Game

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom çıkış tarihi açıklandı

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Çıkış Tarihi Belli Oldu

Tüm zamanların en çok sevilen oyun serilerinden biri olan Zelda’nın yeni oyununun çıkış tarihi belli oldu. İşte detaylar!

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Çıkış Tarihi Belli Oldu

The Legend of Zelda serisi ilk çıktığı günden beri milyonlarca oyuncuyu oyun kültürüne alıştırdı.Her yeni gelen oyunda oyun sektörünü kökten değiştirecek yenilikler yaratmayı başaran Nintendo, yeni bir Zelda oyunuyla yeniden oyun camiasını sallamaya hazırlanıyor. Hala çoğu eleştirmen için gelmiş geçmiş en iyi oyunlar arasında gösterilen The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın devam oyunu için tarih belli oldu.

The Legend of Zelda klasik Nintendo oyununun bilgisayarlarınızda oynayabileceğiniz tarayıcı versiyonudur

The Legend Zelda: Tears of the Kingdom olarak adlandırılan oyun 12 Mayıs 2023‘te Switch için çıkacak. Nintendo etkinliğinde duyurulan oyun için bir tanıtım fragmanı da yayınlandı.

Fragmanda serinin efsanevi kahramanı Link’i çeşitli aksiyon sahnelerine girerken görüyoruz. Yine açık dünya konseptli olması beklenen oyunun Breath of the Wild’a göre grafik iyileştirmeleri ve hikaye derinliği artışı bekleniyor. Artık neredeyse tüm AAA oyunların açık dünya konseptini kullanarak tükettiği günümüz oyun sektöründe yenilikleriyle tanınan Nintendo’nun Tears of the Kingdom ile yeniden şapkadan tavşanı çıkaracağı düşünülüyor.

Nintendo’nun The Legend of Zelda oyunlarında Exclusive satış stratejisini devam ettirmesi bekleniyor. Çünkü yalnızca Breath of the Wild, dünya çapında yakaladığı başarı sebebiyle milyonlarca Nintendo Switch ve Wii U‘nun satılmasında en büyük pay sahibi oyunlardan biriydi. Tears of the Kingdom ile birlikte genel sanat tasarımının korunmasının yanında görsel iyileştirmeler de bekleniyor. Yeni oyun 12 Mayıs 2023’te Switch konsollarda yerini alacak.

Legends of Zelda 870 bin dolar değeriyle oyun dünyasındaki yeni rekorun sahibi oldu. Super Mario Bros.’un rekorundan sonra oyun koleksiyonları arasında birinciliğe yükselen The Legend of Zelda NES R, video oyunu için yaklaşık bir milyon dolar ödendiği anlamına geliyor.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom çıkış tarihi açıklandı

Nintendo nihayet oyuncular tarafından merakla beklenen The Legend of Zelda devam oyunu The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom çıkış tarihi açıkladı.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom çıkış tarihi açıklandı

Bugün gerçekleşen ve yaklaşık olarak 40 dakika süren Nintendo Direct sunumunda, Nintendo nihayet merakla beklenen The Legend of Zelda’nın devam oyununun adını ve çıkış tarihini yayınladı. Bir süredir merakla beklenen ve hakkında bir türlü bilgi alınamayan oyun için sonunda detaylar paylaşıldı.  The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom çıkış tarihi ile çok yakında geliyor.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild, nintendo tarafından duyurulduğu andan itibaren en çok merak edilen ve beklenen oyun olmuştu. Oyuncular yeni oyunu adının ne olacağını ve ne zaman oynayacakları hakkında hiçbir bilgiye ulaşamamış ama şimdi o beklenen bilgi geldi. Yeni oyunun ismi The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom olarak açıklandı ve 12 Mayıs 2023’te Nintendo Switch’e özel olarak yayınlanacak.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom resmi olarak açıklandı

Nintendo bu duyuruyu oyun içi bir fragman ile birlikte yaptı. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom ‘ın yeni fragmanı, daha çok oyunun gökyüzü temasına dayanıyor ve Link’te paraşütle atlama, kayan kayaları hizalama ve planör benzeri büyük bir makinenin üzerine atlamasını gösteriyor. Fragman içeriğin de çok fazla oynanış yer almıyor. Fragmanda yer alan en önemli kısım elbette oyunun ismi ve çıkış tarihi bölümü.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom , 12 Mayıs 2023’te Nintendo Switch’e özel olarak çıkıyor.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Tarihi Açıklandı

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom çıkış tarihi sonunda açıklandı. Ayrıca yeni bir de fragman yayınlandı. Detaylar haberimizde.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Tarihi Açıklandı

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom için çıkış tarihi, bugünün Nintendo Direct programı sırasında duyuruldu. Görünüşe göre 2023 yılı da oyunlar açısından bayağı güzel geçecek. Hem oyun ile ilgili detaylar hem de çıkış tarihi bilgisi haberimizde.

İlginizi Çekebilir: Marvel’s Midnight Suns Çıkış Tarihi Açıklandı

Switch ve Wii U için geliştirilmiş olan The Legend of Zelda: Breath of the Wild, 2017 yılında satışa sunulmuştu. Hikaye olarak ilk oyunda, yüz yıllık uykusundan uyanan ve hafıza kaybı yaşayan Link karakterinin kontrolüne geçiyoruz. Hedefimiz ise hem hatıralarını geri kazanmak hem de Hyrule diyarını yok oluştan kurtarmaktı.

2022 yılı itibarıyla yirmi sekiz milyon kopyaya ulaşarak tüm zamanların en çok satan oyunları arasına giren The Legend of Zelda: Breath of the Wild bu denli büyük bir başarıya imza atınca, E3 2019 fuarındaki Nintendo sunumu sırasında duyurulmuş olan sıradaki oyun için beklenti de haliyle bir üst seviyeye çıktı.

Her ne kadar yine Hyrule diyarında geçecek ve bir devam oyunu niteliğinde olacaksa da, sonradan belirtilene göre bir devam oyunu olmaktan ziyade kendi bağımsız hikayesini anlatacak. Bugünün Nintendo Direct yayını sırasında yapılan açıklamaya göre 12 Mayıs 2023 tarihinde Switch için özel olarak satışa sunulacak. Ayrıca yeni bir fragman da ekranımıza geldi.

Bir buçuk dakika civarı uzunluğu olan fragmanda, havada duran kara parçalarını, Rune’lerin döndüğünü, karakterimizin geçitleri farklı şekillerde kullanabildiğini ve daha birçok oynanış kısmını görebiliyoruz. Bununla birlikte, fragmanın giriş kısmında senaryo boyunca karşılaşacağımız canavarları ve biriyle el ele tutuşmuş olan kadın bir karakter de gözlerden kaçmıyor.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom duyuruldu

Gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan sayılan Breath of the Wild, sonunda devam oyununa kavuşuyor. 2019 yılında duyurulan oyunun sonunda ismi açıklandı ve çıkış tarihi verildi.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom duyuruldu

2017 yılında Nintendo Switch ve Wii U için çıkış yapan The Legend of Zelda: Breath of the Wild, gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri olarak tarihe geçti. Son 5 yıl içindeki açık dünya oyunlarına şekil veren Breath of the Wild, birçok kullanıcı için Nintendo konsolu alma sebebi olmuştu. Oyunun başarısının ardından firma, 2019 yılında Breath of the Wild’ın devam oyununu duyurmuştu. İsimsiz oyunun, 2022 yılında çıkış yapması planlanıyordu ancak oyun ertelendi. 13 Eylül 2022’de gerçekleştirilen Nintendo Direct etkinliğinde, oyun hakkında yeni bilgiler verildi.

Assassin’s Creed: Origins hatası ne zaman gilderilecek? 6 gün önce eklendi

3 yıllık bekleyişin ardından Nintendo, Breath of the Wild 2’nin ismini resmi olarak duyurdu. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom olarak adlandırılacak oyun 12 Mayıs 2023’te çıkış yapacak. BOTW’ın sevilen mekaniklerini koruyacak oyun, Hyrule’un göklerinde geçecek. Nintendo Direct etkinliğinde yayınlanan yeni fragmanı da aşağıda izleyebilirsiniz.

%100 elektrikli Peugeot E-308

lexus çakması

Giriş Yap

Favorilerim

Sepetim

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

10.000’lerce yeni ürünü ve sezon trendlerini büyük indirimlerle yakalamak için,

Güvenli Alışveriş

Mobil Uygulamalar

Sosyal Medya

OYUN
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Çıkış Tarihi Belli Oldu
The Legend of Zelda serisi ilk çıktığı günden beri milyonlarca oyuncuyu oyun kültürüne alıştırdı.Her yeni gelen oyunda oyun sektörünü kökten değiştirecek yenilikler yaratmayı başaran Nintendo, yeni bir Zelda oyunuyla yeniden oyun camiasını sallamaya hazırlanıyor.

Başa dön tuşu