Game

GTA 6 için Şimdiye Kadar ki En Büyük Sızıntı Ortaya Çıktı

GTA 6 Harita Boyutu Sızdırıldı

Rockstar Games nihayet bu yılın başlarında GTA 6’yı duyurdu ve hayranlarına merakla beklenen oyunun geliştirilmekte ve yolda olduğunu doğruladı. Grand Theft

GTA 6 Harita Boyutu Sızdırıldı

Rockstar Games nihayet bu yılın başlarında GTA 6‘yı duyurdu ve hayranlarına merakla beklenen oyunun geliştirilmekte ve yolda olduğunu doğruladı. Grand Theft Auto 6 kitlelere duyurulduğundan, hayranlar proje hakkında daha fazla bilgi edinmek için bekliyordu ancak resmi ayrıntılar henüz çok sınırlı. Bunun yanı sıra oyunun ana karakteri gibi bilgiler sızdırıldı.

Grand Theft Auto serisinin ünlü sızıntı kaynaklarından olan Matheusvictorbr isimli kişi, geçtiğimiz günlerde GTA 6 harita boyutu hakkında bazı ilginç iddialarda bulundu. Verdikleri bilgilere göre GTA 6 haritası, Karayip Adaları’nı içerek ancak bu adalara gidilemeyecek ve oyunun harita boyutu, Red Dead Redemption 2 haritası kadar “büyük” olacak.

Bahsedilen Karayip Adaları, oyuncuların kampanyanın bir noktasında ziyaret ettikleri ancak bölümü bitirdikten sonra geri dönemedikleri tropik Guarma adasını içeren Red Dead Redemption 2’ye benzer olacak. Red Dead Redemption 2’nin haritası devasa, bu nedenle Grand Theft Auto 6 harita boyutunun oyuncular için yeterli olması muhtemel.

Tabii tüm bunlar, GTA 6 harita boyutuyla ilgili sızdırılan bilgilerin doğru olduğunu varsaydı. Planların şimdi ve oyunun lansmanı arasında değişmesi, oyuncuların daha küçük veya daha büyük bir harita ile sonuçlanması her zaman mümkün. Aslında, yakın tarihli bir rapor, Rockstar’ın Grand Theft Auto 6 harita boyutuyla ilgili planlarını çoktan değiştirdiğini öne sürdü.

Görünüşe göre, Rockstar Games başlangıçta GTA 6 haritasının Kuzey ve Güney Amerika’nın büyük bölümlerini kapsamasını planlamıştı ancak bundan vazgeçildi ve geliştirici oyunun ortamı olarak kurgusal bir Miami’ye taşıdı. Yani Grand Theft Auto 6’nın yıllardır söylendiği gibi Vice City’de geçmesi çok muhtemel.

Rockstar, GTA 6 oyununu resmen duyurdu!

Rockstar, dün ortaya çıkan test videoları ve görsellerin bulunduğu sızıntının uzun zamandır beklenen GTA 6 oyunundan olduğunu doğruladı.

Rockstar, GTA 6 oyununu resmen duyurdu!

Rockstar, dün ortaya çıkan test videoları ve görsellerin bulunduğu sızıntının uzun zamandır beklenen GTA 6 oyunundan olduğunu doğruladı.

Geçtiğimiz aylarda GTA 6 çıkış tarihi, konusu, oyun içi karakterler, harita boyutu, görev süresi ve grafikleri konusunda birçok sızıntı ile karşılaştık. Fakat dün ortaya çıkan bazı test videoları ve görseller gündeme bomba gibi düştü. Bugün ise Rockstar sızıntıların geliştirme süreci devam eden GTA 6 oyununa ait olduğunu resmen duyurdu.

Dün ortaya çıkan sızıntı paylaşımları uzun zamandır duyduklarımızı doğrular nitelikteydi. Buna tekrar Vice City’ye dönüş ve ana karakterlerden birinin kadın olacağı da dahil. Fakat bu paylaşımların GTA 5’e ait bir mod olabileceği öne sürülüyordu.

Bugün ortaya çıkan bir sızıntıda uzun zamandır beklenen GTA 6 için test videoları ve görseller yer aldı. İşte detaylar…

Ancak Rockstar, bugün yaptığı açıklama ile GTA 6 olduğunu resmen doğruladı. Oyunu bu şekilde duyurmak zorunda kaldıkları için üzüldüklerini dile getirdi. Fakat planlanan takvimden şaşmadan hareket edeceklerini ve oyun tamamlandığı zaman düzgün bir tanıtımın gerçekleşeceğini söyledi.

Yapılan paylaşımda şunlar söylendi:

Yakın zamanda, yetkisiz bir üçüncü tarafın bir sonraki Grand Theft Auto için erken geliştirme görüntüleri dahil olmak üzere gizli bilgilere yasa dışı bir şekilde eriştiği ve sistemlerimizden indirdiği bir ağ saldırısına maruz kaldık. Şu anda canlı oyun hizmetlerimizde herhangi bir kesinti veya devam eden projelerimizin gelişimi üzerinde uzun vadeli bir etki beklemiyoruz.

Bir sonraki oyunumuzun herhangi bir detayını sizinle bu şekilde paylaştığımız için son derece hayal kırıklığına uğradık. Bir sonraki Grand Theft Auto oyunu üzerindeki çalışmalarımız planlandığı gibi devam edecek ve siz oyuncularımıza beklentilerinizi gerçekten aşan bir deneyim sunmaya her zamanki gibi bağlıyız. Yakında herkesi tekrar güncelleyeceğiz ve elbette hazır olduğunda sizi bu sonraki oyunla doğrudan tanıştıracağız. Bu durumda devam eden destekleri için herkese teşekkür etmek istiyoruz.

Rockstar

Son sızıntılara baktığımızda, Rockstar ekibinin yaklaşık 8 yıldır (2014’ten beri) bu proje üzerinde çalıştığı ve şimdiye kadar ki en büyük kaynak aktarımını buraya yaptığı söyleniyor. Üstelik burada bahsedilen miktar tam 600 milyon dolar.

İlk olarak beklenen haberi bekletmeden paylaşalım. Oyunun bu yılın sonuna kadar tanıtılacağı belirtiliyor. GTA 6 çıkış tarihi ise 2024’ün son çeyreği olacak. Tabii işler hızlanırsa daha erken de görebiliriz. Fakat geliştirici firma bunun olası olmadığını söylüyor.

Oyun hakkında paylaşılan detaylara gelecek olursak, GTA 6’da selefi GTA 5’in tam 5 katı büyüklüğünde bir harita bizleri bekliyor olacak. Hatta bugüne kadar çıkan tüm GTA oyunlarının haritasının toplamını bile geçebileceği söyleniyor.

GTA 6’ya ait olduğu iddia edilen test görselleri pic.twitter.com/EWuuzgjS5K

Oyuncuların merak ettiği bir diğer şey ise GTA 6 hikaye süresinin ne kadar olacağı. GTA 5’i 30 saat gibi bir sürede bitirebiliyorduk. Yeni oyunun hikayesi ise en az 75 saat sürecek. Tabii geçtiğimiz dönemde 500-600 saat olacağına yönelik bazı iddialar vardı. O kadar olmasa da hikayeden ayrı olarak yapabileceğimiz yan görevlerle birlikte oyun süresini en az 4-5 katına çıkartabileceğiz.

Buna ek olarak, GTA 6 içerisinde tıpkı GTA 5’de olduğu gibi 3 ana karakteri yönetebileceğiz. Fakat bu sefer karakterlerden birinin kadın olacağı belirtiliyor. Nitekim bugün ortaya çıkan sızıntılar da bu verilerin bir kısmını doğrulamış oldu.

Not: Aşağıdaki videolar @TheAgentJones ve @GTA6KLDY isimli Twitter hesaplarından alınmıştır.

GTA 6 – oynayış 2 pic.twitter.com/RD9esLgnF3

GTA 6 – oynayış 4 pic.twitter.com/RNVn00FpUF

GTA 6 – oynayış 6 pic.twitter.com/b2dPajH1oB

GTA 6 – oynayış 8 pic.twitter.com/X8xtbBNYGr

GTA 6 – oynayış 10 pic.twitter.com/pHPTfxxsV9

GTA 6 – oynayış 12 pic.twitter.com/E06LJc5uox

GTA 6 – oynayış 14 pic.twitter.com/zRYYDKLnt6

GTA 6 – oynayış 16 pic.twitter.com/xA4x5HFzRY

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

SDN Yorumları 0 Yorum

Yorum Yap İptal

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Fırsat Ürünleri

GTA Forumları Take

Büyük bir GTA 6 sızıntısı, alfa öncesi görüntülerin internette dolaştığını gördükten sonra, en büyük Grand Theft Auto çevrimiçi topluluklarından ikisine,

GTA Forumları Take

Büyük bir GTA 6 sızıntısı, alfa öncesi görüntülerin internette dolaştığını gördükten sonra, en büyük Grand Theft Auto çevrimiçi topluluklarından ikisine, Rockstar Games’in ana şirketi Take- İki Etkileşimli.

GTAForumlar (aracılığıyla Tom Henderson) ve Grand Theft Auto 6 alt düzenleme sayfası her ikisi de kullanıcılara sitelerin Take-Two’ya uymaya başladığını bildiren mesajlar gönderdi. GTAForums gönderisinde, “Take-Two Interactive, GTAForums’tan telif hakkıyla korunan materyali kaldırmak için bizimle iletişime geçti” diyor. “Önceki oyunlarda olduğu gibi, buna uyacağız ve bu konu zamanı geldiğinde yeniden açılacak. Anlayışınız için teşekkürler.”

Take Two, GTAforum’un sızdırılan bilgileri içeren konuyu kaldırmasını istedi. Ayrıca, bilgisayar korsanları hesabında artık yayında 0 gönderi var.

Hacker gibi görünen birkaç Twitter hesabı da ortaya çıktı, ancak hepsi taklitçi gibi görünüyor. pic.twitter.com/6Zxb235miz

— Tom Henderson (@_Tom_Henderson_) 19 Eylül 2022

Orijinal iş parçacığı geri yüklendi, ancak oyun videoları ve resimlerin listesinin tümü kaldırıldı ve sayfa artık kilitlendi, en üstte “Bu konudaki tüm hassas medya gizlendi ve iş parçacığı herkese açık hale getirildi” mesajıyla birlikte kilitlendi. yine arşiv nedenleriyle.”

Tüm /r/GTA6 alt dizini Reddit’te kısa süreliğine çevrimdışına alındı, ancak şimdi geri döndü ve sayfanın üst kısmında kullanıcıları herhangi bir yeniden yüklemenin Take-Two’dan ciddi bir yanıt alacağı konusunda uyaran bir uyarı var. “Kimsenin son sızıntıların bağlantılarını, fotoğraflarını ve videolarını yayınlayamayacağı bir koşulla alt dizini açıyoruz” dedi. subreddit uyarısı açıklandı. “Bu, alt dizinin Rockstar Games tarafından silinmesini önlemek için yapıldı.”

Rockstar Games, GTA 6 sızıntısına resmi olarak yanıt verdi ve “yetkisiz bir üçüncü tarafın” varlıklarına yasa dışı erişim sağlamasına izin veren “bir ağa izinsiz girdiğini” söyledi. GTA 6 üzerinde geliştirme planlandığı gibi devam edecek ve stüdyo beklentileri aşacak bir oyun çıkarmayı hedefliyor.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şey satın alırsanız GameSpot gelirden pay alabilir.

oyun-1

GTA 6 için Şimdiye Kadar ki En Büyük Sızıntı Ortaya Çıktı

Başa dön tuşu