Game

Winrar Dosyası Nasıl Şifrelenir ?

ZIP Dosyaları Nasıl Şifrelenir?

Merhabalar, bu yazımızda hem güvenlik hem zamandan tasarruf hem de profesyonel bir görüntü sağlayan bir sistemi ele alacağız. Zip dosyaları nasıl şifrelenir

ZIP Dosyaları Nasıl Şifrelenir?

Merhabalar, bu yazımızda hem güvenlik hem zamandan tasarruf hem de profesyonel bir görüntü sağlayan bir sistemi ele alacağız. Zip dosyaları nasıl şifrelenir konusuna değineceğiz. Gönderilecek çok fazla dosya olduğunda ve bunları tek tek göndermek istemediğizde, ki bu çok zaman alıcıdır ve profesyonel olmayan bir izlenim verir, biz bu durumda dosyalarımızı zipleyebiliriz. ZIP dosyalarının kullanışlı olduğu yer burasıdır. Kelimenin tam anlamıyla tüm verilerinizi veya belgelerinizi tek bir dosyada derleyebilir veya arşivleyebilir ve alıcıya gönderebilirsiniz.

Zip dosyasını nasıl şifreleyebilirim?

ZIP dosyası temelde verilerinizin hiçbirini kaybetmeyecek şekilde sıkıştıran bir arşiv dosyasıdır. İki tür ZIP dosyası vardır; bunlardan biri, dosyaları ayıkladığında herkes tarafından erişilebilen normal şifrelenmemiş ZIP ​​dosyasıdır. Diğeri ise ZIP dosyasının daha güvenli versiyonu olan şifreli bir dosyadır. Şifrelenmiş bir ZIP dosyası parola korumalıdır; bu şekilde, herhangi birinin verilerinizi görüntülemesini engeller ve yalnızca birkaç kişiye izin verir.

İnsanların ZIP dosyalarını kullanmayı tercih etmelerinin en yaygın nedeni, işlemlerinin nispeten daha kolay ve daha az zaman alıcı olmalarıdır. ZIP dosyaları tüm verilerinizi ve belgelerinizi tek bir klasörde derlediğinden, daha kolay bir seçenektir ve ayrıca ücretsiz bir yedekleme dosyası olarak da işlev görür.

Benzer şekilde, daha önce belirlendiği gibi, birkaç ek göndermek zorunda kalmak yerine, tek bir küçük sıkıştırılmış dosyada birden fazla dosya göndermek çok daha rahat ve izlenim olabilir.

Düzenli olarak şifrelenmemiş bir ZIP dosyası oluşturmak istiyorsanız, WinZip gibi ZIP dosyası oluşturma yazılımlarından herhangi birini yükleyerek bunu yapabilirsiniz. WinZip’i yükleyin, WinZip Sihirbazı Modunda açın ve “ne yapmak istiyorsunuz?” Sorusu sorulduğunda, “ZIP dosyası oluştur” u seçin, tüm süreç boyunca size yol gösterilecektir.

Gizli veya hassas verileri aktarıyorsanız, şifreli bir ZIP dosyası seçmek her zaman akıllıca olur. Yalnızca siz ya da paylaşmak istediğiniz kişi erişebilir. Farklı cihazlarda, üçüncü taraf uygulamaların indirilmesini içeren çeşitli şifreleme yöntemleri vardır; onları sizin için listeledik.

Winrar : İşte adım adım öğretici:

Benzer şekilde, MAC üzerinde ZIP dosyaları oluşturmak için bir çeşit uygulama indirebilirsiniz, ancak hiçbir şey indirmeden kolayca yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Telefonunuzda ZIP dosyaları oluşturmak ve bunları parola ile korumak için WinZip gibi sizin için şifreleme yapacak üçüncü taraf bir uygulama indirmeniz gerekir.

Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

ZIP Dosyaları son derece kullanışlıdır. ZIP Dosyaları hakkında bilgi sahibi olduğumuzdan beri adeta bir cankurtarandan gibi davranıyorlar, dosyaları aktarmayı daha kolay ve hızlı hale getiriyorlar ve üstesinden gelmek için disk alanından tasarruf ediyorlar.

Ayrıca, şifreleme, hassas verileri korumak için çok önemli olan ek bir özelliktir; bu yazının dosyalarınızı verimli bir şekilde şifrelemede size yardımcı olacağını umuyorum.

Bu yazının da sonuna geldik, bir sonraki yazımızda görüşmek üzere diyorum. Umarım keyifli ve bilgilendirici bir yazı olmuştur. Diğer yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Keyword

Teknoloji , Cep Telefonu , Bilgisayar , Telegram , VPN , Uğur Mumcu , Google Play , Android , Windows , CNC , Mach3 , Cimatron , 3D Design , Linux , Open Source

Winrar Dosyası Nasıl Şifrelenir ?

Başa dön tuşu