Magazin

Üç çocuk babası evli mühendis, işe her gün etek ve topuklu ayakkabı giyerek gidiyor

Üç çocuk babası evli mühendis, işe her gün etek ve topuklu ayakkabı giyerek gidiyor

Almanya’da yaşayan Amerikalı robotik mühendisi Mark Bryan, “kıyafetlerin cinsiyeti olmadığını” göstermek için her gün etek ve topuklu ayakkabı giyiyor. Evli ve üç çocuk babası Bryan, giyim tarzını sergileyen fotoğraflarını çok takipçili Instagram hesabında paylaşıyor. 62 bin takipçili mühendis, hesabının biyografi kısmında şöyle yazıyor: Ben heteroseksüel, mutlu ve evli bir

Üç çocuk babası evli mühendis, işe her gün etek ve topuklu ayakkabı giyerek gidiyor

Almanya’da yaşayan Amerikalı robotik mühendisi Mark Bryan, “kıyafetlerin cinsiyeti olmadığını” göstermek için her gün etek ve topuklu ayakkabı giyiyor.

Evli ve üç çocuk babası Bryan, giyim tarzını sergileyen fotoğraflarını çok takipçili Instagram hesabında paylaşıyor.

62 bin takipçili mühendis, hesabının biyografi kısmında şöyle yazıyor:

Ben heteroseksüel, mutlu ve evli bir adamım sadece. Porsche’yi, güzel kadınları seven ve gardrobunda yüksek topuklu ayakkabılarla ve etekler bulunan bir adam…

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bryan’ın gündelik kıyafetleri arasında ekose mini etekler, renkli topuklu ayakkabılar ve kırmızıdan griye farklı renklerdeki kalem etekler yer alıyor.

61 yaşındaki mühendis, “Etekleri elbiselere tercih ediyorum. Çünkü elbiseler, cinsiyetleri karıştırmama izin vermiyor. Bel üzerinde ‘erkeksi’, belin altında da cinsiyetsiz bir görünüm tercih ediyorum” ifadelerini kullanıyor.

11 yıllık eşinin, kıyafet seçiminde kendisine yardım ettiğini aktaran mühendis, erkeklere şu tavsiyeyi veriyor:

Topuklular konusunda endişeliyseniz, alçak topuklularla başlayın ve özgüveniniz arttıkça topukları da artırın.

Independent Türkçe, New York Post

Topuklu ayakkabı ve etek giyerek işe gidiyor!

Son Dakika Haberleri – 11 yıldır evli ve mutlu olduğunu söyleyen üç çocuk babası 61 yaşındaki mühendis, işe meslektaşlarından farklı tarzda giyinerek gidiyor. Almanya’da yaşayan bir Amerikalı olan Mark Bryan, pantolon ve gömlek giymektense topuklu ayakkabı ve kalem etek giymekten hoşlandığını söylüyor.

Topuklu ayakkabı ve etek giyerek işe gidiyor!

Türkiye’den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi milliyet.com.tr; Milliyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Üç çocuk babası ama işe etek ve topuklu ayakkabı giyerek gidiyor

Üç çocuk babası ama işe etek ve topuklu ayakkabı giyerek gidiyor – Almanya’da yaşayan, 3 çocuk babası Mark Bryan topuklu ayakkabıları ve etekleriyle dikkat çekiyor. Bryan bu kıyafetlerin cinsiyetlerinin olmadığını söylüyor.

Üç çocuk babası ama işe etek ve topuklu ayakkabı giyerek gidiyor

Instagram hesabında yaptığı paylaşımlarıyla viral olan Bryan, giydiği etekleri ve topuklu ayakkabılarıyla bu kıyafetlerin cinsiyetçi olmadığını kanıtladığını söylüyor. Mark Bryan kendisini sosyal medya hesabında, “Ben sadece heteroseksüel, mutlu ve evi bir adamım.” diye tanımlıyor. Ayrıca Bryan on binlerce olan takipçisine, “Porsche ve güzel kadınları seven, günlük gardırobuma topuklu ayakkabı ve etek ekleyen.” diyerek kendini belirtiyor.

Bryan’ın günlük kıyafetlerinin yer aldığı gardırobunda kırmızı topuklu ayakkabılar, mini etekler, süet ayakkabılar, kalem etekler gibi kıyafetleri bulunuyor.

61 yaşındaki Bryan, “Ben elbise olarak etek giymeyi tercih ediyorum. Kıyafetlerin cinsiyet içeren unsurlara sahip olması bana onları karıştırma izni vermiyor. Belin üzerinde “erkeksi” bir görünümü ve belin altında cinsiyetsiz bir görünümü tercih ediyorum.” diyor.

Ayakkabılara gelince, futbol hocası olan Bryan, Lost Ink markasının topuklu ayakkabılarını tercih ediyor. Firmadan alınmış bir çift stiletto ve açık parmaklı sandalet tarzı ayakkabısı var.

Bryan, tarz seçimini “cinsel olmayan nedenlerden” diye tanımlıyor. Bu alışkanlığının lise eğitiminde eski bir aşkla başladığını belirtiyor. Aşık olduğu arkadaşıyla birlikte yüksek topuklu ayakkabılarla dans etmeye çalıştıklarını ve sonrasında ise bu durumun normal hale geldiğini belirtiyor.

TOPLUM ONUN BU KIYAFETLERLE DOLAŞMASINA NASIL BAKIYOR?

Halk arasında dolaşma deneyimi ise, “Yukarıya bakarsın ve benim gibi farklı görünen birini görürsün. Benim durumum saçlarını yeşile boyatan biri gibi düşünebilir. Böyle biri gördüğünde garip dersin ve sonra yaşamına devam edersin, bir daha düşünmezsin.” diyor.

11 yıllık eşi onun kıyafet almasına yardımcı oluyor ve kızı Bryan’ın ayakkabılarını ihtiyacı olduğunda kullanıyor.

Topuksuz ayakkabılarla birlikte 1.80 mt boya sahip olan Byran, pandemi süresinde evden çalıştığı dönemlerde bile etek ve topuklu ayakkabı giymekten vazgeçmedi. Erkekler için kendisine bir tavsiye sorulduğunda ise, “Topuklar hakkında soru soruyorsanız, o zaman alçak bir topukla başlayın ve özgüveniniz arttıkça yukarı çıkın derim.” diyor.

Günlük Hayatında Etek ve Topuklu Ayakkabı Giymeyi Tercih Eden Evli ve Çocuklu Mark Bryan biacaip

Mark Bryan kendini tanımlarken evli, mutlu ve heteroseksüel bir erkeğim, sadece günlük hayatımda etek ve topuklu ayakkabı giymeyi seviyorum diyor.

Günlük Hayatında Etek ve Topuklu Ayakkabı Giymeyi Tercih Eden Evli ve Çocuklu Mark Bryan biacaip

Facebook

Twitter

Whatsapp

LinkedIn

Mark Bryan kendini tanımlarken evli, mutlu ve heteroseksüel bir erkeğim, sadece günlük hayatımda etek ve topuklu ayakkabı giymeyi seviyorum diyor.

Tarihçilere göre topuklu ayakkabılar ilk olarak erkekler için üretildiler ve 10. Yüzyılın sonlarına kadar sadece erkekler tarafından giyildiler. Günümüzde ise topuklu ayakkabılar kadınlar tarafından tercih ediliyor, ancak yine de bu tür ayakkabıları giyen erkekler de yok değil. Aslen Amerikalı olan ancak işi dolayısıyla Almanya’da yaşayan 61 yaşındaki robotik mühendisi Mark Bryan da bunlardan biri. Cinsiyet ayrımcılığına karşı bir duruş sergilemek adına Mark bundan bir süre önce günlük hayatında etek ve topuklu ayakkabı giymeye başlamış. İşe, alışverişe, yürüyüşe ve eşiyle bir yerlere giderken sürekli olarak etek ve topuklu ayakkabı giyiyor. Mark’ın insanlara vermek istediği mesaj ise, “size dayatılanı değil, canınızın istediğini giyin.”

Mark Bryan aslen Amerikalı, ancak işi sebebiyle Almanya’da yaşıyor. Robotik mühendisi olan Mark 11 yıllık evli ve bir çocuğu var, ilk bakışta son derece sıradan bir erkek. Ancak son zamanlarda yaptıklarıyla artık kalıpların dışına çıkmış biri, Instagram’da yüz binlerce takipçisi olan bir fenomen kendisi. Bunu sağlayan ise ne işi ne baba olması ne de evliliği…

Önceden bir erkeğin giymesini beklediğiniz sıradan kıyafetlerden oluşan dolabını şimdi çok daha renkli şeyler süslüyor: mini etekler, rengarenk topuklu ayakkabılar, kalem etekler, yarım botlar, vs. Instagram hesabında günlük kıyafetlerini paylaşırken bunun son derece normal olduğunu her fırsatta vurguluyor Mark ve insanlara “istediğinizi giymekte özgürsünüz, kıyafetlerde kadın-erkek ayrımı bitmeli” diye de not düşüyor.

Etek ve topuklu ayakkabı giymeyi sevdiğini belirten Mark, bu kıyafetlerin kendisini daha güçlü ve özgüvenli hissettirdiğini ifade ediyor. Erkek ve kadın kıyafetlerini bir arada kombinlemenin hem kendisine çok yakıştığını hem de cinsiyet ayrımcılığına karşı bir duruş olduğunu söylüyor.

Ayrıca etek giymenin çok rahat olduğunu da ekliyor Mark, “bunca zaman pantolon giydim, ama etek giydiğim zaman gerçek rahatlığın ne olduğunu anladım” diyor. Erkek ve kadın kıyafetlerini bir arada giydiğinde kendini daha rahat ve mutlu hissettiğini de söylemeden geçmiyor.

Kıyafet tercihleri hakkında çocuklarıyla ilk konuşmasında bunun sadece bir zevk meselesi olduğunu söylemiş Mark. Herhangi bir cinsel tercih meselesi olmadığını, kendisini eşcinsel hissetmediğini ama bu şekilde giyinmenin onu mutlu ettiğini söylemiş. Çocukları ve eşi Mark’ın bu tercihine saygı duymuş ve onu desteklemişler.

Hatta eşi Mark ile kıyafet değiş tokuşu bile yapmaya başlamış. Aynı zamanda eşi, Mark’a topuklu ayakkabılar, kombinler, kıyafet tercihleri, moda trendleri konusunda yardımcı olmaya bile başlamış zamanla.

Etek ve topuklu ayakkabıları ilk giymeye başladığında Mark, oldukça kötü ve olumsuz eleştirilere maruz kalmış. Ancak özellikle iş yerindeki ve yaşadığı bölgedeki insanlar Mark’a destek vermiş ve onun bu tercihinin gerçek sebeplerini kısa sürede anlamış. Kendisi hakkında en çok söylenen şey ise eşcinsel olduğu, oysa Mark eşcinsel olmadığını net bir şekilde ifade ediyor.

Bunun sadece bir kıyafet tercihi olduğunu, cinsel yönelimle bir alakası olmadığını her fırsatta dile getiriyor. İlk başlarda bu olumsuz görüşlerden ve insanların kendisine yargılar gözlerle bakmasından çok rahatsız olan Mark şimdilerde buna alışmış gibi görünüyor. İşin doğrusu diğer insanlar da Mark’ın bu tercihlerini kanıksamış durumda, artık herhangi bir rahatsızlık yaşamıyor kimse bu konuda.

Kendisiyle yapılan bir röportajda Mark şunları söylüyor: “Bu şekilde giyiniyorum, çünkü buna hakkım var. Sadece farklı olmayı istedim. Her zaman etek ve topuklu ayakkabılara karşı bir ilgim oldu, bunu giyen kadınlara hep imrendim. Bunun cinsel yönelimle bir ilgisi yok, temsil ettikleri güç hoşuma gidiyordu. Seksi olmak için giyinmiyorum kesinlikle, öyle bir düşüncem hiç olmadı.

Kıyafetlerim normal bir iş kadının kıyafetlerinden farklı değil. Bana göre kıyafetlerin cinsiyeti yoktur. Ben pantolon yerine etek giymeyi tercih ediyorum. Bunun kadın, erkek veya eşcinsel olmakla bir alakası olduğunu hiç düşünmedim.”

Facebook

Twitter

Whatsapp

LinkedIn

Keywords

son , gündem , haberler , habertürk , haber , dakika , son dakika , emin , i̇stanbul , oldu , belli , nisan , ipucu , 2019 , oyuncuları , cevabı , onu , soru , zalim , oyuncu , belli oldu , cevabı 15 , 15 nisan , zalim i̇stanbul , cevabı 15 nisan , yaşam , ekonomi̇ , sağlik , yazarlar , kültür , sanat , daki̇ka , son daki̇ka , magazin , ilk , spor , haberleri , burada , gül , zahid , almanya , kalem etek , topuklu ayakkabi , mark bryan , son dakika haberleri , Üç , çocuk , babası , ama , işe , etek , ve , topuklu , ayakkabı , giyerek , gidiyor

Üç çocuk babası evli mühendis, işe her gün etek ve topuklu ayakkabı giyerek gidiyor

Başa dön tuşu