Game

TOGG’dan Yerli Otomobillerin Ön Siparişi İle İlgili Açıklama Geldi

Togg yerli araba ön sipariş açıldı mı, fiyatı ne kadar? Yerli araba ön sipariş nasıl verilir?

Türkiye’nin yerli otomobili projesinin duyurulmasının ardından herkes tarafından TOGG’un ne zaman satışa çıkacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Vatandaşlar tarafından TOGG fiyatı ne kadar olacak? TOGG’da ön sipariş verilecek mi? TOGG siparişi ne zaman başlıyor? TOGG ne zaman satışa sunulacak? Gibi sorulara cevap aranıyor. Peki, TOGG’un ön siparişi ne zaman alınacak? İşte Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’a dair detaylar…

Togg yerli araba ön sipariş açıldı mı, fiyatı ne kadar? Yerli araba ön sipariş nasıl verilir?

Tüm Türkiye’nin heyecanla ve merakla takip ettiği yerli otomobilimiz olan TOGG’un ne zaman piyasaya çıkacağı araştırılıyor. Fabrika inşaatı hız kesmeden devam eden TOGG’un ne zaman satılacağı merak ediliyor. TOGG CEO’su M.Gürcan Karakaş yapmış olduğu açıklamasında TOGG’un 2022 yılının son çeyreğinde yollarda olacağı belirtildi. Karakaş, bunun yanı sıra ön sipariş ve talep de alınmayacağını açıkladı.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Gurubu (TOGG) fabrikası yükselmeye hız kesmeden devam ediyor. Döviz kurlarında yaşanan hareketlilikten kaynaklı olarak vatandaşların sıfır araba alma umutları da tükeniyor. Yeli otomobilin çıkmasını heyecanla bekleyen vatandaşlar TOGG’da ön siparişin olup olmadığını merek ediyorlar.

TOGG’a yoğun bir talep var. Otomobil severler tarafından da TOGG için ön sipariş vererek bir an önce yerli otomobile sahip olmak isteniyor. Bu konuya ilişkin Gürcan Karakaş’tan oldukça önemli bir açıklama geldi. Karakaş, distribütörlükle ilgili biz önünü açsak çok talebin olduğunu ancak bu konuyla ilgili çalışmaların devam ettiği için anlaşılan veya bu duruma ilişkin herhangi bir yapılanmanın olmadığını aktardı. Bu konuya dair dolandırıcılık olaylarına da değinen Karakaş, TOGG bayisiymiş gibi vatandaşlardan ön sipariş ücretleri alınarak dolandırılma olayları olduğunu ve yalnızca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan 1 adet TOGG siparişi alındığını ve başka kimseden sipariş almadıklarını söyledi.

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG için şuan için sipariş alınmıyor. TOGG şuanda üretime odaklanılmış durumda.

Yerli otomobile yönelik yapılan açıklamalarda TOGG’un ilk üretimi 2022 yılının sonunda başlayacak. 2022 yılında da TOGG’un satışlarının başlaması bekleniyor.

 Gürcan Karakaş, çözüm ortaklarının ve ekibinin 1,5 yılı aşkındır fiyat konusunda tartışmalar ve belirlemeler yapıldığını ve 2022’nin sonu 2023’ün başında içten yanmalı bir C-SUV’un fiyatına göre rekabetçi olacağını ve fiyatın da o zamanki koşullara göre belirleneceği söylenildi. Adetsel açıdan bakıldığında kamunun 15 yıl gibi süreyle 30 bin adet alımına yönelik bir anlaşma yaptığını ve bunun ilk etapta bir yığın şeklinde alınacağı düşünülüyor. Bu yüzden ilk üretilen araçlara herkesin ulaşabileceği aktarıldı.

TOGG SUV mideli 40.000 Euro olacağı açıklanmıştı. TOGG fiyat listesi ise 606.000 TL’den başlayan fiyatlarla piyasaya sunulacağı tahmin ediliyor.

Türkiyenin Otomobili Haberleri

Türkiyenin Otomobili haberleri ile ilgili son dakika gelişmeleri, en sıcak haberler ve geçmişten bugüne tüm detaylar güncel Türkiyenin Otomobili haber sayfasında yer alıyor.

Türkiyenin Otomobili Haberleri

Türkiyenin Otomobili ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.

Keyword

Türkiyenin Otomobili , Türkiyenin Otomobili haberleri , Türkiyenin Otomobili gelişmeleri

TOGG’dan Yerli Otomobillerin Ön Siparişi İle İlgili Açıklama Geldi

Başa dön tuşu