TEKNOLOJİ

Manisada PKK ve DEAŞ terör örgütlerine operasyon

Manisada PKK ve DEAŞ terör örgütlerine operasyon

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü ve DEAŞ silahlı terör örgütüne düzenlenen operasyonda Suriye uyruklu 2 kişi gözaltına alındı.

Manisada PKK ve DEAŞ terör örgütlerine operasyon

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü, PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütünün eylem faaliyetlerinin deşifresi ve engellenmesine yönelik olarak yapılan çalışmalarda PKK/KCK terör örgütünün Suriye uzantısı YPG terör örgütü içerisinde silahlı olarak faaliyet yürüttüğü tespit edilen Suriye uyruklu K.D. isimli şahsın yakalanmasına yönelik operasyon düzenledi. Turgutlu ilçesinde düzenlenen operasyonda K.D. yakalanarak gözaltına alındı. Emniyete götürülen K.D.’nin işlemlerine devam ediliyor.

Öte yandan, Manisa İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler geçmiş dönemlerde DEAŞ/IŞID silahlı terör örgütü içerisinde “silahlı savaşçı” olarak faaliyet gösterdiği yönünde bilgiler elde edilen Suriye uyruklu İ.S. isimli şahsı yakalamak için harekete geçti. Belirlenen adrese yapılan baskında İ.S. yakalanarak gözaltına alındı. Emniyete götürülen İ.S.’nin işlemlerine devam ediliyor.

Haluk Satır – Serkan Tatlı

Manisadaki PKK/KCK operasyonunda 3 tutuklama

Manisa’da terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 5 şüpheliden 3’ü tutuklandı. – Anadolu Ajansı

Manisadaki PKK/KCK operasyonunda 3 tutuklama

MANİSA

Manisa‘da terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 5 şüpheliden 3’ü tutuklandı.

Manisa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, terör örgütü PKK/KCK’nın faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışmalar kapsamında, Turgutlu’da düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 5 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen zanlılardan 3’ü tutuklandı, 2’si ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Manisa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, 6 Temmuz’da düzenlenen operasyonda 5 kişi gözaltına alınmıştı.

Manisa’da DEAŞ operasyonu: 10 gözaltı

Manisa’da DEAŞ operasyonu: 10 gözaltı

21 Haziran 2022, 15:52 2k Views

DEAŞ terör örgütünün eylem faaliyetlerinin deşifresi ve engellenmesi yönelik olarak yapılan çalışmalar çerçevesinde, il merkezinde faaliyet yürüttükleri değerlendirilen ve haklarında adli dinleme kararı bulunan 10 şahsa yönelik düzenlenen operasyonda; Ş.Y, R.A, G.T, R.G, Y.Ç, O.Ö, Y.Ü, B.A, F.V. ve H.D. gözaltına alındı. Şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda dijital malzemeler ve çok sayıda doküman ele geçirildi. Şahısların emniyetteki sorgusu devam ediyor.

Keywords

KCK , operasyon , PKK , tutuklama , Manisa , Anadolu Ajansı

Manisa’da PKK ve DEAŞ terör örgütlerine operasyon

Başa dön tuşu