Game

GTA 6ya Ait Oynanış Videoları Doğrulandı! İşte Oyun İçi Görüntüler

GTA 6ya Ait Oynanış Videoları Doğrulandı! İşte Oyun İçi Görüntüler

Grand Theft Auto 6 ile ilgili yıllar süren spekülasyonların ardından ilk kez dişe dokunur bilgiler geldi. YouTube üzerinde ve çeşitli forumlarda

GTA 6ya Ait Oynanış Videoları Doğrulandı! İşte Oyun İçi Görüntüler

Grand Theft Auto 6 ile ilgili yıllar süren spekülasyonların ardından ilk kez dişe dokunur bilgiler geldi. YouTube üzerinde ve çeşitli forumlarda geliştirmenin erkan aşamalarını gösteren birden fazla video ve ekran görüntüsü yayınlandı.

Videolar yeni animasyonları, yeni NPC etkileşimlerini, restorandaki bir soygun sahnesini, çatışma sahnesini ve aynı zamanda yeni bir kadın karakteri gösteriyor. Bazı oyunseverler görüntülerin hayran yapımı bir modlamayla oluşturulduğunu düşünüyordu. Ancak Bloomberg’den Jason Schreier‘in sözlerine bakılırsa yayınlanan görüntüler gerçekten GTA 6’ya ait.

Bu videolardan bazılarının 2021 yılına dayandığı söyleniyor. Bildiğiniz gibi bu tür oyunların yapımı yıllar sürüyor ve görüntüler halen devam eden bir çalışmayı temsil ediyor olabilir. Bu nedenle grafikler ve oyun motoru söz konusu olduğunda eksikler olması gayet doğal.

Rockstar Games, Şubat ayında yeni bir GTA oyunu üzerinde çalıştıklarını doğrulamıştı. Sızdırılan GTA VI görüntüleri hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Oyun tarihinin en büyük sızıntısı!

Dünyada en fazla satan ikinci video oyunu olan GTA 5’in devam serisi GTA 6’nın 1 saatlik oynanış videosu sızdırıldı. Video oyunları tarihinin en büyük…

Oyun tarihinin en büyük sızıntısı!

Video oyunları tarihinin en büyük sızıntısı gerçekleşti. Dijital oyun tarihinin en çok satan ikinci yapımı olan Grand Theft Auto 5’in (GTA 5) devamı olacak GTA 6’nın bir saatlik oynanış videosu sızdı.

2013 yılında ABD’li Rockstar firması tarafından piyasaya sürülen oyun, geçen yıl başı itibarıyla 145 milyon kopya satmayı başarmıştı. Bütün GTA serisi ise toplamda 375 milyon sattı.

GTAForums isimli internet sitesinde ‘teapotuberhacker’ isimli kullanıcı daha önce Uber hack skandalının da arkasında olduklarını ve oyunun videolarını kendilerinin sızdırdığını belirtti. Şu an Youtube’da GTA 6’nın bir saatlik oynanış videosu bulunuyor. Rockstar Games’in hızlıca bu videolara erişim engeli getirmesi beklenmekte ama her videoya da erişim engeli getirilmediği göze çarpıyor.

Bloomberg’ün oyun muhabiri Jason Schreier sızıntının doğru olduğunu firmanın içinden teyit ettiğini söylerken, “Bu oyun tarihindeki en büyük sızıntılardan biri ve Rockstar için bir kabus” değerlendirmesinde bulundu.

Sızıntının yaşandığı videolardan birinde uzun süredir GTA 6’da olacağı söylenen bir kadın karakter (Lucia) bir restorana girip oradaki insanları rehin alıyor ve suç ortağı (Jason) ile beraber bu restorandan kaçıyor.

Polislerin otomobillerinin üzerinde V.C.P.D. yazmakta. Bu, serinin efsane oyunu Vice City’ye dönüş olarak yorumlandı.

Oyunun başka bir sahnesinde komplo teorilerine inanan bir karakterin, “Gerçekten öldü öyle mi? Sanki Finlandiya diye bir ülke varmış gibi” dediği görülüyor. Rockstar GTA 5’te teknoloji bağımlılığı ve sosyal medya başta olmak üzere 2013’ün güncel konularına değinmişti. GTA 6’da da dezenformasyon üzerinden benzer bir senaryo yapısı izleyecekleri görülüyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde internet üzerinden organize olan bazı komplo teorisyenleri Finlandiya diye bir ülkenin olmadığını savunuyor. 2015 yılında bir Reddit kullanıcısının ülkenin aslında gerçek olmadığına ilişkin teorisi viral olmuştu.

GTA 4’ten bu yana cep telefonları ön planda. Bunun GTA 6’da da olması bekleniyor. Sızıntı görüntülere göre karakterler WhatUp (WhatsApp değil) isimli bir uygulamadan anlık mesaj alıyor. Sızıntı görüntülerin bazıları Playstation 4 üzerindeki geliştirmeden, bu sebeple grafiklerin günümüz teknolojisine uzak olduğu belirtiliyor. Sızıntı videoların 2018 ile 2019 arasında kayıt edildiği düşünülüyor.

Oyunun sızan animasyon görüntülerine göre karakterler artık araç üzerinde daha fazla aksiyona girebilecek. Sadece camdan düz bir şekilde ateş etmek olmayacak, karakter tavana doğru çıkarak da ateş edebilecek.

Oyun tarihinin en büyük sızıntısı! | GTA 6 skandalı nasıl yaşandı? - Resim : 3

Rockstar firması henüz, GTA 6’nın sızıntısına ilişkin bir açıklama yapmadı. Henüz oyunun Youtube’daki sızıntı videolarının tamamı da telif ihlali sebebiyle yayından kaldırılmadı. 2020 yılının sonunda CD Project Red tarafından Cyberpunk 2077 oyunu daha tam hazır olmadan piyasaya sürülmüş ve oyun dünyasında son yılların en büyük başarısızlığı olarak kabul edilmişti. Firma bu skandala verdiği cevapta iyi bir halkla ilişkiler performansı ortaya koymamıştı, öyle ki oyunu indirenlere parasının geri iade edildiği dahi olmuştu.

Oyun Youtuber’ı Enis Kirazoğlu, GTA 6 sızıntılarına ilişkin hazırladığı yorum videosunda GTA 6 videolarına henüz telif hakkı ihlali başvurusunda bulunulmadığını belirtirken, Rockstar’ın bunu yapması durumunda oyun içi görüntülerin kendisinin olduğunu kabul etmiş olacağını söylüyor. Kirazoğlu, Rockstar’ın bu sızıntısının üstüne oyunun fragmanını yayınlayabileceğini ve böylece ‘zaten duyuracaktık’ imajını perçinlemeye çalışacağını aktarıyor.

Sızıntının sahibi ‘teapotuberhacker’ isimli kullanıcı, GTA 5 ve 6’nın kaynak kodlarını da yakında yayınlayabileceğini söyledi. GTA’nın 2024’ten önce bir tarihte çıkması beklenmiyordu. Bu video sızıntısının çıkış tarihini sekteye uğratıp uğratmayacağı bilinmiyor.

Hacker sabah uyandığında pek çok telefon aldığını ve Rockstar yetkililerinin kendisine ulaştığını söylerken, ‘anlaşmaya çalıştığını’ belirtti.

Kaynaklar: PC Mag, Gamespot, Reddit, Youtube/Enis Kirazoğlu

Kaynak: Web Özel

GTA 6 sızdırıldı! Soygun, harita ve oynanabilir karakterlerin videosu yayınlandı

GTAForums’ta bir kullanıcının geçtiğimiz günlerde “GTA 5 ve 6 kaynak kodu” ile çalışan Grand Theft Auto 6’nın bir test aşamasından geldiği iddia edilen 90 adet video yayınlandı. Videolardan alınan klipler ve ekran görüntüleri YouTube, Twitter, Reddit ve birçok sosyal medya platformunda GTA 6 sızıntısı olarak paylaşıldı.

GTA 6 sızdırıldı! Soygun, harita ve oynanabilir karakterlerin videosu yayınlandı

GTAForums’ta bir kullanıcının geçtiğimiz günlerde “GTA 5 ve 6 kaynak kodu” ile çalışan Grand Theft Auto 6’nın bir test aşamasından geldiği iddia edilen 90 adet video yayınlandı. Videolardan alınan klipler ve ekran görüntüleri YouTube, Twitter, Reddit ve birçok sosyal medya platformunda GTA 6 sızıntısı olarak paylaşıldı.

Bloomberg muhabiri Jason Schreier tarafından doğrulanması üzerine “çok fazla şüphe olduğundan değil, ancak Rockstar kaynaklarıyla bu hafta sonu GTA 6 sızıntısının gerçek olduğunu doğruladım. Çekimler elbette erken ve bitmemiş. Bu, video oyunu tarihindeki en büyük sızıntılardan biri ve Rockstar Games için bir kabus.” sözlerine yer verdi.

Ünlü Amerikalı kanun kaçakları Bonnie ve Clyde’dan esinlenen GTA 6 ana karakterleri üzerine modellenen Grand Theft Auto 6’nın bu zamana kadarki en büyük sızıntısı geçtiğimiz saatlerde gerçekleşti.

Yayınlanan videolarda Lucia adında bir kadın oyuncu ve Jason adındaki erkek suç ortağıyla birlikte mekan soyuyorlar. Soygun mekanikleri bizlere Red Dead Redemption 2’yi anımsatırken nesneler ve NPC’ler GTA 5’i anımsatıyor.

GTA 6 sızıntısında paylaşılan bir diğer görüntüde ise ana karakter Jason’ın NPC’ler ile tıpkı Red Dead Redemption 2’deki gibi diyaloglara yer verildi.

Sızdırılan görüntülerden biri ise GTA 6’daki kadın karakterin oynanışına yer veriliyor. Lucia adlı kadın karakterinin, suç ortağıyla beraber bir restoranda elindeki silah ile NPC’leri rehin alıyor.

GTA 6’dan videoların sızdırılmasıyla beraber geliştirici şirket Rockstar Games, paylaşılan görüntüleri teker teker kaldırtıyor.

Keyword

GTA nasıl oynanır , GTA 6 ne zaman geliyor? , GTA 5 ne zaman çıkacak?

GTA 6 oynanış videoları ve ekran görüntüleri sızdırıldı

Başa dön tuşu