Magazin

Mert Aydın kimdir? Merve Boluğur kiminle evleniyor?

Resim tutkusunu araçların tozlu camlarına yansıtıyor

Trabzon’un Araklı Belediyesinde temizlik işçisi olarak çalışan 57 yaşındaki Erol Ceylan, yolda gördüğü tozlu araç camlarını elleri ile kısa sürede resim tablosuna dönüştürüyor.

Resim tutkusunu araçların tozlu camlarına yansıtıyor

Ellerini resim fırçası, tozlu araç camlarını ise tablo olarak kullanan Ceylan, yaptığı resim figürleri ile ilçe halkının beğenisini kazanıyor.

Araklı Belediyesinde Temizlik İşleri personeli olarak görev yapan Erol Ceylan, ortaokul ikinci sınıftan ayrıldığını ve hiç resim eğitimi almadan bugüne kadar resim çizdiğini belirterek resim sevgisinin 50 yıl önce annesinin sandığından aldığı bir fotoğrafı çizerek başladığını söylüyor.

Resim tutkusunu araçların tozlu camlarına yansıtıyor

Özellikle tozlu gördüğü araç camlarına hemen resim yaptığını belirten Erol Ceylan, 50 yıldır resim sevdasının bitmediğini ifade ederek, “Bu işin eğitimini almadım. Ortaokul ikinci sınıftan ayrıldım. Deniz ve resim sevdam var. Bulduğum yerlere resim yapıyorum. Tozlu bir şey görmeyeyim; gördüm mü duramam hemen resim yapıyorum. Bu sevda bende çocuklukta okula gitmeden başladı. O dönemler dayımlar anneme üç kardeşin fotoğraf göndermişti. O fotoğrafı annemin sandığından aldım ve o fotoğrafa bakarak resimlerini yapmaya çalıştım. O fotoğrafı sandıktan aldığım için annemden dayak yedim. O zamandan beri bu sevda durmadı devam etti. Yaşım 57 bu sevda bende 50 yıldır sürüyor” dedi.

Resim tutkusunu araçların tozlu camlarına yansıtıyor

“KEŞKE OKULUNA GİTSEYDİM”

Ortaokulda okuduğu dönemde öğretmeninin resim yeteneğini keşfettiğini ve Güzel sanatlar Lisesinde okuması için teşvik ettiğini belirten Ceylan, “Ortaokulda öğretmenim bana çok ısrar etti. ‘Erol, liseyi bitir Güzel Sanatlar eğitimine sınavsız girersin’ dedi ancak ben okumadım. Neden okumadım diye şimdi kafama vuruyorum. Yeğenlerimde resim becerisi var. Onlar bana oturmaya geldikleri zaman kâğıdı kalemi alıp yanıma gelirler. Önüme her hangi bir tablo koysunlar ona bakarak yapabilirim. Karakalem, yağlı boya, pastel boya, heykeltıraş, karikatür çalışmam var. Çevremden görenler güzel tepkiler veriyor. Bununla ilgili bir anım Trafik lambalarında araç durdu hemen koştum resim çizdim, arkada bulunan araçtakiler bana alkış tuttu” diye konuştu.

Resim tutkusunu araçların tozlu camlarına yansıtıyor

Erol Ceylan’ın becerisi karşısında hayran kaldığını belirten Beytullah Ahmetoğlu isimli ilçe sakini ise “Çok mükemmel, hayran kaldım gerçekten bir sanatçı. Bu arkadaşımızın temizlik görevlisi olarak değil de başka alanda değerlendirilmesi gerekir” diye konuştu. 

Kaynak: HABER7.COM

Mert Aydın kimdir? Merve Boluğur kiminle evleniyor?

Mert Aydın kimdir? Merve Boluğur kiminle evleniyor?

Ünlü oyuncu Merve Boluğur sevgilisi DJ Mert Aydın’dan evlilik teklifi aldığı anları sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı ve fotoğrafın altına, “I said yes kocam” notunu ekledi. Bu gelişmelerin ardından “Merve Boluğur’un sevgilisi DJ Mert Aydın kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor?” gibi soruların yanıt aramaya başladı.

MERT AYDIN KİMDİR?

Mert Aydın, 6 Mart 1987 tarihinde İstanbul’da Dünyaya gelmiştir. Kendisi hakkında daha fazla bilgi bulunmayan Aydın 14 yaşında iken profesyonel olarak müzik eğitimine başlamıştır.

Merve Boluğur dan Mert Aydın a: En büyük hediyem yanımdaÖnümüzdeki ay nikah masasına oturmaları beklenen oyuncu Merve Boluğur ile DJ Mert Aydın, geçtiğimiz gün bir AVM de görüntülendi. Ünlü çiftten Aydın ın elindeki paket dikkat çekerken; Boluğur, önceki günlerde sevgilisiyle Nişantaşı nda tartışmalarının hatırlatılması üzerine bunun sorulmaması için gazetecilere ricada bulundu.

Başa dön tuşu