem de kavga çıkaran Burak Deniz’i affetmedi. Deniz’in üzgün olduğunu dile getirmesinin ardından avukatı aracılığıyla açıklama yapan Şahinkaya, dava açacağını duyurdu.

Nilperi Şahinkaya, kendisine küfürler savurup kavga çıkaran Burak Denize dava açacak

Güzel oyuncu Nilperi Şahinkaya, önceki akşam alkolün dozunu kaçırıp hem kendisine küfür eden hem de kavga çıkaran Burak Deniz’i affetmedi. Deniz’in üzgün olduğunu dile getirmesinin ardından avukatı aracılığıyla açıklama yapan Şahinkaya, dava açacağını duyurdu.

Şahmaran dizisinin çekimleri için Adana’da bulunan Burak Deniz‘in dün gece gittiği bir otelde taşkınlık çıkartarak Nilperi Şahinkaya ve sevgilisiyle tartıştığı iddia edildi. Oyuncunun sevgilisiyle oturduğu masaya giden Deniz’in oyuncuya küfür ettiği ve devamında kavga çıkardığı ileri sürüldü.

Alkolün dozunu kaçırarak Şahinkaya ve sevgilisiyle tartışan hatta oyuncuya küfürler savuran Burak Deniz‘in menajerlik şirketi olayın basına sızmasının ardından açıklama yaptı. Deniz’in çok üzgün olduğu belirtilen açıklamada “Bugün Burak Deniz hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak bir yanlış anlaşılma sonucu yemekli bir ortamda iki taraf arasında yaşanan tartışmadan Burak Deniz’in kendi adına üzgün olduğunu belirtmek isteriz. Ancak haberde ismi geçen oyuncu Nilperi Şahinkaya’ya herhangi bir küfür veya hakaret içerikli söz sarf edildiğine dair iddiaların gerçeği yansıtmadığının önemle altını çizer, yaşanılan tartışmanın başka hiçbir yere çekilmemesini rica ederiz” ifadelerine yer verildi.

Nilperi Şahinkaya, kendisine küfürler savurup kavga çıkaran Burak Deniz'e dava açacak

Burak Deniz’in davranışları ve söylediklerini affetmeyen Nilperi Şahinkaya ise dava açmaya hazırlanıyor. Ünlü oyuncunun avukatı Nail Gönenli yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Müvekkil Nilperi Şahinkaya, erkek arkadaşı ve diğer arkadaşının sözlü ve fiziksel saldırıya uğradığına ilişkin haberlerin basına yansıması ve Burak Deniz isimli oyuncunun menajeri tarafından haberlerin yalanlanması sebebiyle konuya ilişkin kamuoyunun bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamayı yapma zarureti hasıl olmuştur. 15.09.2022 tarihinde Adana Altın Koza Film Festivalinde jüri üyesi olarak yer alan Müvekkil Nilperi Şahinkaya’nın konakladığı otelde müvekkil, erkek arkadaşı ve diğer arkadaşları ile bir aradayken daha önce hiçbir ortamda tanışmadığı Burak Deniz’in birkaç kez masaya oldukça alkollü bir şekilde gelip müvekkil ve yanındaki erkek arkadaşına sinkaflı küfürler ettiği, ortam gerginleşince müvekkilin masayı terk etmek zorunda kalması akabinde arkasından küfürlerine devam etmesi suretiyle hakaretlere maruz kalmıştır.”

Nilperi Şahinkaya, kendisine küfürler savurup kavga çıkaran Burak Deniz'e dava açacak

“Aynı zamanda ortamın gerginleşmesini engellemek isteyen müvekkilin yakın arkadaşı Deniz Akıncı’nın araya girmek istemesi sonucunda Burak Deniz’in kendisini darp etmek amacıyla yumruk sallaması şans eseri ilgili şahsın suratına gelmemiştir. Burak Deniz tarafından müvekkil ve arkadaşlarına yönelik sinkaflı küfürleri, hakaret eylemleri ve fiziksel saldırısı sebebiyle her türlü somut delillerle tüm yasal haklarımızı kullanarak sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Nilperi Şahinkaya, kendisine küfürler savurup kavga çıkaran Burak Deniz'e dava açacak

Nilperi Şahinkaya, kendisine küfürler savurup kavga çıkaran Burak Deniz'e dava açacak

Masaya gelip küfür etti

Başa dön tuşu