Game

Fenerbahçeye 3üncü Güney Koreli!

Belli ki fırça yemiş!

Belli ki fırça yemiş!

Fenerbahçe taraftarı için bu dizilişin çok değil geçen sezon acı bir hatırası vardı. 30 Eylül’de Avrupa Ligi’nde Pereira’nın Fenerbahçe’si sahaya 3-4-2-1 dizilişiyle çıkmış, ortanın solunda Ferdi, önde yine Rossi oynamış, orta saha göbeğini Gustavo ve Mert Hakan kontrol etmeye çalışmıştı. O gün geçiş oynayan Olympiakos dün King’in attığı golün bir benzerini Tiquinho ile bolmuş öndeki 2+1 hiç orta saha derinine gelmeyince skor ikinci yarıda 0-3’e gitmişti. Austria Wien elbette ki Olympiakos’un yarısı kadar bir takım, belki de o kadar da değil… Jesus’a Avusturya ekibinin analizi geldiğinde Portekizli teknik adam “Elimdeki oyuncu havuzundan hangi 11’i de çıkartsam biz bu takıma tur vermeyiz” demiştir. Adana Demirspor maçı için 3-4 kritik oyuncuyu dinlendirmek, yenilere şans tanımak ya da paslanan Crespo’nun şans bulması… Bütün bunlar kağıt üzerinde iyi fikirler… Rakip, Fenerbahçe kalesinde hücum bitirmeyi bırakın, 3 pası biraz da presin etkisiyle yapamayınca maçın rengi daha ilk 20 dakikada belli oldu. King’in golüyle takım 1-0 öndeydi ve tek sorun 45 dakika boyunca oyuna hiç girmeyen Serdar Dursun’du. Soyunma odasında sert bir fırça yediği belli, ikinci yarıda orta saha derinine geldi, spiker adını anmaya başladı ve tabelayı belirledi. Fenerbahçe’nin en değerli adamı Ferdi Kadıoğlu. Sol bek, ortanın solu, sağ bek ve ortanın sağı. Ferdi’ye hangi görev verilse o bölgenin adamından formayı kapıp vermem dercesine futbol oynuyor. Austria Wien’in adı var kendisi yok olmuş, o da onların problemi… Bizim bildiğimiz Fenerbahçe Avrupa Ligi’nde…

Fenerbahçeye 3üncü Güney Koreli!

Futbol yorumcusu Ahmet Konanç, Youtube kanalında yaptığı açıklamada, Fenerbahçe’nin bir Güney Koreli futbolcuyu daha kadrosuna katmak istediğini söyledi. 

Fenerbahçeye 3üncü Güney Koreli!

Ahmet Konanç’ın açıklamaları şu şekilde:

Fenerbahçe’de üçüncü bir Güney Koreli söz konusu. Rubin Kazan’ın orta saha oyuncusu Hwang In-Beom. Fenerbahçe ile daha önce de adı geçti. Ancak bu oyuncuyu almak hiç de kolay değil. Hwang In-Beom, Kim Min-Jae’nin de oynadığı son Güney Kore-İran maçında forma giydi. 

“KOLAY BİR TRANSFER DEĞİL” Sadece bir 6 numara olarak değil, ön tarafa da çok başarılı hamleleri olan, topu sokabilen, dripling yapabilen bir oyuncu. Önemli bir oyuncu ama Fenerbahçe için çok da kolay bir transfer değil. Çünkü başka talipleri de var. 

Hwang In-Beom bu sezon 17 maçta 2 gol attı, 3 tane de asisti var. Çok böyle maç içinde parlamayan ama Crespo’nun biraz daha önünde performans ortaya koyan, biraz daha hücuma dönük bir görev adamı olarak değerlendirebilirim.  

Keyword

Fenerbahçe , Austria Wien

Görev adamı Crespo

Başa dön tuşu