Magazin

Konseri iptal edilen Aleyna Tilki: Cadı avı dönemine döndük

LGBTİ karşıtı yürüyüşe tepki gösteren Aleyna Tilkinin konseri iptal edildi

Osmancık Belediyesi, LGBTİ karşıtı yürüyüşe tepki gösteren Aleyna Tilki’nin Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle konserinin iptal edildiğini duyurdu. Belediyeden yapılan açıklamada, “Aleyna Tilki’nin sosyal medyada yapmış olduğu kültürümüzle bağdaşmayan açıklamaları halkımızın nezdinde üzüntüyle karşılanmıştır” denildi.

LGBTİ karşıtı yürüyüşe tepki gösteren Aleyna Tilkinin konseri iptal edildi

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News’te F5Haber‘e abone olun

F5Haber‘e Google News’te abone olun

İstanbul’da Fikirde Birlik ve Mücadele Platformunun organizasyonunda, 150’den fazla sivil toplum kuruluşunun katılımıyla “Büyük Aile Buluşması” yapıldı.

“Çocuklarımızın LGBT Dayatmasından Korunması İçin Yürüyoruz” sloganıyla düzenlenen protesto gösterisine, ünlü şarkıcı Aleyna Tilki geçtiğimiz gün attığı bir tweetle tepki göstermişti.

Tilki Twitter hesabından “LGBTİ+ karşıtı yürüyüş ne ya? Duygu ve tensel dünyalarımızın protesto edilmesi doğaya aykırı” ifadelerini kullandı.

“PROTESTO EDİLMESİ DOĞAYA AYKIRI”Tilki, “LGBTİ+ karşıtı yürüyüş ne ya? Toplumda yarattığınız ayrımcılığın bir karması yok mu zannediyorsunuz. Duygu ve tensel dünyalarımızın protesto edilmesi doğaya aykırı!Zihniyetler çok korkunç…” paylaşımını yapmştı.

BELEDİYE KONSERİNİ İPTAL ETTİÇorum’un Osmancık Belediyesi, bu paylaşımın ardından ise ilçede 24 Eylül Cumartesi günü düzenlenmesi planlanan Aleyna Tilki konserinin iptal edildiğini duyurdu. Konserin iptal gerekçesi olarak şarkıcı Aleyna Tilki’nin paylaşımı gösterildi.

Osmancık Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Belediyemizce Osmancık Pirincinin tanıtımı amacıyla organize edilen 2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali 16-25 Eylül 2022 tarihleri arasında kültür ve sanat etkinlikleri, sportif faaliyetler, yerel etkinlikler, panayır ve ulusal konserlerle düzenlenmektedir. Festival çerçevesinde ‘Halk Konseri’ ve ‘Gençlik Konseri’ olmak üzere iki ayrı konser planlanmıştır. Gençlerimizin önerisiyle Gençlik Konserine şarkıcı ‘Aleyna Tilki’ davet edilmiştir. İlçemiz kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış tarih ve kültür şehridir. Osmancık halkı sanata ve sanatçıya büyük değer vermektedir. Ancak şarkıcı Aleyna Tilki’nin röportajlarında ve 17.09.2022 tarihinde sosyal medyada yapmış olduğu kültürümüzle bağdaşmayan açıklamaları halkımızın nezdinde üzüntüyle karşılanmıştır. 24 Eylül Cumartesi günü düzenlenmesi planlanan konser bugün itibariyle iptal edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

LGBTİ+ karşıtı yürüyüşe tepki gösteren Aleyna Tilki’nin konseri iptal edildi

LGBTİ+ karşıtı yürüyüşe tepki gösteren Aleyna Tilki’nin konseri iptal edildi

Çorum Osmancık Belediyesi, şarkıcı Aleyna Tilki’nin ilçede vereceği konseri, Tilki’nin  İstanbul’da yapılan LGBT karşıtı yürüyüşle ilgili paylaşımı nedeniyle iptal ettiğini açıkladı. Osmancık belediyesi yaptığı açıklamada, “Şarkıcı Aleyna Tilki’nin röportajlarında ve 17.09.2022 tarihinde sosyal medyada yapmış olduğu kültürümüzle bağdaşmayan açıklamaları, halkımızın nezdinde üzüntüyle karşılanmıştır. 24 Eylül Cumartesi günü düzenlenmesi planlanan konser, bugün itibariyle iptal edilmiştir.” denildi. Tilki yaptığı paylaşımda, “LGBTİ+ karşıtı yürüyüş ne ya? Toplumda yarattığınız ayrımcılığın bir karması yok mu zannediyorsunuz? Duygu ve tensel dünyalarımızın protesto edilmesi doğaya aykırı! Zihniyetler çok korkunç.” demişti.

19.09.2022

Birgün

Düşünce Suçu!?na Karşı Girişimwww.dusun-think.net

Konseri iptal edilen Aleyna Tilki: Cadı avı dönemine döndük ama yaksanız da ölmem

19/09/2022 – LGBTİ+ karşıtı yürüyüşe tepki gösterdiği için konseri iptal edilen şarkıcı Aleyna Tilki, “Cadı avı dönemine döndük ama yaksanız da ölmem” dedi.

Konseri iptal edilen Aleyna Tilki: Cadı avı dönemine döndük ama yaksanız da ölmem

LGBTİ+ karşıtı yürüyüşe tepki gösterdiği için konseri iptal edilen şarkıcı Aleyna Tilki, “Cadı avı dönemine döndük ama yaksanız da ölmem” dedi.

Tilki’nin konseri, MHP yönetimindeki Çorum’un Osmancık Belediyesi tarafından LGBTİ+ karşıtı yürüyüşe tepki gösterdiği için iptal edilmişti.

Kararın ardından konuşan Tilki, Twitter’dan şunları dedi: “Ayrımcılığı göze almış bir zihniyetin yürüyüş sesleri benim duymazdan gelebileceğim bir şey değil. Hele de konu sözde ‘ahlak’ olup, çoğumuzun yaşadığı psikolojik ve bedensel istismarlar için hiç yürünmemişken. Cadı avı dönemine döndük. Ama özel güçlerim var, yaksanız da ölmem.”

Ayrımcılığı göze almış bir zihniyetin yürüyüş sesleri benim duymazdan gelebileceğim bişey değil.Hele de konu sözde ‘ahlak’ olup,çoğumuzun yaşadığı psikolojik ve bedensel istismarlar için hiç yürünmemişken..Cadı avı dönemine döndük.Ama özel güçlerim var,yaksanız da ölmem👩🏻‍🎤

Konseri iptal edilen Aleyna Tilki: Cadı avı dönemine döndük

LGBTİ+ karşıtı yürüyüşe tepki gösterdiği için konseri iptal edilen Aleyna Tilki, Ayrımcılığı göze almış bir zihniyetin yürüyüş sesleri benim duymazdan gelebileceğim bir şey değil. Cadı avı dönemine döndük dedi.

Konseri iptal edilen Aleyna Tilki: Cadı avı dönemine döndük

LGBTİ+ karşıtı yürüyüşe tepki gösterdiği için konseri iptal edilen Aleyna Tilki, “Ayrımcılığı göze almış bir zihniyetin yürüyüş sesleri benim duymazdan gelebileceğim bir şey değil. Cadı avı dönemine döndük” dedi.

LGBTİ+lara destek verdiği için konseri iptal edilen Aleyna Tilki: Cadı avı dönemine döndük

Artı Gerçek – LGBTİ+’lara destek verdiği için konseri iptal edilen Aleyna Tilki: Cadı avı dönemine döndük – LGBTİ+’ları hedef alan yürüyüşe tepki gösterince konseri iptal edilen Aleyna Tilki, sosyal medyadan konuya dair paylaşım yaparak, ayrımcılığa karşı susmayacağını dile getirdi.

LGBTİ+lara destek verdiği için konseri iptal edilen Aleyna Tilki: Cadı avı dönemine döndük

LGBTİ+’ları hedef alan yürüyüşe tepki gösterince konseri iptal edilen Aleyna Tilki, sosyal medyadan konuya dair paylaşım yaparak, ayrımcılığa karşı susmayacağını dile getirdi.

19.09.2022 20:34    Güncelleme: 19.09.2022 20:34

Şarkıcı Aleyna Tilki, LGBTİ+ karşıtı yürüyüşe tepki gösterdiği için MHP’li Osmancık Belediyesi tarafından konserinin iptal edilmesine ilişkin açıklama yaptı. Tilki, ”Cadı avı dönemine döndük. Ama özel güçlerim var, yaksanız da ölmem” ifadelerini kullandı.

MHP’li Osmancık Belediyesi yaptığı açıklamada, şarkıcı Aleyna Tilki’nin ‘2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali’ kapsamında ilçede 24 Eylül Cumartesi günü vereceği konserin, Tilki’nin İstanbul’da yapılan LGBTİ+ artı karşıtı eyleme yönelik tepkisi nedeniyle iptal edildiğini duyurmuştu.

İLGİLİ HABER LGBTİ+ karşıtı yürüyüşe tepki gösteren Aleyna Tilki’nin konseri iptal edildi MHP’nin yönetimde olduğu Osmancık Belediyesi, şarkıcının ilçede vereceği konseri, Tilki’nin İstanbul’da yapılan LGBT karşıtı yürüyüşle ilgili paylaşımı nedeniyle iptal ettiğini açıkladı.

MHP’nin yönetimde olduğu Osmancık Belediyesi, şarkıcının ilçede vereceği konseri, Tilki’nin İstanbul’da yapılan LGBT karşıtı yürüyüşle ilgili paylaşımı nedeniyle iptal ettiğini açıkladı.

‘CADI AVI DÖNEMİNE DÖNDÜK’

Konseri iptal edilen Aleyna Tilki sosyal medya hesabından konserinin iptal gerekçesine su sözlerle tepki gösterdi:

Tilki, “Ayrımcılığı göze almış bir zihniyetin yürüyüş sesleri benim duymazdan gelebileceğim bişey değil. Hele de konu sözde ‘ahlak’ olup, çoğumuzun yaşadığı psikolojik ve bedensel istismarlar için hiç yürünmemişken. Cadı avı dönemine döndük. Ama özel güçlerim var, yaksanız da ölmem” dedi.

Keywords

aleyna tilki , konser yasakları , lgbti+ karşıtı yürüyüş , Aleyna Tilki , LGBTİ+ destek , konser iptali , cadı avı dönemi

LGBTİ karşıtı yürüyüşe tepki gösterdi, konseri iptal edildi

Başa dön tuşu