Game

Kraftonın Sanal İnsanı

Krafton imzalı sanal insan ANA, ilk singleını yayınladı

PUBG’nin arkasındaki önemli isimlerden olan Krafton, sanal insan ANA ile farklı adımlar atmaya devam ediyor.

Krafton imzalı sanal insan ANA, ilk singleını yayınladı

PUBG’nin arkasındaki önemli isimlerden olan Krafton, sanal insan ANA ile farklı adımlar atmaya devam ediyor.

Hiper gerçekçilik teknolojisiyle geliştirilen ANA, en son kendi YouTube kanalı ile gündeme gelmişti. Şimdi ise yukarıdaki video üzerinden müzikal bir gelişme ses getirdi. Bugün paylaşılan “Ana ilk single’ını yayınlayarak bir müzisyen olarak çıkış yaptı” başlıklı açıklamada şunlara yer verildi: “Ana imzalı SHINE BRIGHT artık dünya çapındaki dijital müzik yayın platformlarında bulunuyor. SHINE BRIGHT’ın resmi müzik videosu ANA’nın YouTube kanalında mevcut. KRAFTON ve ANA, SHINE BRIGHT’ı sunmak için H1GHR MUSIC’in CEO’su Cha Cha Malone ile iş birliği yaptı. Cha Cha Malone, “I Need a Cha Cha Beat, Boy” adlı marka yapımcı etiketiyle tanınmaktadır.

H1GHR MUSIC co-CEO’su ve yapımcısı Cha Cha Malone, “Bu parçayı üretirken, ANA’nın cazibesini ortaya çıkarmaya odaklandım ve bu projede KRAFTON ile çalışmak gerçekten çok keyifliydi” dedi ve “Umarım ANA, bu dijital single’ı ile dünyanın dört bir yanındaki hayranları için büyük bir hit gerçekleştirmiş olur.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Ses sentezini de kapsayan KRAFTON’un gelişmiş derin öğrenme teknolojileri kullanılarak oluşturduğu ANA’nın SHINE BRIGHT’taki vokali bütünüyle yapay zekâ odaklıdır. KRAFTON’un oluşturduğu derin öğrenme ses modelini genişleterek, ANA’ya kendisine en çok uyan eşsiz sesi uyguladı. ANA, Unreal Engine’in hiper gerçekçi üretim teknolojisi ile geliştirildi ve dijital bir karakter ile gerçek bir insan arasında olan noktaları bulanıklaştıran hiper gerçekçi bir görünüm sunuyor.

ANA, cildindeki bebek saçları ve ayva tüyleri gibi insan benzeri özelliklerle, şu anda diğer teknolojilerin sunduğu diğer sanal insanlardan gerçekten farklı görünüyor. Yüzdeki son derece gelişmiş rigging teknolojisi, göz bebeğinin, ince yüz kaslarının ve kırışıklıkların hareketini hassas bir şekilde yansıtır ve bütün vücutta doğal eklem hareketini sağlar.”

ANA için Krafton, daha önce açılan YouTube kanalı özelinde şu açıklamayı yapmıştı: “Krafton, iş alanlarını oyunun ötesinde genişletmek istemesiyle, haziran ayında şirketin ilk sanal insanı ANA’nın görüntülerini sunmuştu. KRAFTON tanıtımını devam ettirerek, sanal insanı için sırada nelerin onu beklediği hakkında resmi olarak daha fazla detayı açıkladı. İzleyiciler bugünden itibaren, ANA’nın YouTube kanalı ve Instagram hesabının açılışı ile onun günlük yaşamına bir göz atabilirler.

Bir sanal influencer olan ANA’nın oyun, müzik, dans ve moda gibi çeşitli hobileri bulunmakta. Bu hobileriyle beraber onu en çok motive eden unsur, müzik ve eğlence yoluyla neşe ve mutluluk yaymaktır. ANA, beklenmedik güçlere sahip olduğu için göründüğünden çok daha fazlasıdır.

Kraftonın Sanal İnsanı

Geçen ay KRAFTON, Inc. (PUBG: BATTLEGROUNDS, The Callisto Protocol, Moonbreaker) tarafından sunulmasından ardından sanal influencer ANA, ilk single’ı SHINE BRIGHT’ın tüm dünyada yayınlanmasıyla bir müzisyen olarak resmi çıkışını yaptı. 

Kraftonın Sanal İnsanı

ANA’nın eşsiz yapay zeka sesi ile kaydedilen orijinal şarkı, H1GHR MUSIC’ten Cha Cha Malone iş birliği ile oluşturuldu.

Geçen ay KRAFTON, Inc. (PUBG: BATTLEGROUNDS, The Callisto Protocol, Moonbreaker) tarafından sunulmasından ardından sanal influencer ANA, ilk single’ı SHINE BRIGHT‘ın tüm dünyada yayınlanmasıyla bir müzisyen olarak resmi çıkışını yaptı. SHINE BRIGHT artık dünya çapındaki dijital müzik yayın platformlarında bulunuyor. SHINE BRIGHT‘ın resmi müzik videosu ANA’nın YouTube kanalında mevcut.

Teknotalk

KRAFTON ve ANA, SHINE BRIGHT‘ı sunmak için H1GHR MUSIC’in CEO’su Cha Cha Malone ile iş birliği yaptı. Cha Cha Malone, “I Need a Cha Cha Beat, Boy” adlı marka yapımcı etiketiyle tanınmaktadır.

H1GHR MUSIC co-CEO’su ve yapımcısı Cha Cha Malone,

“Bu parçayı üretirken, ANA’nın cazibesini ortaya çıkarmaya odaklandım ve bu projede KRAFTON ile çalışmak gerçekten çok keyifliydi” dedi ve “Umarım ANA, bu dijital single’ı ile dünyanın dört bir yanındaki hayranları için büyük bir hit gerçekleştirmiş olur.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Ses sentezini de kapsayan KRAFTON’un gelişmiş derin öğrenme teknolojileri kullanılarak oluşturduğu ANA’nın SHINE BRIGHT‘taki vokali bütünüyle yapay zeka odaklıdır. KRAFTON‘un oluşturduğu derin öğrenme ses modelini genişleterek, ANA’ya kendisine en çok uyan eşsiz sesi uyguladı. ANA, Unreal Engine’in hiper gerçekçi üretim teknolojisi ile geliştirildi ve dijital bir karakter ile gerçek bir insan arasında olan noktaları bulanıklaştıran hiper gerçekçi bir görünüm sunuyor. ANA, cildindeki bebek saçları ve ayva tüyleri gibi insan benzeri özelliklerle, şu anda diğer teknolojilerin sunduğu diğer sanal insanlardan gerçekten farklı görünüyor. Yüzdeki son derece gelişmiş rigging teknolojisi, göz bebeğinin, ince yüz kaslarının ve kırışıklıkların hareketini hassas bir şekilde yansıtır ve bütün vücutta doğal eklem hareketini sağlar.

107 bin eleman aranıyor: Maaşlar 8 bin liradan başlıyor

Sene başından bu yana en çok eleman aranan sektöre bakıldığında, imalat sanayi listede başı çekiyor. İmalat sanayinde, ara eleman olarak aranan kişilere ödenen net maaş ise 7-8 bin liralardan başlıyor.

107 bin eleman aranıyor: Maaşlar 8 bin liradan başlıyor

Haberler

Sene başından bu yana en çok eleman aranan sektöre bakıldığında, imalat sanayi listede başı çekiyor. İmalat sanayinde, ara eleman olarak aranan kişilere ödenen net maaş ise 7-8 bin liralardan başlıyor.

Önceki İçerik

Sonraki İçerik

Turkish AI

Turkish AIMart 13, 2022

Turkish AIKasım 25, 2021

Turkish AIAralık 17, 2020

Turkish AIAralık 23, 2021

Turkish AIKasım 12, 2020

Turkish AINisan 10, 2022

Keyword

107 , bin , eleman , aranıyor: , Maaşlar , liradan , başlıyor

Krafton imzalı sanal insan ANA, ilk single’ını yayınladı

Başa dön tuşu