TEKNOLOJİ

Bu saatlerde Instagram da paylaşım yapın!

Instagram paylaşım saatleri

Instagram paylaşım saatleri, sıklıkla araştırılan konulardan biridir. Özellikle kullanım anlamı bakımından da önem taşıyan konular arasındadır. Bu bakımdan…

Instagram paylaşım saatleri

Instagram’da genel olarak öğlen saatlerinde ve akşam 19:00 ile 21:00 arası paylaşım yapmak gerekir. Instagram’da daha fazla beğeni ve etkileşim almak için paylaşım saatlerine uymak gerekir.

 Instagram Paylaşım Saatleri

 Instagram’da paylaşım yaparken dikkat etmek oldukça önemlidir. Paylaşım saatlerine dikkat ederek daha fazla beğeni ve yorum alarak etkileşimi artırmak mümkündür. Instagram’da paylaşım saatleri merak edilerek birçok kişi tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Instagram’da genelde öğlen 13:00 öğle molası saatlerde ya da akşam 19:00 ile 21:00 arası iş çıkış saatlerinden sonra paylaşım yapmak gerekir. Genellikle bu saatlerde insanlar müsait olduğundan çalışanların da aktif olması mümkündür. Bundan dolayı daha fazla beğeni almak ve gönderilerin daha fazla kişi tarafından görülmesini sağlamak için paylaşım saatlerine dikkat etmek gerekir.

 Instagram’da Daha Fazla Beğeni Ve Etkileşim Almak İçin Hangi Saatlerde Paylaşım Yapılmalı

 Instagram’da takipçi sayısını artırmak ve daha fazla etkileşim almak mümkündür. Bunun için Instagram algoritmasına aktif olunan saatleri tercih etmek ve bu saatlerde paylaşım yapmak gerekir. Instagram’da daha fazla beğeni almak için öğlen saatlerinde ya da akşam saatlerinde paylaşım yapmak gerekir. Öğlen 13:00 saatinde çalışan kişiler de yemekte ya da molada olduğundan genel anlamda daha fazla kullanıcının aktif olması mümkündür. Akşam ise 19:00 ile 21:00, 22:00 saatleri arasında paylaşım yapmak oldukça önemlidir. Bu saatlerde genellikle Instagram kullanıcı aktif olur ve bu sayede daha fazla etkileşim ve beğeni almak mümkün olur. Hafta içi bu saatler geçerliyken hafta sonu daha farklı saatler vardır. Cumartesi günleri saat 16:00 ile 19:00 arası paylaşım yapmak daha fazla etkileşim almaya yarar. Pazar günü ise akşam 18:00 ile 21:00 saatleri arasında daha fazla etkileşim ve beğeni almak oldukça mümkündür.

Instagram Paylaşım Saatleri

Ultra işleyen Instagram paylaşım saatleri için doğru adrestesiniz. Çarşamba günü Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi saat 11:00 olarak belirlenmiştir. Cuma günü Instagram paylaşım saati 14:00’dır.

Instagram Paylaşım Saatleri

En iyi Instagram’da paylaşım saatleri hangi saatlerdir? Gönderinizi paylaştığınız zaman görülüp görülmediğinden emin olmak istemez misiniz? Doğru paylaşım saatleri ile tüm dünyaya paylaşımını sergileyebilirsin.

Uzmanlar bu çok sorulan soruya yanıt verdiler. İşte cevabı! Hadi öğrenelim.

Instagram Paylaşım Saatleri

İçindekiler

Her markanın Instagram’da paylaşım yapmak için kendine özgü tarzı olabilir. Her marka, sosyal medyada benzersiz davranış kalıplarıyla öne çıkar. Ancak, genel olarak harika sonuçlar veren ve uygulamanız gereken bazı işlemler vardır.

Takipçileriniz aktif olduğunda paylaşım yapmak çok önemlidir. Instagram algoritması yeni paylaşıma öncelik sunmaktadır. Bu, haber akışında daha yeni olan gönderinin eski gönderiden daha üstte görüneceği anlamına gelmektedir.

Üstte olmak, bir gönderiyi başarı için optimize etme konusunda en hızlı ve en kolay kazançlardan biridir.

Instagram pazarlama stratejiniz için hedeflerinizin ne olduğunu bilmek de mühimdir. Farkındalık oluşturma, daha fazla katılım veya trafik çekme konusunda uyguladığınız hedefleriniz var mı? Başarı size nasıl geldi ve gönderileriniz bu başarıya ne zaman ulaştı?

Unutmayın ki, geçmişteki başarılarınız, genel olarak ne zaman gönderi paylaşmanız gerektiği konusunda önemli bir kılavuzdur.

Her tarzda işletmeden 30.000’den fazla Instagram gönderisini analiz ettik. Gözlemleri ve analizleri birleştirdik. Instagram’da gönderi yayınlamak için evrensel olarak en iyi zamanı bulduk.

İşte o analiz sonuçları:

Instagram Paylaşım Saatleri

Çarşamba günü saat 11:00 paylaşım için mükemmel bir vakittir. Instagram kullanıcılarının gün ortası ve hafta ortası paylaşımlarla etkileşime girme oranının en yüksek sonuçlara ulaştığını araştırdık.

Haftada birden fazla gönderi paylaşıyor olabilirsiniz. İşte haftanın her gününe özel Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi zamanlar.

Salı günü Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi saat 09:00 olarak belirlenmiştir.

Etkileşim sabah erken saatlerde, 08:00 – 10:00 arasında da güçlüdür, ancak sabah saat 09:00 civarında zirveye ulaşır.

Çarşamba günü Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi saat 11:00 olarak belirlenmiştir.

Çarşamba aynı zamanda hesapların genel olarak en yüksek etkileşimi elde ettiği gün olarak saptanmıştır.

Perşembe günü Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi saat 11:00 olarak belirlenmiştir.

Perşembe günü paylaşım yapacak kullanıcılar için en ideal saat budur. Etkileşimin en fazla olduğu saat olarak belirlenmiştir.

Cuma günü Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi saat 14:00 olarak belirlenmiştir.

Etkileşim sabah ve öğle yemeği saatinde, 07:00’dan 14:00’a kadar oldukça fazladır. Cuma günü Instagram paylaşım saatleri 07:00’den 14:00’a kadar sürmektedir.

Cumartesi günü Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi saat 09:00 olarak belirlenmiştir.

İnsanların hafta sonu planlarına başlamadan önceki en aktif saat budur. Cumartesi günü paylaşım yapacaksanız bunu göz ardı etmeyin.

Pazar günü Instagram’da paylaşım yapmak için en iyi saat 19:00 olarak belirlenmiştir.

Etkileşim tüm öğleden sonra ve akşam boyunca, 12:00 ile 20:00 arasında oldukça fazladır. Pazar günü Instagram paylaşım saatleri 12:00’den 20:00’e kadar devam etmektedir.

Reels ile etkileşim yakalamak mükemmel bir yöntemdir. Reels videoları oluşturarak kısa sürece binlere hatta milyonlara ulaşabilirsiniz. Bu başarıyı hızlı şekilde yakalamak isterseniz Reels videoları oluşturun.

Reels paylaşım saatleri olarak en uygun saatler Pazartesiden Perşembeye saat 09:00 ve 12:00’dir. Reels videolarının etkileşimi gönderilere göre daha farklıdır.

Reels keşfete düşme detaylarını öğrenmek için takip edebilirsiniz.

Ecem Özenç (@ecemozencblog)’in paylaştığı bir gönderi

Her zaman detaylara takılmamak gerekmektedir. Büyük resme bakmak size zaman kazandıracaktır. Büyük resme bakmayı ihmal etmemek gerekiyor. Bazen hayata dair en iyi ipuçları orada saklanıyor.

Haydi hep beraber büyük resme bakalım!

Instagram Paylaşım Saatleri

Birçok marka saatleri dikkate alarak paylaşımda bulunur. Rekabet etmek zorunda kalmamak için saat 00:00’dan birkaç dakika önce veya sonra paylaşım yapmayı bir düşünün. Markaların önünüze geçmesini engelleyin. Bir marka olana kadar bunu deneyin.

Sosyal Evin ailesi olarak bir takım araştırmalar sonucu çıkan verileri sizinle paylaştık. Sosyal medyayı doğru ve kurallarına göre kullanmak size ve markanıza bir profesyonellik katacaktır. Belirttiğimiz saatleri kullanarak çok fazla kitleye ulaşabilirsiniz.

Hangi Zamanda Yapılan Paylaşım Daha Fazla Kullanıcıya Ulaşır?

Hangi Zamanda Yapılan Paylaşım Daha Fazla Kullanıcıya Ulaşır?

Günümüzün değişen ve gelişen teknolojisi içerisinde bir dakika olsun yanımızdan ayırmadığımız cep telefonlarımızın içerisinde koca bir dünya bulunmakta. Bu dünya içerisinde fark edilmek için kullanıcısı olduğumuz sosyal medya platformlarının dilini iyi bilmemiz gerekiyor. Gerek kişisel hesaplar, gerek şirket hesapları Facebook, İnstagram, Twitter, Linkedin ve Pinterest gibi sosyal medya platformlarında ortak bir amaçta birleşir. Bu ortak nokta şüphesiz ki paylaşılan gönderilerin daha fazla insana ulaşması ve daha fazla insan tarafından fark edilmesidir. Peki bu platformlarda ne zaman paylaşım yapılırsa gönderileriniz daha fazla insana ulaşır? Unutmayın ki doğru zamanda, doğru platformda yapılan bir paylaşım sizin daha fazla kullanıcıya ulaşmanızı sağlar. Bu paylaşım zamanları her sosyal medya platformunda değişmektedir.

Hangi Zamanda Yapılan Paylaşım Daha Fazla Kullanıcıya Ulaşır?

Doğru zaman aynı zamanda genel verilerin dışında sizin takipçilerinizin, hedef kitlenizin en aktif olduğu zamanlardır yani takipçilerinizin sosyal medyada ne zaman online olduğunun farkında olmalısınız. Aynı zamanda unutmayın ki gönderilerinize eklediğiniz doğru etiketler de daha fazla kişiye ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

TwitterGündem takibi konusunda sosyal medya platformları arasında hala birinci sırada olan Twitter’ın, yapılan araştırmalara göre paylaşım için en doğru günleri salı, çarşamba ve perşembe günleridir. Yapacağınız paylaşım için en doğru saat ise 12:00 ila saat 18:00 arasıdır.Tweet atmamanız gereken en yanlış zamanlar ise saat 20:00’den sonrası ve Cuma günleri 15:00’ten sonrasıdır.Twitter’da paylaşımlarınız Çarşamba günleri öğleden sonra ve özellikle 17:00 ila 18:00 arası en fazla kullanıcıya ulaşmaktadır. Günde en az 5 Tweet, veya ortalama 14 Tweet atabilirsiniz. Bazı araştırmalar aynı zamanda günde 30 Tweet paylaşabileceğinizi de söylüyor. Tabi ki doğru zaman aralıklarında atacağınız tweetlere ekleyeceğiniz etiketler de daha fazla kullanıcıya ulaşmanızı sağlayacaktır.

FacebookDünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook’ta paylaşım yapmak için en doğru günler Perşembe, Cuma, cumartesi ve pazar günleridir. En doğru paylaşım saatleri ise, 13:00 – 16:00 arasında kalan saatlerdir. Gönderiniz için muhtemelen en fazla paylaşımı13:00’te, en çok tıklamayı ise 15:00’te alacaksınız.Facebook’ta yapacağınız paylaşım için uygun olmayan vakitler, Çarşamba saat 08:00 öncesi ve 20:00 sonrasıdır. Çünkü Facebook’ta en yüksek katılım, Çarşamba günü gerçekleşiyor.Günde en az 1 ya da 2 gönderi paylaşmanızda fayda var. Facebook’ta haftada 5-10 gönderiyi aşmamaya dikkat edin.

Hangi Zamanda Yapılan Paylaşım Daha Fazla Kullanıcıya Ulaşır?

InstagramSon zamanlarda sosyal medya platformları arasında en fazla parlayan İnstagram’da fotoğraflarınızı gün boyunca gönül rahatlığıyla paylaşabilirsiniz. Yalnızca İnstagram pazartesi günü diğer günlere göre daha yoğun kullanılmaktadır.İnstagram’ın paylaşım yapmak için en doğru saatini söylemek biraz zor çünkü günün her saati kullanıcı trafiği yoğun olarak bulunmakta. Sadece 07:00-09:00, 11:00-15:00, 16:00-18:00 arası, diğer saatlere göre katılım biraz daha yoğun olmaktadır. Bazı veriler kullanıcıların sabah uyandıklarında, öğle aralarında ve iş çıkış saatlerinde İnstagrama daha çok girdiğini göstermektedir. En yüksek etkileşim oranına Çarşamba saat 17:00’de ulaşabilirsiniz. Özellikle İnstagram’da gönderi altına eklenen etiketler daha fazla kullanıcıya ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Linkedinİş dünyasının buluştuğu Linkedin’de iş saatleri ve günleri dışında etkileşim azalmaktadır. Aynı zamanda Pazartesi ve Cuma günleri de etkileşimin azaldığı günlerdir.

Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri özellikle mesai bitmesi saatlerine yakın daha yoğun etkileşim oluşmaktadır. Linkedin’de gönderinizin daha fazla kişi ile etkileşim kurmasını istiyorsanız özellikle mesai saatleri başlarken, öğle aralarında ve mesai bitimine doğru paylaşım yapmanız gerekiyor. Linkedin iş dünyası tarafından yoğun kullanıldığı için çalışma ve toplantı saatlerinde etkileşim azalıyor.

PinterestTürkiye’de çok yaygın bir kullanıma sahip olmayan sosyal medya platformu Pinterest’te en fazla etkileşim haftasonları olur. Özellikle cumartesi günleri öğleden sonra yoğun bir etkileşim yaşanmaktadır. Pinterest’te yoğun etkileşim alanı yaratmak istiyorsanız konunuzu sağlık, cilt bakımı, seyahat, moda, yemek, hediye gibi kategorilerden seçmelisiniz.

Keywords

Instagram , Instagram paylaşım saatleri , Instagram paylaşım

Bu saatlerde Instagram da paylaşım yapın!

Başa dön tuşu