Game

Netflix üyelik ücretlerine ne kadar zam geldi? Yeni üyelik ücreti ne kadar oldu?

Netflix Türkiyeden yeni zam kararı

Çevrimiçi dizi ve film izleme platformu Netflix Türkiye’deki abonelik ücretlerine 1 yılda ikinci kez zam yaptı. Ücretler geçen yıla kıyasla yüzde 70 arttı.

Netflix Türkiyeden yeni zam kararı

Çevrimiçi dizi ve film izleme platformu Netflix, Türkiye’deki abonelik ücretlerine 2022 yılında ikinci zammı yaptı.

Nisan 2022’de 37,99 TL olan Temel Plan, yeni zam ile birlikte 45,99 TL‘ye yükseldi. 57,99 TL olan Standart Plan ise 69,99 TL olarak güncellendi.

Ultra HD görüntü kalitesi sunan tek üyelik türü olan Özel Plan da 77,99 TL’den 93,99 TL‘ye çıktı.

Bugün güncellenen üyelik ücretleri, geçtiğimiz yıla göre yüzde 70,39 arttı.

Çevrimiçi dizi ve film izleme platformu Netflix, Türkiyedeki abonelik ücretlerine 1 yılda ikinci kez zam yaptı. Ücretler geçen yıla kıyasla yüzde 70 arttı.

Yeni üye olacak kullanıcılar için yeni ücretlerin geçerli olacağını duyuran Netflix, mevcut üyelerin tümü içinse bu değişikliğin aşamalı olarak sunulacağını açıkladı.

Plan değişikliği yapmayan mevcut üyeler için ise aşamalı şekilde değişikliğin uygulanacağı, mevcut üyelere, üyelikleri güncellenmeden 30 gün önce bir mail gönderileceği kaydedildi.

Netflix Türkiye, bir önceki zam sonrası yaptığı açıklamada “Hem içerik sayımız her gün artıyor hem de en yüksek kalitede işler üretmeye devam ediyoruz. Fiyat politikamızı da buna göre ayarlıyoruz ve tüm ülkelerde farklı dönemlerde fiyat artışı yapıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan kısa bir süre önce Netflix’in, aynı evde yaşamayıp aynı hesabı paylaşan kullanıcıları engellemeye çalışacağına dönük haberler basına sızmıştı. Haberlerde, Netflix’in bu plan doğrultusunda bazı ülkelerde testler uyguladığı bilgisi yer almıştı.

GELİRLERİ ARTIYOR AMA ÜYE KAYBEDİYOR

Netflix’in temmuz ayında açıkladığı nisan-haziran dönemine ait bilançoda, şirketin gelirlerinin geçen yıla kıyasla artmasına rağmen global düzeyde üye kaybettiği görülmüştü.

Bilançoya göre şirketin yılın ikinci çeyreğinde elde ettiği gelir geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 8,6 artışla 7,9 milyar dolara çıktı. Firmanın geliri, geçen yılın aynı döneminde 7,3 milyar dolar olarak kaydedilmişti.

Şirketin net kârı ise ikinci çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6,5 artışla 1,4 milyar dolara yükseldi. Netflix’in geçen yılın ikinci çeyreğindeki net karı 1,3 milyar dolar olmuştu. Firmanın hisse başına düşen karı da aynı dönemde 2,97 dolardan 3,20 dolara çıktı.

Netflix’in abone sayısı ise yılın ikinci çeyreğinde 970 bin kişilik azalış gösterdi.

Netflix Türkiye abonelik ücretlerine yeniden zam geldi

Netflix Türkiye, Nisan 2022’de yaptığı zamların üstüne yeni bir zam ile gündemde. Platform, yeni üye olacaklar için zamlı fiyatların geçerli olacağını açıkladı.

Netflix Türkiye abonelik ücretlerine yeniden zam geldi

Bir süredir kullanıcı kaybı, ekonomik kriz gibi  sorunlarla uğraşan Netflix, abonelik fiyatlarına yaptığı zamlarla da dikkat çekiyor.

Akış platformunun sunduğu Temel, Standart ve Özel olmak üzere 3 farklı plan da zam alarak fiyat değişikliği yaşadı.

Nisan ayında Temel Plan 37,99 TL, Standart Plan 57,99 ve Özel Plan ise 77,99 TL’ye yükselmişti. Yeni zamlarla beraber ise Temel Plan 45,99, Standart Plan 69,99 ve Özel Plan ise 93,99 TL oldu.

Platform, yeni fiyatların yeni üyelikler için geçerli olacağını, mevcut üyelerin ise plan değişikliği yapmadıkları takdirde ücretleri değişmeden 30 gün önce bir bilgilendirme e-postası alacağı belirtildi.

Netflix Türkiye abonelik fiyatlarına bir kez daha zam yaptı

Netflix Türkiye abonelerine kötü haberi bu sabah doyurdu. Netflix abonelik fiyatlarına bir kez daha zam geldi. Zam sonrasında bazı paket fiyatlarının aylık…

Netflix Türkiye abonelik fiyatlarına bir kez daha zam yaptı

Geçtiğimiz aylarda Türkiye fiyatlarına zam uygulayan Netflix, Temel paket 37,99 TL, Standart paket 57,99 TL, Özel paket ise 77,99 TL’ye veriyordu. Son dönemlerde tüm dünyada hızlı bir abone kaybı yaşayan Netflix buna rağmen Türkiye fiyatlarına yeniden zam yapma kararı aldı. Netflix Türkiye fiyatları 13 Eylül Tarihi itibari ile güncellendi. Zam sonrasında bazı Paketlerin fiyatı 100 liraya dayandı.

Netflix Türkiye’nin bugün uyguladığı zam sonrasında güncel fiyatlar şu şekilde oldu;

Temel paket 45,99 TL

Standart paket 69,99 TL

Özel paket ise tam 93,99 TL

Sosyal medyada da geniş Yankı uyandıran zam kararı sonrası Netflix Türkiye açıklama yaptı. Zam uygulamasının aşamalı bir şekilde devreye gireceğini belirten Netflix Türkiye, yeni üye olacak kullanıcılar için yeni ücretlerin geçerli olacağını ifade etti. Mevcut üyeleri de plan değişikliği yapılmaması halinde üyelik ücretlerinin değişmeyeceğini belirten Netflix, 30 gün önce bir e posta ile kullanıcılara bilgi verileceğini söyledi.

Netflix üyelik ücretlerine ne kadar zam geldi? Yeni üyelik ücreti ne kadar oldu?

Netflix Türkiye bugün yaptığı açıklama ile birlikte üyeliklerine zam uyguladığını açıkladı. Zam ile birlikte üyeler ya da üyelik almak isteyen vatandaşlar tarafından yeni üyelik ücretleri merak konusu oldu. 

Netflix üyelik ücretlerine ne kadar zam geldi? Yeni üyelik ücreti ne kadar oldu?

Netflix Türkiye tarafından yapılan son açıklama ile birlikte üyelik ücretlerine zam yapıldığı duyuruldu. Uzun süredir gündemde olan zam konusunun açıklanması ve beklenen zammın gelmesi ile birlikte ise üyeler ya da üyelik almak isteyen vatandaşlar tarafından yeni üyelik ücretleri merak konusu oldu. 

Geçen sene ile bu sene fiyatlarına baktığımız zaman Netflix üyeliklerde yüzde 70 zam görüldüğü açıklandı. Yakın zamanda yeniden gelen zam ile birlikte en son Nisan ayında Netflix üyeliklerinde zam uygulanmıştı. Yapılan bu açıklama ile birlikte 2021 senesi Nisan ayına bakıldığı zaman üyelik ücretleri şu şekildeydi; 

Nisan ayında gelen zam ile birlikte Temel Planın 37,99 TL’ye yükseldiği dönemde özel planın ise 77,99 TL’ye yükseldiği görüldü. Bu zamdan sonra da bugün gelen zam ile birlikte geçen seneki fiyatlar ile bu seneki fiyatlar arasında yüzde 70 fark olduğu görüldü. 

Yeni gelen zam ile birlikte ise en uygun üyelik ücretinin 45,99 TL olduğu görüldü. Geçen zam ile birlikte en yüksek miktarda satışı yapılan üyeliğin ücretinin 70 TL olmasının ardından yapılan bu zam sonrasında da en yükseğinin 93,99 TL olduğu görüldü. 

Gelen bu zamlardan sonra ise kaç kişinin üye olarak kalmaya karar vereceği ve zamların ardından üyelik almak isteyen vatandaşların bu isteklerinden vazgeçip vazgeçmeyeceği merak konusu oldu. Pazarda rekabetin artması ile birlikte üyelik ve maddi anlamda içerikleri karşılayamama sorunu da çeken Netflix Türkiye’nin gelen bu zammı hakkında merak edilenler arttı. 

Netflix üyelik ücretlerine zam geldi! İşte yeni fiyatlar

Netflix, Türkiye dahil 20 Avrupa ülkesinde üyelik ücretlerinde artışa gitti. Üç ayrı kategoride fiyatlandırma yapan servisin zamlı ücretleri bugünden…

Netflix üyelik ücretlerine zam geldi! İşte yeni fiyatlar

Güncelleme Tarihi: Haziran 20, 2019 08:09

Türkiye’de en çok kullanılan platformlardan biri olan Netflix, bu sabah abonelik ücretlerine sessiz sedasız zam yaptı.Bu kapsamda Türkiye dahil 20 Avrupa ülkesinde fiyatlar değişti. Türkiye’de 15.99 TL olan temel aylık üyelik paketinin fiyatı 17.99 TL, 27.99 TL olan standart aylık üyelik paketinin fiyatı 29.99 TL ve 39.99 TL olan özel aylık üyelik paketinin fiyatı 41.99 TL oldu. Yeni fiyatlar 20 Haziran Perşembe günü (bugün) itibarıyla geçerli olacak.

Türkiye’den ve Dünya’dan son dakika haberleri, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi Hurriyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Keyword

Netflix , zam , netflix , netflix ücretleri

Netflix Türkiye Abonelik Fiyatı Yeniden Zamlandı!

Başa dön tuşu