Magazin

Eski Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı kimdir? Lokman Çağırıcı kaç yaşında?

Lokman Çağırıcı kimdir?

İstanbul Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü´nden mezun oldu.

Lokman Çağırıcı kimdir?

1965 yılında Giresun Bulancak doğumlu olan Lokman Çağırıcı, 1978 yılında Bağcılar Mahmutbey Mahallesi´nde ikamet etmeye başladı.

1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü´nü bitirdi. 1999 yılına kadar çeşitli kurumlarda üst düzey yöneticilik yaptı, ticaretle meşgul oldu.

SİYASİ HAYATIÖzel sektördeki çalışmalarının yanı sıra 1990 yılından itibaren siyaset hayatı başlayan Lokman Çağırıcı, 1999 yılında Bağcılar Belediye Meclis Üyesi seçildi.

11 Mayıs 2007´ye kadar Meclis Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten Lokman Çağırıcı, Bağcılar´ın Kurucu Belediye Başkanı Sayın Feyzullah KIYIKLIK´ın Mayıs 2007 Genel Seçimleri’nde AK Parti İstanbul Milletvekili olması üzerine, Belediye Meclisi tarafından Bağcılar Belediye Başkanlığı´na seçildi.

Lokman Çağırıcı, , 2 yıl başarıyla yürüttüğü bu görevi sonrasında, 29 Mart 2009’daki Yerel Seçimleri’nde, Bağcılarlıların yüzde 50’sinin oyunu alarak ikinci kez Belediye Başkanı oldu. 

Başarılarla dolu bu dönemin ardından 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde tekrar aday olan Lokman Çağırıcı, % 57.25 oy oranıyla üçüncü defa Bağcılar’a hizmet etme fırsatını bulmuş oldu.

Lokman Çağırıcı, Bağcılar Belediye Başkanlığı görevinin yanı sıra; Bağcılar Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanlığı, Marmara Belediyeler Birliği Başkan Vekilliği, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcılığı, Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi (WALD) Yönetim Kurulu Üyeliği, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler  Üyeliği görevlerini de üstlenmiş bulunuyor. 

Lokman Çağırıcı, evli ve dört çocuk babasıdır.Merve Bayar / EmlakSayfasi.com.tr

Eski Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcıyı istifaya götüren cinsel şantaj dosyası sızdı: 10 milyon dolar istedi

Eski Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcıyı istifaya götüren cinsel şantaj dosyası sızdı: 10 milyon dolar istedi

13 Nisan’da kalp rahatsızlığını gerekçeğ göstererek istifa aden AKP’li Bağcılar Belediyesi Başkanı Lokman Çağırıcı’nın istifa dosyasının arkasında gerçeklere Halk TV ulaştı.

Halk TV muhabiri Seyhan Avşar’ın haberine göre Çağırıcı’nın istifasının nedeninin kalp rahatsızlığı değil, cinsel içerikli görüntüleri.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen ve soruşturma aşamasında gizlilik kararı bulunan dosya tamamlandı. Zeynep Halat ve Ahmet Makar isimli iki şahıs iddianamede sanık olarak yer aldı.

İŞYERİNE ÇAĞIRIP BİRLİKTE OLDU VE KAYDETTİ

Dosyadaki iddialara göre; Zeynep Halat ile Lokman Çağırıcı bir süredir birlikteydi. Yine bir gün Halat, Lokman Çağırıcı’yı Bağcılar’da bir iş yerine çağırdı. Kimsenin olmadığı bir odada ikili birlikte oldu. Ancak Halat, özel düzenekli bir çanta ile aralarında geçen tüm görüntüleri kayıt altına aldı. Bu görüntüleri ise Ahmet Makar’a verdi.

Ahmet Makar, Lokman Çağırıcı’yı arayarak elindeki görüntülerden bahsetti. Makar, “Elimdeki görüntüler tıklanma rekoru kırar. İftarda mı patlatayım? 10 milyon dolar ver konu kapansın. Bu konuyu ABD’ye desem alır. YouTube satsam bu videoyu alır. Parayı Zeynep’e ver” dedi.

Şantaj üzerine Çağırıcı yaşanan olayı emniyete bildirdi. Düzenlenen operasyonda Ahmet Makar ve Zeynep Halat gözaltına alındı ve tutuklandı. Söz konusu dijitallere ise el konularak adli emanete kaldırıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca düzenlenen iddianamede iki sanığın “Özel hayatın gizliliğini ihlal” ve “Şantaj” suçlarından cezalandırılması istendi. İlk duruşması görülen davaya Lokman Çağırıcı sağlık sorunlarını gerekçe göstererek katılmazken, Çağırıcı’nın avukatları duruşmanın kapalı yapılmasını istedi. Ancak mahkeme bu talebi reddetti.

OTOPARK İŞLETMESİ SÖZÜ MÜ VERDİ?

Duruşmada savunma yapan Ahmet Makar, “Lokman Çağırıcı’yı tanımıyorum. Zeynep’i 15 yıldır tanırım. Zeynep elindeki müştekiyle bir arada olduğu görüntüleri gösterdi. Görüntüler müstehcendi. Zeynep bana Lokman Çağırıcı’nın kendisine otopark işletmesi sözü verdiğini onu yerine getirmediğini söyledi. Lokman Çağırıcı’yı Zeynep’in telefonundan aradım. 10 milyon dolar istedim. Kendisi bana bu paranın çok olduğunu söyledi” dedi.

Sanık Zeynep Halat ise savunmasında, “Kendisiyle parti organizasyonunda tanıştık. Arkadaş olduk. Görüntüleri Ahmet’e teslim ettim. Bazı vaatlerde bulunarak beni kullandığını düşünmem ve intikam alma isteğiyle böyle bir şeye giriştim” diye konuştu.

Mahkeme heyeti sanıkların tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Keywords

Lokman Çağırıcı , İstanbul Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı , Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı , Lokman Çağırıcı kimdir , Lokman Çağırıcı nereli , Bağcılar , cinsel içerik

Eski Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı kimdir? Lokman Çağırıcı kaç yaşında?

Başa dön tuşu