Magazin

En güzel makyaj en doğal olan makyajdır

En güzel makyaj en doğal olan makyajdır

Makyaj kişiyi zarif ve güzel gösterebilirken, yanlış uygulama ve ürünler yorgun ve yaş almış gösterebilir. İşte doğru makyaj için birkaç ipucu…Ne yazık ki ç…

En güzel makyaj en doğal olan makyajdır

Makyaj kişiyi zarif ve güzel gösterebilirken, yanlış uygulama ve ürünler yorgun ve yaş almış gösterebilir. İşte doğru makyaj için birkaç ipucu…

En güzel makyaj en doğal olan makyajdır

Ne yazık ki çoğumuz makyaj konusunda bazı sıkıntılar yaşamıyor değiliz. Tenimize, kıyafetimize, gideceğimiz yere göre yapacağımız makyaj bizi zarif ve güzel gösterebilirken, yapılan yanlışlar bizi yorgun ve yaş almış gösterir. Makyajdaki ana unsur, tenimizi çeşitli renklere boyamak, kusurlarımızı kapatmak için ne olursa kullanmak değildir.

Güzel görünmek için hafif dahi olsa makyaj yapmak gerekiyor elbette. Unutmadan söylemek gerekir ki; cildimizin sağlığı için her zaman doğal malzemeleri kullanmaktan yana olmalıyız. Birçok marka bu konuya özen gösteriyor, biz de ürünümüzü seçerken etiketleri doğru okumalı ve doğal içeriklere sahip olduklarından emin olmalıyız.

En güzel makyaj en doğal olan makyajdır

Gelelim doğru makyaj için nelere dikkat etmemiz gerektiğine;

*Renginizi doğru seçin, teninize göre renk seçiminiz çok önemli.

*Makyaj malzemenizi almadan önce mutlaka test edin.

*Dudaklarınızı pürüzlü görünümden kurtarmak için mutlaka peeling yapın ve nemlendirici kullanın.

*Pürüzsüz görünüm için cildinize nemlendirici krem sürün ve cilt tarafından emildikten sonra fondöten uygulayın.

*Kapatıcılarınızın ve fondötenlerinizin günlük kullanıma uygun olduklarından emin olun.

Gündüz saatlerinde açık ve mat renklerde rujları; gece saatlerinde ise parlak ve koyu renk ruj tercih edebilirsiniz.

YENİ HİKAYELER

Sürdürülebilir ideolojilerin peşinde koşmaya devam eden, kullanılmış kıyafetlere yeni bir yaşam veren Miu Miu Upcycled girişimi, Sonbahar/Kış 2022 sezonu için özel olarak tasarlanan ve sınırlı sayıda üretilen deri ceketlerle devam ediyor. Her biri dünyanın dört bir yanındaki vintage dükkanlardan özenle tedarik ediliyor ve Miu Miu tarafından el işçiliğiyle yeniden işleniyor.

En güzel makyaj en doğal olan makyajdır

Miu Miu’nun Upcycled ceketler ağırlıklı olarak maskulen ve asi tarza sahip olsa da bu sezon yirmili yılların yaka stilinden aldığı ilhamla feminen bir bakış açısı kazanıyor. Çiçekler, değerli kristaller, piton baskılı deriler ve saten kurdele süslemenler ile Miu Miu Upcycled ceketler bu sezon dişiliği ön plana çıkarıyor.

Antika motorlar, parlak metaller ve mürekkepli kauçuk malzemelerin yer aldığı yeni kampanyaya, oyuncu ve model Esther McCregor, Even Anderson ve Mame Bienta Sane eşlik ediyor.

Miu Miu’nun Upcycled ceketleri sadece onları giyenlerin hikayelerini sunmakla kalmıyor, yeni hikayeler yazma imkanı da sunuyor.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal makyaj nasıl yapılır biliyor musun? NYX Cosmetics’in doğal makyaj tüyoları ile doğal makyaj nasıl yapılır hemen öğren!

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal görünümlü makyaj, “no makeup look” ya da “no makeup makeup” denilen, yüzünde makyaj yokmuş gibi duran makyaj yapma tekniğidir. Elbette makyaj yapmak doğal görüntümüzü farklılaştırır, ama öyle sade ve doğal bir makyaj yapabilirsin ki, kimse yüzünde makyaj olduğunu anlamaz. Doğal makyaj yapma teknikleri, makyaj yapma becerisi ne durumda olursa olsun herkes tarafından keyifle uygulanabilir. Sade bir makyaj yapmak, sadece maskara ve ruj sürüp çıkmak demek değildir. Doğal makyaj yapımı düşündüğünden daha uzun sürebilir, ama yine de en fazla 15 dakikanı alacaktır. Bu yazımızda “Doğal makyaj nasıl yapılır?” öğreneceksin. Doğal makyaj teknikleri ile işe ya da okula giderken aşırı makyaj yapmış gibi durmadan kusursuz görünebilirsin. O halde hadi, “Sade makyaj nasıl yapılır?” öğrenelim.

1) İlk Adım Temizleme ve Nemlendirme

“Günlük sade makyaj nasıl yapılır?” diye öğrenmeden önce, her makyajın ilk adımının cildi temizlemek ve makyaja hazırlamak olduğunu bilmen gerek. Cildi kirden ve yağdan arındırmadan makyaja başlamak hatadır. Cildini temizlemeden makyaj yaptığında, cildin üzerindeki kirlerin gözeneklerin içine hapsolmasına yol açar, siyah nokta ve sivilceler için en ideal zemini hazırlamış olursun. Makyaj yapmadan önce cildinin pürüzsüz ve yumuşak olduğundan emin olmalısın. Cilt tipine uygun bir temizleme ürünü ile cildini temizledikten sonra, bir peeling ile cildini ölü derilerden arındırarak pürüzsüz olmasını sağlayabilirsin. Eğer BB krem ya da CC krem süreceksen nemlendirici kullanman gerekmiyor. Bu ürünlerin içerisinde nemlendirici vardır, ama fondöten kullanacaksan mutlaka cildini nemlendirmelisin. Ten makyajına geçmeden önce nemlendiricinin iyice emilmesini bekle. Dudaklarını da dudak baım kremiile nemlendirmeyi unutma.

2) Kusursuz Ten Makyajı ile Başla

Cildini temizleyip arındırdıktan sonra sıra cilt tonunu eşitlemeye, yüzündeki kızarıklıkları, sivilceleri ve diğer kusurları gizlemeye geldi. Bunu da tabii ki bir fondötenya da kapatıcılığı yüksek renkli bir nemlendirici ile yapabilirsin.

Cilt tonunuza uygun doğru fondöten rengi seçimi için tıklayın!

Doğal görünümlü makyaj için ince yapılı bir fondöten ya da BB krem veya CC krem tercih edebilirsin. Fondötenin az veya orta kapatıcılıkta olmalı, yüksek kapatıcılıkta olursa yüzünde makyaj yokmuş gibi durmayabilir. Islak bir sünger yardımıyla ve tampon hareketlerle fondöteni tüm yüzüne yedirmelisin. Gözenek problemin varsa ya da yağlı bir cilde sahipsen, fondöten sürmeden önce silikon bazlı bir makyaj bazı ile sadece gözeneklerin yoğun olduğu T bölgene az miktarda makyaj bazı sürebilir ve gün içerisinde cildinin daha az parlamasını sağlayabilirsin. Bazın sabitlenmesini bekledikten sonra ten makyajına geçebilirsin. Parlama karşıtı özelliğiyle Shine Killer makyaj bazıbu iş için birebir!

Doğal makyaj yaparken mat ya da ışıltılı bir fondöten seçebilirsin. Işıltılı ya da ıslak bitişli fondötenler, ışığı daha iyi yansıttıkları için yüzünde kendi doğal cildin gibi durur. Işıltılı bir fondöten kullanmayacaksan, aydınlatıcı bir fondöten bazını fondöten sürmeden önce tüm yüzüne uygulayarak sanki cildin kendiliğinden parlıyormuş gibi gösterebilir, yüzünü aydınlatabilirsin. Göz altlarında morluklar varsa fondöten sürdükten sonra bir kapatıcı uygula. Kapatıcıyı noktalar halinde sadece morlukların üzerine sürmelisin ve yoğun uygulamaktan kaçınmalısın. Son olarak transparan bir pudradan büyük bir fırça ile az bir miktar alıp, tüm yüzüne ince bir tabaka halinde uygulayarak ten makyajını sabitleyebilirsin. High Definition Finishing Powder yardımıyla makyajınızı sabitleyip tüm gün kalmasını sağlayabilirsiniz.

3) Doğal Göz Makyajı ile Bakışlarını Canlandır

“Yokmuş gibi makyaj” yapmak için, göz makyajın da ten makyajın kadar doğal olmalı. Şeftali, kahverengi, gül kurusu gibi doğal tonlarda farlar seçmelisin. Göz kapağının üzerine ve katlanma bölgesine doğru uyguladığın farı iyice dağıtmalısın ve gözünde far yokmuş gibi durmasını sağlamalısın. Seçtiğin far rengi, göz kapaklarında doğal bir gölge varmış gibi durmalı. Doğal makyaj sırları arasında belki de en sevdiğimize geldi sıra: Far yerine bronzerkullanabilirsin. Geniş bir far dağıtma fırçasına bronzer alıp göz kapaklarında iyice dağıtırsan, şimdiye kadar gördüğün en doğal ve sade göz makyajını yapabilirsin.

Bronzer turunculuk içerebilir ya da soğuk alt tonlarda olup grilik barındırabilir. Alt kirpik diplerine de hafifçe far ya da bronzer sürebilirsin, ama bu tamamen senin tercihine kalmış. Açık renkli farlarla hafif bir uygulama yapacağın için dumanlı göz makyajı gibi durmaz. Doğal makyaj modelleri genellikle eyelineruygulaması içermez, ama göz kalemi kullanabilirsin. Yoğun bir görünüm istiyorsan, kahverengi bir göz kalemi ile üst kirpik diplerine ince bir kalem çekip, daha sonra far fırçası ile dağıtarak doğal bir görünüm elde edebilirsin.

4) Maskara ile Gözlerini Ortaya Çıkar

Far uygulamasından sonra mutlaka bir maskara sürmelisin. Kirpiklerini tek tek ayıran ve uzatan bir maskara tercih edersen, hacim veren ve kirpikleri birbirine yapıştıran maskaralardan daha doğal durur. En fazla iki kat maskara uygulamalısın, daha fazlası elde etmek istediğin “makyaj yokmuş” izlenimini bozabilir. Hatta maskara sürdükten sonra bir kirpik fırçasıyla kirpiklerini tarayabilir ve birbirine yapışan kirpikleri ayırarak daha doğal durmalarını sağlayabilirsin. Siyah maskara yerine kahverengi bir maskara seçersen, “no makeup makeup” görünümünü daha da güçlendirebilirsin. Worth the Hype Mascara Borwnish Black kahverengi maskara sevenler için ideal bir seçenek! Alt kirpiklerine de maskara sürmeyi unutma!

5) Kaşlarını Şekillendir ve Belirginleştir

Kaşlarını şekillendirmeden göz makyajın tamamlanmış sayılmaz. İster doğal bir makyaj ister yoğun bir gece makyajı olsun, güçlü görünen kaşlar bütün ifadeni değiştirir, bakışlarına anlam katar ve gözlerini öne çıkarır. Önce kaşlarına istediğin şekli verdikten sonra kaşlarının arasındaki boşlukları, kaşlarınla aynı renkte bir kaş kalemi ya da kaş pudrası ile doldurabilirsin. Eğer kaşlarının rengine uygun bir kaş ürünü bulamıyorsan, kaşlarınla aynı renkte mat bir far ile kaşlarını doldurabilirsin. Kesik uçlu bir far fırçasına az miktarda far alıp fazlasını silkeledikten sonra kaşına uygulayabilir ve daha sonra temiz bir kaş fırçası ile fazlalıkları alabilirsin. İki uçlu NYX CosmeticsPro Dual Brow Brush kaş fırçasının bir ucu ile kirpiklerini tarayabilir, öteki ucuyla da istediğin gibi şekillendirip boyayabilirsin. Bu yöntemin, şimdiye kadar gördüğün en doğal kaş doldurma tekniği olduğunu göreceksin. Kaşların yeteri kadar koyu renkli ve yoğunsa doldurma işlemini atlayabilir, renkli ya da şeffaf bir kaş sabitleme jeli ile kaşlarının gün boyu bozulmadan kalmasını sağlayabilirsin. Kaşlarını doldurduktan sonra da bu işlemi uygulamalısın.

6) Kontürleme ve Aydınlatma

“Sade makyajda kontür yapılır mı?” diye düşünme. Kontür ve aydınlatıcı yoğun uygulanmadığı takdirde oldukça doğal durur ve yüzüne boyut katarak doğal güzelliğini ortaya çıkarır. Gölgelendirme işlemi için krem ya da toz ürünler kullanabilirsin. Kontürünü çok az ve çok ince bir şekilde uygulamalı ve sınırları kayboluncaya kadar fırçayla ya da süngerle iyice dağıtmalısın. Aydınlatıcın sim içermemeli. Bu, istediğin doğal görünümden uzaklaşmanı sağlar. Cildine ıslak bir görünüm veren krem formüllü aydınlatıcılar, toz aydınlatıcılardan daha doğal durur.

7) Doğal Allık Uygulaması

Kontür işlemini istersen pas geçebilirsin, ama doğal görünen makyaj teknikleri arasında atlamaman gereken bir adım var ki, o da allık uygulamasıdır. Yanakların güneşten hafifçe kızarmış gibi durmalı. Allık sürmezsen doğal değil, donuk görünürsün. Allık yüzüne canlılık katar. Krem allıklar her zaman daha kalıcıdır. İçerisinde çok hafif ışıltılar olan bir allık tercih edersen cildin daha sağlıklı görünür. Göz makyajında kullandığın renklere uygun bir tonda allık denemelisin. Allık sürerken hafifçe gülümseyerek aynaya bak ve yanaklarının şişkin yerlerine hafifçe şeftali ya da pembe tonlarda allık uygula. Eğer yanında allık yoksa kullandığın rujunu da fırçayla ya da parmağınla hafifçe yanaklarına sürebilirsin. Güneş yüzün yüksek bölgelerini yaktığı için, burnumuzun üzeri de kızarır. Allık fırçanı burnunun üzerine de hafifçe dokundurursan, daha masum ve güneşte yanmış gibi bir görünüm elde edersin.

8) Ruj ile Doğal Görünümünü Tamamla

Sade makyaj modelleri, her zaman doğal dudak rengine yakın ten rengi, şeftali, gül kurusu ya da açık pembe tonlarında bir ruj ile tamamlanır. Rujunu sürmeden önce dudak kalemi kullanıp kullanmamak sana kalmış. Eğer dudak çizgin çok belirgin değilse kullanmalısın, ama dudak kalemi olmadan ruj sürmek daha doğal duracaktır. Tek başına ya da rujun üzerine dudak parlatıcısı da sürebilirsin. İşte şimdi, “Doğal görünümlü makyaj nasıl yapılır?” öğrenmiş oldun. Deneme sırası sende!

Tüm indirimli makyaj ürünleri için tıklayın.

Keywords

gazetehaber , aysun kaba , Magento , Varien , E-commerce

En güzel makyaj en doğal olan makyajdır

Başa dön tuşu