Game

Hyundai IONIQ 5 Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

Hyundai IONIQ 5 Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

Hyundai, elektrikli IONIQ 5’i Progressive donanım seviyesiyle Türkiye’de satışa sundu.

Hyundai IONIQ 5 Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

Hyundai, elektrikli IONIQ 5’i Progressive donanım seviyesiyle Türkiye’de satışa sundu.

Yayınlandı

Tarih

Hyundai, elektrikli IONIQ 5’i Progressive donanım seviyesiyle Türkiye’de satışa sundu.

Elektrikli IONIQ 5’in tanıtım toplantısı İstanbul’da bir otelde gerçekleştirildi. Tamamen elektrikli IONIQ 5 modeli, Türkiye’de sadece Progressive donanım seviyesi ile 1 milyon 970 bin liraya satışa çıktı.

Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, toplantıda yaptığı konuşmada, otomotiv dünyasının bir değişim içinde olduğunu ve günlük hayattaki alışkanlıkların ve ihtiyaçların ilerleyen teknolojiyle hızla değiştiğini söyledi.

Berkel, “Hyundai markası olarak biz de bu gelişen teknoloji doğrultusunda çalışmaya hızla devam ediyoruz. Markamız insanlık için ilerle mottosu ile kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak mobilite çözümler üretmeye ve geliştirmeye devam ediyor. Bu doğrultuda Hyundai markası 2030 stratejisi kapsamında yaklaşık 52 milyar dolar bütçeyi AR-GE ve üretim çalışmaları için ayrışmış vaziyette. Kısacası markamız bu yolda ciddi adımlar atıyor ve 10 yıl içinde üretilen otomobilin birçoğu elektrikli olacak.” dedi.

2021 verilerine göre Hyundai’nin dünya genelinde en çok elektrikli araç satan 3. marka olduğunu bildiren Berkel, şöyle devam etti:

“Bugün markamızın adına Türkiye’de yepyeni bir dönemin başlangıcına hep birlikte şahitlik edeceğiz. Dünyada 2021 yılında satışa sunulan IONIQ 5 modelimiz dünyada yılın otomobili ve yılın en iyi tasarım ödülünü ve beraberinde 100’den fazla ödül alarak elektrikli araçların içinde en üst noktaya gelmeyi başardı.”

IONIQ 5 modeliyle Türkiye’de kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak ve üst düzey bir mobilite deneyimi sunmak istediklerini dile getiren Berkel, şunları kaydetti: “IONIQ 5 elektrikli modeller arasında sınırları zorlayacak ve kullanıcıların bir otomobilden çok daha fazla keyif almasını sağlayacak. Spor otomobilleri aratmayan performans, geri dönüşümlü malzemeler kullanılarak hazırlanmış bir iç mekan ve 430 km menzil ile son yılların en şık ve en kullanışlı modellerinden biri olmaya aday. IONIQ 5 ile oyunun kurallarını değiştiren yeni bir mobilite deneyimi yaratmak için yola çıktık. Hedefimiz, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de elektrikli otomobiller alanında öncü olmak ve günlük hayatımızı daha da keyifli hale getirmek.”

 Çevre Dostu Malzemelerle Üretildi

Öte yandan toplantıda aktarılan bilgilere göre, Hyundai’nin 45 yıl önce piyasaya sunduğu ilk seri üretim modeli PONY’den ilham alınarak tasarlanan IONIQ 5, Türkiye’de mobiliteye bambaşka bir soluk getiriyor. Geliştirdiği teknolojiler ve AR-GE alanındaki ciddi yatırımlarıyla otomotiv dünyasının öncülerinden biri olan Hyundai, BEV modellerde de farkındalık yaratarak performansı, ekonomiyi ve üst düzey konforu bir arada sunuyor.

Çevre dostu malzemelerle üretilen IONIQ 5, Hyundai’nin Tucson’dan sonra Türkiye’de satışa sunduğu ikinci C-SUV model oldu. Sadece bataryalı elektrikli araçlar (BEV) üreten IONIQ markası altında satışa sunulan teknolojik otomobil, Hyundai Motor Grubu’nun yeni platformu E-GMP’yi (Electric-Global Modular Platform) kullanıyor.

Ultra hızlı şarj ve araç içi güç kaynağı (V2L) sahip olan IONIQ 5, gelişmiş bağlantı ve sürüş yardım özellikleriyle de dikkati çekiyor. IONIQ 5’in şık dış tasarımı, otomobilin modern olduğu kadar premium bir duruş sergilemesine de olanak sağlıyor.

Müşteriler, IONIQ 5’e özel ve doğadan ilham alan “Siyah Sedefli”, “Siber Gri Metalik”, “Aytaşı Gri Metalik”, “Atlas Beyazı”, “Kozmik Altın Mat”, “Buzul Mavi Sedefli” ve “Elegant Yeşil Sedefli” olmak üzere 7 dış renk arasından seçim yapabiliyor. İç mekandaysa iki renk seçeneği bulunuyor.

430 Kilometrelik Bir Menzile Ulaşabiliyor

IONIQ 5, performanstan ödün vermeden her müşterinin mobilite ihtiyaçlarına uygun bir elektrikli otomobil konfigürasyonu sunuyor. Hyundai, IONIQ 5’i Türkiye’ye 72,6 kWh’lik bir pil paketi seçeneğiyle satışa sunuyor. Elektrik motoru 225 kWh (305 hp) ve 605 Nm gibi bir performans değeri sunarak bir SUV otomobilden daha çok sport otomobil hissiyatı ve keyfi sunuyor. IONIQ 5, 72,6 kWh pil ile desteklenirken, HTRAC dört tekerlekten çekiş (AWD) seçeneğini de sunuyor. Bu teknik özelliklerle beraber otomobil, 0 ‘dan 100 km/s hıza 5,2 saniyede çıkabiliyor. IONIQ 5, bu pil kombinasyonu ve dört tekerden çekiş sistemiyle ortalama olarak 430 kilometre (WLTP) bir menzile ulaşabiliyor. Araçtaki şanzıman tipi ise tek vitesli redüktör olarak sunuluyor. Ayrıca, elektrik motorun ürettiği gücün geri kazanımı için de rejeneratif fren sistemine yer veriliyor.

Yenilikçi Ultra Hızlı Şarj

IONIQ 5’in E-GMP platformu, hem 400 V hem de 800 V şarj altyapılarını destekliyor. Platform, ek bileşenlere veya adaptörlere ihtiyaç duymadan 400 V şarjın yanı sıra standart olarak 800 V şarj özelliği de sunuyor. IONIQ 5’in sunduğu 800 V şarj özelliği, otomotiv dünyasında sadece birkaç modelde bulunuyor. Bu özellik, IONIQ 5’i hem rekabet hem de kullanım açısından çok özel bir noktaya taşıyor.

IONIQ 5, 350 kW’lık bir şarj cihazıyla beraber 18 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’e kadar şarj edebiliyor. Yani, 100 km menzil elde etmek için sadece beş dakika şarj etmek yeterli. Bu da İstanbul gibi yoğun şehir içi trafiğinde araç sahibine üstün bir kullanım kolaylığı anlamına geliyor. IONIQ 5 sahipleri, diledikleri zaman elektrikli bisikletlerini, televizyonları, müzik setlerini veya herhangi bir elektrikli kamp ekipmanlarını V2L (Vehicle to load- Araç Güç Kaynağı) işlevi sayesinde şarj edebiliyor veya anında fişe takarak çalıştırabiliyor.

Ayrıca IONIQ 5, sistemindeki güçlü bataryaları sayesinde başka bir elektrikli otomobili de şarj edebiliyor. IONIQ 5, aynı zamanda bilgisayar ve televizyon gibi kablolu tüm elektrikli aygıtları çalıştırabiliyor.

Başkan Yavaş, OSTİM’de Sanayicilere Kulak Verdi

Bursa OSB’nin 60. Yıl Dönümü Kutlandı

Çimento Sektörü Enerji Krizine Karşı  Ar-Ge İle Mücadele Edecek

Türk İş Dünyası Karabağ’a Çıkarma Yaptı

Balıkesir’de Yılda 800 Ton Ferrobor Üretilecek

Başkan Yavaş, OSTİM’de Sanayicilere Kulak Verdi

Bursa OSB’nin 60. Yıl Dönümü Kutlandı

Marka Platformu Metaverse’e Taşınıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum *

İsim *

E-posta *

İnternet sitesi

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Azerbaycan’ın işgal altından kurtardığı, Dağlık Karabağ bölgesinde yer alan Kültür Başkenti diye bilinen Şuşa Kenti Türk İş İnsanlarını ağırlıyor.

Yayınlandı

Tarih

Azerbaycan’ın işgal altından kurtardığı, Dağlık Karabağ bölgesinde yer alan Kültür Başkenti diye bilinen Şuşa Kenti Türk İş İnsanlarını ağırlıyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türk Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan Özbekistan ve Macaristan’dan iş insanlarının yer aldığı Türk İş Dünyası Forumu’nda ekonomisi hızla gelişen Azerbaycan’ın cazip iş ve yatırım imkanları sunduğunu ifade etti.​

“Üzerimize Düşeni Yapmaya Hazırız”

Hisarcıklıoğlu, 2. Karabağ Savaşı’ndan sonra bölgede kalıcı barış ve huzur için büyük bir fırsat doğduğunu belirterek şöyle devam etti: “Azerbaycanlı kardeşlerimizle birlikte, Türk dünyası olarak bölgenin gelişmesi, huzurun kökleşmesi için üzerimize düşenleri yapmaya hazırız. Bu iş birliği ve destek mesajımız için bir kez daha buradayız. Şimdi Karabağ’ı ve Şuşa’yı da Bakü ve diğer Azerbaycan şehirleri gibi parlayan bir yıldız yapmak bizim elimizde.”

Tarımdan turizme, gıdaya, sanayiden bilişime kadar Karabağ’ın çekim merkezi yapılması gerektiğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, Nahçıvan’la Bakü’yü birbirine bağlayacak Zengezur Koridoru’nun ticaretinin gelişmesine büyük katkılar sağlayacağını kaydetti.

Hisarcıklıoğlu, Türk dünyası olarak, 1,1 trilyon dolarlık ekonomik büyüklüğe, 560 milyar dolarlık dış ticaret hacmine ve 160 milyonluk nüfusa sahip olduklarını hatırlatarak “Sadece bu rakamlar bile bir araya geldiğimizde nasıl büyük bir küresel güce dönüşebileceğimizi göstermektedir. Bu gücü harekete geçirmek için önce aramızdaki iktisadi entegrasyonu artırmalıyız. Bu da daha fazla ticaretle mümkün olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Ticaretin artırılması için ülkeler arasında tercihli ve serbest ticaret anlaşmaların imzalanması, yatırımcıları çekilmesi için uluslararası standartta bir tahkim imkanı sağlanması ve gümrükte geçişlerin hızlandırılması gerektiğini söyleyen Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: “Hazar Denizi gibi çok önemli bir geçiş noktasını, daha aktif ve daha az maliyetli şekilde kullanmalıyız. Trans Hazar Doğal Gaz Boru Hattı’nın inşasına bir an önce başlamamız gerekli. Birbirimize yönelik, geçiş kotalarını da kaldırmalıyız. Kardeşler birbirine kota koymaz. Daha fazla ticaret, daha fazla girişimciyle ve daha güçlü özel sektörle sağlanır. Ülkelerimizdeki girişimciliği ve özel sektörü geliştirmek için de güçlü odalara ihtiyacımız var. Türkiye bu konuda önemli başarılara ve tecrübeye sahip. Bunları da sizlerle paylaşmaya hazırız. Lütfen oda reformu çalışmalarımızı bir koordinasyon içinde yapalım. TOBB bu konuda tüm olanaklarını seferber etmeye de hazırdır. Her şey kardeşlerimiz için.”

Diğer konuşmacılar

Azerbaycan Tarım Bakanı İnam Kerimov da işgalden kurtarılan bölgelerde yapılan yeni yolların Azerbaycan’ın lojistik olanaklarını genişleteceğini, dost ve kardeş ülkeler de bu olanaklardan faydalanacağını belirtti. Kerimov, Karabağ ve Doğu Zengezur bölgesinin tarım ve yatırım olanaklarına işaret ederek “Yabancı yatırımcılarla iş birliği olanakları geniştir. İş insanlarına reel yatırım olanaklarını değerlendirme çağrısında bulunuyorum.” dedi.

Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Genel Sekreteri Baghdad Amreyev ise 30 yıl boyunca işgal altında bulunan ve yıkıma uğrayan Karabağ’ın imarında Türk devletlerinin iş birliği yapacağından emin olduğunu söyledi. Amreyev, bölgenin büyük potansiyele sahip olduğunu, Zengezur Koridoru açıldıktan sonra bu güzergahın TDT üyesi ülkelerince de kullanılabileceğini belirterek “Bugün, Karabağ’ın imar ve yeniden yapılandırılmasında yer alacağımı göstermek için Şuşa’da bir aradayız.” diye konuştu.

Azerbaycan Ekonomi Bakan Yardımcısı Sahib Memmedov da işgalden kurtarılan bölgelerin sanayi potansiyelinden ve burada kurulan sanayi parklarına değinerek iş insanlarına yatırım çağrısında bulundu.

Azerbaycan Ulusal Girişimciler Konfederasyonu (ASK) Başkanı Memmed Musayev, Azerbaycanlı iş insanları adından Karabağ’ın imarında irade sergileyen kardeş ülkelerin iş insanlarına teşekkür etti.

Küçük ve Orta Ölçekli Girişimciliğin Desteklenmesi Ajansı (KOBİA) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Memmedov da işgalden kurtarılan bölgelerde hem yerli hem de yabancı iş insanları için verimli yatırım olanağı sağlandığını belirtti. Memmedov, işgalden kurtarılan bölgelere yatırım için 1300 şirketin başvuruda bulunduğunu, bunlardan 460’nın yaklaşık 40 farklı ülkeden yabancı şirketler olduğunu bildirdi.

Forum, açılış konuşmalarının ardından “Karabağ ve Doğu ekonomik bölgesinde yatırım imkanları” başlıklı panel ve ikili iş görüşmeleriyle devam etti.

Madencilik sektörünün önemli aktörlerinden Tüprag tarafından İzmir Menderes’te hayata geçirilen “Üreten Kadınlar Güçlü Yarınlar” projesinin final buluşması gerçekleştirildi.

Yayınlandı

Tarih

Tüprag ve Kadın Dostu Markalar Platformu işbirliğiyle hayata geçirilen “Üreten Kadınlar Güçlü Yarınlar” projesinin son evresi olan “Yatırımcı Buluşmaları” İzmir’de gerçekleşti.

Madencilik sektörünün önemli aktörlerinden Tüprag tarafından İzmir Menderes’te hayata geçirilen “Üreten Kadınlar Güçlü Yarınlar” projesinin final buluşması kapsamında kamu ve özel sektör temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşu Menderesli kadınlarla bir araya geldi.

Birbirine Entegre Planlanan Özel Projeler

Efemçukuru, Çatalca, Kavacık ve Çamtepe köylerinde hayata geçirilmesi planlanan 9 farklı projenin görücüye çıktığı “Üreten Kadınlar Güçlü Yarınlar – Yatırımcı Buluşmaları” etkinliğinde, katılımcıları en çok etkileyen kısım, projelerin her birinin birbirine entegre kurgulanması oldu.

Girişimci adayı kadınların proje önerileri arasında yer alan; özel seri şarap üretimi tesisi, tıbbi bitkiler bahçesi, mantar atölyesi, arı çiftliği ve üzüm çekirdeği yağı üretim tesisi gibi fikirler, katma değeri yüksek; gıda, ilaç ve kozmetik gibi çeşitli sanayiilere hammadde oluşturacak nitelikteki istihdam olanaklarına imkan veriyor.

Proje önerileri arasında yer alan “tekstil tasarım atölyesi”nin de kullanılabilir tekstil atıklarının kadınların elinden özel tasarım ürünlere dönüştürülmesi amaçlanıyor. Sosyal çıktıları da oldukça geniş tasarlanan projede kadınlar, her yıl geri kazanılan ürünlerden özel bir defileye de hazırlanmayı planlıyor.

Yörede, kadınların ürettiği el-ev yapımı kişisel bakım ürünlerin satışının gerçekleşeceği, yerli ve yabancı turistleri de bölgeye çekmeyi amaçlayan “microblading tasarım atölyesi”nin hayata geçirilmesi hedeflenmekte. Bölgede üretilen en doğal ürünlerin tüm meraklılarına, adeta konuşan ambalajlarla ulaştırılacağı çok özel bir “dijital pazar” projesi de oluşturulan iş fikirleri arasında öne çıkan bir teknoloji girişimi olarak yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı.

“Bugün Hayallerin Ötesine Geçme Vakti”

“Ekonomik Kalkınma İçin Kadınların Öneminin Farkındayız”

Tüprag Efemçukuru Altın Madeni Genel Müdürü Yaşar Dağlıoğlu da şunları kaydetti: “Tüprag olarak, bugüne kadar birçok sosyal sorumluluk projesi hayata geçirdik. Amacımız, parçası olduğumuz yörelerde sürdürülebilir kalkınmayı desteklemektir. Toplumsal gelişimin sağlanabilmesi açısından, kadınların sosyal yapı içinde söz sahibi olmalarının; kültürel ve ekonomik açıdan güçlenmelerinin önemli ve öncelikli olduğunun farkındayız. Bu gibi projelerle de işletmelerimizin bulunduğu bölgelerdeki ana paydalşarımızdan olan kadınların güçlenmesini ve girişimci ekosistemine katılımını destekleyerek çevrelerine maksimum fayda sağlamalarını amaçlıyoruz. Geçmişte olduğu gibi, bundan sonra da kadınların yanında olacağız. Bizleri heyecanlandıran; onların da bu projelere dört elle sarılması ve istekleri. Kadının toplumdaki potansiyel gücüne dair farkındalık yaratmak bu projenin en önemli amaçlarından bir tanesi. Proje kapsamında yer alan sivil toplum kuruluşlarına ve projenin kamuoyuyla paylaşılmasını sağlayan değerli basın mensuplarına da çok teşekkür ediyoruz.”

“Bizim Amacımız Kadını Desteklemek”

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Özel Sektör Lideri Esra Bezircioğlu ise “KAGİDER her zaman sizin yanınızda. Kadın Dostu Markalar Platformu ile birçok farkındalık projesinin içinde varız. Olmaya da devam etmek istiyoruz. Çünkü bizim amacımız kadını desteklemek. Kadın girişimciliğinin, kadın istihdamının ve kadının ekonomiye katkısının arttırılacağı bütün projelerde birçok kurumla birlikte hareket etmek.” şeklinde konuştu.

Programa katılım gösteren İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Şahin de bölgenin girişimci kadınlarını İZİKAD olarak da desteklemek istediklerini ve bölgenin kalkınmasına yönelik iş birliklerine hazır olduklarını söyledi.

Programa katılan Menderes Halk Eğitim Müdürü Edip Öngen ise proje kapsamında verdikleri sertifikalı eğitimler ve atölye etkinliklerinin kadınlar için önemine değindi. Halk Eğitim kurslarına büyük oranda kadınların katıldığını aktaran Öngen, kurslarda verdikleri çok nitelikli eğitimlerle kadının güçlenmesine katkıda bulunduklarının altını çizdi.

ABD yönetimi, dijital varlıkların düzenlenmesine yönelik ilk kapsamlı çerçeveyi ortaya koydu. ABD Feredal kurumları, hazırladığı 9 raporu Beyaz Saray’a sundu.

Yayınlandı

Tarih

ABD Başkanı Joe Biden‘ın martta dijital varlıkların sorumlu gelişimini sağlamaya ilişkin kararnameyi imzalamasının ardından ilgili federal kurumlar, tüketicileri, yatırımcıları, işetmeleri finansal istikrarı, ulusal güvenliği ve çevreyi korumaya yönelik önerilerin yer aldığı 9 rapor sundu.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, dijital varlık piyasasının son yıllarda önemli ölçüde büyüdüğü ve yetişkin Amerikalıların yüzde 16’sı dahil olmak üzere dünya genelinde milyonlarca insanın dijital varlıkları satın aldığı aktarıldı.

Dijital varlıkların piyasa değerinin küresel çapta 3 trilyon dolara ulaştığına işaret edilen açıklamada, dijital varlıkların ABD’nin küresel finansal sistemdeki liderliğini güçlendirmek için potansiyel fırsatlar sunduğu kaydedildi.

Federal kurumların tüketici ve yatırımcının korunması, finansal istikrarı teşvik etmek, yasadışı finansmanla mücadele, ABD’nin küresel finansal sistemdeki liderliği ve ekonomik rekabet gücünün korunması, finansal katılım ve sorumlu inovasyon öncelikleri doğrultusunda çerçeveler ve politika önerileri geliştirmek için çalıştığı belirtildi.

9 Raporla Net Bir Çerçeve Oluşturuldu

Hazırlanan 9 raporun dijital varlıkların sorumlu gelişimi için net bir çerçeve oluşturduğu, yurt içinde ve yurt dışında daha fazla eylemin önünü açtığına işaret edilerek, raporlarda inovasyonu teşvik etme, riskleri azaltmak için önlemler alma ve merkez bankası dijital para birimi çalışmalarının devam etmesi çağrılarının bulunduğu kaydedildi.

Tüketicileri, yatırımcıları ve işletmeleri koruma, güvenli, uygun fiyatlı finansal hizmetlere erişimi teşvik etme, finansal istikrarı artırma, sorumlu inovasyonu geliştirme, ABD’nin küresel finansal liderliği ile rekabet gücünü artırma, yasadışı finansla mücadele ve ABD Merkez Bankası Dijital Para Birimi’nin araştırılması alanlarında atılması planlanan adımlar paylaşıldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) gibi düzenleyicilerin dijital varlıkların yasa dışı uygulamalarına karşı agresif bir şekilde soruşturma ve yaptırım eylemlerini sürdürmeye de teşvik edildiği vurgulandı.

Tüketici Mali Koruma Bürosu (CFPB) ve Federal Ticaret Komisyonunu (FTC), tüketici şikayetlerini izleme ve haksız, aldatıcı veya suistimal edici uygulamalara karşı yaptırım uygulama çabalarını iki katına çıkarmasının teşvik edildiği de belirtilen açıklamada, Finansal Okuryazarlık Eğitim Komisyonu’nun (FLEC), tüketicilerin dijital varlıklarla ilgili riskleri anlamalarına, yaygın dolandırıcılık uygulamalarını belirlemelerine ve suistimalleri nasıl rapor edeceklerini öğrenmelerine yardımcı olmak için kamuoyunu bilinçlendirme çabalarına öncülük edeceği bildirildi.

Hazine Bakanlığının siber güvenlik açıklarını belirleme ve azaltma kapasitelerini desteklemek için finansal kurumlarla birlikte çalışacağını aktarıldı.

ABD’nin dijital varlık sektörünün gelişimini ve bununla bağlantılı yasadışı finansman risklerini izlemeye devam edeceği vurgulanarak, Hazine Bakanlığının merkezi olmayan finansmana ilişkin yasa dışı finans risk değerlendirmesini Şubat 2023’ün sonuna kadar ve takas edilemeyen tokenlere ilişkin değerlendirmeyi Temmuz 2023’e kadar tamamlayacağı kaydedildi.

Yatırım Rehberi

web tasarımı

AR-GE MERKEZLERİNE VERGİ TEŞVİKİNİN DETAYLARI?

“ÜRETİM ODAKLI YENİ HİKAYENİN YOLU ANADOLU’DAN GEÇİYOR”

Yatırım Rehberi

YATIRIMCIDAN BÜYÜK İLGİ

ÜRETİMİN AR-GE’Sİ

KOSGEB 100 BİN KOBİ’YE ULAŞACAK!

YEDEK PARÇA SEKTÖRÜ YÜZDE 50 BÜYÜDÜ!

DÜNYANIN HALISINI ‘AYDOS MAKİNE’ YIKIYOR

Dünyada Yılın Otomobili ödülünün sahibi Hyundai Ioniq 5 Türkiyede! İşte fiyatı ve özellikleri

Tasarımı ve özellikleriyle çok beğenilen, 2022 Dünyada Yılın Otomobili ödülünün sahibi Hyundai Ioniq Türkiye’de satışa çıktı. Peki Hyundai Ioniq 5’in Türkiye fiyatı ne kadar? Ioniq 5 özellikleri neler?

Dünyada Yılın Otomobili ödülünün sahibi Hyundai Ioniq 5 Türkiyede! İşte fiyatı ve özellikleri

Hyundai’in yeni tasarım dilininin temsilcilerinden olan Ioniq markası, tüm dünyada büyük beğeni topladı. Şimdi Güney Koreli üretici 2022 Hyundai Ioniq 5’i Türkiye’de satışa çıkardı. Türkiye tanıtımı gerçekleştirilen 2022 Hyundai Ioniq 5’in fiyatı da belli oldu.

2022 Hyundai Ioniq 5’in Türkiye fiyatı 1.970.000 TL olarak açıklandı.

Ioniq 5 (1)

Türkiye’ye ilk olarak gelecek 72,6 kWsa kapasiteli 2022 Hyundai Ioniq 5 modeli, dört tekerlektenm çekişli bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Progressive donanım paketiyle gelen araçta, 225 kW (305 hp) güç ve 605 Nm tork sunuluyor.  0-100 km/s hızlanmasını 5,2 saniyede tamamlayan modelin son hızı 185 km/s. Menzil değeri ise WLTP’ye göre 430 kilometre. Aracın ortalama enerji tüketimi ise 19 kWsa/100 km olarak açıklandı.

Ioniq 5 (2)

Farklı donanım, motor ve batarya kombinasyonlarına da sahip olan aracın diğer seçeneklerinin ilerleyen zamanlarda Türkiye’de de satışa sunulması planlanıyor.

Hyundai Ioniq 5 keskin çizgileri ile sade ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor. Özellikle de ön ve arkadaki Parametric Pixel aydınlatma tasarımı otomobilin en dikkat çekici noktası.

Ioniq 5 (3)

Dünyada Yılın Otomobili ödülünün kazananı olan 2022 Hyundai Ioniq 5, 400V ve 800V şarj teknolojisini destekliyor. 350 kW’a kadar DC hızlı şarj desteğine sahip olan araç,  V2L adı verilen, araçtaki bataryadan alınan enerji ile diğer elektrikli araçları veya elektronik eşyaları şarj etmeye imkan veren teknolojiye de sahip.

Ioniq 5 (6)

Hyundai’nin Kona’dan sonra Türkiye’de satışa sunduğu ikinci elektrikli otomobil olan Ioniq 5, E-GMP platformu üzernde inşa edilmiş. 4635 mm uzunluğa, 1890 mm genişliğe, 1605 mm yüksekliğe ve 3000 mm aks mesafesine sahip olan araç, şirketin en büyük SUV modeli Palisade’den kısa olsa da aks mesafesi olarak 100 mm daha uzun. Bu da geniş bir yaşam alanı sağlıyor. Ioniq 5’in 531 litre olan bagaj hacmi, arka koltukları katlayarak 1600 litreye kadar çıkarılabiliyor. 

Ioniq 5 (4)

Haberin başında da belirttiğimiz gibi Hyundai Ioniq 5’in Türkiye fiyatı 1.970.000 TL olarak açıklandı. Fiyat olarak yüksek görünen araç en üst paketlerden biriyle ülkemize geldi.

Ioniq 5 (7)

Keyword

hyundai , Ioniq 5 , Türkiye fiyatı , özellikleri

Hyundai Ioniq 5 için Türkiye fiyatı açıklandı

Başa dön tuşu