TEKNOLOJİ

Xiaomi Civi 2, MIUI 13 kodlarında ortaya çıktı!

Xiaomi Civi 2nin teknik özellikleri ortaya çıktı

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin, önümüzdeki dönemde piyasaya sürmeye hazırlandığı Xiaomi Civi 2 akıllı telefon modelinin detayları sızdırıldı.

Xiaomi Civi 2nin teknik özellikleri ortaya çıktı

Xiaomi Civi 1S modeli bu yıl Nisan ayında duyurumuştu. Şimdi ise Xiaomi Civi 2 modelinin teknik detayları ile ilgili bilgiler ortaya saçıldı.

Xiaomi sızıntıları konusunda güvenilir bir kaynak olan Digital Chat Station hesabı, Xiaomi Civi 2’nin temel özelliklerini ele geçirdi. Kaynağa göre akıllı telefon, kavisli kenarlara, ultra ince çerçevelere, FHD+ çözünürlüğe, 120Hz yenileme hızına, Dolby Vision teknolojisine ve parmak izi tarayıcıya sahip bir ekranla gelecek.

Çinlilerden, orijinalinden 10 kat daha ucuz iPhone 13 klonu 3 ay önce eklendi

Xiaomi Civi 2, sızan bilgilere bakılırsa Snapdragon 7 Gen 1 resmi adına sahip olan SM 74XX yonga setini temel alacak. Pil kapasitesi açıklanmadı, ancak 67W şarj vaat ediliyor. Sızıntı ayrıca cihazın yükseltilmiş çözünürlüklü ön ve arka kameralarla geleceğinden de bahsediyor ancak ayrıntılar açıklanmadı.

Şu anda, Xiaomi’nin cihazı Çin’de zaten test ettiği belirtilmiş ve bu da lansmanının çok uzakta olmayabileceğini gösteriyor. Xiaomi Civi 2‘nin sadece Çin’de satılmama ihtimali de yüksek.

%100 elektrikli Peugeot E-308

Xiaomi Civi 2, MIUI 13 kodlarında ortaya çıktı!

Xiaomi Civi 2, MIUI 13 kodlarında ortaya çıktı! Akıllı telefon dalının başarılı oyuncularından Xiaomi, Eylül 2021‘de kullanıcıların …

Xiaomi Civi 2, MIUI 13 kodlarında ortaya çıktı!

BEĞENDİM

Xiaomi Civi 2, MIUI 13 kodlarında ortaya çıktı!

Akıllı telefon dalının başarılı oyuncularından Xiaomi, Eylül 2021‘de kullanıcıların beğenisine sunduğu Civi modelinin devamı üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Nisan ayında Civi 1S modelini de vitrine çıkaran üretici, artık Civi 2 için geri sayıma geçti. Akıllı telefonla ilgili birtakım ayrıntılar halihazırda biliniyor ve lansman tarihi yaklaştıkça bu sızıntıların sayısında önemli bir artış kelam konusu. Son olarak Xiaomi Civi 2, MIUI 13 kodlarında ortaya çıktı.

Xiaomi Civi 2 kullanıcılara neler sunacak?

Xiaomi Civi 2, evvelki Civi modellerine kıyasla kıymetli değişikliklerle karşımıza çıkacak. Buradaki en büyük fark elbet işlemci tarafında olacak. Akıllı telefonda mayıs ayında tanıtılan ve orta segmente hitap eden Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 kullanılacak.

Akıllı telefon son olarak MIUI 13 kodlarında göründü. Ziyi kod ismiyle ortaya çıkan aygıt Android 12 tabanlı MIUI 13 sürümünü çalıştıracak. Bu da tanıtım aktifliğinin yakında yapılacağının en büyük göstergesi. Hatta şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere nazaran bu ay içerisinde Çin’deki kullanıcıların beğenisine sunulacak. Ayrıyeten küresel pazarlarda da satışa çıkması bekleniyor. Olağan Çinli telefon üreticilerin sıklıkla tercih ettiği yine markalanma formülüyle.

Modelde 6.55 inç 120Hz tazeleme suratı sunan FullHD AMOLED bir panel mevcut olacak. Bunun dışında 67W süratli şarjı destekleyecek. Üçlü kamera kurulumuyla gelecek akıllı telefon muhtemelen özel VLOG modlarını da bünyesinde barındıracak.

Nisan ayında piyasaya sürülen Xiaomi Civi 1S’in teknik özellikleriyse şöyle:

Ürünün seleflerinde olduğu üzere konseptini koruması bekleniyor. Bu da daha çok kadınlara hitap edeceği manasına geliyor. Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Xiaomi Civi 2 nin fiyatı ve özellikleri ortaya çıktı

Başa dön tuşu